Op.Dr. Jale Gürlüler

Çokaz kalmış, sanırım ilk çocuğun heyecanın gittikçe artıyordur.Allah yardımcın olsun .Doğum şeklinle ilgili konuştun mu doktorunla?

sağolasın canım az kaldı..
sezeryan olacak doğumum allah nasip ederse...
ben hen genel ultrason hemde konuşma anlamında çok memnunum kendisinden...
jale hanım benim değiştirmeyeceğim tek doktor...
onun bana çok emeyi oldu onun yaptığını hiçkimse yapmazdı....
benim tanıdığım en mükemmel doktor jale hanım....

jale hanımın da ultrasonda uzun baktığını söyleyemem.ama hamilelik ilerledikçe süre biraz daha uzuyor.hatta 8. aydaydım ve bana bebeğin babasının kopyası olduğunu ve aynı eşimdeki gibi çenesinde gamzesi olduğunu söylemişti ve gerçekten de öyle oldu.söylemek istediğim ilk aylarda herşey normalse söylenecek pek birşey olmuyor anacak son aylarada bebek hakkında yorum yaparak ultrason süresi biraz daha uzuyor.Muayene süresinin kısalığıyla ilgili şunu söyleyebilirim.Ablam başka bir yerde hemşirelik yapıyor 1,5 yıldır bebek istiyor ve erkek bir doktora gidiyordu.dr.uzun uzun sohbet ediyor içeriden yarım saatten önce çıkmıyordu iş tedaviye gelince pek birşey uygulamıyordu ve bebek olur yada olmaz diye hiçbirşey söylemiyordu ve ablamın morali bozuluyordu.yaklaşık bir buçuk aydır oda jale hanıma gidiyor şimdilik çok memnun . kısa muayene ettiğini oda söylüyor ama diğeri gibi sohbet edip oyalamaktansa hiç değilse tedavi uyguluyor diyor.Sen bilirsin tabii ama dr seçimindeki kararını hamileliğin ilerlemeden vermen senin için en hayırlısı olur bence,aslında doktorunla konuşarak da memnuniyetsizliğini giderebilirsin belki.

tabi caım haklısın belkide zamanla aşılbilir belkide....
buarada ben bugün gülin hanıma gittimbugünde benimle oldukça güzel ilgilendi ....bugün ço memnun ayrıldım kedisinden..ama birkaç odada birkaç hastaya aynı anda bakıyor..mesela bana ultrason bakaren yanda vajınal muayene yapıyordu ..dışarıdada başka hastayla tahlil sonuçlarını konuşuyordu...bunları sırayla yapıyor..yandaki odadan çıktı bana geldi sonra benı vajınal muayeneye alacağı sırada kapıda tahlilleri konuşyordu ben yan odaya geçtiğimde daha içerdeki hasta çıkmamıştı bende odada onun çıkmasını bekliyordum falan..böyle bi karışıktı yani...
ben bugün memnun kaldım gerçi kendisinden kızlarr...

buarada eşimde bayan doktora gitmemden yana hala..sanırım ben devam etmek zorunda kalacağım jimere...başka bayan doktorda hiç bilmiyorum....ultrasonda biraz daha uzun tuttu beni mesela bugün ...ya bilmiyorum çok kararsızım..........

sağolasın canım az kaldı..
sezeryan olacak doğumum allah nasip ederse...
ben hen genel ultrason hemde konuşma anlamında çok memnunum kendisinden...
jale hanım benim değiştirmeyeceğim tek doktor...
onun bana çok emeyi oldu onun yaptığını hiçkimse yapmazdı....
benim tanıdığım en mükemmel doktor jale hanım....

sen de jale hanımı en az benim kadar tanıyorsun ama yinede bilmeni istedim.sezeryan sırasında çok rahatlatıyor.bana müzik açmıştı ve hangi şarkıyı istiyorsun gibi espiriler yapmıştı başında ameliyat bonesi karşımda oynuyordu beni konuştururken nasıl bayıldığımı en son ne konuştuğumuzu hatırlamıyorum bile.yani jale hanımla ilgili hep güzel anılarım var değiştirmeyi bende asla düşünmem .onu hiç tanımadığı bir numaradan bile aradığımda merhaba jale dediğim anda merhaba .....diye ismimle hitab ediyor bence bu bile çok önemli ama tabiiki bu samimiyette uzun zamandır hastası olmamın da önemi var

tabi caım haklısın belkide zamanla aşılbilir belkide....
buarada ben bugün gülin hanıma gittimbugünde benimle oldukça güzel ilgilendi ....bugün ço memnun ayrıldım kedisinden..ama birkaç odada birkaç hastaya aynı anda bakıyor..mesela bana ultrason bakaren yanda vajınal muayene yapıyordu ..dışarıdada başka hastayla tahlil sonuçlarını konuşuyordu...bunları sırayla yapıyor..yandaki odadan çıktı bana geldi sonra benı vajınal muayeneye alacağı sırada kapıda tahlilleri konuşyordu ben yan odaya geçtiğimde daha içerdeki hasta çıkmamıştı bende odada onun çıkmasını bekliyordum falan..böyle bi karışıktı yani...
ben bugün memnun kaldım gerçi kendisinden kızlarr...

memnun kaldığına çok sevindim zamanla hamileliğin ilerledikçe ultrasonu daha da uzun tutacaktır Gülin hanıma giden tanıdıklarım var pek şikayetçi olduklarını duymadım .seni etkilemek istemem ama biz bayanlar kuaför bile değiştirmeği pek istemezken doktor değiştirmek ve yeni bir doktora adapte olmak bence çok zor ki sanırım bu senin zaten ikinci doktorun(yanılmıyorsam).umarım birsonraki muayenenden de memnun ayrılırsın ve kafanda bazı şeyleri netleştirirsin.

inşallah...canım desteğin ve verdiğin bilgiler için teşekkürler

bnm doktorumda jale hanımdı 3 aylık bebeğim gercekten cok memnun kaldım.çokk pozitif ve çok eğlenceli bir doğum anı yaşadım tavsiye ederim.

canım sana da çok geçmiş olsun. sen de doktor mağdurlarındansın sanırım. acı bir tecrübe atlatmışsın. Allah bir daha yaşatmasın.

yani çalışanların para alamaması sizlerin sorunu değil. sizler paranızı sayıp gitmişsiniz ve muameleye bak. utanmasalar çalışanların ücretini de siz ödeyin diyecekler. ne saçmalık yani.

Valla benim doğumumda istedi Jale hanım eşim sormuştu ödemeyi nasıl yapıyoruz kredi kartımı nakit mi diye Jale hanım da hastanenin durumu ortada nakit verinde insanlara ödeme yapalım demiş

kızlar dün jimere gittik inanaılmaz bir olay oldu..jale hanım sinirle deskteki kızlara terkedin burayı randevu alınmıyor diye bağırmaya başladı ..bende deskteki kızların bir hatası oldu sandım ama meger öyle değilmiş...bilgisayar fişlerini söktü attı ..hangi hasta randevu almak istiyorsa doktorundan alsın şikayeti olanda hastahane yönetmeliğine şikayetini yazsın diye bizelere dönerekte bağırıyor...sonrada bu hastahaneyi batıranlar bellii diye doktor isimlerini saydı bağıra çağıra odasına girdi..biz şok olduk kendi doktorumuza girip çıktığımızda deskte kimseler yoktu ve ben randevu alamadan hastahaneden çıktık ama böyle rezalet görmedim ben....bir doktor ne yaşarsa yaşasın hastalara bunları yansıtabiliyorsa pes derim doğrusu..parası gitmiş olabilir yada daha kötü olaylar yaşamış olabilir ama bizeee ne canımmmmm kapat ozaman hastahaneyi...inanılacak gibi değilll doğrusu....

Son düzenleme:
kızlar dün jimere gittik inanaılmaz bir olay oldu..jale hanım sinirle deskteki kızlara terkedin burayı randevu alınmıyor diye bağırmaya başladı ..bende deskteki kızların bir hatası oldu sandım ama meger öyle değilmiş...bilgisayar fişlerini söktü attı ..hangi hasta randevu almak istiyorsa doktorundan alsın şikayeti olanda hastahane yönetmeliğine şikayetini yazsın diye bizelere dönerekte bağırıyor...sonrada bu hastahaneyi batıranlar bellii diye doktor isimlerini saydı bağıra çağıra odasına girdi..biz şok olduk kendi doktorumuza girip çıktığımızda deskte kimseler yoktu ve ben randevu alamadan hastahaneden çıktık ama böyle rezalet görmedim ben....bir doktor ne yaşarsa yaşasın hastalara bunları yansıtabiliyorsa pes derim doğrusu..parası gitmiş olabilir yada daha kötü olaylar yaşamış olabilir ama bizeee ne canımmmmm kapat ozaman hastahaneyi...inanılacak gibi değilll doğrusu.....
jimere giden herkezin bilgisi olsun burası çok rezil biryer arkadaşlar bence tercih edilecek en son yere dönüşmüş durumda....iğrendim resmen...git paranla rezil ol azar işit bi doktorun egoları yüzünden çık sonra.....böyle biryer....

slm nilüfer vallla inanamadım ya......hani ben de pztesi gitcektim ya gittim çok iyi ilgilendi onada şaşırdım çünkü yine normal tepkiler bekliyordum ama bu sefer gayet memnun kaldık eşimle.bende dün eskiden jimerde çaılışan bir tanıdığımızdan birşeyler duydum.jimer hakkkında denilenler doğrumu dediğimde (kapancak....)belki kapanmaz ama o duruma geldi benimde 6 aylık param içerde hala dedi zaten kısa süre öncede ayrılmış.ne olucaksa olsun artık bizde ona göre hastanemizi bilelim yani.tatlım sen cumada gitmiştin dün tekrar neden gittin hayırdır?

kızlar dün jimere gittik inanaılmaz bir olay oldu..jale hanım sinirle deskteki kızlara terkedin burayı randevu alınmıyor diye bağırmaya başladı ..bende deskteki kızların bir hatası oldu sandım ama meger öyle değilmiş...bilgisayar fişlerini söktü attı ..hangi hasta randevu almak istiyorsa doktorundan alsın şikayeti olanda hastahane yönetmeliğine şikayetini yazsın diye bizelere dönerekte bağırıyor...sonrada bu hastahaneyi batıranlar bellii diye doktor isimlerini saydı bağıra çağıra odasına girdi..biz şok olduk kendi doktorumuza girip çıktığımızda deskte kimseler yoktu ve ben randevu alamadan hastahaneden çıktık ama böyle rezalet görmedim ben....bir doktor ne yaşarsa yaşasın hastalara bunları yansıtabiliyorsa pes derim doğrusu..parası gitmiş olabilir yada daha kötü olaylar yaşamış olabilir ama bizeee ne canımmmmm kapat ozaman hastahaneyi...inanılacak gibi değilll doğrusu.....
jimere giden herkezin bilgisi olsun burası çok rezil biryer arkadaşlar bence tercih edilecek en son yere dönüşmüş durumda....iğrendim resmen...git paranla rezil ol azar işit bi doktorun egoları yüzünden çık sonra.....böyle biryer....

Yaa,kötü olmuş erçekten,ama dediğin gibi ne olursa olsun bunu hastalara yansıtmamalıydı,bu durumda kendisi de batırmış oluyor,bunu 1 kişi yaşıyor,o 10 kişiye anlatıyor,10 kişi 20 kişiye,öyle öyle adı kötüye çıkıyor yani.Hangi dr.lar batırmış ki merak ettim şimdi?

bak bende netten yazdım...ben sinir oldum yaaa.bizle kavga edecek neredeyse.....
tamam kötü şeyler yaşamış olabilirde bize ne canım ....özel konular...
ben zaten kendi derdimdeyim ..benim gibi herkezde oraya tedaviye geliyor neticede ......
eşime odaya girerkende gösteriyordum bak jale hanım bu işte bunamı geçsek acaba diye....sonradan eşimde diyor ki bumu doktor yaa allah allah boşver buraya bidaha gelme dedi))))
kızlar zaten çokkk moralim bozuktu yoksa ben orada söyleyeceğimi söylerdim çünkü bize bakarak bağırıyordu çok sinirliydi......

Son düzenleme:
ayy inanmıyorum gerçektenmi
yazık kadına üzüldüm en sonunda delirttiler kadını

evt aynen öyle..şok oldukk bizde...
ya nebileyim bi doktora yakışmayacak bi hareket aslında...hastaların ne alakası var özel bir sorun neticede....
jimeri almak isteyen birisi varmışta ...satılacak diye duyuyorduk ... ne bileyim ammannn çıldırmış gibiydi..yazık valla..kendisine yazık yani kötü bir duruma düştü o şekilde

Son düzenleme:
slm nilüfer vallla inanamadım ya......hani ben de pztesi gitcektim ya gittim çok iyi ilgilendi onada şaşırdım çünkü yine normal tepkiler bekliyordum ama bu sefer gayet memnun kaldık eşimle.bende dün eskiden jimerde çaılışan bir tanıdığımızdan birşeyler duydum.jimer hakkkında denilenler doğrumu dediğimde (kapancak....)belki kapanmaz ama o duruma geldi benimde 6 aylık param içerde hala dedi zaten kısa süre öncede ayrılmış.ne olucaksa olsun artık bizde ona göre hastanemizi bilelim yani.tatlım sen cumada gitmiştin dün tekrar neden gittin hayırdır?

pek hayır değil canım geçen cumadan beri kafayı yiyorum..bebeğmi göremiyoruz ...zaten o moralle gittim dün içim içimi yiyordu mideme ağrıla girdi resmen göreceğizmi acaba diye ama göremedik....bu olay oldu deskler boşaltıldı valla gülin hanımın odasına dalıverdim bende hiçbişeyle ilgilenecek durumda değildim...yine göremedik...(((((((((
son şansım haftasonu bakılacak ama yok büyük ihtimal...varsada gelişmezmiş..alınacak yani ..kürtaj oluyormuşş..bunuda düşündükçe korkuyorum çok ...nasıl olacak zaten fobim var hastahanelerde hasta olan bi tipim ...bilmiyorum işte kafam çok karışık....

dekinman canım memnunsan devam et ama burada değil..bence kesinlikle jimere gitme .....zaten jale hanım pembe mavide bakıyormuş hastalara...hatta ogun akşamüzeri arkadaşım gitti ona pembe mavide birisinin doğumuna yetişmeye çalışıyormuşş.....demek orada devam edecek...
jale hanımın güzel tedavi edebilmesi için moralinin güzel olması lazım demekki yoksa çok dışarıya yansıtabilen bir kişi diye düşünüyorum....burayı bırakırsa devam et bence sen jimerden ayrıl yani biran önce....baksana yarınbirgün kapanır eldeğiştirir herşey değişir ...yinede senbilirsin...
ben kendi düşüncemi yazıyorum tatlım sana sadece....

dekinman canım memnunsan devam et ama burada değil..bence kesinlikle jimere gitme .....zaten jale hanım pembe mavide bakıyormuş hastalara...hatta ogun akşamüzeri arkadaşım gitti ona pembe mavide birisinin doğumuna yetişmeye çalışıyormuşş.....demek orada devam edecek...
jale hanımın güzel tedavi edebilmesi için moralinin güzel olması lazım demekki yoksa çok dışarıya yansıtabilen bir kişi diye düşünüyorum....burayı bırakırsa devam et bence sen jimerden ayrıl yani biran önce....baksana yarınbirgün kapanır eldeğiştirir herşey değişir ...yinede senbilirsin...
ben kendi düşüncemi yazıyorum tatlım sana sadece....

tavsiyelerin için sağol canım bak yine canım sıkılmaya başladı tam rayına oturmaya başladı derken.......ya benim eşimde başka yönden sorunlu yani en iyisi olsun istiyor akşama bunlardan bahsetcem bakalım tepkisi ne olucak bunları yaşamana gerçekten çok üzüldüm hem bu olayı hemde bebişinin durumunu tüm dualarım senin ve benim bebişimi inşalllah hafta sonu görünür peki belirtilerin devam etmiyormu?hakkkında hayırlısı ne ise o olsun umarım sonunda görünür ve annnesini sevindirir inşalllah üzülme olurmu biliyorum tabiki önemli ama kısmetten öteye bazen geçilemiyor bende bu sefer korkuyla gitttim geçen bir arkadaşımda kaybettti ve bana dediki sakın öyle düşünme herşeyi hisssediyolar ve sen öyle düşündüğün için o gitmesi gerktiğini düşünüp seni terk ediyormuş dedi ama ne kadar doğru bilemiyorum çünkü o hep öldüğünü düşünmüş.olumlu olmaya çalış tatlım ümidinide yitirme kendine iyi bak:)

jale hanım bu jimerle benim ilk hamile olduğum zamanlardan beri uğraşıyor
10 aydır falan biliyorum ben
morali bozuk zamanlarıda gördüm ama böle yapacağı hiç aklıma gelmezdi

demekki bardak taşmış artık
yoksa böle yapacak biri değil gerçekten çok şaşırdım
jale jimerdeyken pembemaviyede gidiyodu
hastaları nereye isterse orya gidiyor

dekinman canım ne bileyim herşey allahtan hayırlısı...gerçekten çok üzüldüm geçen cuma ..dünde öyle büyük bir hevesle gittim ki anlatamam ama yok...hatta cuma günü oradan çıkıp acıbademede gittim ben ikisininde bakmak istediği gün salıydı ...jimerden öncede acıbademdeydim ..ama malesefff.....
hatta gülin hanım cuma bidaha bakalım yoksa alırız ogün dedi..ama hastahanedeki olaylardan desktede kimnse kalmayınca randevu alamadım...acıbademdekide cumartesi bakalım dedi bana...şimdide diyorum herişte bir hayır vardır bak randevuda alamadım ya diyorum acaba cumartesi gözükürmü ki.....eşimede dedim cuma gitmeyeceğim cumartesi acıbademde göremezsem giderim yine gülin hanıma dedim..oda çok zorluyorsun bak ikiside aynı şeyi diyor dedi ama birgün birgündür yarın birgün belki demek istemiyorum canım yaaaa.....işte benim dururmumda bu......
gerçi görsek bile gelişmez diyorlar ama vazgeçemiyorum biryandan...bazen aldırmış vazgeçmiş gibi hissediyorum...çok karışık duygular içindeyimmm...

Son düzenleme:
X