ÖNEMLİ.. yurt dışında yaşamak, yurt dışından dönmek

saolsun kedijik haber verdi
bende yazdim ve özel mesaj olarak attim tatlim
bir faydam dokunabilirse ne mutlu bana
kedijikede tsk ediyorummmmmmmmmmm

saolsun kedijik haber verdi
bende yazdim ve özel mesaj olarak attim tatlim
bir faydam dokunabilirse ne mutlu bana
kedijikede tsk ediyorummmmmmmmmmm

o zaman kedijikede çok teşekkür ederim yardımcı olduğu içiinn opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan
sanada tekrar teşekkür ediyim canım burdan çok sağooll opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

o zaman kedijikede çok teşekkür ederim yardımcı olduğu içiinn opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan
sanada tekrar teşekkür ediyim canım burdan çok sağooll opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Rica ederım fıstıklar.Azıcık daha zamanın varsa bekle ıstersen.Bu 2 melek yureklım dönmusler ama daha gelmesını bekledıgım 2 melegım daha var.

Eminim onlarda en gec bu aksama kadar yazacaklar canım...

Rica ederım fıstıklar.Azıcık daha zamanın varsa bekle ıstersen.Bu 2 melek yureklım dönmusler ama daha gelmesını bekledıgım 2 melegım daha var.

Eminim onlarda en gec bu aksama kadar yazacaklar canım...

çoooooook sağol tatlım, ne kadar iyisin ya benim için konuşuyosun insanlarla süpersin süpersiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin a.s. a.s. opuyorumnanaktan

1) Hangi ülkeye(ülke ve şehir) gittin ve ne kadar kaldın? Hangi yıl gittin? Orada doğmuşta olabilirsin tabi :)
Isvicre 21 yil önce evlenerek geldim.
2) Hala oradamısın? Değilsen ne zaman döndün?
hala buradayim dönemedim:çok üzgünüm:
3) Kendini nereye ait hissediyorsun? (Türkiye, ıstanbul, Almanya, vb gibi ülke veya şehir ismi olabilir)
Tbiki Türkiye de yasamk isterim.
4) Yaşadığın ülkede yabancı olmanın getirdiği herhangi bir sorunla karşılaştınmı? Evet ise anlat :)
Elbette heleki ilk geldigim yillarda cok zorluklar yasadim baslica sorun dil ve Ailemden hic kimsenin yanimda olmamasi, birde yabanci oldugumuz icin 2. sinif vatandas gibi görülüyoruz.
5) Türkiye'ye döndüğünde, yabancı bir ülkede yaşamış olmanın getirdiği sorunlar ile karşılaşıyormusun? Tatil veya tam dönüşte olabilir? Evet ise anlat :)
Evet kendi vatanima gittigimdede avrupalilar geldi deniyor sinir oluyorum ben kendi vatanima geldim Avrupalida deyilim, kendi basima alisverise, Doktora, hastahaneye vs gidemiyorum hele devlet dairelerine isim düserse cok zorluk yasiyorum.
6)Yaşamak istediğin ülke/ şehir hangisi?
Türkiye Isparta da yamak isterim.
7) Türkiye'de yaşayan türkler ile yurt dışında, kendi yaşadığın yerde yaşayan türkler arasında farklılıklar görüyor musun? Evet ise anlat :)
Evet burada herkes Ailesinden uzak oldugu icin birbirine daha bagli arkadaslik dostluk var bence tabiki bu yasadigin ortama göre deyisiyordur.
8)Türkiye'de yaşayan türkler ile kendi yaşadığın yerde yaşayan Türklerin dini olarak farklılıklar görüyor musun?
Burada ezan sesine hasret kaliyoruz ama tek eksikligimiz bu onun disinda camilerimiz var dinini yasamak icin yer önemli deyil istedikten sonra, buradaki Türk lerde vatandan uzak olmanin verdigi özlemle camilere daha bir özen gösteriliyor ve dinini daha baglilar.
9) Türkiye'de yaşayan türkler ile kendi yaşadığın yerde yaşayan Türklerde Kültürel olarak farklılıklar görüyor musun?
Pek sayilmaz cok fazla kültür farki görmüyorum.
10) Kaç yaşındasın? Bunu sormamın nedeni, tezde şu şekilde yer alacak örnek veriyorum (32/Bayan/Berlin) gibi..
37 bayan Isvicre
umarim yardimci olabilmisimdiropuyorumnanaktan

Tatlim, ben cevabimi özel mesajla gönderdim, annem ve babamada sorayim bu sorulari onlarda cevaplasinlar. Özel mesajla atarim

:roflol:

iki kelimeyle özetlemişin canım bu da güzel kaydirigubbakcemile3

ne diyim, inşallah yakın zamanda dönersin tatlım :kahve:

aminnnnn canim bak ne diycem bu basligi baska bi topige tasisan mesela yurt disina gelin gidenler diye bi bolum var olmazmi acaba

1) Hangi ülkeye(ülke ve şehir) gittin ve ne kadar kaldın? Hangi yıl gittin? Orada doğmuşta olabilirsin tabi :)
Isvicre 21 yil önce evlenerek geldim.
2) Hala oradamısın? Değilsen ne zaman döndün?
hala buradayim dönemedim:çok üzgünüm:
3) Kendini nereye ait hissediyorsun? (Türkiye, İstanbul, Almanya, vb gibi ülke veya şehir ismi olabilir)
Tbiki Türkiye de yasamk isterim.
4) Yaşadığın ülkede yabancı olmanın getirdiği herhangi bir sorunla karşılaştınmı? Evet ise anlat :)
Elbette heleki ilk geldigim yillarda cok zorluklar yasadim baslica sorun dil ve Ailemden hic kimsenin yanimda olmamasi, birde yabanci oldugumuz icin 2. sinif vatandas gibi görülüyoruz.
5) Türkiye'ye döndüğünde, yabancı bir ülkede yaşamış olmanın getirdiği sorunlar ile karşılaşıyormusun? Tatil veya tam dönüşte olabilir? Evet ise anlat :)
Evet kendi vatanima gittigimdede avrupalilar geldi deniyor sinir oluyorum ben kendi vatanima geldim Avrupalida deyilim, kendi basima alisverise, Doktora, hastahaneye vs gidemiyorum hele devlet dairelerine isim düserse cok zorluk yasiyorum.
6)Yaşamak istediğin ülke/ şehir hangisi?
Türkiye Isparta da yamak isterim.
7) Türkiye'de yaşayan türkler ile yurt dışında, kendi yaşadığın yerde yaşayan türkler arasında farklılıklar görüyor musun? Evet ise anlat :)
Evet burada herkes Ailesinden uzak oldugu icin birbirine daha bagli arkadaslik dostluk var bence tabiki bu yasadigin ortama göre deyisiyordur.
8)Türkiye'de yaşayan türkler ile kendi yaşadığın yerde yaşayan Türklerin dini olarak farklılıklar görüyor musun?
Burada ezan sesine hasret kaliyoruz ama tek eksikligimiz bu onun disinda camilerimiz var dinini yasamak icin yer önemli deyil istedikten sonra, buradaki Türk lerde vatandan uzak olmanin verdigi özlemle camilere daha bir özen gösteriliyor ve dinini daha baglilar.
9) Türkiye'de yaşayan türkler ile kendi yaşadığın yerde yaşayan Türklerde Kültürel olarak farklılıklar görüyor musun?
Pek sayilmaz cok fazla kültür farki görmüyorum.
10) Kaç yaşındasın? Bunu sormamın nedeni, tezde şu şekilde yer alacak örnek veriyorum (32/Bayan/Berlin) gibi..
37 bayan Isvicre
umarim yardimci olabilmisimdiropuyorumnanaktan

zemuszemus zemuszemus zemuszemus çoook teşekkür ederim canım benim opuyorumnanaktan

Tatlim, ben cevabimi özel mesajla gönderdim, annem ve babamada sorayim bu sorulari onlarda cevaplasinlar. Özel mesajla atarim

opuyorumnanaktan canım benim tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum, kendin ailen hepiniz cevaplamışınız çokçok sağol canım benim a.s.

aminnnnn canim bak ne diycem bu basligi baska bi topige tasisan mesela yurt disina gelin gidenler diye bi bolum var olmazmi acaba

beni ordan buraya taşıdılar canım :roflol:
ben ülkelere ayrı ayrı başlık açmıştım her ülkeden cevap gelsin istedim sonuçta sadece almanya ya da sadece belçika diil tüm ülkeler, özellikle avrupa ülkelerinden.. ama beni buraya taşıdılar.. tesadüfen insanlar anket kısmına girip görmesi gerekiyo yani kaydirigubbakcemile3

Sensible'ın ailesiyle birlikte katılımıyla 17 oldu cevap aldığım zemuszemus zemuszemus zemuszemus

herkese katılımından dolayı çok teşekkür ediyorum.. kedijik sana tekrar teşekkür ediyorum kaydirigubbakcemile5

Buarada.. İstediğim sayıya ulaştım :sm_cool: alkisalkisalkis alkisalkisalkis

tabi yine cevaplamak isteyen olursa bekliyorum, fazlası her zaman yararıma yerimseniben

X