Nişanlım tesettüre girmemi istiyor

Aslında hiç öyle biri değildi ne nişanlım ne ailesi çok samimiydik beni kendi kızları gibi severlerdi fakat nişandan sonra hemen kapanmamı istediler çok kötü bir durum insanların yüzü yeni ortaya çıkıyor işte
Bu olay kapanmayla kalmaz bunu bilin.
Evlilginizi asla 2 kisi yasayamayacaksiniz.
Nisanliniz da sizi boyle sevmis begenmis, simdi hangi akla hizmet kapan diyebiliyo oda sacma

Ayrılın hiç uzatmayın mevzu sadece kapanmanızı istemeleri değil ilerde daha neler isteyecek ve karışacaklar çünkü nerede durması gerektiğini bilmiyor hiçbiri

Arkadaşlar merhaba yeni nişanlandım ve erkek arkadaşım tesettüre girmemi istedi kabul etmek istemediğimi söyledim fakat ailesinin tesettürlü gelin istediğini söyledi konuyu kestirip attım fakat her gün beni zorluyor aileme olayı anlattığımda bana çok kızdılar ve böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini söylediler gerçekten çok sinir bozucu bir durum nişanlıma böyle bir şeyi istemediğimi nasıl bir dille söyleyeceğim çünkü beni çok sinir etmeye başladı sonuç olarak ailesi de kendisi de açık halimle görüp sevdi sırf ailesi için böyle bir şey yapmak istemiyorum daha önce bu durumu yaşayıp halledebilen var mı
Maalesef ayrılmaktan başka seçeneğiniz yok. Bugün kabul etmiş gibi davranır evlenince baskılara başlar ve sonunda tesettüre girersiniz

Ah kadının bedeni üzerinde kadından başka herkes söz sahibi maşallah. Sevgili Cansu, bu tamamen senin vereceğin bir karar, böyle tırt insanların hayatına müdahale etmesine izin verme. Üzülürsün.

Nişan olmadan önce hiç böyle değildi tam tersi biz seni hiç birseye zorlamayız bizden çekinme vs diyorlardı nişandan sonra değişti her şey

Köprüyü geçene kadar dayı demişler şimdi başka birşey demek istiyorlar. Aileleri bir bırakır mısınız Allah aşkına bireyselleşememişsiniz çift olarak.
Ne senin ailen benim kızıma karışamazsınız desin ne nişanlın kendi ailesine boyun eğsin. Ben katiyen kabul etmiyorum bu benim alacağım bir karar ailen bize karışacaksa seninle evlenemem diye senin resti çekmen gerekiyor. Nişanlın ve ailesini iki yüzlü, riyakar ,şark kurnazı buldum. Daha devede kulak nelere karışacak şimdiden anneci olduğunu belli etmiş ki. Domine eden kesinlikle kvdedir o aileyi.

Arkadaşlar merhaba yeni nişanlandım ve erkek arkadaşım tesettüre girmemi istedi kabul etmek istemediğimi söyledim fakat ailesinin tesettürlü gelin istediğini söyledi konuyu kestirip attım fakat her gün beni zorluyor aileme olayı anlattığımda bana çok kızdılar ve böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini söylediler gerçekten çok sinir bozucu bir durum nişanlıma böyle bir şeyi istemediğimi nasıl bir dille söyleyeceğim çünkü beni çok sinir etmeye başladı sonuç olarak ailesi de kendisi de açık halimle görüp sevdi sırf ailesi için böyle bir şey yapmak istemiyorum daha önce bu durumu yaşayıp halledebilen var mı
Aradığınız çiftler adliye koridorlarında kayboldu malesef.

Peki aranızda yakınlaşma yaşanıyor mu?

Nişandan önce aklı nerde imiş?
Tesettür kararını gönlünüzden içinizden geliyorsa kendiniz alırsınız. Nişanlının ailesi istiyor diye kapanır mı insan ? Herkes bir tuhaf

seküler isim koymak için çimen demiş geçmişler de değişik isimleri sekülerler koymuyor ki artık 🥶

Aynen👍 orda asıl en ortada sırıtan Görkem oldu. Muhafazakar aile neden erkek ismi koysun ki. Sekuler tarafına Seçil diyordu kız gerçi bir açılıp bir kapanıyor. 😄

Aynen👍 orda asıl en ortada sırıtan Görkem oldu. Muhafazakar aile neden erkek ismi koysun ki. Sekuler tarafına Seçil diyordu kız gerçi bir açılıp bir kapanıyor. 😄
ben izlemiyorum, olmamış ama haklısınız. muhtemelen istenmeyen şeyler yapacaktı görkem karakteri. şimdi yazıp dikkat çekmek istemediğim ama aklıma gelen yüzlerce daha uygun isim var 😅

Bunu sanırım ömrümde üç beş kere anca söylemişimdir. Bir insana her şeyde ayrılın demem ama bence direkt ayrılın. Bu bir başkasının haddine olacak bir konu değil. Bunu bir anne kızına sadede kendi dini hassasiyeti sebebiyle tavsiye ederek söylese yine bir nebze diyeceğim. Açıkla sevgili olunur ama açıkla evlenilmez mi demek oluyor bu?

Karısı olunca kapanmanızı istemesinin mantıklı sebebi olabilir mi sizce? Bozuk zihniyetlerinin dışa vurumu bu insanların. Çok dini bütünse kapalı bir kadın bulsaymış kendisine. Sadece sembolik olarak bir kadının kapanmasını talep eden çakma dindarlardan midem bulanır. Çok dindarsa sizinle sevgili olup gezip tozmasaymış.

X