Nişanlım tesettüre girmemi istiyor

İnanın bende şok oldum her gün karar ver diyip duruyor
Benim kararım belli de seninki değil deseydin. Başta aklı neredeymiş ? Sen de evlenmemişsin daha. At nişanı daha iyi

Açık olursun kapalı olursun bu senin karar vereceğin iş. Karşındakine sadece saygı duymak düşer. Ne bu benim dediğim olacak haller ? Saygı duymayı bilmeyen biriyle mutlu olamazsın. Bugun bunu isteyecek yapacaksın. Yarın baska sey isteyecek yapacaksın. Ne zaman kendin olacaksın?

Sizde kapanırsam sen de bana uygun giyinceksin ozaman diyin. Şalvar ve şu kafaya takilan beyaz şapka var ya ondan giy, bence kapanayım dine uygun olucaksak iki tarafta tam uyacak de. Bakalım şalvarla mutlu olucak mı? Sakalını da kesmemeli ayrıca.

Aileye ne oluyomus, nasil kafalar var pes.
Ailesine göre birini bulsaymis madem.

Evlensen bile bunlarla ayrilirsin

Nişana son vermediğinize göre ceptesiniz hala. O da bunu görerek karar ver diyor zaten, kaybetmekten korkmuyor. Sizse uzlaşma ümidi taşıyorsunuz. Yazık sadece...

Ay aynisini yaşamıştım. Sözlüydüm. Sürekli baskı vardi üzerimde ben istemediğimi söylediğim halde. Çok tartışıldı bu konudan. Aileler de birbirleriyle tartıştı. Konuyu açtığında sevgiliydik öyle böyle anlasma sagladik söz kesildi ama bu mevzu kesilmedi. Sonuç olarak ayrıldık. Tabi başka bir şeyler de vardı. Ama şu an ayrıldığıma,onunla olmadığıma her gün şükrediyorum. Eminim evlenseydim "nasılsa benim nikahımda,istediğimi yapmak zorunda " diyip yine yaptıracaktı. Şu an evliyim eşimle o kadar mutluyum ki. Onunla evlendiğime karşıma çıktığına her gün şükrediyorum.
Sen de eğer bu şekilde evlenirsen sana da zorla yaptıracak eminim. Yol yakınken dön elalemin ne dediğine sakın bakma. Hayatını mahvetme bir kere dillendiren yaptırmadan bırakmaz sonra da arkası kesilmez mutsuz evliliğin olur. Lütfen dön o yoldan..

Arkadaşlar merhaba yeni nişanlandım ve erkek arkadaşım tesettüre girmemi istedi kabul etmek istemediğimi söyledim fakat ailesinin tesettürlü gelin istediğini söyledi konuyu kestirip attım fakat her gün beni zorluyor aileme olayı anlattığımda bana çok kızdılar ve böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini söylediler gerçekten çok sinir bozucu bir durum nişanlıma böyle bir şeyi istemediğimi nasıl bir dille söyleyeceğim çünkü beni çok sinir etmeye başladı sonuç olarak ailesi de kendisi de açık halimle görüp sevdi sırf ailesi için böyle bir şey yapmak istemiyorum daha önce bu durumu yaşayıp halledebilen var mı
sizi bu haliyle görüp sevmiş sonra da nişan yüzüğünü parmağa takınca ailem böyle istiyor demiş. en başta dürüst davranmamış. tesettüre girmek birinin demesiyle olmaz, insanın içinden gelir. hele ki kendi de değil ailesi istiyor. tesettüre girer misiniz girmez misiniz o sizin kararınız bilemem. ama nişan yüzüğünü parmağa takınca tek tek taleplerini bildiren ve zora koşan damat adayı ve ailesi ilerisi için düşündürücü 😔

Arkadaşlar merhaba yeni nişanlandım ve erkek arkadaşım tesettüre girmemi istedi kabul etmek istemediğimi söyledim fakat ailesinin tesettürlü gelin istediğini söyledi konuyu kestirip attım fakat her gün beni zorluyor aileme olayı anlattığımda bana çok kızdılar ve böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini söylediler gerçekten çok sinir bozucu bir durum nişanlıma böyle bir şeyi istemediğimi nasıl bir dille söyleyeceğim çünkü beni çok sinir etmeye başladı sonuç olarak ailesi de kendisi de açık halimle görüp sevdi sırf ailesi için böyle bir şey yapmak istemiyorum daha önce bu durumu yaşayıp halledebilen var mı
Madem böyle bir düşünceleri vardı sevgililik döneminin başlarında söyleseydi siz de ona göre uyumlu değiliz diye ayrılırdınız. Nişan olduktan sonra mı akıllarına gelmiş. Tesettürlü gelin kıstası da ayrı değişik. İnsanlar birbirini olduğu gibi kabullenmeli belli kalıplara sokmamalı.

Ben zaten ısrarla kabul etmeyeceğimi söylüyorum ben birileri için değil sadece Allah için tesettüre girerim diyorum böyle devam ederse nişanı aticam
böyle devam eder bunu bilin. bir de şu var dikkat edin: eğer ayrılmak istemiyorsa tamam der ama evlendikten sonra kesin aynı konu veya konular gündeme gelir. bu net 😔

Ben 11 yaşında iken bir akrabam evlendi, çok samimiydik olayların bire bir içindeydik…

Kız açıktı, adam dedi kapan kızda başını kapadı, ama pantalonda giydirmedi, uzun etek gömlek kız o zamanlar bişeyler yaptı kendi çapında.

Neyse nişan oldu, olmuyor iki aile birbirinden çok farklı.

Nikah olacak ki ailenin durumu ve konumu çok çok iyi istediler kendileri düğün yapmak ama olacak gibi değildi. Aile farkından dolayı nikahı kabul ettiler.

Bir nikaha gittik hiç unutmuyorum. Aile sinir olmaktan takı yerinde bile yanlış yere gitti. İki taraf uçurum. Adam tokalaştırmadı bile kimseyle.
Elini nasıl kaçıracağını şaşırıyordu kız…
Herşey göze alındığı için herkes oluruna gitti işin.

Bir sene olmadan boşandılar.
Eşyalar toplanıyor.
Kızın hep makyaj malzemeleri kaybolurdu.
Adam dolabın üzerine inci gibi dizmiş hepsini…

Anlayana bu örnek çok şey anlatıyor.
Aileni dinle asla kabul etme.

Nişanlın ayrılmayı göze almayıp tamam açık kabul ediyorum derse de inanma asla.
Evlendiğin gün yemeniyi önüne fırlatıyorlar.
O konuda da bir kaç olayı gördük, şahit olduk.

Madem kapalı istiyor, olabilir kim ne karışır inanç ve yaşam tarzı herkesin saygısı var.
Bu adamların açık kız sevdası ne oluyor anlamak mümkün değil.
Git o zaman kapalı dünya görüşüne uygun bir kız seç.
Karşı tarafından yıllarını boşa harcatıyorlar…

Ben 11 yaşında iken bir akrabam evlendi, çok samimiydik olayların bire bir içindeydik…

Kız açıktı, adam dedi kapan kızda başını kapadı, ama pantalonda giydirmedi, uzun etek gömlek kız o zamanlar bişeyler yaptı kendi çapında.

Neyse nişan oldu, olmuyor iki aile birbirinden çok farklı.

Nikah olacak ki ailenin durumu ve konumu çok çok iyi istediler kendileri düğün yapmak ama olacak gibi değildi. Aile farkından dolayı nikahı kabul ettiler.

Bir nikaha gittik hiç unutmuyorum. Aile sinir olmaktan takı yerinde bile yanlış yere gitti. İki taraf uçurum. Adam tokalaştırmadı bile kimseyle.
Elini nasıl kaçıracağını şaşırıyordu kız…
Herşey göze alındığı için herkes oluruna gitti işin.

Eşyalar toplanıyor.
Kızın hep makyaj malzemeleri kaybolurdu.
Adam dolabın üzerine inci gibi dizmiş hepsini…

Anlayana bu örnek çok şey anlatıyor.
Aileni dinle asla kabul etme.

Nişanlın ayrılmayı göze almayıp tamam açık kabul ediyorum derse de inanma asla.
Evlendiğin gün yemeniyi önüne fırlatıyorlar.
O konuda da bir kaç olayı gördük, şahit olduk.

Madem kapalı istiyor, olabilir kim ne karışır inanç ve yaşam tarzı herkesin saygısı var.
Bu adamların açık kız sevdası ne oluyor anlamak mümkün değil.
Git o zaman kapalı dünya görüşüne uygun bir kız seç.
Karşı tarafından yıllarını boşa harcatıyorlar…
Bişey sorucam, kadın 5 yıldır dolabın üstüne hiç mi bakmamış, nasıl laa? Kadın hiç temizlik yapmıyor desek, e yardımcı kadın görürdü bunları napam abla diye sorardı? Adam atmaya da kıyamamış fjjfjfj.

Bişey sorucam, kadın 5 yıldır dolabın üstüne hiç mi bakmamış, nasıl laa? Kadın hiç temizlik yapmıyor desek, e yardımcı kadın görürdü bunları napam abla diye sorardı? Adam atmaya da kıyamamış fjjfjfj.
5 sene değil.

O kısmı bilemiyorum adam evi boşaltırken mi dizmiş, yoksa hep oraya mı atmış.

Temiz değillerdi pek, ama şimdi unuttuğum veya bilmediğim detay icin bok atmayayım ama makyaj malzemeleri dizi dizi oradaydı. Evi toplamaya gidenler de söyledi…

5 sene değil.

O kısmı bilemiyorum adam evi boşaltırken mi dizmiş, yoksa hep oraya mı atmış.

Temiz değillerdi pek, ama şimdi unuttuğum veya bilmediğim detay icin bok atmayayım ama makyaj malzemeleri dizi dizi oradaydı. Evi toplamaya gidenler de söyledi…
Haa tamam o kısmı yanlış anlamışım. Adam l*tgoda satacaktı heralde, biriktirdiğine göre.

Tesettürlü biriyim ama herkes dengini bulsun arkadaş. Açık kız istemiyorsa tesettürlü biriyle olsaydı ya da en baştan söyleseydi. Burada tesettürün değil nişanlının yanlış olduğunu da söylemek isterim. Ayrıl bence bugün bunu değiştirmek ister yarın başka bir şeyi bunun sonu yok.

Haa tamam o kısmı yanlış anlamışım. Adam l*tgoda satacaktı heralde, biriktirdiğine göre.
😂😂😂 Yok be gerçekten olmayacak ailelerin kızlarını zorlayarak hayatlarını alt üst ediyorlar.

Makyaj malzemesini aldın dolabın üzerine dizmek ne.
Kapattı kızı bir de namaza başlattı. Hatta aklıma geldi ince çorap felan giyiyordu sandaletin içine..

Bu nasıl bir dindanlık anlamak mümkün değil.
Zorlama yok ki dinimizde.
Git kendine uygun ailenin kızıyla evlen, tamamen ters ailelerin kızlarıyla flört edip sonra zorlamak ne oluyor….

😂😂😂 Yok be gerçekten olmayacak ailelerin kızlarını zorlayarak hayatlarını alt üst ediyorlar.

Makyaj malzemesini aldın dolabın üzerine dizmek ne.
Kapattı kızı bir de namaza başlattı. Hatta aklıma geldi ince çorap felan giyiyordu sandaletin içine..

Bu nasıl bir dindanlık anlamak mümkün değil.
Zorlama yok ki dinimizde.
Git kendine uygun ailenin kızıyla evlen, tamamen ters ailelerin kızlarıyla flört edip sonra zorlamak ne oluyor….
Aslında gözleri tam tersi hayat tarzında kalıyor. O tarzda kızları seçiyorlar, kendileri de farkında değiller onlara çekiliyorlar. Ama aile ne der, sülale ne der, karım dikbaşlılık ederse babam o evi tükkanı bana vermez, anam südünü helal etmez, Necati'nin karısı çorap giymiyor derler, mini etekle karımı sokağa salar bir de koluna girersem adım godoşa çıkar, falan filan. Bunlar mutlaka da aldatır. Çünkü karısını bu nedenlerden dolayı beğenmediği birine dönüştürdü. Aşık olduğu kadınla evdeki bir değil artık.

X