Oğlunuz olsa kayınpederinizin adını koyar misiniz ya da koydunuz mu?

Bende büyük konuşmayayım
ama koymam koymayıda düşünmüyorum
eşiminde şuanda öylebir düşüncesi yok.
çok saçma ya anne baba dayı teyze vs.
birilerinin ismini koymak :S

Pışşıııııııııııık!

Esım oyle bır sey yapalım derse,
'tamam, ıkı ısımlı olsun dıgerı de benım babamın adı olacak' derım.

Koymam, eşim de istemiyor zaten.
Allah nasip eder de oğlum olursa ismi belli :emir_bebek:
Çocuklara dedelerinin, anneannelerinin ya da babaannelerinin isimlerinin verilmesine de hiç anlam veremem.

Son düzenleme:
Esim bazen oglumuz olursa babamin ismini koyariz diyor espiri niyetine guya...Sadece ha ha ha diye cevap veriyorum.Daha neler yaa şakkıdı

Tabii.
Oğlum olursa kayınpederimin, kızım olursa kayınvalidemin,ikinci kızım olduğunda görümcemin isimlerini koyarım zira dünyada başka isim yok ve onlar isimleriyle dünyaya meydan okumuş, bilimsel çalışmalar yapmış, hastalıklara çare bulmuş, kendilerini insanlığa adamış şahane, muhteşem ve bir o kadar da ulu insanlar.

slm kızlar benim eşimde dedesinin adını koymak istiyor erkek olursa ben istemiyorum tabiki sinir oluyorum böyle büyüklerin ismini koymak isteyenlere o kadar kahrını çek 9 ay taşı bi isim koyma hakkın bile yok oh ne güzel dünya.ben eşimin ailesinin dediklerini duymamazlıktan geliyorum ve her seferinde oğlum olursa adını buğra kaan koycam diyorum yani ne bileyim büyüklerin adını koyunca sinirlencen kızcan fln olmaz bence.bazıları koydu dedesinin ismini ama halaları söyleyemiyor o ismi üzülüyolar duygulanıyolar o yüzden göbel adı koydular hem ne gerek var başka isim mi yok ablam kayınpederinin isim koymasına izin verdiği için çok pişman sırf bu yüzden çocuğu küçük ama bi tane daha yapıp ismini ben koycam diyo.eltim kendi koydu ismini hamile kaldığı günden beri kız olursa bu erkek olursa şu olcak diye herseferinde söledi kayınpederimiede baba ben bunu düşünüyorum dedi k.pederim beğenmesede koydu yani kız yalvardı resmen hep ben bu ismi istedim ne olur bu olsun die oldu mu oldu işte dediği siz siz olun kendi istediğiniz ismi koyun bide çocularınıza öyle isimler koyun ki ilerde büyüdüklerinde sizi suçlamasın toplumiçinde komik olması yakışsın ve en önemlisi anlamları güzel olsun kuranda geçmesi şart değil anlamı güzel olsun yeter

nasil yani defalarca okumama ragmen anlayamadim
cevrenizde birileri yegenine göbel diye mi hitap ediyor ?
göbel´in anlamini biliyorlar mi peki???
karadenizin bati kesimlerinde cok ama cok kötü bir anlami var

güzel bir isimse neden olmasın ki.ama karakterde önemli.çok sevmediğim birinin ismini koymakta pek sıcak gelmiyo:1no2::1no2:

Bence ısme baglı bırazda mesela ben koydum ama solekı benım kaynatamın adı alı 12yıl once vefaat etmıs ve 8cocugunun ıcınde esımı bellı olacak kadar cok severmıs
ben 6yıllık evlılıgımde adamın hakkında hıc kımseden kotu bı laf duymadım muhıtınde cok sevılen hormet edılen bırıymıs oglumda ona benzesın cok sevılsın dıyerek alı samı koydum adını esım babası oldugu halde hıc karısmadı ben koydum adını

Evet kuranda gecmesı sart degıl onemlı olan anlamı
ıkı sısm koymak sunnet
peygamberımız cocugunuz olursa adını abdUllah ve alı koyun buyurmuslarr
ayrıca bır hadısındede kı sahıh olması gerek bıldıgım kadarıyla 3oglu olanın ogullarından bırının adını pe ın ısımlerınden bırını koyması vacıp oluyormus DIYE BI HUKUM VAR
ben 3u beklemedım kucuk oglumun adı ahmet reha
ınsallah 3. Kız olsun dıye bırazda belkı rabbım nıyetımı makbul kılar DIYE bellımı our dımı

Son düzenleme:
bana çok saçma gereksiz geliyo bu adetler,biz doğuruyoruz,bz çekiyoruz ceremesini,9 ay taşıyoruz sonra da biz bakıyoruz.anne baba karar vermeli,karışmamalı başkaları.kayınpederin adı koncaksa kızın babasının ada d akonsun o zaman,bu bitmez böyle.en iyisi kendi istediğin ismi koymak

hehehe süpermiş yaaa... hatta ben de sırf hepsinin adını koymak için bi düzine çocuk yaparım
kötükedihüso

Tabii.
Oğlum olursa kayınpederimin, kızım olursa kayınvalidemin,ikinci kızım olduğunda görümcemin isimlerini koyarım zira dünyada başka isim yok ve onlar isimleriyle dünyaya meydan okumuş, bilimsel çalışmalar yapmış, hastalıklara çare bulmuş, kendilerini insanlığa adamış şahane, muhteşem ve bir o kadar da ulu insanlar.

bana çok saçma gereksiz geliyo bu adetler,biz doğuruyoruz,bz çekiyoruz ceremesini,9 ay taşıyoruz sonra da biz bakıyoruz.anne baba karar vermeli,karışmamalı başkaları.kayınpederin adı koncaksa kızın babasının ada d akonsun o zaman,bu bitmez böyle.en iyisi kendi istediğin ismi koymak

ben baştan koydum tavrımı.eğer çocuğum olupta kız olursa ben,erkek olursa eşim koyacak.biz böyle anlaştık.kimse de karışamaz kusura bakmasınlar.

kayınpederimide huyunuda sevmediğim için koymayı düşünmüyorum hatta mümkünse onun gibi balık burcuda olmasın balık burcu erkekleri geveze pısırık ve fazla dedikoducumu oluyo kayınpederimmi:26: özgü bilmiyorum

koymazdım nekadar kendisini sevsemde koymam sinir oluyorum benim adımı koyacaksınız diyenlere :KK20:

kızıma koymadım kimsenin adını, oğlum olsa ona da koymam. başka isimmi yok ya, niye aileden birinin adını tekrar koyayımki, sevgiyle saygıyla alakası yok bu işin, kendilerini sevmem orası ayrı tabiii...

ahh ahhh bende bu dertten yakınıyorum sewmıyorm kayınpederımı aılede de gelenek ısmını koymak nefret edıyorum bu yuzden sogudum cocuk yapma dusuncesınden sewsemde koymazdm ama sewmıyorum ve cok sacma buluyorm...

valla ben koydum :KK43:
kız olsa kimseyi karıştırmayacaktım ama ilk torun ilk gelin vs olunca bir şey diyemedim
Allahtan kayınpederim çift isim koymak istedi Eşref Deniz çıtımı çıkarmadım çünkü oldum olası deniz ismini çok severdim ve isterdim :):KK60::KK60:

kayınpederimi babamdan çok sevdiğim için ikinci çoçuğum erkek olursa ismi hazır eşim büyük babasının ismini taşıyor benimde oğlum olursa kendi büyük babasının ismini taşısın istiyorum kayınpederim gerçekten bir baba hep bizi düşünür sağolsun herşeyin en güzeline layık alabilsek..

X