Oğluna benim yüzüme diyemeyeceği şeyleri demiş

Felira

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Mart 2023
44
28
Merhabalar. Çoğunuza göre belki gencimdir ve sizden fikir ve tavsiye istiyorum. Yazı biraz uzun olacak. Şimdiden teşekkürler okuyup tavsiye vereceklere.

Yeni evliyim ve eşimle çok iyi anlaşıyoruz. Bir birimizi severek evlendik. O ve ailesi yurt dışında yaşıyordu. Bende eşimin yanına evlenerek taşındım. Ergenlik dönemlerimden beri yeme bozukluğum var. Kilo veriyorum sonra tekrar kilomu 2 katı geri alıyorum. Ailemin yanından ilk defa üniversite için ayrıldım yurtdışına çıktım sonra evlendim ve haliyle yine kilo aldım. Neyse bu benim eşimi hiç rahatsız etmiyor olduğum gibi beni seviyor. Kaynanamla öncesinden hep görüntülü konuşurduk ve benimle pek problemi yoktu. Eşim kaynanamın çocukken ona çektirdiklerini anlatırken inanmazdım ama canlı tanışınca gerçekleri gördüm. Kadının bence normal kilo üstü olan herkese karşı fobisi var. Çocuklarının neyi ne kadar yediklerine kadar hesaplıyor. Ilk defa canlı görüşüp misafirliğe gitmemize rağmen benim kalbimi çok kırdı. Eşime: "1 aya ben sizin yanınıza geleceğim o zamana kadar bilmem kaç kilo vermiş olsun" falan demiş. Ilk kavgamızın nedeni ise bizimle yürüyüşe çıkmak istedi ve ben regl olduğum için doğal olarak halsizim diye red ettik diye olayı o kadar büyüttü ki size anlatamam. Ben hayatımın şokunu orada yaşadım. Böyle bir karakterdeki insanı ilk defa görmüştüm. Istediği olmadı diye kavga ediyor. Ilk başlarda her gün beni arıyordu telefonda ve ben çıkmayınca oğluna yazıyordu. Telefonlarını açmayınca birazda olsa rahatsız etmesini bıraktı (yeni evliyiz biraz rahat bırakması gerektiğini anlaması gerekiyordu)

Eşimin birde dayısı var. 50 yaşına gelmiş kadın düşmanı olduğu için tek kadınla da mutlu ilişkide olamamış. Öylesine çıktığı kadından çocuğu olmuş bir kaç sene önce. Eşim benimle evlenmeden önce beni ve ailemi tanımadan benim hakkımda bir sürü şey atıp tutmuş (bizi tanımıyor). Eşimi evlenme diye doldurmaya çalıştı. Eşime bekarlık hayatını ve istediği kadınla beraber olma özgürlüğünü yok ediyorsun gibi laflar etmiş bir adam. Yani beni tanımadan beni kötüledi.

O adamla maalesef aynı şehirde yaşıyoruz ve kaynanam onu ve çocuğunu görmemiz için ısrar ediyor. Beni sevmeyen bana önyargılı davranan adamı niye görmeye gideyim ki bir de eşimle de kavgalı. 1aya o küçük çocuğun doğum günü ve kaynanam gelecekmiş onlara. Bende gitmek istemiyorum. Bir yandan önyargılı dayısı ve bir yandan da kilo veremedin mi kaç kilosun diyecek olan kaynana. Annemler ve arkadaşlarım gitme diyor. Eşim ne yapacağını bilmiyor. Bende size sormak istedim. Ben nasıl bu insanları bizden uzaklaştırabilirim? Bize karışmasalar biz çok mutluyuz. Çok güzel ailede hiç kalbim kırılmadan büyütüldüm ben. Böyle insanlar çok kırıcılar ve aşırı derecede hayatımıza karışmaları beni çok rahatsız ediyor.

Not: Aşırı kilolu değilim. Sağlıklıyım ve önce yeme bozukluğumu düzelterek yavaş yavaş kalıcı kilo vermem gerektiğini düşünüyorum.
Hanımlar merhaba. Kaynanam iznini bu zamana alabildiği için erken geldi. Karşıladık, kardeşi ve onun çocuğunu (çocuğun annesini) misafirliğe çağırdık. Her şey normaldi. En son uğurlamaya eşim gitti ve biraz zamanları olmuş konuşmuşlar. O gün işte beni sevmeyebilir ama saygı göstermeli arada bi bana yazabilir fln demiş. Sonra minimum 100kilodur falan demiş. (o kadar değilim. Ki olsamda onu ilgilendirmez.) Sonrada siz öyle nasıl se*s yapıyorsunuz demiş (belliki kiloma diyor). Neyse bunları takmadım geçtim. Bu gün muhabbet ederken eşimle konu benim göğüslerime geldi ve eşim bir şeyi ağzından kaçırdı. Annem senin göğüslerine sarkık dedi diye. Bende delirdim. Zaten kadın eskiden oğluna göğüsleri büyük demiş eşimde: "Sana ne anne. Ben öyle seviyorum. Bana daha iyi" demişti onu zaten gülerek anlattı bana. Benim delirme nedenim beni çıplak görmeden benim vücudum hakkında bu kadar yorum yapması. Ki sarkık DEĞIL. Ona ne? Oğluna benim dediklerimi anlatma sakın falan demiş. Eşin niye anlatıyor diyecek olursanız söylemezse eşime ben kırılırım. Arkamdan biri konuşursa eşiniz gizlese sizde kötü olursunuz. Eşim beni savunur hep. Onun hakkında bir memnuniyetsizliğim yok.

Ben artık dayanamıyorum. Eskiden biri böyle bir şey dese hemen lafı söylerdim. Annemlere diyorum bir şey deme sus diyorlar. Ama bu kadının yaptıkları çok ayıp ve saygısızca bir şey. Benim annem oğlunun başka yerlerine öyle laf falan etse kötü olmazmı ki? Yani çok kalp kırıcı bir şey. Mesaj atmak istiyorum kadına uzun uzun. Yoksa hatamı ederim bilmiyorum. Kadın gelip benim yüzüme diyemiyor ama.

Acaba düşünüyorum Oğlunu kıskanıyormu? Bu da bir ihtimal.

Hanımlar merhaba. Kaynanam iznini bu zamana alabildiği için erken geldi. Karşıladık, kardeşi ve onun çocuğunu (çocuğun annesini) misafirliğe çağırdık. Her şey normaldi. En son uğurlamaya eşim gitti ve biraz zamanları olmuş konuşmuşlar. O gün işte beni sevmeyebilir ama saygı göstermeli arada bi bana yazabilir fln demiş. Sonra minimum 100kilodur falan demiş. (o kadar değilim. Ki olsamda onu ilgilendirmez.) Sonrada siz öyle nasıl se*s yapıyorsunuz demiş (belliki kiloma diyor). Neyse bunları takmadım geçtim. Bu gün muhabbet ederken eşimle konu benim göğüslerime geldi ve eşim bir şeyi ağzından kaçırdı. Annem senin göğüslerine sarkık dedi diye. Bende delirdim. Zaten kadın eskiden oğluna göğüsleri büyük demiş eşimde: "Sana ne anne. Ben öyle seviyorum. Bana daha iyi" demişti onu zaten gülerek anlattı bana. Benim delirme nedenim beni çıplak görmeden benim vücudum hakkında bu kadar yorum yapması. Ki sarkık DEĞIL. Ona ne? Oğluna benim dediklerimi anlatma sakın falan demiş. Eşin niye anlatıyor diyecek olursanız söylemezse eşime ben kırılırım. Arkamdan biri konuşursa eşiniz gizlese sizde kötü olursunuz. Eşim beni savunur hep. Onun hakkında bir memnuniyetsizliğim yok.

Ben artık dayanamıyorum. Eskiden biri böyle bir şey dese hemen lafı söylerdim. Annemlere diyorum bir şey deme sus diyorlar. Senin yüzüne direkt dememiş o yüzden kavga etme diyorlar. Ama bu kadının yaptıkları çok ayıp ve saygısızca bir şey. Benim annem oğlunun başka yerlerine öyle laf falan etse kötü olmazmı ki? Yani çok kalp kırıcı bir şey. Mesaj atmak istiyorum kadına uzun uzun. Yoksa hatamı ederim bilmiyorum. Kadın gelip benim yüzüme diyemiyor ama.

Arkamdan konuşup saygı beklemesi ayrı komik. Ne kadar yüzsüz insanlar var.
Birde kadının derdi sadece kilo vücut falan. Karakterimle, huylarımla yada başka şeylerle işi yok. Hasta bu.

Buradaki sıkıntı senin bu laf taşıyan beceriksiz kocan. O uzun uzun yazacsğın mesajları bu eşi ve anası arasında denge kuramayan kocana say.

Kaynanan patavatsız biridir laf eder, ama bunların
senin duymaman gerekir. Bir değil iki değil ne bu böyle laf taşınır mı. Kaynanan konuştuğu kadar demek kocanda konuşuyor bunları anasıyla.

Ben artık dayanamıyorum. Eskiden biri böyle bir şey dese hemen lafı söylerdim. Annemlere diyorum bir şey deme sus diyorlar. Senin yüzüne direkt dememiş o yüzden kavga etme diyorlar. Ama bu kadının yaptıkları çok ayıp ve saygısızca bir şey. Benim annem oğlunun başka yerlerine öyle laf falan etse kötü olmazmı ki? Yani çok kalp kırıcı bir şey. Mesaj atmak istiyorum kadına uzun uzun. Yoksa hatamı ederim bilmiyorum. Kadın gelip benim yüzüme diyemiyor ama.

Birde kadının derdi sadece kilo vücut falan. Karakterimle, huylarımla yada başka şeylerle işi yok. Hasta bu.
Şu hayatta öğrendiğim en önemli mevzu hiç kimseyi değiştiremezsin ama onu hakkettiği değeri bundan dolayı vermezsin ,

Güzel bir mesafe koyardım ben olsam. Ayrıca eşinizle sizin yaptıgınız seksi konuşması falan igrenç.Ne kadar hadsiz. Ogluna göğüslerinin muabbetini yapabiliyor. Ve utanmıyor. Pes diyorum
Evet işte. Ne gerek var öyle konuşmalara. Niye merak ediyorsunki.

Sonra minimum 100kilodur falan demiş. (o kadar değilim. Ki olsamda onu ilgilendirmez.) Sonrada siz öyle nasıl se*s yapıyorsunuz demiş (belliki kiloma diyor). Neyse bunları takmadım geçtim. Bu gün muhabbet ederken eşimle konu benim göğüslerime geldi ve eşim bir şeyi ağzından kaçırdı. Annem senin göğüslerine sarkık dedi diye.
ya oğluyla yatak muhabbeti konuşması ne kadar leş biri olduğunu gösteriyor. alıntıladığımın devamını okumadım sinirden hemen yazmak istedim. bu klasik mutsuz ve insanları mutsuz ederek keyif alan hasta tiplerden. ayrıca 100 kilo olmadığını parantez içinde belirtmene üzüldüm 200 de olursun yatağa onunla girmiyosun. eşini senden soğutup senin de moralini bozarak zevk alıyo ruh hastası, bunun bi benzeri de benim teyzem maalesef. hayatı boyunca mutsuzdu ve her gittiği yerde özellikle genç kızların kilosuna osuna busuna laf söyler moral bozar keyif çatar. benim sana tavsiyem moralinin bozulduğunu sinirlendiğini belli etmemen. kilo muhabbeti yapınca ay anne valla iyi aklıma getirdin dur dolapta tatlı vardı de git al hayvan gibi ye. bi daha söyleyince gülerek seni de yiycem yakında falan de. pişkin ve arsız ol, iki üç laf yiyince sesini keser emin olabilirsin denendi, onaylandı

Terbiyesiz.Esiniz de annesini dinlemesin.Boyle konuştuğu zaman sen mi koynuna alıyorsun sanane desin.

Demek ki kv niz eşinle nasıl seks yapabiliyorsunuz dediğinde, oğlu kahkahayı patlatmış ki kadın iyice yüz bulmuş.
Anne sen nasıl konuşuyorsun böyle mesafemizi koruyalım deseydi bu konuşmaların hiç biri olamazdı / olmazdı.

Bende 53 kilo 170 boyunda bir kadındım.
Şu an 78 kiloyum.
Veremiyorum kilomu… ( iki cocugumda kucuk disari cikip yürümeyi vakti birakin zaman buldugumda uyumak istiyorum)
Geçen annem gelmiş eşimin yanında saçma bi iki laf etti. Eşim bırakın annemle muhattap olmayı olduğu yöne dahi bakmadı.
Annem kalakaldı.

Eşiniz mesafeyi koyamıyor ise bari gelip size yetiştirmesin…

Bu arada eşinizin kilonuzdan rahatsız olmadığına asla inanmıyorum rahatsız ki annesinin laflarını size söylüyor.
Kendi söyleyemediklerine vasıta oluyor anası…

bu arada eşiniz de kilonuzdan rahatsızsa yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, bunu öğrenmelisiniz. yani yazmak bile istemiyorum o kadar iğrenç bi konu ki bu yetişkin insanlar kilo konuşuyor ve siz parantez içinde 100 kilo değilim, göğüslerim sarkık değil diyerek sizi kötü etkilediğini gösteriyorsunuz. bu kadar cahil, sığ, terbiyesiz ve kötü kalpli insanların hakkınızda söyledikleri sizi etkilemesin lütfen. yapmak istedikleri tam da bu çünkü. özgüveninizi kırmalarına izin vermeyin. ne olursa olsun arsız ve pişkin görünmek zorundasınız. eşinizden emin olsanız bile ona karşı da etkilenmiyor dalga geçiyor rolü yapın, belli ki laf taşıyor çünkü. teyzemde yılların birikimiyle deneyip sonuç aldığım şeyler bunlar. bu hasta ruhlular karşıdakinin moralini bozamadıklarını gördüklerinde başka av ararlar.

Not: Hanımlar eşim anneci falan değil. Zaten kendiside annesinin bu huylarından nefret ediyor. Kadın cidden kilolu insanları düşman bellemiş gibi birisi. Kocamın annesinin dediklerini bana demeside bana şahsen doğru geliyor. Bana cidden nasıl bakıyorsa bende onunla aramı öyle tutmak istiyorum çünkü. Ki ben onun annesi hakkında hiç bir kötü şey demem. Olan şeyleri konuşurum sadece.

Eşimin kilomdan memnun olduğuna eminim. Sıkıntısı olsaydı illa belli ederdi. Neredeyse 4senedir ilişkimiz var. Benim zayıf kilolu zamanlarımı gördü.
Kaynananiz sapik olabilir mi ? Hiç tahmin etmediğim bir arkadaşım gece 3 de isimleri karıştırıp başka kadına atacağı mesajı bana attı cinsel içerikli lezbiyence şok oldum.gorsen hayat tarzını yok ya dersin. O yüzden mesafeli olun hatta çok çok mesafeli olun konu sadece kilonuz değil bir kadın oğluna sex i nasıl yapıyorsun diye sorar mi ?

bu arada eşiniz de kilonuzdan rahatsızsa yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, bunu öğrenmelisiniz. yani yazmak bile istemiyorum o kadar iğrenç bi konu ki bu yetişkin insanlar kilo konuşuyor ve siz parantez içinde 100 kilo değilim, göğüslerim sarkık değil diyerek sizi kötü etkilediğini gösteriyorsunuz. bu kadar cahil, sığ, terbiyesiz ve kötü kalpli insanların hakkınızda söyledikleri sizi etkilemesin lütfen. yapmak istedikleri tam da bu çünkü. özgüveninizi kırmalarına izin vermeyin. ne olursa olsun arsız ve pişkin görünmek zorundasınız. eşinizden emin olsanız bile ona karşı da etkilenmiyor dalga geçiyor rolü yapın, belli ki laf taşıyor çünkü. teyzemde yılların birikimiyle deneyip sonuç aldığım şeyler bunlar. bu hasta ruhlular karşıdakinin moralini bozamadıklarını gördüklerinde başka av ararlar.
Otomatik savunmaya geçiyor çünkü, öyle olmadığını kanıtlamak ihtiyacı duyuyor ister istemez, kayinvalde ne münasebet böyle bi duruma sokabilir ki oglunun esini, ne haddine böyle iki kisinin arasinda ki en özel konulara yorum yapabiliyor? Bence de oğlundan aliyor, buluyor bu yüzü

Esiniz hatali. Sizin cinsel hayatınıza kadar konusmaya kalktiginda sert cikip susturmaliydi. Birde laf tasimasi hos degil. Birkez annesine agir konuşsa, annesi 2.kez laf edecek cüreti kendinde bulamazdi.
Laf taşıması neden hoş degil? Bir müddet sonra sizin ozguveniniz duser. Haftada 3 degil, 2 kez sevisince acaba begenmiyor mu diye dusunmeye baslarsiniz.
Esiniz annesinin kurdugu cumleler uzerinden sizin kilo vermenizi ima ediyor da olabilir

Sahsen artik evime misafir olarak almazdim. Esim istiyorsa gidip görsün, ama kendim muhatap olmazdim. Sizin yüzünüze söylemez cünkü sizi sadece oglunun "bir uzantisi" olarak görüyor, saygi duyacagi bir birey olarak degil. Disardan biri böyle laflar etse bir güzel yerin dibine sokariz. Esimle bir problem yok diyorsunuz, ama oda gereken tepkileri göstermiyor. "Ben böyle seviyorum" gereken tepki asla degil

Otomatik savunmaya geçiyor çünkü, öyle olmadığını kanıtlamak ihtiyacı duyuyor ister istemez, kayinvalde ne münasebet böyle bi duruma sokabilir ki oglunun esini, ne haddine böyle iki kisinin arasinda ki en özel konulara yorum yapabiliyor? Bence de oğlundan aliyor, buluyor bu yüzü
oğlu da süt dökmüş kedi gibi anneci biriyse muhtemelen dümdüz dinliyordur. savunmaya geçmesine cidden üzüldüm insanlar bu kadar kötü olmamalı. inşallah konu sahibi tavrını değiştirip hak ettikleri gibi dalgasını geçer. ben karşındakinin seviyesine inmeme gerizekalılığını hiç anlamadım. hayır karşıdaki neyse sen de o olacaksın bi enayi biz oluyoruz yoksa. bana da annem yok büyüktür bilmemne ses etme diyodu konu sahibine de annesi bir şey deme demiş. ee kim zarar görüyo? herkese hak ettiği muamele sonra bi taraflarına baka baka gidiyolar zaten

Ne leş gibi anne oğul ilişkisidir bu. Annesi oğluna karısı ile nasıl se.. yaptığını sorabiliyor, eşinin memeleri sarkık diyebiliyor, eşiniz de bu rezil muhabbeti size aktarabiliyor. Midem bulandı resmen.
Eşinize de kv nize de iyi bir göz dağı lazım.
Kv nizle aranıza iyice mesafe koyun, eşinize de çok güvenmeyin. İkisi yalnızken hakkınızda daha ne muhabbetler döndürüyorlar kimbilir

Yıllar yıllardır eşimin ailesiyle görüşmeyiz,konuşmamız çok çok nadir
İllaki benim hakkımda neler diyorlardı ama asla haberim olmaz.
Bu iş eşlerde bitiyor.
Şuan eşiniz aşırı haksız neden gelip herşeyi size anlatıyor ki bu lafı anlatmayı geç konuşmaları zaten saçma.
Ne kilo kalmış ne seks hayatınız çok ayıp ya.
Evet sana yakışmıyor diyen anneler vardır belki benim kayın ailem de diyordur ama bu söylenmez.
Benim annem eşim için bişey dese ki yüzüne söyler ama gidip niye anlatayım adamın içine bir kez o duygu girerse araya soğukluk girer.
Senin rahatsız olman yada olmaman önemli değil normali nasılsa öyle olmalı ilişki.
Biz bunları yasamamisken gorusmuyoruz siz hiç görüşmeyin eşinizin ailesiyle en iyisi.
Eşiniz de size iyi bir laf bile tasimasin.

X