Oğlumu dedesine götürmeli miyim?

Beni sevmeyen oğlumu mu özlüyormuş?

Şu gereksiz torun/yeğen/kuzen sevgi gösterileri hiç inandırıcı gelmiyor bana.

Çocuğumu görmek isteyen benimle iyi geçinsin!

Benimle iyi geçinmesine gerek yok ama açıköası sevgi gösterileri bana da inandırıcı gelmiyor. Kp nin gösteri yaptığı da yok görürse seviyor da görmeyince görmek için bir çabası da yok sanki. Ama kv durduk yere beni huzursuz etti gitti.

Benimle iyi geçinmesine gerek yok ama açıköası sevgi gösterileri bana da inandırıcı gelmiyor. Kp nin gösteri yaptığı da yok görürse seviyor da görmeyince görmek için bir çabası da yok sanki. Ama kv durduk yere beni huzursuz etti gitti.
Haaa öyle mi?

O zaman hiç de huzurunu bozma arkadaşım.

Kayınvalide konuşsun istediği kadar!

Kendinizi yoracak bir mesele bulmuşsunuz yine.
Kayinpeder size kötü davranıyorsa gerçekten söylediklerinizde bir sey yok.
Torununu görmesi için alternatifleri var görmek isteyen görür. Oğlu götürseymis daha öncesinde. Tatile diye gidip aylarca kalacak değilsiniz. Döndüğünüzde götürür babası. Oğluyla babası görüşmüyor diye düşünecek olan eşiniz. Onun da umrunda değil konu sizin niye olsun?

Torunu görmek, göstermek istiyorlarsa kendileri sizi dahil etmeden bir çözüm bulsun. Bir dahakine kv öyle dersiniz. Sonuçta anladığım kadarıyla buna yeterince imkan var.

Ben daha umursamaz davranmak istiyorum. Böyle konuştuğumda sitem eder gibi oluyorum kv üzüldüğümü falan düşünüyor herhalde. Ama çenemi tutamıyorum maalesef.

Kv bana gelip beni manipüle ediyor kocasına gidip ona da muhtemelen benimle ilgili bir şeyler söylüyor. Böyle yaptıkça herkes birbirinden daha da nefret etti.

Bir de bana diyor ki kocanın hatırı için idare et. Ben de dedim ki kocamın hatırını babası sayıp beni idare etmemiş benden neden bekliyorsun. Önce babası hatırını saysaymış oğlunun. Bana söylediğine bakar mısınız yüzsüzlük değil de nedir?

İşte büyütmeyeceksin. Cevabını vermişsin geçmiş gitmiş. Kendine yazık mı değil. Bir daha söyleyecek olursa sapsakin bir şekilde ben uygun değilim. Senin baktığın bir gün gelip sevebilir yada oğlunla konuş o uygun olunca ayarlasın benlik bir durum yok. Sakince cevap ver geç. Tekrar tekrar söylemesine mani ol böylelikle.

Ama o zaman dedesi evde olmuyor göremez dedi. Ben de kendimi tutamadım ve dedim ki getiremem. Bana insan gibi davranmadığı için ben de oraya gelmiyorum dedim. Sadece çocuğu getirip kapıdan dönsen olmaz mı dedi. Hayır çünkü bana insan gibi davranmayan birine insanlık yapmak istemiyorum dedim. Sonra da çok pişman oldum. Keşke sadece getiremem müsait değilim bana uymuyor diyip geçiştirseydim. Her dk böyle sitem eder gibi sanki çok içerlemişim gibi oldu.
bravo size! Ben gıpta ettim gerçekten gerçek duygu ve düşüncelerinizi böyle net ifade edeblmenize. Bence mazeret uydurmaktan çok daha karakterli bir hareket yapmışsınız.

Ben sizin gibi değilim. Çok duygusal yaklaşıyorum böyle şeylere. Kimin ne zaman öleceği belli değil. Ben çocuğun görüşmesi için bir organizasyon yapardım.

bravo size! Ben gıpta ettim gerçekten gerçek duygu ve düşüncelerinizi böyle net ifade edeblmenize. Bence mazeret uydurmaktan çok daha karakterli bir hareket yapmışsınız.

Ben sizin gibi değilim. Çok duygusal yaklaşıyorum böyle şeylere. Kimin ne zaman öleceği belli değil. Ben çocuğun görüşmesi için bir organizasyon yapardım.

Beni de asıl rahatsız eden bu en son söylediğiniz durum. Kimin başına ne zaman ne geleceği belli olmuyor. Tatile de gideceğim diye bu nedenle huzursuz oldum. Ama ben o adamın ayağına da gitmek istemiyorum artık. Keşke beni hiç dahil etmeseler. Sonuçta görmelerine engel olmuyorum. Eşime yalvarıyorum götür de beni rahat bıraksınlar diye. Ben yokken buraya da gelebilir çocuğa kv çakıyor zaten. Sanki amaç çocuk değil de kv beni oraya götürmek için yapıyor. Ne bileyim yani kp eli ayağı tutan çalışan bir insan. Torununu görmek için bir imkan yaratamaz mı. En son 2 hafta önce gördü bu da benim suçum değil herhalde. Ne oğulları götürme gereği duymuş ne de kendisi görmek için çaba göstermiş.

Eşimin ailesiyle problemlerim olduğu için çocuğumu göstermediğimi düşündünüz sanırım. Yorumunuzdan onu anladım. O konuda yanlış anladığınızı söyledim. Çünkü zaten konuda da belirttiğim gibi eşime sık sık götürmesini söylüyorum. Kaldı ki kv gelip çocuğa bakıyor pekala kocası da gelip sevebilir. Ben neden kapıya götürmek zorundayım onu anlamıyorum.

Oğlum 22 aylık. Kv otobüsle kendisi götüremez bir koluyla ağırlık kaldıramıyor oğlumu idare edemez. Biz de aracımızı sattık. Ya taksiyle ya otobüsle ya da babamdan aracını alarak götürebilirim ama bu kadar zahmete değer mi ondan emin değilim.
Doğru anlamışım
Neyse ne, bunu kp için değil evladınız için yapacaksınız
Evet buna değer sırf evladınız için.
Yarın evladınız anne senin meselen beni ilgilendirmezdi neden böyle davrandın derse ne diyeceksiniz
Çocuğunuzun aklında aranızda hiçbir mesele yokmuş ya da bunu yansıtmamış gibi mi hatırlanmak istersiniz
Yoksa tavır yapıp, mesele haline getiren biri olarak mı
Seçim sizin.

Doğru anlamışım
Neyse ne, bunu kp için değil evladınız için yapacaksınız
Evet buna değer sırf evladınız için.
Yarın evladınız anne senin meselen beni ilgilendirmezdi neden böyle davrandın derse ne diyeceksiniz
Çocuğunuzun aklında aranızda hiçbir mesele yokmuş ya da bunu yansıtmamış gibi mi hatırlanmak istersiniz
Yoksa tavır yapıp, mesele haline getiren biri olarak mı
Seçim sizin.

Bir de aksini düşünelim. Çocuğum büyüyüp bir şeyleri anladığında, sana çöp gibi davranan birine karşı neden bu kadar gurursuz davrandın da diyebilir bence. Bizler de yeri geliyor anne babalarımızı eleştiriyoruz bu anlamda. Neden kendinizden bu kadar ödün verip de mutsuz oldunuz diyebiliyoruz.

Eşiniz istese ailesine gider. Neden zorluyorsunuz? Demek ki size söyleyemediği kırgınlıkları var ya da yok sayılmışsa yok sayıyordur. Ayrıca çocuğunuz sizin de DNA'nızı taşıyor, çocuğunuzu seven size SAYGI duymak zorunda. Bu adamın saygısızlığına rağmen niye çocuğnuzu hala gösterme çabasındasınız çok görmek istiyorsa bi ciklet çikolatayla gelir dedesi ninesiyle beraber. Muhattap olmayın, nötr olun. Kv'ye patlamanızda çok gereksiz olmuş dedesi biz olmasak da gelebilir sen de evdesin ben olmasam da, hem benim işlerim var deyip geçiştirebilirdiniz. Bayramda dahi ne gidin ne çocuğu gösterin ama bunu eşinize çaktırmadan yapın onu da üzmeyin, babası sonuçta.

Bir de aksini düşünelim. Çocuğum büyüyüp bir şeyleri anladığında, sana çöp gibi davranan birine karşı neden bu kadar gurursuz davrandın da diyebilir bence. Bizler de yeri geliyor anne babalarımızı eleştiriyoruz bu anlamda. Neden kendinizden bu kadar ödün verip de mutsuz oldunuz diyebiliyoruz.
Hayır bu anlamda bu mesele ile ilgili böyle birşey söyleyeceğini hiç sanmam bir çocuğun.
Bir çocuk dedesi ile olan eski günlerini hatırlayıp sizin de büyüklük yaptığınızı hatırlayacak ve size olan saygısı daha da artacak, ben olsam bir çocuk olarak böyle düşünürdüm.
Benim annem de çok fedakar bir kadın, zamanında bazı şeyleri alttan almış ama ailede en çok sevilen insan. Büyüklüğü ile herkese örnek olmuş. Yani burada bu kadar abartacak bir durum görmüyorum ben. Haa kötü konuşur hakaret eder vs onlar ayrı mesele.

Gelip çocuğuma bakarak yardımcı olan kv’nin hatrına, ben götürürdüm.
Hah bunu da düşündüm.
Kv çocupa baksın ama sen götürme.
Sonuçta kp istemese kv ye de çocupu baktırmaz engel olurdu
Bazı yaşlılar ayrıca gerçekten ruhsal olarak sıkıntılı olabiliyor biizm gibi düşünmeyebiliyor, hakaret kötü söz olmadıktan sonra diğerlerini bu kadar takıp da mesele haline getirmeye gerek yok.
Konu sahibine de yük bu mesele ruhsal olarak.
Bırak geç git, sevap işlemiş olursun günah değil, artı bir fazlan olur.
Hayat kısa, yarın ölse keşke götürseydim dememek lazım

Bence hazır sınırı cizmisken götürmeyin. Bunu şimdi yaparsanız devaminda da çıkış yaptığınızda ciddiye almazlar gibi geliyor.

Eşiniz götürür, dede uğrar isteyen bir şekilde görür.

daha önce kp ile hiç iletişimimin olmadığından bahsetmiştim. Sebebi de başından beri beni istemiyor olmasıydı. Bunu bana o kadar çok belli etti ki. Her karşılaşmamızda bana çöpmüşüm gibi davranırdı. Daha doğrusu yokmuşum gibi davranırdı diyelim.

Ben de artık oraya gitmemeye başladım. Bayramdan bayrama gidiyorum desem yalan olmaz. Aralarda da çoook nadir ve sadece eşimle gidiyorum. Kendisi de bize hiç gelmiyor. Ramazanda iftara davet etmiştim en son o zaman geldi onun dışında kendisi bir kere bile gelmez. Bu arada gelmesin de zaten bunu üzüldüğüm için söylemiyorum durumu anlatıyorum.

Kv ise haftada iki gün oğluma bakmak için bize geliyor. Bu akşam evine giderken bana dedi ki tatile gitmeden önce çocuğu bu hafta bize getiremez misin? Ben de babası getirir dedim. Bu hafta 4/12 çalışıyor işe gitmeden gelirler dedim. Ama o zaman dedesi evde olmuyor göremez dedi. Ben de kendimi tutamadım ve dedim ki getiremem. Bana insan gibi davranmadığı için ben de oraya gelmiyorum dedim. Sadece çocuğu getirip kapıdan dönsen olmaz mı dedi. Hayır çünkü bana insan gibi davranmayan birine insanlık yapmak istemiyorum dedim. Sonra da çok pişman oldum. Keşke sadece getiremem müsait değilim bana uymuyor diyip geçiştirseydim. Her dk böyle sitem eder gibi sanki çok içerlemişim gibi oldu. Kendime kızdım ama bir taraftan da iyi oldu çünkü kv aşırı derecede ısrarcı bir tip. Bugün böyle söylemeseydim bu hafta boyunca her akşam arar çocuğu getir diye ısrar ederdi.

eşime defalarca diyorum ki her haftasonu gidin hem sen annenle babanla bir çay kahve iç hem çocuk dedesiyle babaannesiyle vakit geçirsin. Hem de beni böyle daralmasın kv. Sürekli söylemekten bıktım artık. Kendisi götürmüyor ve kv de oğluna söylemek yerine bana söylüyor. Bu sabah eşimle karşılaştılar mesela ama yine bana söylüyor. Her sinirimi bozan bir şey söylediğinde artık ağzının payını da veriyorum ama yine de ısrar etmekten vazgeçmiyor.

sorum şu yine de çocuğumu dedesine götürmeli miyim? Tatile gitmeden önce görsün diyor kv ama belkide kp nin böyle bir talebi bile yok. Kv sürekli beni manipüle eden biri zaten. Dedesi işten eve giderken biz yolunun üzerinde kalıyoruz istese uğrayabilir aslında. Beni görmek istemiyorsa ben işteyken çocuğa kv bakıyor benden önce uğrayıp görebilir. Kaldı ki ben beş ay götürmesem beş ay görmeyecek mi yani. Eşim de pazar gününe kadar işe öğleden sonra gidiyor gece 1 de geliyor. Pazar günü de tatile gideceğiz. Bir tarafım huzursuz oldu böyle götürmüyorum diye ama asla gitmek de istemiyorum. Ne yapacağım bilemedim.

Kvyi bukadar sevmiyorsanız neden çocuğunuza bakıyor?

Kvyi bukadar sevmiyorsanız neden çocuğunuza bakıyor?

Burada konu kv değil kp. Kv ye sinir olmamın sebebi ise istenmeyen ben olduğum halde beni şirinlik yapmaya zorlaması, ısrarcı olması ama bu sebeplerden dolayı baktırmamayı düşünmedim.

Biz bu sene kreşe göndermeye karar vermiştik ama kendisi ısrarla bakmak istediğini, evimize bile gelip bakabileceğini söyleyince biz de kabul ettik. Öte yandan ortak açtığımız dükkanda bizi çok bariz kazıkladılar ve hakkımızı çatır çatır yediler. Ben de kreşe vereceğim paraya sayıyorum artık.

Eşiniz istese ailesine gider. Neden zorluyorsunuz? Demek ki size söyleyemediği kırgınlıkları var ya da yok sayılmışsa yok sayıyordur. Ayrıca çocuğunuz sizin de DNA'nızı taşıyor, çocuğunuzu seven size SAYGI duymak zorunda. Bu adamın saygısızlığına rağmen niye çocuğnuzu hala gösterme çabasındasınız çok görmek istiyorsa bi ciklet çikolatayla gelir dedesi ninesiyle beraber. Muhattap olmayın, nötr olun. Kv'ye patlamanızda çok gereksiz olmuş dedesi biz olmasak da gelebilir sen de evdesin ben olmasam da, hem benim işlerim var deyip geçiştirebilirdiniz. Bayramda dahi ne gidin ne çocuğu gösterin ama bunu eşinize çaktırmadan yapın onu da üzmeyin, babası sonuçta.

Ben de kendime bu noktada kızıyorum vaktim yok diyip geçiştirebilirdim ama bu kadar yüzsüzce davranması sinirimi bozuyor dayanamayıp patlıyorum. Birkaç hafta önce eşim tüm cesaretini toplayıp yıllardır içinde biriktirdiği şeyleri gidip yüzlerine vurdu. Babası güya biz hiçbir zaman bir aile olamadık ama bunun sorumlusu benim demiş. Kadın tüm bunları bildiği halde hala her şey çok normalmiş de tek sorun benim çocuğu götürmeyişimmiş gibi davranıyor. Önce evladınızla sorunlarınızı çözün yani tek sorun ben miyim değil mi? Aksine eşim evdeyken annesi gelmez bile. Eşim olmadığı zamanlarda gelmeye çalışır. Hatta bu hafta eşim öğlen işe gidiyor. Annesi tam eşim evden çıkacağı saat geliyor bize. 10 dk erken geleyim oğlumla bir kahve içeyim demiyor.

Burada konu kv değil kp. Kv ye sinir olmamın sebebi ise istenmeyen ben olduğum halde beni şirinlik yapmaya zorlaması, ısrarcı olması ama bu sebeplerden dolayı baktırmamayı düşünmedim.

Biz bu sene kreşe göndermeye karar vermiştik ama kendisi ısrarla bakmak istediğini, evimize bile gelip bakabileceğini söyleyince biz de kabul ettik. Öte yandan ortak açtığımız dükkanda bizi çok bariz kazıkladılar ve hakkımızı çatır çatır yediler. Ben de kreşe vereceğim paraya sayıyorum artık.

Kusura bakmayın ama komik buldum.
Birine gerçek anlamda sinir olduysam tenezzül etmem. Demekki söylediğiniz kadar sinir olmuyorsunuz, menfaat olduğunda yüz yüze bakabiliyosunuz.

X