Normal doğummu sezeryan mı

sezeryan ya da normal farkeden birsey yok .Normal dogumdan korkabilirsiniz bu cok dogal bir sey ben bebegimin boynuna kordonu dolanmıs oldugundan dolayı sezeryanı tercih ettim ama her kordonu dolanan sezeryanı sececek diye bir sey yoktu .Ben normaldan korktum psikolojik olarak sezeryan olursam kendimi daha iyi hissedecegimi düsündügümden sezeryan oldum cok da memmunum ilk gun agrısı oldu ama sonraki 3 gun icinde azalarak gecti.Kendinizi hangisine hazır hissediyorsanız onu olun derim ..

Tabiki NORMAL DOĞUM düşünme bile.30 saat sancı çektim ama yine olsa yine normal doğururum.hiçmi dişin ağrımadı,hiçmi karnın ağrımadı?son anları zorluyor sonrada doğuruyorsun zaten,bir anlık şeyler yaşanır biter aklına bile gelmez..sancıyı hiç ama hiç hatırlamıyorum.düşünme bunları,hamileliğinin tadını çıkar..doğum sonrası daha zor..

normal doğumdan korkmayın arkadaşlar,bu Alahın bize verdiği ceza değil,üreme yöntemi..dişileride olan bi özellik..doğal bi olay...

ya bence burda boşu boşuna gereksiz bi tartışma söz konusu, bakın arkadaşlar hem normal doum hem de sezeryan doğum gerekli, bi arkadaşım var, ben sezeryandoğum yaptım, ayrıca rahmimde 6 tane myom varmış, doktorum myomlarımı da temizlemiş, bu nedenle ben dğer insanlara göre daha fazla acı çektim sezeryandan sonra, millet 4. gün kalkıp çarşıya gittiğini söylerken ben 4 gün yatağımdan doğrulamıyodum, ama hem normal hem de sezeryan doğum yapan bir arkadaşım ziyaretime geldiğinde bu konuyu konuştuk, aman aman bi daha mı asla doğurmam çok korktum ben dedimm, neden öyle diyosn güzelim yaa dedi, ya dedim çok kötü pis bişimiş bu sezeryan rüyalarıma bile giriyo dedim, bak güzelim dedi, normal doğumun da sezeryanın da kendilerine göre hem artıları hem eksileri var dedi, evet gerçekten de öyle, kimi kadının çatısı müsaittir cart diye yarım saatte doğurur, kimi insanınkisi dardır doğuramaz, kiminin bebeği büyüktür douramaz, kiminin kordonu boynuna dolanmıştır douramaz vs vs, bakın hamileliğimin 36. haftasına kadar gittiğğim doktoru bir anda bıraktım, ben çatı muayenesi yapacağını düüşünüyodum, ultrason muayenesinden sonra dr bey normal mi sezeryan mı tavsiye edersiniz hangisi benim için uygundur diye yem attım, ben buna karar vermek için önce çatı muayenesi yapmam lazım demesini bekliyodum, bana doumu nerde yapcaksın dedi, bu bahsetiğim yer tıp merkezi, lüks bi yer, ama sezeryan doğum ruhsatı yyok oranın, sadece zorunlu haller dışında ayda çok az bi sayıda sezeryana izin vermiş devlet, ama ben saf hiç düşünmedim, doğumu nerde yapcaksın diye sorunca burda yapcam dedim, o zaman sezeryan dedi, rahatsız oldum bu tavırdan, ne demek yani, burda yapmayacam desem ne halin varsa gör normal dğur ben karışmam mı diyecekti, içime kurt düştü, arkadaşımın da öve öve bitiremediği bi doktoru vardı, aylarca bana yalvardı, kızım git şu doktora bak çok insancıl bi adam bi kere dene derdi, ben kendi doktorumu seviyorum gitmicem derdim, bu şekilde bi diyalog olunca ben arkadaşımın doktoruna bi muayene olmaya karar verdim, iyiki de gitmişim,öyle insancıl biri ki, ilk doktorum bana çok mantıklı açıklamalar yapmıştı, 8 yıldır evlisin ilk bebeğin tedavi görmüşsün senin durumundaki hamilelere sezeryan öneriyoruz falan dedi, tabi doğumu nerde yapcaksın diye sordu ya ben artık güvenimi yitirdim, arkadaşımın doktoruyla da bu konuyu konuştuk, bana eğer nomal doğum istiyosan normal doğumu bekleriz ama tedavi gören hastaaları hiçbir doktor riske atmak istemez kaarı sana bırakıyorum dedi, ben sezeryanı tavsiye ederim ama dedi, bende mademki böyle bi bildiği var herhalde ddim ve sezeryanı kabul ettim, ha çok acı çektim evet ama iyiki de sezeryan olmuşum, bebeğimin kordonu boynuna dolanmıştı, bu ultrasonda görülemeyecek bişeymiş duyduğuma göre, 2650 doğdu benim bebeğim, minnacık doğdu yani, normal doğurma şansım olsaydı çok rahat doğururdum, ama diyorum ya kordonu boynuna dolanmış, ısrar etseydim normal doğumda belki de bebeğimölecekti, üstelik de karnım açılmışken doktorum rahmiimdeki miyomları da temizledi, herkes kendi kararını kendi versin arkadaşlar, hakkınızda neyin iyi olacağını herkesten daha iyi siz bilirsiniz, şimdi ben o kaadar acıyı çektğim halde iyiki de sezeryan olmuşum diyorum, kazandıklarım kaybettiklerimden daha fazla çünkü, illa normal doğum diye ısrar eden arkadaşları da anlamıyorum, sezeryan dünyanın en eski ameliyatlarından birisi, bademcik ameliyatı kadar basit, ha tabi keyfi sezeryan olayına bişiy diyemem kişinin kendi tercihidir benim bu konuda yorum yapmak gibi bi lüksüm yok ama eğer gerçekten gerekliyse sezeryan olmanın neresi kötü ki, benim bi arkadaşımın komşusu illa normal doğum dedi dedi sonra noldu biliyomusunuz, bebeği gününü geçirdiği için kakasını yuttu ve kadın hala normal doğum diye ısrar etti, evet normal doğurdu ama bebeği 4 saat yaşadı ve öldü, bu şekilde mi olsun yani, bence o zaman bu normal doğum olmuyo valla, neyse ben çok uzattım sözü, dediğim gibi arkadaşlar ne birbirinizi kırın ne birbirinizin söylediklerinden etkilenin, herkes kendi kararını kendisi versin, o ameliyata girip o acıları yaşayıp bebeğini kucağına alamamanın burukluğunu yaşayacak ama hiç hırpalanmadan dünyaya gelmiş bi bebeğe sahip olacak olanda sizsiniz, normal doğum yapıp saatler içinde ayağa kalkıp şakır şukur çocuğunun altını deiştirip emzirip sevip okşayıp günlük hayatına hiç doğurmamış kadar rahat yaşamaya devam edecek olan da sizsiniz, kendi kararınızı kendiniz verin, hayırlısı olsun hakkınızda

ibolyada ne güzel konuşmuüstüne bi harf dahi ekleyemem.dr.danışın ha tavsiye ederse, yok dr.za gidin bi başka dr.a danışın ama bu kararı siz verin.çüno sizin bebeğiniz

bence de eger normal dogum annenin ya da bebegin sagligini tehlikeye atiyorsa düsünmeden sezeryan secilmeli.ben de normal yapicaktim ama kizim karnimdaki suyu yuttugu icin acil sezeryan oldum...

ben de normal doğum yaparım diye düşünüyorum eğer bir aksilik olmazsa

arkadaşar herkesin kendine has dayanma gücü kendine has bir bünyesi var..bak o arkadaş sezeryandan sonra ayağa kalkamamış ve acı çekmiş bende sezeryan yaptım ama adet olduğumda bile daha fazla sancı çekiorum düşünün... hiç bişi anlamadım bir tek tuvelete oturuken sorun yaşadım e oda olcak yanii...o kdr dikiş normaldir...kimse kimseden etkilenmesin canınız nasıl istiosa öle yapın arkadaşlar...bende normal doğurmaya karar verip sezeryana dönenlerdenim...eskiden sezeryanmı vardı çok zor şartta kalınmadıkça normal doğurdu anamız bizi... bende o duyguyu tadıcam herşeyin normali diodum...bel fıtığım var doktor ıkınamazsın sorun yaşarız diince korkudan bebeğime bişi olmasın die sezeryanı tercih ettim iyikide etmişim...gazlı ve kabızlık sorunu yaşayan biri olarak bileeeee ne gaz ne kabızlık hiçbirini yaşamadım belli aralıklarla bunun için hap verdiler...günde 3 kere wc çıktım düşünün hiç zorlanmadan...ewt sezeryanda bebek hiçbir şekilde zorlanmıo sizde öleee...ya sonrası dienler içinn söle diim sonrasıda size kalmış...eğer dikişlerini düşünürsen psikolojik olarak canını yakarsın...ben o an bebeğimi düşündüm ve serum bitince hastabakıcılar beni gezdirmek için giyindirdiler ve kalkış o kalkış hiç yatmadım 3 gün sandalye tepesinde yastık kucağımda bebek üstünde göğsüm dışarda bebeğimi emzirdim bnm yatağımda eşim yattı düşünü artık...Yüce Allahım nasıl 1 sabır ve bir aşk şevk veriyorki kendi canından daha önemlisi bebeğin oluyor...o kdr dikişe ve taze olmasına karşın bebeğimin altını üstünü heryerini ben değiştim tuvalete kendim gittim altımı kendim değiştim hiç kimseden yardım alamıcak kadar iyidim...ewe geldim yine kendim ilgilendim...budur işte anne olmanın en kutsal yanıı.

merak etmeyin annelik ve bebeğini kollama duygusu size kendinizi unutturacak...en güsel anı ve böle aklınıza geldikçe paylaşılacak en süper anlardan olucak...canınız yanmış olsa bile gülümseyerek hatırlıcaksınız çünkü en güsel varlığa erişmiş olacaksınız...tüm hamilelere sağlıklı bebekler dünyaya getirmesi dileğiyleee...

ben 19 martta epidural sezeryanla doğum yaptım hiç pişman değilim o kadar kolay geçtiki anlatamam. aynı gün ayağa kalktım çok rahat. hiç ağrım sancım olmadı çok şükür. yanımda formaliteden annem ve kayınvalidem kaldı 1 hafta. sonra onlarıda yolladım . çok rahat evimin işini de yapıyorum oğlumla da ilgileniyorum. bu doğum sayesinde 2. çocuğu bile çok rahat düşünebiliyorum.ama tabiki herkes aynı olcak diye bişey yok herkesin bünyesi farklı.ben yine doğum yapsam yine sezeryan derim.

hayırlısı olsun arkadaşım....Allah gönlünüze göre versin....sağlıklı günler

dikişlerden de korkmayın arkadaşlar...yani elbette çok dikişli olanlarda var ama inanın çok değil..sayısı çok az ama abartılıyor..
benim dikişlerim ilk gün sızladı.bir daha acımadı sızlamadı..normal doğumlular sezeryanlılardan daha fazla yatmıyor,saptırmayın lütfen..herkesin bünyesi farklı..kimisezeryanlılar çok acı çeker,kimi normal doğum yapanlar..ben dikilerime düzenli pansumanımı yaptım...ve inanın hiçbişey yok..deforme olması söz konusu bile değil..hatta gevşemek bir yana ilk gece gibi geldi bana..
herhalde bu kadar sorunsuz olması dr umun marifeti...

ya bu doğum sancısı nasıl bişey çok merak ediyorum.ama normal yapmayada cesaretim yok.karın ağrısı yada adet sancısı gibi bişeymi?

Tebessüm ettirdi bu soru bana inan bende senin gibi düşünüodum heralde adet sancısı gibidir diye ama biras daha farklı diyebilirim..20 adet sancısının toplamı gimi bişey işte.. ben normal doğudrum kızımı çok şükür zor oldu ama iyiki böyle oldu..
Ona dokundum ağlarken bana baktı o çekik gözleriyle ve adeta merhaba anne dedi göğsüme yatırdım o an göğsüme elini attı acıkmış galiba dedim ve o kadar acıma karşılık gülümseyebildim .. İŞTE BÖLE BİR DUYGU..

kafam dahada karısdı arkadaslar herkesın dogum hıkayesı farklıdır derlerdıde pek ınanmazdım bende 37 haftalık gebeyım doktorum bana bıraktı ama esım sureklı sehır dısında oldugu ıcın o olmadan dogurmak ıstemıyorum o yuzden sezeryana daha sıcak bakıyorum yınede karar veremedım cok zor karar vermesı uyuyamıyorum

bende hiksyemi anlatayım şu an hamileyim ama annem 16 yaşımdayken 5. doğumunu yaptığında epidural normal doğum yaptı.4 doğumdan sonra 5. hamileliğinde depresyona girdi doğum korkusundan sürekli doğum yaparken ölücem diye diye geçirdi hamileliğini çok zor günlerdi:KK43:doğum günü hastaneyi biribirine kattı bana sezeryan yapın diye ama o saatten sonra sezeryan olmayacağı için epidural yapıldı ve güle oynaya doğum yaptı uzun bi süre kardeşimi gösterdikleri halde doğum yaptığına inanamadı.

bence en iyi ağrısız normal doğum.belden uyuşturarak yapılanlardan.arkadaşım bu şekilde oldu çok memnun

normal doğum adıüstü,ben iki kez normal doğum yaptım,iyi dr seçersen korkacak bir şey yok demektir:lepi::nazar:

cnm oncelıkle allah kolay dogum versın ınsandan ınsana vucut yapısına gore degısıyor ben normal ıstedım ama bazı seyler yolunda gıtmeyınce spınal sezeryan oldum 2. gun ayaktaydım rahattı ıkı gun oturup kalkarken sonra hıcbır sıkıntım olmadı su an 3 ay oldu ve hala bır agrı cekmıyorum cok sukur dıkışlere gelınce artık estetık dıkış yapıyorlar yapıştırıyorlarmış o yuzden 1 seneye ız fılan kalmıyor sahsen gordum hem cok az kanamam oldu senın ıcın hangısı hayırlıysa o olsun işallah

merhabalar bende normal doğumu destekleyenlerdenim ve bende normal doğum yaptım 3 gün evde hafif sancılarım oldu 1 gece hiç uyumadım sancıdan kıvrandım sabah doktora gittim suni sancıyla beraber saat 12 de doğum yaptım çok sancı çektim ama değdi..

canım bende herşey yolunda gitmesine rağmen normal doğumdan korktuğum için kendi isteğim üzerine 14martta epidural anestezi ile sezeryan yaptım hiçte korkulacak birşey yok vallahi...milletimiz abartmayı çok sever çok zor diye hiçte öyle değil..hiçte pişman değilim.allah yardımcın olsun.kendini nasıl rahat hissediceksen o şekilde yap..sezeryandanda hiç korkma..

slm sevgili arkadaşalrım.Uzun i bekleyişten sonra hamiş kalanlardanım ben de,bu sitenin müdavimlerindendim bi ara.Ne zmandır yazmıyodum....Şimdi bi konuda desteğe ve akıla ihtiyacım var...
38+4 teyim.dr um son kontrolumde istersen sezeryan olabilirsin vakit sezeryana yeterli dedi,ben de sorun yoksa normall istediğimi söyledim...
bebek çok iri değil 3 kiloydu 4 gün önce ,rahat olur dogumun dedi drum...
ama drum tıp fakultesınde....normal olursa bı sorun olmadıgı sürece gelemem diyo.bu da beni urkuttu.yani bı sorun olursa hemen yanında olurum dıo ama ne bıleyım...
normal dogumda ne yasayacagım ..offfffffffffff....
ikilem korkutucu bişey...bi anda olup çıkverse.bitse bu ikilem....

X