normal dogum yapanlar kaçıncı haftada dogum yaptılar?

36+0 da normal doğum yaptım. 2980 gramdı. sabah 8de kanamam başladı ... akşam 17.30da doğum gerçekleşti. son yarım saat ara ara sancılar başladı. son 15dakika sıklaştı. doğumda 5 dakika sürmemiştir.

41+6 da suni sancı alarak doğum yaptım. Ne acıklık ne sancı hiçbirşey yoktu normal doğum istediğim için doktorum suni sancı deneyelim dedi.Sabah 8 de hastaneye yattım gece 00:28 de bebeğimi kucağıma aldım toplamda 16 saat sürdü fakat doğumhaneye girdikten sonra 30 dk içinde doğurdum :)

merhaba kızlar,

bende tam 38. haftamda normal dogum yapmıstım ama hemen doguramamıstım. yaklasık 12 saat falan sürmüştü ama sonrası çok rahat oluyor. bebeğinle istediğin gibi rahat iletişim kurabiliyorsun ve hemen sütün geliyor.

Merhabalar,

37+3'de doğum yaptım.. 1 önceki gün 3 cm açılmam vardı doktorum dedi istersen senin yatırır suni sancın ile doğumunu yaptırırım dedi ama sen bana kendiliğinden gel dedi..akşamında biraz karın ağrım vardı bir kasık..ama ben bebeğin doğumuna yormadım..cunku daha zamanım var diye düşündüm..
Sabah bir kalktım azıcık bir kanamam vardı..Doktorumu aradım hemen gel hastaneye dedi..
Sabah 08:30 hastanedeydim..Hemen NST cihazına bağladılar..çok fazla kasılmam yoktu sayı olarak 60-70'lerdeydi zaten oda doğumun olacağına işaretti..
Saat 13:30 gibi epidüral anestezi ile iğnemi oldum..Bu arada hep NST bağlandım git gide oran artıyordu.

Ebeler ve doktorum 3 kere geldiler doğuma kadar hep alttan muayne yaptılar rahim gitgide açılıyordu yani..
NST'de ki oran 110 lara fırladı.. :) koridorda yürümemi söyledi doktorum koridorda yürürken eşimle hep aynı nokta da sancı geldi her defasında "ayy ayy ayy yavaş " diyordum..

En sondan 1 önce yine doktorum geldi..Suyumu aldı..herhalde saat 14:30 - 15 :00 civarıydı..sonra en son NST yine bağladılar oran 150-170 idi..
Sonra en son doktorum yine geldi.. Hadi dedi ıkın dedi tualetini edermiş gibi dedi..2 kere ıkındım ( buarada ameliyathane de değilim yukarıda odadayım) ıkındıktan sonra hadi hazırlan iniyoruz dedi..

Ameliyathane indim.. koltuğa oturttular Allahın hakkı 3müş :) 3 kere ıkındım ama son ıkınmam süperdi :) ve kızımı kucağıma verdiler 03-10-2012 saat 15:45'di kızımı kucağıma aldım..

katılırcasına ağladım..dikişi atarken bile hissetmedim o dikişi..hayatta yaşadığım en güzel duygu..
herşey bir yana o bir yana..mükemmel bir duygu :) anlatılmaz yaşanır..

40+3 haftalik kontrolumde 2 cmlik aciklik vardi. Evde sanciladim hastaneye gttim 4 cm olmustu. 3 saat sonra da dogum yaptim.

38+4 te suyumun gelmesiyle dogumum basladi. Acilmam ilerlemedigi icin suni sanci aldim.7,5 saat sanci cektikten sonra bebegim geldi sukur

merhaba ben 38+3 te normal dogum yaptım epidural katater takdırdım ve agrısız dogum yaptım çok kolay olmasada konforluydu herkese tavsiye ederim :)

merhaba arkadaşlar, normal dogum yapanlar kacıncı haftada dogumu gerçekleşti.. ve kaç saat sürdü dogum... yardımc olmanız dilegiyle...turkbayragi

Ben 41.haftada normal dogum yaptim siddetli sancilar sabah 9 dan sonra basladi 11:30 da dogumhaneye girdim 12 de bebegimi kucagima aldim toplam 3 saat surdu bebegim 4 kilo 53 cm dogdu cok guzel bir surecti abartildigi kadar degil bence saglik sorunu olmadigi surece her kadin normal dogum yapmali mukemmel bir duygu.

merhaba benim oğlumda sabah 8de nişanım geldi saat 10da doktor kontrolüm vardı gittim çatı muayenesi yaptı 3cm açıklık var dedi ama açılmanın devamı gelmedi 7saat suni sancı çektim hastanede akşam5te doğdu oğluşum:)şimdi ikinciye hamileyim ve nedense ikinci olmasına rağmen çok korkuyorum :KK43:(

merhaba benim oğlumda sabah 8de nişanım geldi saat 10da doktor kontrolüm vardı gittim çatı muayenesi yaptı 3cm açıklık var dedi ama açılmanın devamı gelmedi 7saat suni sancı çektim hastanede akşam5te doğdu oğluşum:)şimdi ikinciye hamileyim ve nedense ikinci olmasına rağmen çok korkuyorum :KK43:(

38hafta5günlüktü yavrum doğduğunda

Benim de ilk bebeğim oldu.
38+2 de doğdu.ama herkes gelişimini tamamlamış deri değiştirmeye başlamış kesin SAT ını yanlış hatırlıyorsun dediler aa yanlış hatırlamıyorum çünkü planlı oldu=)
Erkek geç gelir dediler ama gelmedi.akşam yemeğinde kuru fasulye pilav çorba kereviz sütlaç yedim=))
bir daha hamile olursam bunları bir arada yemicem çünkü gece suyum geldi.

şaka bir yana tabi ki bununla alakası yok ama bebek gelişimini tamamladığında douyor erkek geç kız erken doğar bir şey yok..

benim de kızım 39+4 haftadayken doğdu. çok güzel rahat ve sıkıntısız bir hamilelik sonrası ve toplam 22 saat süren hastane maceramdan sonra kızımı kucağıma aldım.

X