Kontakt Lens Numaralı Lens kullanan var mı?

Parmağının ucuna alıp havaya kaldırdığında içindeki harf veya rakamlar düzse,lensin doğru tarafı demektir.Ben Purevision kullandım,aylıktı.Miyop-astigmatım vardı.Benim lensimde B yerine rakama bakarak anlıyordum.Bir de şu konuya netlik kavuşturalım,renkli kontakt lensler var,evet,ama sadece miyoplar için.Astigmatlara uygun tek renkli toric lens Elegance isimli markanın yıllık lensi,ki yıllık lensler aşırı sağlıksız.Ben 1 yıl kadar lens kullandım fakat bıraktım,rahat olmasına rahattı,hiç sorun yaratmıyordu ama uzun süreli lens gözün tabakasına zarar veriyor,bu yüzden isteseniz de lazer olamayıp ameliyata mahkum kalıyorsunuz.En sağlıklısı gözlük yine de.

Parmağının ucuna alıp havaya kaldırdığında içindeki harf veya rakamlar düzse,lensin doğru tarafı demektir.Ben Purevision kullandım,aylıktı.Miyop-astigmatım vardı.Benim lensimde B yerine rakama bakarak anlıyordum.Bir de şu konuya netlik kavuşturalım,renkli kontakt lensler var,evet,ama sadece miyoplar için.Astigmatlara uygun tek renkli toric lens Elegance isimli markanın yıllık lensi,ki yıllık lensler aşırı sağlıksız.Ben 1 yıl kadar lens kullandım fakat bıraktım,rahat olmasına rahattı,hiç sorun yaratmıyordu ama uzun süreli lens gözün tabakasına zarar veriyor,bu yüzden isteseniz de lazer olamayıp ameliyata mahkum kalıyorsunuz.En sağlıklısı gözlük yine de.

bende provısıon kullnıyorum yenı cıktıgını soylemıslerdı cnm 3 4 ay oluyo kullanalı 3 aylıgın ıkıncı kutusuna gectım
evet parmagıma alıp havaya kaldırınca duz sekılde B yazıyo ama ıcınde yazıyo dısında degıl dogru takyıorum demekkı tesekkurler :KK34:
sımdı lens kulnıyomusunuz ?? amelyatmı oldunz???
bu arada demıssınızya lazer olamayıp amelıyata mahkum kalıyosunzu dıye neden ?? lens kullnanalr lazer olamıyomu
ben 9 yıldır gozluk takıyordum artık bıktım acıkcası evet en rahatı gozluk ama ben dısarda lens kullnıyorum evde gozluk takıyorum ve goz numaram durdu benım ılerlemıyo ıstesem lazer olabılırım dıye bılıyorum ben ılerleme olmadıgı ıcın (duyumlarıma gore oyle bılıyorum yanı ) su an degıl ama 2 yıl kadar lens kullnıp bırakıp amelıyat olamk ıstıyorum
yalnız bı ara seda sayandan dınlemıstım tevafuk bı ara o gozlerıne mercek taktırmıs lazer amlytı olmamscok memnunum falan dıyodu dunya goze yaptırdıgını soyluyodu sonra aklıma mercek taktırmak fıkrıde yattı bılemyıorum yaptırcagım zaman uzun soluklu arastırma yapıcam

Evet canım lensini düzgün takıyorsun.Ben de 11 yıldır gözlük takıyordum,canıma tak etti ve gidip lens aldım.Bir süre kullandıktan sonra gözlükten kurtulmak için ameliyat olan yengemden öğrendim,uzun süreli lens kullananlar lazerle tedavi olamıyorlar,sadece ameliyat yapılabiliyor.Ve tabi bir de bu ameliyat ve lazer 20-21 yaşından önce yapılamıyor.Lazerle çok kısa süren bir işlem,fakat ameliyat uzun süreli ve sinir bozucu bir süreç.Gözlere mercek takılmasını ben de duymuştum,fakat pek yaygın olmadığından Türkiye'de fahiş bir fiyata yapıldığını tahmin ediyorum.Ben lazer olabilmek için lenslerimi bıraktım,yeniden gözlüğe döndüm,3 sene sonra lazer yaptırıp kurtulacağım.Gözlüklerimi çöpe atacağım günü dört gözle bekliyorum.

Evet canım lensini düzgün takıyorsun.Ben de 11 yıldır gözlük takıyordum,canıma tak etti ve gidip lens aldım.Bir süre kullandıktan sonra gözlükten kurtulmak için ameliyat olan yengemden öğrendim,uzun süreli lens kullananlar lazerle tedavi olamıyorlar,sadece ameliyat yapılabiliyor.Ve tabi bir de bu ameliyat ve lazer 20-21 yaşından önce yapılamıyor.Lazerle çok kısa süren bir işlem,fakat ameliyat uzun süreli ve sinir bozucu bir süreç.Gözlere mercek takılmasını ben de duymuştum,fakat pek yaygın olmadığından Türkiye'de fahiş bir fiyata yapıldığını tahmin ediyorum.Ben lazer olabilmek için lenslerimi bıraktım,yeniden gözlüğe döndüm,3 sene sonra lazer yaptırıp kurtulacağım.Gözlüklerimi çöpe atacağım günü dört gözle bekliyorum.

Bende lens kullanıyorum miyop. Dünya göz has. doktor bana lensi süresinden uzun takarsan lazer ameliyatını riske atmış olursun demişti..Yani 1 aylık lensi 2ay takma en fazla bir kaç gün geçir demişti. Bir de günlük 8 saatten fazla kullanma demişti. Ben de bunlara dikkat ediyorum.Evde olduğum günlerde hiç lens takmıyorum. Son bir şey lensi çıkartınca gözünüzde rahatsız edici kaşıntı oluyorsa göz kapağınızın içi tahriş olmuş olabilir, lens çapı size uygun değilse tahriş ediyormuş.

Ama ameliyat öncesinden gözlüğe dönmek daha iyi garanti olur.Umarım gözlüklere sonsuza kadar veda edersiz. :KK34: ben de tabi :KK34:

Evet umarım hepimiz kurtuluruz :KK34: gözlüklerimi seviyorum ama numaralarım çok büyük,mecburen camı incelttirmeme rağmen kavanoz dibi gibi duruyor :KK14:

cnm ben 21 yasındayım yas olarak bı sıkıntım yok goz numaram da durdu 2.5 ıkısıd e ve 3 4 ayıdr kullnıyorum lensı dedıgım gıbı evde kullnmıyorum ama
ve 2 3 sene kadar da kullnmayı dusunuyorum sence 2 3 yıl lens ıcın uzun bı sure mı oluyo?? ve
mercek cok pahalı derken ne kadar pahalı cnm bılıyomusun ???

lens takmak benim gibi gözlük kullananlar için cazip bir fikir gibi görünüyor ama bir hevesle koca 2 kutu alıp 1 ay bile kullanamadığım lenslerim beni hayal kırıklığına uğrattı.. burda sorun lensin markası değil aslında, sorun korneanın uzun süre havasız kalması ya da çok az hava almasından kaynaklanıyor. yani kırmızı göz denilen damarlanma olayı başlıyor ve hoş bir görüntü değil gözün sağlığı açısından da iyi değil keza..
hijyen açısından da çok dikkatli olmak lazım zira 2 gün içerisinde körlüğe neden olan göz iltihaplarına düşük de olsa yakalanma riskiniz var..
ama tabi ki uzun yıllar kullanıp da sorun yaşamayanlar vardır. bana göre en iyisi lazer ile kurtulmak ya da gözlüğe devam etmek ki insan kendine yakışan gözlüğü bulduktan sonra da gayet çekici görünebiliyor:KK12:

lens takmak benim gibi gözlük kullananlar için cazip bir fikir gibi görünüyor ama bir hevesle koca 2 kutu alıp 1 ay bile kullanamadığım lenslerim beni hayal kırıklığına uğrattı.. burda sorun lensin markası değil aslında, sorun korneanın uzun süre havasız kalması ya da çok az hava almasından kaynaklanıyor. yani kırmızı göz denilen damarlanma olayı başlıyor ve hoş bir görüntü değil gözün sağlığı açısından da iyi değil keza..
hijyen açısından da çok dikkatli olmak lazım zira 2 gün içerisinde körlüğe neden olan göz iltihaplarına düşük de olsa yakalanma riskiniz var..
ama tabi ki uzun yıllar kullanıp da sorun yaşamayanlar vardır. bana göre en iyisi lazer ile kurtulmak ya da gözlüğe devam etmek ki insan kendine yakışan gözlüğü bulduktan sonra da gayet çekici görünebiliyor:KK12:

sen neden kullnamadın cnm lenslerı ???

gecen goz kontrole gıttım lens kullnalaı 5 ay falan oldu benım ve kontrole gıttıgımde doktor sol gozumun 0. 25derece ılerledıgını cok sasırdım cunku benım hıc ılerlemıyodu durdu sanıp sevınmıstım cok maralım bozuldu 3 senedır goz numaram aynıydı
b&l provısıon kullnıyorum ve uzun sure kullnmnamıyorum 6 8 saat falan kullanamıyorummesela agırlık verıyo gozlerıme zaten degırstırcektım helekı bı de ılerledıgını soleyınce degıstırmek ıstıyorum dedım baska bı gune randevu verdı elımdekıler bıtsın alıcam ınsallah
yardımcı kız vardı doktorun yanında onun yanından bı brosur vardı oasys mı ne yazıyoru lensle ılgılıysı yazılısını tam bılmıyorumkusura bakmayın heralde onu verıcek bu sefer cunku ıkk gıttıgımde b&l vardı degıdtırmısler umarım ıyı gelır ya offfffffffff :KK50:
bu lensı kullnanlar yorum yazabılırlermı ?? ayrıca denemelık lens ıstıcem bu sefer doktora solesem verırımı ?
bırde numaram neden bu kadar cabuk ılerledı ben cok temız bakıyordum lensıme ustelık :KK50:

bende ilk başta b&l purevision kullanıyodum ama pek memnun kalmadım..sonra j&j acuvue oasys kulanmaya başladım ve çok memnunum..uzun zamandır da kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok tavsiye ederim

bende ilk başta b&l purevision kullanıyodum ama pek memnun kalmadım..sonra j&j acuvue oasys kulanmaya başladım ve çok memnunum..uzun zamandır da kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok tavsiye ederim

cnm pekı lens yumusak mı bende goz yası kurulugu varda
bu arada ılgın ıcın cook sagol :KK34:
bırde sen neden b&l den memnun kalmadın acaba

Son düzenleme:
ewet yumuşak lens canım..b&l batma ve ağırlık yapıyordu ...rica ederim yardımcı olmuşsam ne mutlu bana:)

ewet yumuşak lens canım..b&l batma ve ağırlık yapıyordu ...rica ederim yardımcı olmuşsam ne mutlu bana:)

aynen cnm ya aynı hıs bende de oluyo batma cok degıl bazı gunler nedense ama agırlık hıssı acayıp oluyo sankı uykum gelmıs gıbı hısedıyorum kendımı :KK34:ve malesef kı ıkıncı kutumdan daha ıkı cıft duruyo onları da bıtırıyım yenı lense kavuscam umarım daha ıyı gelır :KK34:
cnm ne zamandır kullnıyosun bu lensı ve kac aylık aldın fıyatı da solermısın ?? cunku doktor da sanırım o lensı yazıcak bana

Sanırım 1.5-2 yıldır kullanıyorum 3 aylık alıyorum içinde 3 çift var fiyatı da 65 tl

fıyatı gayet ıyı geldı cnm gule gule kullnamaya devam et :KK34:
benım 5 ay falan oluyo kullnalı daha once dedıgım gıbı sol gozum 0.25 ılerlemıs sok oldum :KK50:
ve burdan okuyorum bazıları aynaya bakmadan bıle takabılıyomus basıları uyuyo bıle lenslerle hatta hastaneden kız arkım var o bır ay takıyo ve hıc cıkarmıyo demıstı :KK53:
oysa ben ne daha tam takabılıyorum taktıgım an batma oluyo ve gecıyo ama ıste arada yıne batmalar olabılıyo yanı gozumdekı varlgıını hıssedebılıyorum
ve o kadar temız bakıyorumkı ustelık evde gozlukluyum yanı anlamıyorum nıye bende oyle olmuyo :KK43::KK43::KK43:
zaten ınsallah bı kac sene sonra lazerlel amelıyat olmak ıstıyorum :KK76:

ben yaklaşık 5-6 yıldır lens kullanıyorum..b&l purevision kullanırken haftada bir çıkartıyordum:) daha sonra yaz dı sanırım sıcaklarda konjonktivit oldum:KK43: lens takamadım bir süre..şimdi evde olduğum zaman gözlük takıyorum sadece dışarı çıkarken lens takıyorum ve akşam yatarken de çıkartıyorum..bende bıktım artık lazer yaptırıcam inşş

ben yaklaşık 5-6 yıldır lens kullanıyorum..b&l purevision kullanırken haftada bir çıkartıyordum:) daha sonra yaz dı sanırım sıcaklarda konjonktivit oldum:KK43: lens takamadım bir süre..şimdi evde olduğum zaman gözlük takıyorum sadece dışarı çıkarken lens takıyorum ve akşam yatarken de çıkartıyorum..bende bıktım artık lazer yaptırıcam inşş

konjonktivit ne oluyo cnm :) of hadı ya neysekı sımdı ıyısın cnm

Göz kapaklarının iç yüzeyini ve gözün beyaz kısmını kaplayan ince ve saydam zarın iltahabına konjonktivit denilmektedir. Yazın yaygın görülen bir bakteri tipi olan klamidyaların yol açtığı enfeksiyonlardır. Klamidya enfeksiyonlu kişilerin yüzdüğü ve klorlanması yetersiz bir havuzda yüzen kişiler veya klamidyalı birinin kullandığı havluyu kullanan kişiler havuz konjonktiviti kapabilirler. Bakteriyel göz nezlelerinin diğer bir kaynağı da kontakt lens kullanımıdır. Özellikle lensin altına kaçan tozlar kornea üzerinde de bakteriyel enfeksiyon ve ülserlere sebep olabilir.

X