Ögretmen arkadaşlar bi bakarmisiniz bilsem hakkin da

Kahvekokusu34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2016
1.664
1.039
Merhaba iyi geceler , bayanlar bu bilsem sınavına öğretmen mi karar veriyor yoksa okul idaresi mi , okul un bi kontenjanı varmi , yada ogretmen sınıfın dan ne kadar isim verirse seçiliyor mu bilgisi olan varsa yaza bilir mi

Öğretmen seçer okula ayrılan kontenjan vardır. Her sınıf seviyesinde toplam öğrencinin %20si kadar öğrenci sınava sokulabilir.

kontenjan veriliyor ve buna göre öğretmenler kendi sınıfından potansiyeli olan öğrencilere ön sınav yapıyor. geçerse mülakata gidiyor. ordan geçince bilsemde eğitim almaya başlıyor ama benim şahsi fikrim çok da önemsemeye gerek yok. bazılarında torpil oluyor. ayrıca kontenjan nedir ona da karşıyım. maksat zeki öğrencileri farklı düşünenleri sıyrılanları seçmekse kontenjan olmamalı.benim sınıfımda çok zeki ıkı ögrenci varsa bırını secmek zorunda bırakılmamamalıyım.

Meb, Bilim ve Sanat Merkezleri Yönergesi 3. Bölümde yazıyor. Yönergeyi indirip maddelere bakabilirsiniz. Ayrıca her sene bunun için Meb kılavuz yayınlıyor. 2023-2024 Yılı Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzunu da incelemeniz size en doğru bilgiyi verir. Bunlar internette herkese açık yayınlanıyor. Başlıkları yazarsanız inceleyebilirsiniz:)

X