Oğlunuz olsa kayınpederinizin adını koyar misiniz ya da koydunuz mu?

oğluma kayınpederimin ismini koydum,ve bunu seve seve yaptım çünkü kayınpederimi çok severim.

Kişiye göre değişir ama bence çok gereksiz birşey. Dayatmadan hiç hoşlanmıyorummm:KK20:

kayınpederimin adını koymayacağım gibi babamın adınıda koymam Rabbim nasip ederde oğlum olursa adı Kağan Deniz olacak nişanlımla şimdiden konuştuk Kağan onun Deniz benim tercihim

ben koyucam saçma bi dayatma ama mutlu olması için koyucam üstelik hem kaynımın hem kayınpederimin adı aynı "osman" çokda sevmediğim bi isim ama koyucam çünkü ikisinide çok severim

koymazdım kayınpederin ismini nitekim koymadım da :) gereksiz bence aynı ailede 2 tane aynı isimden kişi...bunu isteyenleri de anlamıyorum kompleks gibi geliyo:KK43:

şuan kı sevgılımın babası çok karızmatık hatta sevgılımden bıle yakışıklı :KK51:
oğlum ona benzıcekse koyarım :KK51:

ASLA yapmam dediğim şeylerden bir tanesi. Ne benim ailemde nede eşimin ailesinde öyle saçma gelenekler yok allahtan. Mesela ben doğduğumda annem kayınvalidesinin ismini koymak istemiş babam karşı çıkmış :)

kayınpederimi sevmeme baglı ama yinede koymazdım sanırım babama haksızlık olur gibi düşünürüm ben

olurda bir gün erkek çocuğum olursa hem kendi babamın hem eşimin babasının ismini koymayı düşünüyorum ikiside peygamber ismi
ama tabi ilk sırada kendi babamın ismi :KK9:

Kayınpederi bilmem ama eger bir gün anne olur ve bir kızım olursa rahmetli annemin adını koyacagım.. :KK43:

eşimin anneside babasıda rahmetliler hiç tanışmadım onlarla...
bi oğlum olursa ilk ismi eşimin babasının ismi olacak...
zaten çokta sevdiğim bi isim ali.....

'koyarım çünkü seviyorum 'ne demek yaa??her sevdiğimiz insanın adını çocuğumuza mı koyacağız,bu nasıl mantık??
ben de kayınpederimi severim,adı da çok güzel ama oğlum olsa asla düşünmem koymayı.ne gerek var ,soy isimlerini taşıyorlar zaten,Osmanlı Hanedanını mı yaşatacağız hala?1.,2.,3. diye devam mı edecek?
'nükrettin' diye garip isimli brini duydum vefat etmiş.eşi gelinine sürekli 'nükrettin ne zaman doğacak,bana bir Nükrettin verin artık' diye dayatıp duruyor.ahh ben olacaktım o gelinin yerinde:KK47:

Evli değilim ancak bir gün babama sormuştum ilerde çocuğum olur da erkek olursa senin ismini koymamı ister miydin diye. Babamın cevabı hayır oldu ona kızacağın zaman benim adımla kızacaksın, benim adımla kızıp bağıracaksın hoşuma gitmez demişti. Mantıkli bir düşünce. Bu eşim olacak kişinin babası için de geçerli tabi. Bu arada Babamın adı Mustafa güzel bir isim ama :)

ismi güzelse neden olmasın...

mesela kayınpeederimin ismi Onur'sa koyarım o ismi:))) (ama nerdeeeeeee)))

oğlum olursa adını Onur koyucam da:))))

ben istesem annem izin vermez,kendisi şiddetle karşı çıkar böyle şeylere :))
ama yine de içten içe ananemin adını koymak isterim.Yazsam böyle isim mi olur dersiniz,masalsı -şirin bi ismi var.
(Hiç yaygın olmadığı için yazıp kendimi ifşa etmek istemiyorum sülaleden birileri vardır diye :)) ama 'çilek-tarçın' muadili bi ismi var :))
böyle isim mi olur diyenlere 'ananemin ismi' derim susarlar :)))
bi de sevgilimin abisi çok genç yaşta vefat etmiş.Evlilik gibi bi düşüncem yok,o konulardan konuşmak için bile gerekli olgunluğa erişmediğimi düşünüyorum.Ama geçen laf arasında oğluna o ismi vermek istediğini söyledi,oldukça hoş da bi isim.Önad olarak verilebilir,benim de hoşuma gitti...
amaaa diğer türlü yok kaynım istedi,aman ayıp olur gibi düşünceyle çocuğuma kimsenin ismini vermem.adını çok beğeniyosa kendi oğluna koysaymış,banane:KK19::KK19:

X