Oğlumu dedesine götürmeli miyim?

alindalin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
2.051
1.031
35
daha önce kp ile hiç iletişimimin olmadığından bahsetmiştim. Sebebi de başından beri beni istemiyor olmasıydı. Bunu bana o kadar çok belli etti ki. Her karşılaşmamızda bana çöpmüşüm gibi davranırdı. Daha doğrusu yokmuşum gibi davranırdı diyelim.

Ben de artık oraya gitmemeye başladım. Bayramdan bayrama gidiyorum desem yalan olmaz. Aralarda da çoook nadir ve sadece eşimle gidiyorum. Kendisi de bize hiç gelmiyor. Ramazanda iftara davet etmiştim en son o zaman geldi onun dışında kendisi bir kere bile gelmez. Bu arada gelmesin de zaten bunu üzüldüğüm için söylemiyorum durumu anlatıyorum.

Kv ise haftada iki gün oğluma bakmak için bize geliyor. Bu akşam evine giderken bana dedi ki tatile gitmeden önce çocuğu bu hafta bize getiremez misin? Ben de babası getirir dedim. Bu hafta 4/12 çalışıyor işe gitmeden gelirler dedim. Ama o zaman dedesi evde olmuyor göremez dedi. Ben de kendimi tutamadım ve dedim ki getiremem. Bana insan gibi davranmadığı için ben de oraya gelmiyorum dedim. Sadece çocuğu getirip kapıdan dönsen olmaz mı dedi. Hayır çünkü bana insan gibi davranmayan birine insanlık yapmak istemiyorum dedim. Sonra da çok pişman oldum. Keşke sadece getiremem müsait değilim bana uymuyor diyip geçiştirseydim. Her dk böyle sitem eder gibi sanki çok içerlemişim gibi oldu. Kendime kızdım ama bir taraftan da iyi oldu çünkü kv aşırı derecede ısrarcı bir tip. Bugün böyle söylemeseydim bu hafta boyunca her akşam arar çocuğu getir diye ısrar ederdi.

eşime defalarca diyorum ki her haftasonu gidin hem sen annenle babanla bir çay kahve iç hem çocuk dedesiyle babaannesiyle vakit geçirsin. Hem de beni böyle daralmasın kv. Sürekli söylemekten bıktım artık. Kendisi götürmüyor ve kv de oğluna söylemek yerine bana söylüyor. Bu sabah eşimle karşılaştılar mesela ama yine bana söylüyor. Her sinirimi bozan bir şey söylediğinde artık ağzının payını da veriyorum ama yine de ısrar etmekten vazgeçmiyor.

sorum şu yine de çocuğumu dedesine götürmeli miyim? Tatile gitmeden önce görsün diyor kv ama belkide kp nin böyle bir talebi bile yok. Kv sürekli beni manipüle eden biri zaten. Dedesi işten eve giderken biz yolunun üzerinde kalıyoruz istese uğrayabilir aslında. Beni görmek istemiyorsa ben işteyken çocuğa kv bakıyor benden önce uğrayıp görebilir. Kaldı ki ben beş ay götürmesem beş ay görmeyecek mi yani. Eşim de pazar gününe kadar işe öğleden sonra gidiyor gece 1 de geliyor. Pazar günü de tatile gideceğiz. Bir tarafım huzursuz oldu böyle götürmüyorum diye ama asla gitmek de istemiyorum. Ne yapacağım bilemedim.

Bu derece yok sayılıyorsam çocuğu göstermek gibi bir çabam da olmaz. Çok istiyorsa kendi yaratır fırsatı.
Hem eşinizin bile umrunda olmayan konuya siz boşuna takılmayın. Bırakın onlar düşünsün.

Evet ama sürekli bana söylüyor kv. Söz konusu torun olmasa umrumda bile değil zaten gidip gelmiyorum. Ama böyle de sanki torunlarını göstermiyormuşum gibi hissediyorum. Gerçi kendi problemi insan olsaymış diyorum. Çok istese gelip görür diyorum. Bir de demek ki mahcup ki evime gelemiyor. Yüzü tutmuyor herhalde.

daha önce kp ile hiç iletişimimin olmadığından bahsetmiştim. Sebebi de başından beri beni istemiyor olmasıydı. Bunu bana o kadar çok belli etti ki. Her karşılaşmamızda bana çöpmüşüm gibi davranırdı. Daha doğrusu yokmuşum gibi davranırdı diyelim.

Ben de artık oraya gitmemeye başladım. Bayramdan bayrama gidiyorum desem yalan olmaz. Aralarda da çoook nadir ve sadece eşimle gidiyorum. Kendisi de bize hiç gelmiyor. Ramazanda iftara davet etmiştim en son o zaman geldi onun dışında kendisi bir kere bile gelmez. Bu arada gelmesin de zaten bunu üzüldüğüm için söylemiyorum durumu anlatıyorum.

Kv ise haftada iki gün oğluma bakmak için bize geliyor. Bu akşam evine giderken bana dedi ki tatile gitmeden önce çocuğu bu hafta bize getiremez misin? Ben de babası getirir dedim. Bu hafta 4/12 çalışıyor işe gitmeden gelirler dedim. Ama o zaman dedesi evde olmuyor göremez dedi. Ben de kendimi tutamadım ve dedim ki getiremem. Bana insan gibi davranmadığı için ben de oraya gelmiyorum dedim. Sadece çocuğu getirip kapıdan dönsen olmaz mı dedi. Hayır çünkü bana insan gibi davranmayan birine insanlık yapmak istemiyorum dedim. Sonra da çok pişman oldum. Keşke sadece getiremem müsait değilim bana uymuyor diyip geçiştirseydim. Her dk böyle sitem eder gibi sanki çok içerlemişim gibi oldu. Kendime kızdım ama bir taraftan da iyi oldu çünkü kv aşırı derecede ısrarcı bir tip. Bugün böyle söylemeseydim bu hafta boyunca her akşam arar çocuğu getir diye ısrar ederdi.

eşime defalarca diyorum ki her haftasonu gidin hem sen annenle babanla bir çay kahve iç hem çocuk dedesiyle babaannesiyle vakit geçirsin. Hem de beni böyle daralmasın kv. Sürekli söylemekten bıktım artık. Kendisi götürmüyor ve kv de oğluna söylemek yerine bana söylüyor. Bu sabah eşimle karşılaştılar mesela ama yine bana söylüyor. Her sinirimi bozan bir şey söylediğinde artık ağzının payını da veriyorum ama yine de ısrar etmekten vazgeçmiyor.

sorum şu yine de çocuğumu dedesine götürmeli miyim? Tatile gitmeden önce görsün diyor kv ama belkide kp nin böyle bir talebi bile yok. Kv sürekli beni manipüle eden biri zaten. Dedesi işten eve giderken biz yolunun üzerinde kalıyoruz istese uğrayabilir aslında. Beni görmek istemiyorsa ben işteyken çocuğa kv bakıyor benden önce uğrayıp görebilir. Kaldı ki ben beş ay götürmesem beş ay görmeyecek mi yani. Eşim de pazar gününe kadar işe öğleden sonra gidiyor gece 1 de geliyor. Pazar günü de tatile gideceğiz. Bir tarafım huzursuz oldu böyle götürmüyorum diye ama asla gitmek de istemiyorum. Ne yapacağım bilemedim.
Hayır ya iyi demissin götürme

Valla torununu seven annesine iyi davranır. Net!
Ben kayınpederle küsüm.
Başka şehirdeyiz. Yılda iki kere beşer gün gider dönerim. Yılda on gün ancak görüyor yani. Bu kadar. Kendisi de gelemez. Kayınvalidemi de tek geleceksen her zaman beklerim dite çağırım.
O kadar seviyorsa benle iyi geçinseydi insan gibi davransaydı.

yol üstündeymiş imkanı var + eşin izin gününde götürebilir amaç kp elini öptürmek tabiri caizse

Eşimin izin günü erkenden tatile gidiyoruz götürme şansı yok. Sonrasında tatilde olacağız diye gerildim. Yoksa zaten pazar günü götürürdü ya da sonraki hafta akşamları evde oluyor yine görebilirdi.

Sizin aranızdaki meselelerin çocuğa yansımasına ben karşıyım
Kendim küs de olsam yollarım zamanında yolladım da, hiç mahrum etmedim
Hatta çocuklar anlamasın diye ben özellikle yolladım dede evine.
Ben aile meselelerin çocuklara yansımasına karşıyım
Kanlı bıcaklı da olsak çocukların bunları yaşamaya hakkı yok
Onlar dedelerini dwde olarak bilmeliler, yarın dedesi ya da başka bir akraba ile sorun varsa hakkınıza girmişse Allaha versin hesabını.
Ben 2 yıl hiç gitmedim eşimi yolladım çocuklarla. Vicdani olarak bunun yükünü ben alamam.
Kv istiyorsa götürsün çocupu, almanız gereken zaman babası alır zaten. Çocuk gösterip göstermeme ile karşı tarafı adam edemezsiniz. Ya da cezalandırmış olmazsınız bunun yolu bu değil.
Bizde dede değil de görümcem kaynaklı kaynanam kaynaklı tartışma olmuştu, en çok beni severler ama sülalede, zamanında oldu bitti geçti, utandılar, hareketimi takdir ettiler, hatalarını anladılar.

Sizin eve gelmekten rahatsızsa belki sizin oraya gitmenizden de rahatsız oluyordur. Ben olsam gitmezdim. Ayrıca beni görmek istemeyen çocuğumuda görmesin.

Ben de o nedenle gitmiyorum zaten ama ben gelmiyorsam çocuğumu da göremezsiniz gibi bir tavır takınmak istemiyorum. henüz aklı ermediği için babasıyla gidip dönüyor. İlerde büyüdüğünde zaten kendisi karar verir ne sıklıkta gideceğine ya da gitmeyeceğine. Ben belirleyici olmak istemem.

Sizin aranızdaki meselelerin çocuğa yansımasına ben karşıyım
Kendim küs de olsam yollarım zamanında yolladım da, hiç mahrum etmedim
Hatta çocuklar anlamasın diye ben özellikle yolladım dede evine.
Ben aile meselelerin çocuklara yansımasına karşıyım
Kanlı bıcaklı da olsak çocukların bunları yaşamaya hakkı yok
Onlar dedelerini dwde olarak bilmeliler, yarın dedesi ya da başka bir akraba ile sorun varsa hakkınıza girmişse Allaha versin hesabını.
Ben 2 yıl hiç gitmedim eşimi yolladım çocuklarla. Vicdani olarak bunun yükünü ben alamam.
Kv istiyorsa götürsün çocupu, almanız gereken zaman babası alır zaten. Çocuk gösterip göstermeme ile karşı tarafı adam edemezsiniz. Ya da cezalandırmış olmazsınız bunun yolu bu değil.
Bizde dede değil de görümcem kaynaklı kaynanam kaynaklı tartışma olmuştu, en çok beni severler ama sülalede, zamanında oldu bitti geçti, utandılar, hareketimi takdir ettiler, hatalarını anladılar.

Sanırım konuyu eksik okudunuz ya da beni yanlış anladınız.

Aman bu insanlar için düşüncelerini kirletmeye değmez, bırak bi de üzerine zaman harcayıp gitmeyi evine sokmasan kimse sitem dahi edemez.
Götürme; görmek isteyen varsa, gelir görür.
Kv niz bilinçli bi şekilde sizi kudurtmaya programlı galiba.
Cok istiyor ise alıp götürüp getirsin…

Görmek mi istiyor sizi oraya getirmek istiyor?

Bana kalırsa kayınvalideniz sizden küçüklük yapıp giderek arayı düzeltme çabasında.

Belli ki zamanında çok üzmüş. O sebeple açık konuşmanızda bir sorun görmedim.

Ben de o nedenle gitmiyorum zaten ama ben gelmiyorsam çocuğumu da göremezsiniz gibi bir tavır takınmak istemiyorum. henüz aklı ermediği için babasıyla gidip dönüyor. İlerde büyüdüğünde zaten kendisi karar verir ne sıklıkta gideceğine ya da gitmeyeceğine. Ben belirleyici olmak istemem.
Tavrınız doğru zaten babasıyla gitsin gelsin. Ama şuan sizin getirmenizi istiyorlar. Ben olsam kabul etmezdim.

Hangi açıdan?
Sizin götürmeniz şart mı, kv götürsün.
Kapıya kadar bırakın dönün
Siz eksik mi anlattınız çocuğunuz kaç yaşında
Zaten kv bakmıyor mu, kp varken de o baksın

Eşimin ailesiyle problemlerim olduğu için çocuğumu göstermediğimi düşündünüz sanırım. Yorumunuzdan onu anladım. O konuda yanlış anladığınızı söyledim. Çünkü zaten konuda da belirttiğim gibi eşime sık sık götürmesini söylüyorum. Kaldı ki kv gelip çocuğa bakıyor pekala kocası da gelip sevebilir. Ben neden kapıya götürmek zorundayım onu anlamıyorum.

Oğlum 22 aylık. Kv otobüsle kendisi götüremez bir koluyla ağırlık kaldıramıyor oğlumu idare edemez. Biz de aracımızı sattık. Ya taksiyle ya otobüsle ya da babamdan aracını alarak götürebilirim ama bu kadar zahmete değer mi ondan emin değilim.

Görmek mi istiyor sizi oraya getirmek istiyor?

Bana kalırsa kayınvalideniz sizden küçüklük yapıp giderek arayı düzeltme çabasında.

Belli ki zamanında çok üzmüş. O sebeple açık konuşmanızda bir sorun görmedim.

Ben daha umursamaz davranmak istiyorum. Böyle konuştuğumda sitem eder gibi oluyorum kv üzüldüğümü falan düşünüyor herhalde. Ama çenemi tutamıyorum maalesef.

Kv bana gelip beni manipüle ediyor kocasına gidip ona da muhtemelen benimle ilgili bir şeyler söylüyor. Böyle yaptıkça herkes birbirinden daha da nefret etti.

Bir de bana diyor ki kocanın hatırı için idare et. Ben de dedim ki kocamın hatırını babası sayıp beni idare etmemiş benden neden bekliyorsun. Önce babası hatırını saysaymış oğlunun. Bana söylediğine bakar mısınız yüzsüzlük değil de nedir?

X