olmad.....baaramadm....lmek istiyorum

su an icin ne kadar umursarsin bilmiyorum ama pozitif sonuc alip bir sure sonra bebegine tam alismisken kaybedebilirdin dusun bence bu cok daha zor ve emek zaman hepsinden daha fazla gitmis olacakti. Ayaga kalkip tekrar denemen icin en azindan baska bir engelin yok saglik acisindan. Allah sabir versin kendimi senin yerine koyup ben de cok uzuldum ama ustesinden gelecegine inaniyorum. Sevgiyle kal......

canım üzülme düşünsene bide tutunup ondan sonra kaybettiğini ,benim gibi başlardın eğer hamileliğim devam etseydi 3 aylık yok 7 aylık her ay saydım ben ve doğacağı günü bile hesapladım eğer bebeğim benimle olsaydı şu an iki aylık yeni doğmuş dünya tatlısı bir bebek olurdu ama yok ve inan her annelik duygusu yaşamak isteyen kadının acısı birbiriden fazla eşinede söylersen daha iyi belki sana destek olup acını en aza indirir:teselli:

canim çok üzüldüm inanki.eminimki üzüntünün acisiyla söyledin.canim sakin rabbime asi gelme.hepimiz sinavdan geçiyoruz.kaçinci denemen ve kaç yillik evlisin bilmiyorum ama hayirlisi hakkimizda neyse o oluyor inan.esin sana destek çikacaktir.inan çok umutsuzlar var ama yinede oluyo.allahtan ümit kesilmez.çikmadik candanda ümit kesilmez bosuna dememisler.bak ben ne hayaller kuruyodum.beebgime kiyafetler bile almaya baslamistim.ama kaybettim bebegimi.ya böylesi olsa inan ozaman çok daha büyük aci.hemde hiç sönmicek bi aci.umarim en kisa zamanda kendini toparlarsin canim.vazgeçmek yok.

çok üzgünsün, kendini çok hazırlamıştın, hatta emindin olacağına anlıyorum seni arkadaşım. hiç test yapmadan aşılamalarımda 6 kez wc de aldım bu haberi ben. bende senin gibi çok üzüldüm. hatta öyle alışmıştıki herkes benim wc yi girdiğmi gören kapıda duruyordu suratı nasıl diye. ama hiiiç isyan etmedim. nolur canım sende etme. haşa rabbimden dahamı iyi biliyorsun senin için hayırlı olanı vereceği hayırlı zamanı. şimdi hamile olsaydın Allah korusun sakat bir çocuk dünyaya getirseydin dahamı iyiydi. yada senin sağlığında bir sorun olup doğurunca bakmak nasip olmasaydı. hem arkadaşların dediği gibi etrafına bak insanlar senelerce mücadele ediyor. hemen pes etme sabırlı ol. benim bir arkadaşım var tüpbebekte tanışmıştım 6 yıl önce. ben ilk denememi yaparken o 8. denemesini yapıyordu ve onun yine tutmamıştı. benden sonra 4 kez daha denedi. 12. de ikizleri oldu. yaşı kırkı geçmişti. hiç olmayanlar var uğraşırken menopoza girenler var. senin söylediklerin onlara haksızlık değilmi. ya onlar napsın. kimbilir eşlerine bu haberi verirken neler yaşıyorlar içlerinde. Allah hepimize hayrlısını versin.

canım yapma unutma her gecenin bir sabahı var.hepsi geçecek bunların bebişlerimize kavuşacagız sonunda

kızlar allah hepinizden razı olsun..o kadar güzel şeyler yazmışsınızki,hepinize ayrı ayrı sarılıp öpmek isterdim..dün evden çıkarken rabbime çok dua ettim allahım bu kapıdan şimdi çıkıyorum,döndüğümde sevinçten ağlayarak bu kapıyı açtır rabbim diye ama olmadı...üzüntüden ağlayarak girdim..rabbim böyle uygun gördü asla ve asla isyan etmiyorum,,etmemde,,bu kişinin psikolojisiyle ilgili bir durum... haşa ben kimimki isyan edicem..hayatımda yaşadığım hiç bir şey için isyan etmedim..ama nutkum tutuldu bir duygu patlamasıydı benimki lütfen yanlış anlaşılmasın..anne olucaktım elim hep elim karnımdaydı..beni hissetmelerini istiyordum bunun heyecanı içindeydim ama olmadı....çok üzüldüm saatlerce ağladım..eşime nasıl söylerim derken,,bana kızacak anlamında değil o bana kızmaz niye kızsınki ben onun bitanesiyim..sadece o çok üzülecek,,bana yansıtmıycak o halde bile bana moral vermeye çalışıcak...zaten eşim olmasa ne yapardım bilmiyorum..bende çok iyi biliyorumki insanların ne dertleri var,,benimkisi yanında ufacık kalır..
benim gibi milyonlarca insan var çocuk diye yanan,,,ağlayan,,,,yalvaran.........hepsinin farkındayım...
ama insan bunu kendinde yaşadığında bu kadar koca bir yüreğe sahip olamıyor,,en azından ben öyleyim...
çok hayallerim vardı..bebeğimi emzirecektim,,değişik değişik hamile kıyafetleri alıp heryerde gezicektim..insanlar bana eksik gözüyle bakmıycaklardı...bile bile çocuğum olmadığını soran insanlar bir daha soramıycaklardı...ama olmadı.....içim acıdı yüreğim yandı meğerse ne kadar çok anne olmak istiyormuşum..tabiyki dünyanın sonu değil ama o öyle bir anki negatif sonuç bir anda kendimi kaybettim....bebeğime isim bile bulmuştum ama o annesine tutunmadı.....
kolay atlatamıycam bunu biliyorum........
ama rabbim herşeyin en güzelini bilir ona sığındım.....
bir gün anne olucam ümidiyle yaşıycam.........
rabbim hepimizin kucağını doldursun en yakın zamanda bize annelik kadar güzel olan bu duyguyu tattırsın inşallah...
ALLAH HEPıNıZDEN RAZI OLSUN......yola devam 2.deneme için........

canım ınşş gececkk..............demekkı bıraz daha beklemen gerekıyomuş............inş beklemedığın bı an calar kapın meleğın ınşşş canım...................evet yola devam canım.................

Sen EKSIK DEGILSIN !!!!!
sadece bebişin ( ya da bebişlerin ) ne zaman geleceklerini biliyorlar biz bilmiyoruz..
Hayırlıs olan, sağlıkla büyüteceğin bebişin geleceği güne kadar pes etmek yok.. Sana eğer tüp bebek ile çocuk sahibi olamazsınız denmedi ise, şansın var .. Pes etme ve kendini yıpratma, inancını kaybetmemiş, sakin, sağlıklı bir beden lazım onlara tutunsunlar diye annesi... Allah hakkında hayırlsını versin tez zamanda inşallah :Saruboceq:

dün gece bi akrabamızın kına gecesine gittim ve sorular senin çocuğun varmı...nasıl yok derim evet var kaç tane 1 tane ee nerde yanında neden değil...kaybettim...sonra masaya bi bebek geldi sadece elini tutabildim sanki oğlumun elini tutar gibiydim ama titredim ve yüzümü çevirdim.sonra 8 aylık karnın burnunda akrabam 4,5 aylık hamile kalan gelinimiz hepsi burnumda yaşlarıda küçük kolay kaldılar...öyle baka kalmışım karınlarına doğru aklımdan geçenleri benden başkası bilmez sonra beni izleyen birini fark ettim...sessiz ve derin bi bakış annem di o...

hayat çok acımasız farkındayız ama herşey biz insanlar için bu bi sınav ve ölene kadar bitmicek..maddi imkanım olsa tedaviye hemen başlarım...ben kaç kez devrildim her devrilmede yenilendim sende atlatacaksın bunu tüp bebek tutmuş 27 haftalık doğum yapmış 4,5 küvezde kalan bi bebeğin annesi olarak yazıyorum sevgiyle kal.yanındayız...

Allah sabır versin canım. seni bizden başka anlayan olamaz. dök içini rahatla.ama yola devam.napalım bizlerde dünyada bunu görecekmişiz, görüyoruz. Rabbim emek verenin elbette kucağını boş koymaz. ilk zamanlar zor olsada zamanla atlatıyosun ne zaman tekrar denesem diye onu düşünmeye başlıyorsun. Allah başka acılar dertler vermesin canım.

mapavrili senden güzel haberler duymayı hepimiz çok isterdik, ama daha ilk denemen hemen yılmak yok, o ilk birkaç gün , hatta 1-2 hafta insan tamamen dünyadan vazgeçmek istiyor, böyle bir ruh haline giriyor, ama inan bana sonra herşey herşey düzeliyor.. ilk denememizde hepimiz çok umutluyduk ama bazılarımızın oldu bazılarımızın olmadı, vardır bunda da bir hayır.. Allah herşeyin hayırlısını versin hepimize, evladın da...bak 6.- 7. denemesine yılmadan devam eden arkadaşlarımız var... kendini bu kadar yıpratma, vardır bizim bilemediğimiz bir hayır...

ne diyeceğimi bilemiyorum..bebeği olupta kaybedenlere allah sabırlar versinn....bizi bize bıraksalar bu kadar üzülmeyiz.... eşimin ailesi çevremdekiler herkez soruyo üstelik bile bile ...sabahtan beri annecim ablamlar arayıp duruyo sonucu öğrenmek için ama telefonu açamıyorum....çünkü ağlarım konuşamam annecim çok dua etti...biz 6 kardeşiz hepsini çocuğu var....babacım bitek benim çocuğumu görmeden bu dünyadan göç etti...üzüntülerim çok fazla biri bitmeden diğeri başlıyo...topluma giremiyorum 1 seneden beri..inanınki çok soruyolar kime ne diyeceğimi şaşırıyorum bazılarına korunuyorum diyorum inanmıyolar gerçi ama olsun...kimisine olmadı diyorum üzülme üzülme olur kusur kimde lafa bakın ya kusur diyolar yaaaaaaa...

canım benım ya ..........ınsanların senı anlamasını bekleme.................toparlan canım hadı yola devammmmmmm..............herşey guzel olacak de.............inşşşşş

olmadı işte ...senağlamaanne olamıycam ben .inanınki ağlamaktan yazamıyorum..ben naparım şimdi ...çok emek ettim...çok hazırdım anne olmaya..
sonuç ...0.14 bugün 11.günüm ....eşime nasıl söylerim ben yaaaaa...çok hayaller kurdum.....

canim cok uzuldum inanki bende bu duygulari defalarca yasadigim icin seni cok iyi anliyorum...insallah birdahaki sefere olur asla vazgecme kacinci denemendi?

ne diyeceğimi bilemiyorum..bebeği olupta kaybedenlere allah sabırlar versinn....bizi bize bıraksalar bu kadar üzülmeyiz.... eşimin ailesi çevremdekiler herkez soruyo üstelik bile bile ...sabahtan beri annecim ablamlar arayıp duruyo sonucu öğrenmek için ama telefonu açamıyorum....çünkü ağlarım konuşamam annecim çok dua etti...biz 6 kardeşiz hepsini çocuğu var....babacım bitek benim çocuğumu görmeden bu dünyadan göç etti...üzüntülerim çok fazla biri bitmeden diğeri başlıyo...topluma giremiyorum 1 seneden beri..inanınki çok soruyolar kime ne diyeceğimi şaşırıyorum bazılarına korunuyorum diyorum inanmıyolar gerçi ama olsun...kimisine olmadı diyorum üzülme üzülme olur kusur kimde lafa bakın ya kusur diyolar yaaaaaaa...

evet canim bizim insanimiz hem merakli hem kirici boyle bende yasadim bunlari herkesin sormasina bebegin olmuyormu diye soran herkese uyuz oluyordum insanlarla konusmak bile istemiyordum bir ara ayni seyi soracaklar diye...ve senin dedigin gibi soylediklerinde kusur kimde demiyormu ahh ahh bilmezmiyim canim dun gibi hatirliyorum...kac senedir olmuyor sizin??bak benimde 6 senedir olmuyordu 6 asilama 2 tup denedim defalarca negatif sonuc aldim hatta 3. asilamada hamile kalip bebegimi kaybettim ve sonra 3 asilama 1 tup bebek daha negatifti...ama yilmadim vazgecmedim tabi bu zaman icerisinde cok agladim cok yiprandim ama hep mucadele ettim (bu arada psikolojik durumumu anlatmak bile istemiyorum delirmis gibiydim surekli agliyor hicbisey yemiyor kimseyle konusmuyordum ) dua ettim Allahima ve banada bir evlat verdi sonunda...insallah sana ve butun olmayan tum insanlara versin...Rabbim evlat hasretiyle sinamasin kimseyi insallah....a.s.

Son düzenleme:

canım sana kusur soranlar bence kendilerinde kusur arasınlar sen kimseye bırsey anlatmak zorunda degılsın bunları kafana takma ve ikince tedavıne guzel morallerle hazırlan hayatın sonu degıl yılma yorulma

canım inan ki çok üzüldüm üzülme desekde insan kendini annelige hazırlıyor olmayınca yıkılıyor bende 12 gün yatıcam şunu yicem bunu yemicem diyordum ama yurtalarım toplandı ve içi boş dendi transfer yapılmadı çok üzüldüm agladım ama şimdi ter,krar başladım tedaviye her şeyde bi hayır vardır hiç yumurtası olmayan hiç spermi olmayanların bi şansı daha olmuyor sen kendini toparla 3 ay sonra bi daha dene işallah rabbim gönlüne göre verir sende anne olursun hepiz işallah bu duyguyu tadarız

Allahtan sabır diliyorum senin için....üzülmek bizlerin sağ yanı gibi olmuş ağlamak desen o hep bizimle...ama geçicek be tatlım buda geçicek ben düşük yaptım ve bebeğim elime düştü tuvalette....o an herşey bitti sandım birdaha olmaz dedim denemem dedim...şimdi 3. için iğnelerimi oluyorum
ağla yık dök ama lütfen unutma sen varsan sen sağlıklıysan gerisi boş...
önemli olana sensin eminim tüm seni sevenlerde aynı şeyi düşünüyordur...
sevgiyle...

bıraz agır olacak ama sen herseden once esın aılesını kendın aılen yanı kısacası baskaları ıçın yasamaktan vazgeç.kendın ıcın yasamayı ogren ılk once artı bu ne ısıyan ya kolları bacakları olmayan gozlerı goremeyen bu kadar ısıyan etmıyorlar sarılmı 4 elle hayatta ve sukredıp her gun allaha dua edıyorlar bızlerı yaratıgı ıçın.yıne soyluyorum allaha bın sukurler olsunkı bu ımkanı bızlerı tanıttabıldıgı için duşunsene eskınden tup bebek denen bır sey yoktu oyle bır sans kımseye verılmemıştı daha olmadı bır daha denersın ne var bundan olmazsa da ılk ve son bızler degılız unutma herseye ramen hayat cok kısa ve yasamaya deger unutma!çevrene gelınce bu zor gunlerını yanına olmadıktan sonra ben onlara zaten dost demem ısten aılem ıster eşım ıste dostlarım.

Allahtan sabır diliyorum sana üzülme ne olur öylede düşünme benimde olmadı bende çok yıkıldım ama şimdi toparlandım ve yeniden başladım pazartesi yeniden yola çıkmaya hazırlanıyorum Allahım bu sefer inşallah olur sende üzülme lütfen herşeyin sonu değil yeniden ama yıkılmadan güçlü şekilde devam edicez Allah yardımcımız olsun

X