Onu rezil etmisim herkes beni konusuyormus basarmisim neyi????

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşinin bin bir uğraşla kaptan koca bulması, eniştesinin arkadaşlarına falan sürekli yazması utanç verici bir şey zaten. Kız zengin koca avına çıkmış resmen.
Zaten kardeş haksız
Ama abla da daha ortada soz vs bile yokken "insanlar konusur (alt metin ablani kıskandın kaptan koca aradın) istersen eniştenin arkadaşı diyelim" demiş , "ablani kıskandın diyecekler" demiş. Kardeşin haksizligi asla su götürmez bir gerçek, onu aklayamam
Ama ablanin ilk dakikadan bu tavırda olması da itici değil mi?

Merhaba hala anlam veremedigim bir konuyu danismak istiyorum. 5 yıl sevgililik sonunda evlendim 4 yildir evliyim. Eşim yurtdisiyla alakali iyi geliri olan bir meslek yapiyor. Ben evlendikten sonra benden 2 yaş kucuk olan kız kardesim ve annem esimin meslegini ogrendi daha önce pek bildikleri bir iş degildi. Sonrasında kız kardesim esimin arklarini filan ekleyerek internetten ayni işi yapan birini aramaya basladi. Bu dönem annem de istiyordu bunu. Bana soylediler hatta esime sordum ben karismak istemiyorum dedi ve kız kardeşimle surekli artan ortak ark meselesinin de sacma ve rahatsiz edici oldugunu söyledi. Surekli aynı meslekten insanlarla tanismaya calismasinin basina is acabilecegini soyledi. Ama kız kardesimle konusmadi hiç bu konuyu.
Kız kardesim bu şekilde ayni meslekten pek çok kisiyle gorustu tatile cikti filan.bizimle de arasi iyidi. Benim kiz kardeşimle hiçbir sorunum yoktu.
Sonra birini bulmus. Bulduktan sonra bana karsi soguk davranmaya basladi. 1 ayligina yurtdisinda tatildeydim istese soyleyebilirdi ama babamla cocugu tanistirma gunu planlamis hiç haber vermedi. Sonrasinda Nisan hazirliklari döneminde bebegim ve eşim hasta oldugu için erken gidemedim ve bir hafta boyunca saçma tripler atti. Her neyse kız kardesimin bir arki adi x olsun onunla herseyi hallettik filan yapti. Nisan gunu eve gittim gelenleri karsiladik nisanlisi ve kız kardesim tuhaf bu sogukluk icindeydi. Ben ve eşim normal davrandik. Nisan sonu eve gectik.
Sonra kız kardesim bu x arkiyla ben ve eşim hakkinda dedikodu yapmis resmen dedikodu gercek olmayan biseyler. Kız kardesim bana telefon acip bagirdi tartistik. Onu rezil etmisim herkes beni konusuyormus basarmisim benim gibi bir ablasi yokmus. Yani olanlara inanamiyorum hiçbir rezillik olmadi zaten saçma bir trip icindeydi. Farkli olan tek şey akrabalar yok ablasindan kiskandi aradi buldu yok enistesi bulmustur filan bu tarz sorular sordu. Ben yanıt olarak herseyin hayirlisi biz tanimiyoruz cocugu dedim gectim. Yahu ne yasiyorum ben neden böyle oldu? Hiçbir art niyetim yoktu kız kardesimle aramiz iyiydi cidden inanamiyorum.

Afedersin ama hem annen hemde kız kardeşin anormal🤦🏻‍♀️

Zaten kardeş haksız
Ama abla da daha ortada soz vs bile yokken "insanlar konusur (alt metin ablani kıskandın kaptan koca aradın) istersen eniştenin arkadaşı diyelim" demiş , "ablani kıskandın diyecekler" demiş. Kardeşin haksizligi asla su götürmez bir gerçek, onu aklayamam
Ama ablanin ilk dakikadan bu tavırda olması da itici değil mi?
Ablasını kıskanıp “aramış” işte. Zaten gerçek bu değil mi… dile dökülünce mi itici oldu

Ablasını kıskanıp “aramış” işte. Zaten gerçek bu değil mi… dile dökülünce mi itici oldu
evet:)))
Ben asla o kardeşe hiç bir sekilde hak vermiyorum, ilk mesajımda da dedim onu yapan ben olsam ablam utancından ölürdü.
Ama konu sahibinin ilk mesajında yazdığı gibi hiç bir şey yapmadığı bir durum da yok yani. Kardeşi yanlış, evet. Su götürmez bir gerçek. ama konu sahibi de kardeşini kızdıracak şeyler yapmış. demiş mesela " benle asla tanistirmadi,herkes gibi nisanda gördüm " , e sen işler ciddiye varmadan ayan beyan 'herkes beni kiskandigini dusunecek' dersen o da seni çağırmaz yani.
Konu sahibi çooook haklı, sadece bu olayda kardeşin ona küsmesi, onu silmesi sebepsiz bir şey değil, kendi de gıcık davranmis. En azından bu gerçeği bilsin, daha objektif görsün olayı diye yazdım.

Kardeş yüzde yüz haksız ,o konuda hemfikiriz ama siz de her mesajda bu ve benzer yeni açıklamalardan bahsediyorsunuz. Bunu düşünüp dile getirmenize de gıcık olmuş olabilir.
Şöyle düşünüp empati yapabilirsiniz tavrinizin gicikligini, kuzeninizin de kaptan sevgilisi olduğunu düşünün. Sizinle hiç bir bağı olmamis, sizi tanistirmamis,hatta sevgiliniz bile tanımıyor. Gelip yanınıza "insanlar beni kıskandığın için kaptan buldugunu düşünecek" dese , "istersen benim kocamın arkadaşı gibi tanitabiliriz" dese - sanki kaptan koca bulman utanç vericiymis , kıskançlıkmis gibi sen o kuzene gıcık olmaz mıydın?
Ya bu olaylar ciddilesince kız kardesimin surekli bi ifade cabasi basladi oncelikle. Hiç sebep yokken on teker nereye arka teker oraya öyle demek lazim filan dedi bir kaç kez. Ben de belki bu teklife ihtiyaci var diye soyledim. İstersen esime sorariz ok derse sanki o tanistirmis gibi yapariz dedim. Amacim kirmak degildi onu hiç yargilamamis nasil istersen demiş bir ablaydim. Amacim bunu mu istiyosun istersen böyle yapabiliriz demekti. Ama gerek yok ya dedi ben de tamam dedim.
Nisandan onceki gün kızım çok atesliydi hastanedeydik. Halam aradi beni. Annen dedi cocuk kaptanmis kimdir nedir eşin mi tanistirdi yoksa bu kız seni kiskanip yana döne aradi da mı buldu dedi. Ben de o nasıl söz hala her şey kader kısmet kısmeti oyleymis iyi konuş dedim. Sonra annemi arayip halam böyle böyle diyo anne kötü konusuyo begenmedim agzini dikkat et yarın dedim. Nişanda halam geldi bu defa esime sordu eşim dedi ki halama ben tanimiyorum kısmet hayirli olsun. Halam bu defa gidip damada soralım bu nasil tesadufmus filan diye damadin yanına gitmek için kalkti. Eşim de ya hala boşver napican gel sohbet edelim filan dedi gondermedi. Elimizden geldikçe sakin durduk.

Son düzenleyen: Moderatör:
evet:)))
Ben asla o kardeşe hiç bir sekilde hak vermiyorum, ilk mesajımda da dedim onu yapan ben olsam ablam utancından ölürdü.
Ama konu sahibinin ilk mesajında yazdığı gibi hiç bir şey yapmadığı bir durum da yok yani. Kardeşi yanlış, evet. Su götürmez bir gerçek. ama konu sahibi de kardeşini kızdıracak şeyler yapmış. demiş mesela " benle asla tanistirmadi,herkes gibi nisanda gördüm " , e sen işler ciddiye varmadan ayan beyan 'herkes beni kiskandigini dusunecek' dersen o da seni çağırmaz yani.
Konu sahibi çooook haklı, sadece bu olayda kardeşin ona küsmesi, onu silmesi sebepsiz bir şey değil, kendi de gıcık davranmis. En azından bu gerçeği bilsin, daha objektif görsün olayı diye
Ben kardeşime millet kıskandı sanıçak filan demedim ne tanıştırmadan önce ne de nisandan önce. Nisandan sonra halamlarin soyledikleriydi bunlar. Nisan boyunca asla yanlış birsey yapmadim. Nisandan sonra x arkiyla saçma bu sekilde dedikodumuzu yapmis esimin ve benim. Sonra telefon açıp bağırıp cagirip tartışma cikardi ben de dedimki sen zaten bu işlerin başından beri triplisin nişanda bile oyleydin yine de bi karsilik vermedim bisey demedim. Senin bana öfken baskalarinin ablasini kiskandi buldu bilmem ne lafları ise bunun için beni kirma. Onlar konuşur susar bunun sebebi benim yaptiklarim degil senin tercihin. Ben hicbirsey yapmadim. Aptal saptal arkadaşın ne hakla benim esimin dedikodusunu yapar kendine gel dedim.

Ne var bunda ayni meslege imrenmiş para maaş iyiyse rahat yaşamak istemiş ve helal olsun bulmuş da😁bu durum daha iyi degil mi 2 damat iyi anlaşır ortak sohbet konusu olur beraber tatile falan çıkılır.
anneni de kardeşini de at hayatından demek de saçma aile bu.
Zamanla iyi bir dörtlü olmanızı diliyorum aman kocanızı fazla gaza getirmeyin ileride 2 kardeş barışır bu kez eşiniz inat eder .

Evet ya, malesef bende soruyordum kendime bunları. Temelde kendisi ile ciddi sorunları var. Esas problemi sizinle de değil. Yönetemediği duyguların öznesi olmanız da o problemlerin bir yansıması.
Kırgın ve kızgın olmakta haklısınız. Sizinde dediğiniz gibi onu yaptıklarınız değil varlığınız/variyetiniz rahatsız ediyor.

Bu iyilik ve kötülük Habil ve Kabil'den beri var. Arsız güçlü olunca haklı suçlu oluyor. İyi niyetli insanlar aynı tiynette karşılık vermediğinden muhatabı suç bastırmaya yüz bulur. Öfkenizi kızkardeşinizin şahsından ziyade size yaptıkları ile sınırlayın. Temennileriniz gerçekleştiğinde kısa vadede bir tatmin hissi yaşatsa bile uzun vadede size zarar verir. Bu olayı sümen altı yapın, affedin vs. demiyorum. Ancak sizi değiştirmesine, dönüştürmesine de izin vermeyin. Kalbinizi, niyetinizi kirletmesine de.

Sosyal medya hesaplarınız da dahil pılınızı pırtınızı toplayıp çıkın birbirinizin hayatından. Bana mı ima etti, benimle nimet mi yarıştırıyor vs. gereksiz bir ton sıkıntıdan sıyrılmış olursunuz. Mecburen yanyana gelirsenizde medeni bir mesafede tutarsınız ilişkinizi en temizi. Dilerseniz hiç muhatap olmazsınız yine sizin takdiriniz.
Sizin yorumlariniz inanilmaz ben. Öyle belliki yasadiklarimin benzerini tecrube ettiginiz. Öncelikle tüm yorumlariniz için ayri ayrı teşekkür ederim. Son konusmamizda kardesimin bana olan öfkesi yillarca abi dediği eşime söylediği laflar nisanindaki tavirlari yanindaki adamın halleri ve en kotusu o aptal arkiyla benim esimin dedikosunu yapip bi de hakliymis gibi hesap sormasi filan o kadar netti ki kardesimi kaybettigim. Çok üzüldüm kirildim ve vazgectim. Bi hata yaptim mi diye dusundum ama bulamadim. Yasadigim nankorlugu haksizligi kabullenmek zor. Ama encok esime karsi mahcup olmak beni uzdu. Her yerden sildim engelledim. Annemi de aynı sekilde. Zaten her şeyin başı annemin tutumlariydi daha bu evlilik yıldönümümüzde esimin bana aldığı hediyeyi verirken ay insallah diger kizima da böyle hediyeler alır onun eşi de diye cikisi filan. Alt Metin de bugün yasanilanlarin mimari oldu. Hiç soyleyemese de elinde olsa benim hayatimi alıp diğer kızıma versem tutumu hep oldu. Her neyse bakmam gereken bi cocugum ailem uğraşmam gereken bir suru projelerim akademik hayatim is hayatim kariyerim var.
Şimdi bu olanlardan sonra bana yakisan sessizce uzaklasmak… yokluğum onlara iyi gelicek. Onların yoklugu da bana…

Ne var bunda ayni meslege imrenmiş para maaş iyiyse rahat yaşamak istemiş ve helal olsun bulmuş da😁bu durum daha iyi degil mi 2 damat iyi anlaşır ortak sohbet konusu olur beraber tatile falan çıkılır.
anneni de kardeşini de at hayatından demek de saçma aile bu.
Zamanla iyi bir dörtlü olmanızı diliyorum aman kocanızı fazla gaza getirmeyin ileride 2 kardeş barışır bu kez eşiniz inat eder .
Bunu istemeyen bana ve esime dusman gibi davranan kız kardesim. Ustelik nisanin gördüğümüz yanindaki herife her ne söylediyse piskopat gibi davraniyordu.
Ben en basindan hiç karismadim istegine ama kız kardesim resmen savaş baslatti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X