Op.Dr. Aytun AKTAN Sorularınızı cevaplıyor

adetimin 2.günü sabah yapılan tahlilime göre sonuçlarımı yorumlayabilirmisiniz. TSH :2.16 REF: 0.27-4.2 FSH :6 REF :2.4-12.6 LH :7.4 REF:2.4-12.6 ESTRADİOL :28.1 REF:0-160 PROLAKTİN :32 REF:4.79-23.3 soktorum prolaaktinimi düşürmek için ilaç vermedi gerek yok çok yükske diil dedi.sizce diğer değerlerim nasıl

Merhaba sonuçlarınız normal prl için doktorunuz ilaç vermiş onu kullanmanız yeterlidir. Sevgiler.

adetimin 2.günü sabah yapılan tahlilime göre sonuçlarımı yorumlayabilirmisiniz. Tsh :2.16 ref: 0.27-4.2 fsh :6 ref :2.4-12.6 lh :7.4 ref:2.4-12.6 estradiol :28.1 ref:0-160 prolaktin :32 ref:4.79-23.3 soktorum prolaaktinimi düşürmek için ilaç vermedi gerek yok çok yükske diil dedi.sizce diğer değerlerim nasıl

Merhaba fatma hanım, öncelikle geçmiş olsun. Genetik tanıda sorun çıktı cümlesini okuyunca endişe duymadım değil ama bunun pıhtılaşma ile ilgili sorunlarda olduğunu görünce rahatladım. Bunların tedavileri var ve kolay endişelenmeyiniz. Bana sonuçlarınızla birlikte adet kanamnıza bir iki gün kala gelmeniz yeterli olacaktır. Tedavi süreci 18-20 gün sürmekte bu süreçte belli aralarla sizi kontrollere çağıracağım. Eşinizin sperm verme dönemi tedavinin ortasına denke gelecektir. Ayarlamızı ona göre yapabilirsiniz. Gelmeden önce multi vitamin ve 100 mg coraspirin abşlayınız. Eğer daha detaylı sorularınız olur ise bena 0212 310 31 00 numaralı telefondan arayarak sekreter arkadaşlarıma not bırakıp ulaşabilirsiniz. Saygılarımla, görüşmek dileğiyle.

mesajda ayrintili bir sekilde yazmistim buraya ozet halinde kendimi tanitacak olursam: Ismim fatma, 30 yasindayim,3.5 senedir bebek sahibi olmak icin ugrasiyoruz. Unexplained infertility grubuna giriyordum genetik tani sonucumu alana kadar. ılk basarisiz tup bebek tedavimi kasim ayinda oldum. Genetik tani sonucunda2 faktorde pihtilasma ile ilgili sorun cikti.
2. Tup bebek tedavimiz icin size gelmeyi dusunuyoruz. Mayis ya da haziran ayi gibi..sormak istedigim su ki pihtilasma sorunumdan dolayi tup bebek tedavisi oncesinde kullanmam gereken herhangi bir ilac var mi ve tedaviye baslamadan onceki ay muayene icin gelmem gerekiyor mu?ya da size tedavi gecmisimle ilgili raporlari gondermemde fayda olur mu? ıstanbulda yasamadigim icin bu bilgileri onceden ogrenmek istemistim...
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim simdiden...

Merhaba fatma hanım, öncelikle geçmiş olsun. Genetik tanıda sorun çıktı cümlesini okuyunca endişe duymadım değil ama bunun pıhtılaşma ile ilgili sorunlarda olduğunu görünce rahatladım. Bunların tedavileri var ve kolay endişelenmeyiniz. Bana sonuçlarınızla birlikte adet kanamnıza bir iki gün kala gelmeniz yeterli olacaktır. Tedavi süreci 18-20 gün sürmekte bu süreçte belli aralarla sizi kontrollere çağıracağım. Eşinizin sperm verme dönemi tedavinin ortasına denke gelecektir. Ayarlamızı ona göre yapabilirsiniz. Gelmeden önce multi vitamin ve 100 mg coraspirin abşlayınız. Eğer daha detaylı sorularınız olur ise bena 0212 310 31 00 numaralı telefondan arayarak sekreter arkadaşlarıma not bırakıp ulaşabilirsiniz. Saygılarımla, görüşmek dileğiyle.

Cok tesekkur ederim rahatladim pihtilasma ile ilgili sorunun buyuk bir problem olmadigini okuyunca! Coraspirine simdi baslasam olur mu peki? Yoksa gelmeden hemen once mi baslamami onerirsiniz?

hocam merhabalr 2 ay önce ilaçlı hsg filmi çektirdim ve ondan sonra oluşan ve geçmeyen sarı yada beyaz akıntım olmaya başladı kültür testi yaptılar lökosit 8-10 smear ise temizçıktı acaba enfeksiyom kapmış olabilirmiyim bu durum açık olna tüplerime zarar verir mi bide 18 aydır gebe kalamıyorum eşimde ve bende sorun yok tüp bebek tedavisi için erken mi 2 yıl beklemek mi lazım sağolun hocam iyi çaılşmalar.

doktorunzun tedavisine karısamam ben kendş hastalarıma prl yüksekliğinde ilaç öneririm. sevgiler.

yorumunuz için teşekkür ederim yalnız prolaktini düürmek için ilaç vermedi zaten benim aklımı karıştıranda o gerek yok dedi.klomen verdi

merhaba akıntı sorununuzn çözülmesi gerekiyor. tüp bebek tedavisi için beklemek zorunluluğunuz yok tabii ki hekiminizle ortak bir karar alarak tüp bebek tedavisine başlayabilirsiniz. sevgiler, bol şans.

hocam merhabalr 2 ay önce ilaçlı hsg filmi çektirdim ve ondan sonra oluşan ve geçmeyen sarı yada beyaz akıntım olmaya başladı kültür testi yaptılar lökosit 8-10 smear ise temizçıktı acaba enfeksiyom kapmış olabilirmiyim bu durum açık olna tüplerime zarar verir mi bide 18 aydır gebe kalamıyorum eşimde ve bende sorun yok tüp bebek tedavisi için erken mi 2 yıl beklemek mi lazım sağolun hocam iyi çaılşmalar.

merabalar farlutal ovulasyon testinde çift çizgi yaparmı.yani lh içerirmi.yada farlutal yumurtlama yaparmı.

Hocam eşim 20 gun once sperm testi yaptırdı ve doktorumuz sonuc mukemmel dedi..sadece bol lokosit ve aglutunasyon oldugu için cipro diye bi antibiyotik verdi ve 15 gun sonra tekrar bugun spermiogram yaptırdık..

İLK TAHLİL
MİKTAR:4
SAYI 48 MİLYON
PH:7.5
VİZKOZİTE:NORMAL
SIVILASMA SURESİ:30DK
PROGRESİF HAREKETLİ:75
YAVAS HAREKETLİ:15
HAREKETSİZ:5
YERİNDE HAREKETLİ:5
MORFOLOJİ:75

15 GUN SONRAKİ TAHLİL
SAYI: 12.8 MİLYON
PH:8.5
PROGRESİF HAREKETLİ:70
YERİNDE HAREKETLİ:10

HOCAM 15 GUNDE SPERM SAYISI NEDEN BU KADAR DÜŞER ACABA? BİRDE PH ARTMIS GORUNUYO..AGLUTUNASYON DA YOK OLMUS..FAKAT HER SAHADA BOL LOKOSİT YİNE MEVCUT..

bilgilendirirseniz sevinirim hocam..

merhaba bu düşüş normal değil, sayım ya da verme hatası olabilir diye düşünüyorum. üroloji dokotru tarafından muayene edilmeli prostata ait bi renfeksiyon dışlanmalıdır. ardından başka bir yerde verilecek test ile sonuç netlik kazanır. sevgiler.

Hocam eşim 20 gun once sperm testi yaptırdı ve doktorumuz sonuc mukemmel dedi..sadece bol lokosit ve aglutunasyon oldugu için cipro diye bi antibiyotik verdi ve 15 gun sonra tekrar bugun spermiogram yaptırdık..

İLK TAHLİL
SAYI 48 MİLYON
PH:7.5
PROGRESİF HAREKETLİ:75
YERİNDE HAREKETLİ:5

15 GUN SONRAKİ TAHLİL
SAYI: 12.8 MİLYON
PH:8.5
PROGRESİF HAREKETLİ:70
YERİNDE HAREKETLİ:10

HOCAM 15 GUNDE SPERM SAYISI NEDEN BU KADAR DÜŞER ACABA? BİRDE PH ARTMIS GORUNUYO..AGLUTUNASYON DA YOK OLMUS..FAKAT HER SAHADA BOL LOKOSİT YİNE MEVCUT..

bilgilendirirseniz sevinirim hocam..

merhaba bu düşüş normal değil, sayım ya da verme hatası olabilir diye düşünüyorum. üroloji dokotru tarafından muayene edilmeli prostata ait bi renfeksiyon dışlanmalıdır. ardından başka bir yerde verilecek test ile sonuç netlik kazanır. sevgiler.

hocam şimdi hastaneye gittik ama doktorumuza ulaşamadık..telefonla gorustuk..2 haftalık antibiyotik tedavisi ve birde sperm kulturu istedi..bu neden istenir hocam?

Son düzenleme:
Hayirli Günler Aytun hanim

öncelikle size Tesekür ederim bize bu Forumda Cevap verdiginiz icin .
Ben ne yasiki 4 Tüp bebek tedavisinde negativ alan biirisiyim .Ben yurtdisinda 5 kez Labroskopie oldum ve en son bir yumurtaligimi ve tüplerimin bir tanesini aldirlar . Esimin Spermlerinde sorun yok benim ne yasiki Endomediosist hastasiyim ve bu bende 4 evrede . En son Tüp Bebek tedavimde kimyasal gebelik olustu bunun Endometriost ile bir baglantisi var mi acaba ? Degerim hcg 72 iken düstü . Subat ayinda bir Tüp bebek tedavisine basladik degerlerim sunlardi Adetin 3 günü FHS 7 PRL 22.8, THS 0.884 , e2 81.1 , LH 2,8, AMH 0.75 yasim 32 Bu degerler normal mi ? . 450 IE Ignelere basladim basdan 5 yumurtam vardi sonradan yumurtalarim büyüymeyeye basladi ve Tedavimi iptal ettik . önceden yumurtalama sorunum yokdu hep 10-12 Yumurta aliniyordu bende tabiki bu Laboskopie olmadan önceydi Sizce bu durumu nasil degerlendirisiniz ??? Birdahki Tedavimde gene Yumurtalama sorunu yasicakmiyim acaba ???? Su anda DHEA kulaniyorum yumurtalama sorunu icin sizce bu hap etkili yönde olabilirmi bir soraki Tedavimede ????

Tekrar tesekür ederim sabiriniz ve verdiginiz cevaplar icin .

Dr.Hanim untanarak yaziyorum ama care ariyorum.Afeder siniz Dr hanim ben neyaptiysam vajinadaki curuk kokusunu gideremedim iltihabimda yok bazen iliskiden ertesi gun spermler saniki vajinada curuyup geri cikiyolar camasirimda temiz oluyo ama bazen koku kendi burnuma bile gayet net geliyo ve eyrafimdan utaniyorum aca onlarda algiladilarmi kokuyu diye.Hangi Dr a gitsem yikama dedi bende yikamiyorum ama rahat degilim yinede yikamiyorum.Herseyi denedim fitil jel hatta yogurt bile oneren Dr umun tavsiyesini bile yaptim nafile
Ozel yikama sabunlari losyonlar nedeni nedir aca neyapa bilirim yada neden oldugu icin bi test tahlil falan varmidir.
Zaten iltihap olunca kendimde anliyorum iliski sirasi yanma sperler cok yakiyo ..idrarda yanma ama cok az oldugunu ve tehlikeli degil dedi Dr um hic agizdan bi ilac vemedi sadece fitil jel bunlar biteli aylar oldu.yine ayni koku iltihap yok mantar yok neyapa bilirim hocam bi yol gosterin

merhaba öncelikle geçmiş olsun oldukça yoğun tedaviler yaşamışsınız. yaşadığınız biyokimyasal gebeliğin nedeni endometriozis değildir. yumurta ya da embriyo kalitesindeki sorunlar daha öncelikli dşünülmelidir. geçirdiğiniz çok sayıdaki ameliyat ve endomtriozis hastalığının kendisi yumurta sayı ve kalitesini maalesef çok ciddi olarak olumsuz etkiler. bu sebeplerden ötürü yumurta sayısnızdaki azalma dikkat çekicidir. bu durumlarda daha iyişelme çok beklnemiyor. hızlıca diğer tüp bebek tedvilerine başlnamasını öneiririm. çünkü riskiniz erken menopoz yaşamaktır. istanbula yolunuz düşerse yaz tatilleri bunun için fırsattır benimle iletişime geçiniz çok sayıda sizin gibi hastalarım oluyor yardımcı olamk şsterim. saygılarımla.

Hayirli Günler Aytun hanim

öncelikle size Tesekür ederim bize bu Forumda Cevap verdiginiz icin .
Ben ne yasiki 4 Tüp bebek tedavisinde negativ alan biirisiyim .Ben yurtdisinda 5 kez Labroskopie oldum ve en son bir yumurtaligimi ve tüplerimin bir tanesini aldirlar . Esimin Spermlerinde sorun yok benim ne yasiki Endomediosist hastasiyim ve bu bende 4 evrede . En son Tüp Bebek tedavimde kimyasal gebelik olustu bunun Endometriost ile bir baglantisi var mi acaba ? Degerim hcg 72 iken düstü . Subat ayinda bir Tüp bebek tedavisine basladik degerlerim sunlardi Adetin 3 günü FHS 7 PRL 22.8, THS 0.884 , e2 81.1 , LH 2,8, AMH 0.75 yasim 32 Bu degerler normal mi ? . 450 IE Ignelere basladim basdan 5 yumurtam vardi sonradan yumurtalarim büyüymeyeye basladi ve Tedavimi iptal ettik . önceden yumurtalama sorunum yokdu hep 10-12 Yumurta aliniyordu bende tabiki bu Laboskopie olmadan önceydi Sizce bu durumu nasil degerlendirisiniz ??? Birdahki Tedavimde gene Yumurtalama sorunu yasicakmiyim acaba ???? Su anda DHEA kulaniyorum yumurtalama sorunu icin sizce bu hap etkili yönde olabilirmi bir soraki Tedavimede ????

Tekrar tesekür ederim sabiriniz ve verdiginiz cevaplar icin .

merhaba geçmiş olsun. burada infertilite sorularını cevaplamaktayım. ancak tedaviye dirençli enfekesiyonlar için kültür alınmalı ve eşinizle birlikte tedaviniz planlanmalıdır. saygılarımla.

Dr.Hanim untanarak yaziyorum ama care ariyorum.Afeder siniz Dr hanim ben neyaptiysam vajinadaki curuk kokusunu gideremedim iltihabimda yok bazen iliskiden ertesi gun spermler saniki vajinada curuyup geri cikiyolar camasirimda temiz oluyo ama bazen koku kendi burnuma bile gayet net geliyo ve eyrafimdan utaniyorum aca onlarda algiladilarmi kokuyu diye.Hangi Dr a gitsem yikama dedi bende yikamiyorum ama rahat degilim yinede yikamiyorum.Herseyi denedim fitil jel hatta yogurt bile oneren Dr umun tavsiyesini bile yaptim nafile
Ozel yikama sabunlari losyonlar nedeni nedir aca neyapa bilirim yada neden oldugu icin bi test tahlil falan varmidir.
Zaten iltihap olunca kendimde anliyorum iliski sirasi yanma sperler cok yakiyo ..idrarda yanma ama cok az oldugunu ve tehlikeli degil dedi Dr um hic agizdan bi ilac vemedi sadece fitil jel bunlar biteli aylar oldu.yine ayni koku iltihap yok mantar yok neyapa bilirim hocam bi yol gosterin

Tesekürler zamaninizi ayirdiniz icin . Mayis ayinda istanbula gelicegim sekreterinizden tel acip Randevu alicam tüm Dosyalarimida beraberinde getiricem .

Sizinle bire bir görüsmek icin sabirsizlaniyorum hayirli aksamlar Aytun Hanim

Son düzenleme:
X