Oğlumu dedesine götürmeli miyim?

Kusura bakmayın ama komik buldum.
Birine gerçek anlamda sinir olduysam tenezzül etmem. Demekki söylediğiniz kadar sinir olmuyorsunuz, menfaat olduğunda yüz yüze bakabiliyosunuz.

ne yapabilirim size ne kadar sinir olduğumu ispatlayamam sonuçta. Ayrıca sinir oluyorum diye hayatımdan da çıkarmadım neticede eşimin ailesi. Kavga küslük de yok. Her fırsatta bize gelmek için de can atan biri sonuçta. Yani her türlü gelip gidecek bari çocuğum emin ellerde olsun babaannesi neticede. Bizi dolandırdıklarına saysınlar diyip diyip buraya gelip çocuğa bakmasından keyif alıyorum.

Bizdede benzer bir durum var.
Asla götürmem.
Çok istiyosa kendi gelir görür.
Kv yide görmezden duymazdan gel konuyu değiştir...

Eşimin izin günü erkenden tatile gidiyoruz götürme şansı yok. Sonrasında tatilde olacağız diye gerildim. Yoksa zaten pazar günü götürürdü ya da sonraki hafta akşamları evde oluyor yine görebilirdi.
kp sizi bu kadar yok sayıyorken kv çocuğunuza bakıyor hee.. iyiymiş
başka kp olsa baktırmayadabilirdi
yanlış anlamayın çocuğunuza bakarak bayağı bir iyilik yapıyor kv.. yoksa kreş bakıcı uğraşırdınız
güvenli mi parası vs...
götürün görsün diyecektim ama birde içime sinmedi yaa
siz bilirsiniz

kp sizi bu kadar yok sayıyorken kv çocuğunuza bakıyor hee.. iyiymiş
başka kp olsa baktırmayadabilirdi
yanlış anlamayın çocuğunuza bakarak bayağı bir iyilik yapıyor kv.. yoksa kreş bakıcı uğraşırdınız
güvenli mi parası vs...
götürün görsün diyecektim ama birde içime sinmedi yaa
siz bilirsiniz

Kp kendisi demiş eşime annen bakar neden kreşe veriyorsunuz diye. Kv de bakmak için ısrar etmiş. Beni yok saymasının sebeplerinden bahsetmiştim daha önce açtığım konuda. Muhtemelen beni beğenmiyor ve oğluna yakıştırmıyor. Bir de başörtülü olmamdan rahatsız. O nedenle beni hiçbir zaman kabullenmedi, olduğum ortamlarda da yokmuşum gibi davrandı.

Çocuğuma kv nin bakması benim de işime geliyor dediğiniz gibi. Hem güvenli hem de kreş parası cebime kalıyor. Eğer kv de bana kp gibi davransaydı bakmasını kabul etmezdim ama öyle değil. Tabi o da böyle densizlikleriyle sinirimi bozuyor ayrı konu.

Siz evde değilken görebilme durumu da varsa, oğluna da söylemeyin illa size ısrar ediyorsa bence çocuk bahane, sizi barıştırmak istiyor gibime geldi. Bu kadar tavırlı olduğunuz evine görmediğiniz insanlara da çocuğunuza baktırmak alırsınız bence. Ayıp yani. Her şey işime geldigi gibi olmaz.

Siz evde değilken görebilme durumu da varsa, oğluna da söylemeyin illa size ısrar ediyorsa bence çocuk bahane, sizi barıştırmak istiyor gibime geldi. Bu kadar tavırlı olduğunuz evine görmediğiniz insanlara da çocuğunuza baktırmak alırsınız bence. Ayıp yani. Her şey işime geldigi gibi olmaz.

Evet işime geldiği gibi hareket ediyorum böylesi daha kolaymış. Nasıl olsa tamamen hayatımdan çıkaramıyorum bari işime yarasınlar. Bundan sonra böyle. Hayatı kendime zorlaştırmaya gerek yokmuş meğer. Böylesi de mümkünmüş.

daha önce kp ile hiç iletişimimin olmadığından bahsetmiştim. Sebebi de başından beri beni istemiyor olmasıydı. Bunu bana o kadar çok belli etti ki. Her karşılaşmamızda bana çöpmüşüm gibi davranırdı. Daha doğrusu yokmuşum gibi davranırdı diyelim.

Ben de artık oraya gitmemeye başladım. Bayramdan bayrama gidiyorum desem yalan olmaz. Aralarda da çoook nadir ve sadece eşimle gidiyorum. Kendisi de bize hiç gelmiyor. Ramazanda iftara davet etmiştim en son o zaman geldi onun dışında kendisi bir kere bile gelmez. Bu arada gelmesin de zaten bunu üzüldüğüm için söylemiyorum durumu anlatıyorum.

Kv ise haftada iki gün oğluma bakmak için bize geliyor. Bu akşam evine giderken bana dedi ki tatile gitmeden önce çocuğu bu hafta bize getiremez misin? Ben de babası getirir dedim. Bu hafta 4/12 çalışıyor işe gitmeden gelirler dedim. Ama o zaman dedesi evde olmuyor göremez dedi. Ben de kendimi tutamadım ve dedim ki getiremem. Bana insan gibi davranmadığı için ben de oraya gelmiyorum dedim. Sadece çocuğu getirip kapıdan dönsen olmaz mı dedi. Hayır çünkü bana insan gibi davranmayan birine insanlık yapmak istemiyorum dedim. Sonra da çok pişman oldum. Keşke sadece getiremem müsait değilim bana uymuyor diyip geçiştirseydim. Her dk böyle sitem eder gibi sanki çok içerlemişim gibi oldu. Kendime kızdım ama bir taraftan da iyi oldu çünkü kv aşırı derecede ısrarcı bir tip. Bugün böyle söylemeseydim bu hafta boyunca her akşam arar çocuğu getir diye ısrar ederdi.

eşime defalarca diyorum ki her haftasonu gidin hem sen annenle babanla bir çay kahve iç hem çocuk dedesiyle babaannesiyle vakit geçirsin. Hem de beni böyle daralmasın kv. Sürekli söylemekten bıktım artık. Kendisi götürmüyor ve kv de oğluna söylemek yerine bana söylüyor. Bu sabah eşimle karşılaştılar mesela ama yine bana söylüyor. Her sinirimi bozan bir şey söylediğinde artık ağzının payını da veriyorum ama yine de ısrar etmekten vazgeçmiyor.

sorum şu yine de çocuğumu dedesine götürmeli miyim? Tatile gitmeden önce görsün diyor kv ama belkide kp nin böyle bir talebi bile yok. Kv sürekli beni manipüle eden biri zaten. Dedesi işten eve giderken biz yolunun üzerinde kalıyoruz istese uğrayabilir aslında. Beni görmek istemiyorsa ben işteyken çocuğa kv bakıyor benden önce uğrayıp görebilir. Kaldı ki ben beş ay götürmesem beş ay görmeyecek mi yani. Eşim de pazar gününe kadar işe öğleden sonra gidiyor gece 1 de geliyor. Pazar günü de tatile gideceğiz. Bir tarafım huzursuz oldu böyle götürmüyorum diye ama asla gitmek de istemiyorum. Ne yapacağım bilemedim.

Ayy ben bu dedeleride anlamıyorum.
Madem istemiyorlar ne diye zorluyorsun.
Gerçi onun sorduğuda muamma belki kv kendi yol yapıyor.
Sizde ayrı tuhafsınız. Madem okadar sevmiyorsunuz insanları ne diye bakıcı olarak evinize getiriyorsunuz. O ısrar etse bile gerçekten okadar sevmiyorsam tenezzülde etmem.

daha önce kp ile hiç iletişimimin olmadığından bahsetmiştim. Sebebi de başından beri beni istemiyor olmasıydı. Bunu bana o kadar çok belli etti ki. Her karşılaşmamızda bana çöpmüşüm gibi davranırdı. Daha doğrusu yokmuşum gibi davranırdı diyelim.

Ben de artık oraya gitmemeye başladım. Bayramdan bayrama gidiyorum desem yalan olmaz. Aralarda da çoook nadir ve sadece eşimle gidiyorum. Kendisi de bize hiç gelmiyor. Ramazanda iftara davet etmiştim en son o zaman geldi onun dışında kendisi bir kere bile gelmez. Bu arada gelmesin de zaten bunu üzüldüğüm için söylemiyorum durumu anlatıyorum.

Kv ise haftada iki gün oğluma bakmak için bize geliyor. Bu akşam evine giderken bana dedi ki tatile gitmeden önce çocuğu bu hafta bize getiremez misin? Ben de babası getirir dedim. Bu hafta 4/12 çalışıyor işe gitmeden gelirler dedim. Ama o zaman dedesi evde olmuyor göremez dedi. Ben de kendimi tutamadım ve dedim ki getiremem. Bana insan gibi davranmadığı için ben de oraya gelmiyorum dedim. Sadece çocuğu getirip kapıdan dönsen olmaz mı dedi. Hayır çünkü bana insan gibi davranmayan birine insanlık yapmak istemiyorum dedim. Sonra da çok pişman oldum. Keşke sadece getiremem müsait değilim bana uymuyor diyip geçiştirseydim. Her dk böyle sitem eder gibi sanki çok içerlemişim gibi oldu. Kendime kızdım ama bir taraftan da iyi oldu çünkü kv aşırı derecede ısrarcı bir tip. Bugün böyle söylemeseydim bu hafta boyunca her akşam arar çocuğu getir diye ısrar ederdi.

eşime defalarca diyorum ki her haftasonu gidin hem sen annenle babanla bir çay kahve iç hem çocuk dedesiyle babaannesiyle vakit geçirsin. Hem de beni böyle daralmasın kv. Sürekli söylemekten bıktım artık. Kendisi götürmüyor ve kv de oğluna söylemek yerine bana söylüyor. Bu sabah eşimle karşılaştılar mesela ama yine bana söylüyor. Her sinirimi bozan bir şey söylediğinde artık ağzının payını da veriyorum ama yine de ısrar etmekten vazgeçmiyor.

sorum şu yine de çocuğumu dedesine götürmeli miyim? Tatile gitmeden önce görsün diyor kv ama belkide kp nin böyle bir talebi bile yok. Kv sürekli beni manipüle eden biri zaten. Dedesi işten eve giderken biz yolunun üzerinde kalıyoruz istese uğrayabilir aslında. Beni görmek istemiyorsa ben işteyken çocuğa kv bakıyor benden önce uğrayıp görebilir. Kaldı ki ben beş ay götürmesem beş ay görmeyecek mi yani. Eşim de pazar gününe kadar işe öğleden sonra gidiyor gece 1 de geliyor. Pazar günü de tatile gideceğiz. Bir tarafım huzursuz oldu böyle götürmüyorum diye ama asla gitmek de istemiyorum. Ne yapacağım bilemedim.
Götürseydiniz.Gereksiz polemiğe girmissiniz.2 3 saatliğine biraksaydiniz.Kapidan alırdınız.

Aman görmek isteyen siz işteyken gelir görür.
Ya da eşiniz çok istiyorsa götürür.
Sizde kv. söylediğinde biliyorsunuz ben getirmiyorum oğlunuza söyleyin o getirsin bu konu da benlik bir durum yok deyip geçin.

Evet işime geldiği gibi hareket ediyorum böylesi daha kolaymış. Nasıl olsa tamamen hayatımdan çıkaramıyorum bari işime yarasınlar. Bundan sonra böyle. Hayatı kendime zorlaştırmaya gerek yokmuş meğer. Böylesi de mümkünmüş.
Hayır hayatta her şey karşılıklıdir. Birinden bir şeyler alırsanız bir şeyleri de verirsiniz. En basitinden sürekli yüz yüze gelmek, muhatap olmak istemediğiniz halde böyle istekler ve kararlarla muhatap olup huzurunuzun kaçması bile aldığınız şeyin bı karşılığıdır. Hem işimi görsünler hem dillerini bile benim istediğim noktaya kadar tutsunlar demek yok oyle

Hayır hayatta her şey karşılıklıdir. Birinden bir şeyler alırsanız bir şeyleri de verirsiniz. En basitinden sürekli yüz yüze gelmek, muhatap olmak istemediğiniz halde böyle istekler ve kararlarla muhatap olup huzurunuzun kaçması bile aldığınız şeyin bı karşılığıdır. Hem işimi görsünler hem dillerini bile benim istediğim noktaya kadar tutsunlar demek yok oyle

Çocuğuma bakmasa da yüz yüze geliyoruz illaki. Tamamen hayatımdan çıkarmak için büyük sebeplerim yok. Kp beni istemediği için evlerine gitmiyorum ama kv zaten her fırsatta bize geliyor. Ve emin olun çocuğuma bakmasaydı daha çok gelecekti.

Doğum yaptığım ilk yıl evdeydim ve sırf bu yüzden işe düşündüğümden erken başladım. Çünkü her dk çocuk bahanesiyle bize geliyordu ya da görüntülü aramak istiyordu. Ve müsait misin diye bir kavram yoktu onun için. Sadece evde olmam yeterliydi. Bazen arıyordu evde olmuyordum dönemez misin biz bilmem kimle yola çıktık sana geliyoruz diyordu. Bazen Arıyordu telefonu açmıyordum sonra bakıyordum gelmiş. Aradım açmadın diyordu bir de. Evde yoksan döner giderim yürüyüş olur diye geldim diyordu. Yani zaten öyle ya da böyle hayatımdalar bari çocuğum emin ellerde olsun. Kreş parası vermeyeyim. Çünkü büyük kötülükleri de yok ki küsüp hayatımdan çıkarayım.

gecistirmeyi ogrenmen gerek. kadina cikismissin, sonra sana dert olmus. uzulecegin bir durum yok. istese gelip gorebilirmis.

X