Op.Dr. Aytun AKTAN Sorularınızı cevaplıyor

hayırlı akşamlar hocamm

ben pcoluyum

bugün reglimin 7. günü klomene başlasam 5 gün kullansam sonra doktora gitsem olur mu

2 ay evvel günde 1 olarak kullanmıştım

tekrar başalyacaktı ancak köyde oturuyorum gidiş geliş problem oluyor (vasıta )

eşimle gidincede görevi aksıyor sıkıntı oluyor

bugün başlaşam klomene

eğer ki başla derseniz günde 1 mi 2 mi alayım çpazartesi yada çarşambada doktora giderim

bi zararı olur mu ? başlasam

kusura bakmayın çok karışık yazdım cevap için şimdiden çok teşekkür ediyorum :nazar:

merhaba beni tanıyorsanız ben buradan ilaç kullanma tavisyeleri vermem. o nedenle sizi takip edecek ve daha önce muayenenizi yapmış doktorunuza bu sorularınızı iletirseniz onunla karar vermeniz faydanıza olur. saygılarımla.

hayırlı akşamlar hocamm

ben pcoluyum

bugün reglimin 7. günü klomene başlasam 5 gün kullansam sonra doktora gitsem olur mu

2 ay evvel günde 1 olarak kullanmıştım

tekrar başalyacaktı ancak köyde oturuyorum gidiş geliş problem oluyor (vasıta )

eşimle gidincede görevi aksıyor sıkıntı oluyor

bugün başlaşam klomene

eğer ki başla derseniz günde 1 mi 2 mi alayım çpazartesi yada çarşambada doktora giderim

bi zararı olur mu ? başlasam

kusura bakmayın çok karışık yazdım cevap için şimdiden çok teşekkür ediyorum :nazar:

hocam dünkü yazımı okudunuz mu?sabahtan beri nöbet tutuyorum pc başında cvp için.lütfen beni aydınlatın.sizce ne yapmalıyım

merhaba ben takipsiz ilaç kullanımını önermem bu gibi aksilikler nedeniyle. yapacak birşey yok adet olmayı bekleyeceksiniz ve bu mutlaka korunacaksınız. gebe kalmanız bu döenmde sakıncalıdır. istenmeyen çoğul gebeliklere neden olabilr ve sonu tatsız biter. bu nedenle bu ay kendi sağlığınız ön planda olacak gebelik ileriki aylarda takipli tedavilerle ve infertilite uzmanları eşliğinde olacak. sevgiler.

Hocam merhabalar.daha önce de yazmıştım size.şuanda acil yorumlarınıza ihtiyacım var.klomen tedavis uyguluyodu dr.um.ama kontrolsüz 3 ay kullan olmazsa gel demişti.takip filan istememişti.bu ay 2. ayım klomende 12. günüm.bu ay çok sancım oldu yumurtlama döneminde ben de bi kadın doğumcuya baktırayım dedim.yumurta oluşmuş mu ne durumda niye sancı var diye.ama şok oldum.muayene eden dr.,vücudun aşırı tepki vermiş ilaca yumurtaların çok aşırı büyümüş dedi.sağda 1 tane 5cm 2 tane 3 cm oluşmuş.solda da1 tane 3 cm 2 tane 2 cm oluşmuş .bana hiç bir müdahalee bulunma adetinin 3. günü gel tekrar bakalım dedi.hocam çok üzüldüm ve şaşkınım.bunlar şimdi yumurta mı kist mi?çatlayıp hamilelik ihtimali var mı yoksa tehlikeli bi durum mu?
yapabileceğim bişey var mı?şuanda hala sancı ve bask var orda.daha da büyürse diye çok korkuyorum adet gününe kadar.lütfen bu konuda bana bilgi verin.şimdiden teşekkürler.

merhaba beni tanıyorsanız ben buradan ilaç kullanma tavisyeleri vermem. o nedenle sizi takip edecek ve daha önce muayenenizi yapmış doktorunuza bu sorularınızı iletirseniz onunla karar vermeniz faydanıza olur. saygılarımla.

cevap için teşekkür ederim

kendisine ulaşmam biraz zor gibi

en mantıklısı bu ay kullanmamam sanırım o zaman:KK31:

kolay gelsin :KK34::KK17:

merhaba ben takipsiz ilaç kullanımını önermem bu gibi aksilikler nedeniyle. yapacak birşey yok adet olmayı bekleyeceksiniz ve bu mutlaka korunacaksınız. gebe kalmanız bu döenmde sakıncalıdır. istenmeyen çoğul gebeliklere neden olabilr ve sonu tatsız biter. bu nedenle bu ay kendi sağlığınız ön planda olacak gebelik ileriki aylarda takipli tedavilerle ve infertilite uzmanları eşliğinde olacak. sevgiler.[/QUOT

teşekürler hocam.peki bu yuurtaların daha da büyüyüp daha kötü olması mümkün mü?yani adetime daha 12 gün kadar var.yoksa adete kadar bikaç kez takibe gideyim mi?

merhaba ben takipsiz ilaç kullanımını önermem bu gibi aksilikler nedeniyle. yapacak birşey yok adet olmayı bekleyeceksiniz ve bu mutlaka korunacaksınız. gebe kalmanız bu döenmde sakıncalıdır. istenmeyen çoğul gebeliklere neden olabilr ve sonu tatsız biter. bu nedenle bu ay kendi sağlığınız ön planda olacak gebelik ileriki aylarda takipli tedavilerle ve infertilite uzmanları eşliğinde olacak. sevgiler.

teşekürler hocam.peki bu yumurtaların daha da büyüyüp daha kötü olması mümkün mü?yani adetime daha 12 gün kadar var.yoksa adete kadar bikaç kez takibe gideyim mi?

bugun adetimin 4.gunu dun hormon testlerim yapılmıstı.hepsi normal cıktı.bugun ultrasyonda doktor baktı ve
sag over 9-10 antral folıkıl
sol over 9-10 antral folıkul
uteus normal boyutta
enolline çizgi halinde yazan bir kagıt verdiler bişey demediler.diger test sonucları cıkınca söylıcek galiba (hemogram,seroloji,rutin biyokimya) sizce bu kagıtta yazan ne demek merak ettim iyimi kotumu? yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Merhaba yumurtalığınızın durumu ile ilgili bilgi veriyor. Yapısı iyi ve normal demek. Sevigileir.

bugun adetimin 4.gunu dun hormon testlerim yapılmıstı.hepsi normal cıktı.bugun ultrasyonda doktor baktı ve
sag over 9-10 antral folıkıl
sol over 9-10 antral folıkul
uteus normal boyutta
enolline çizgi halinde yazan bir kagıt verdiler bişey demediler.diger test sonucları cıkınca söylıcek galiba (hemogram,seroloji,rutin biyokimya) sizce bu kagıtta yazan ne demek merak ettim iyimi kotumu? Yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Merhaba..29 ocakta başlayan adetimden sonra 6 şubatta hsg filmi çekildi.Film sonrasında adet gecikmesi yaşadım (3-4 gün gecikti olması gereken günde olmadı ve az az kanamam oldu adet kanamasıydı sanırım test alıp bakmıstım negatifti.Şimdi ise aradan kısa bir zaman geçmesine rağmen adet oluyorum galiba bugün lekenme tarzında kanama vardı sizce sebebi nedir.Teşekkürler.

Merhaba Aytun Hanim ,

Ben suanda 3.Tüp bebeke basladim size sorum bugün ignelerimin 9.günüydü doktor kontrolüne gittim hersey cok iyiydi Cuma güne yumurta toplama islemi yapilacak,haftaya carsambada transfer islemi gerceklesecek benim merak ettigim bugünkü rahim duvari kalinligi 9mm idi peki haftaya transfer gününe kadar yani 9.güne kadar rahim duvari dahada kalinlasmazmi bu embiryolar icin iyi olurmu.Normalde transfer gününde rahim duvari kac olursa iyi olur tutunmasi icin.

Merhaba Aytun Hanim ,

Ben suanda 3.Tüp bebeke basladim size sorum bugün ignelerimin 9.günüydü doktor kontrolüne gittim hersey cok iyiydi Cuma güne yumurta toplama islemi yapilacak,haftaya carsambada transfer islemi gerceklesecek benim merak ettigim bugünkü rahim duvari kalinligi 9mm idi peki haftaya transfer gününe kadar yani 9.güne kadar rahim duvari dahada kalinlasmazmi bu embiryolar icin iyi olurmu.Normalde transfer gününde rahim duvari kac olursa iyi olur tutunmasi icin.

cnm mrb tedavin hayırlı olsun nar suyu içiyorsun sanırım dr daha iyi bilir ama transfere kadar kalınlasır daha benim de 1hafta öncesi bu ölçülerdeydi transfer günü 12 ye yaklaşmıştı

merhaba gebelik testiniz negatif olduğu için gecikmeniz konusunda bir yorum yapmak zor geç yumurtlamış olabilrsiniz. önemli bir sorun yok. saygılarımla.

Merhaba..29 ocakta başlayan adetimden sonra 6 şubatta hsg filmi çekildi.Film sonrasında adet gecikmesi yaşadım (3-4 gün gecikti olması gereken günde olmadı ve az az kanamam oldu adet kanamasıydı sanırım test alıp bakmıstım negatifti.Şimdi ise aradan kısa bir zaman geçmesine rağmen adet oluyorum galiba bugün lekenme tarzında kanama vardı sizce sebebi nedir.Teşekkürler.

merhaba tedaviniz dilerim güzel sonuçlanır rahim duvar kalınlığınız gayet normal. allah yardımcınız olsun. sevgiler.

Merhaba Aytun Hanim ,

ameliyatın üzerinden 5 ay geçti. ancak ameliyat yerinde daimi bir acı var. görünürde ise hiç bir şey yok. Yoğunluktan henüz doktora gidemedim. Bu acı neden olabilir?

Merhaba geçmişolsun öncelikle yara iyileşmesine bakmak lazım. Buradan birşey yazmam olanaklı değil ilk fırsatta şikayetleriniz de var madem doktorunuza başvurmalısınız. Sevgiler.

ameliyatın üzerinden 5 ay geçti. Ancak ameliyat yerinde daimi bir acı var. Görünürde ise hiç bir şey yok. Yoğunluktan henüz doktora gidemedim. Bu acı neden olabilir?

hocam merhaba
bana smear kultur testti yapıldı sonucların biri pazartesi biri salı gunu cıkacak ama ben bir kac saat önce int.baktım ve ;

Mikroskobi Sonucu : Gr: 3-4 Epitel Hücresi , 5-6 PNL ve Gr (+) Basiller Görüldü.

Üreme Durumu : Normal Flora Elemanları Üredi

yazıyordu eksik bilgi olabılır cunku sonuc pazartesi cıkcaktı ama ne yazdıgınıda anlayamadım.kafama takıldı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler

merhaba bu sayfada infertilite soruları cevaplıyorum. sonucunuzu doktorunuzla paylaşınız. sevgiler.

hocam merhaba
bana smear kultur testti yapıldı sonucların biri pazartesi biri salı gunu cıkacak ama ben bir kac saat önce int.baktım ve ;

Mikroskobi Sonucu : Gr: 3-4 Epitel Hücresi , 5-6 PNL ve Gr (+) Basiller Görüldü.

Üreme Durumu : Normal Flora Elemanları Üredi

yazıyordu eksik bilgi olabılır cunku sonuc pazartesi cıkcaktı ama ne yazdıgınıda anlayamadım.kafama takıldı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler

Görünüm KREM OPELOSON
Volum 3,5
PH (8,0) ALKALİ
Çözülme Süresi 20
Aglutinasyon NEGATİF
Konsantrasyon 60
Total 210
Motilite %40
Morfoloji(Kruger) %80
İleri Hareket %30

merhaba aytun hanım.eşimin sonuçlarını yorumlarmısınız?

X