Oğluna benim yüzüme diyemeyeceği şeyleri demiş

İstediğin kadar eşini savun bütün suç eşinde. O izin veriyor demek ki o dedikodunu yapıyor ki annesi de yüz alıp konuşabiliyor. Kocandır seni üzmek istemem ama pek karekterli Bi adamla evli olduğunu söyleyemeyeceğim. Yapması gereken annesini sert Bi şekilde susturup mesafe koyarak Bi daha konuşmasını engellemek. Duyduklarını sana yetiştirmek değil.
hayır bide konustugu konuda 🤦🏻‍♀️
ben de kiloluyum düşünemiyorum eşimin annesi diyecek nasil seks yapıyorsunuz filan
olaylara inanamadim ,
ana oğul nasıl seviyesiz bir iliskileri var 🤢

konu sahibi de eşini savunmuş ya eşim anneci değil vs
konu sahibi babanız size eşinizin penisi ile ilgili konuşuyor mu ?
konuşur mu? konuşabilir mi ?
bu konu öyle leş bir konu farkında değil misiniz? anası ile bu muhabbeti yapan kimlerle ne muhabbetler yapiyordur
benim için boşanma sebebi olurdu bu konuşmalar, hayat boyu asabilecegimi sanmıyorum

aile kültürleri berbat uzak durman lazım sınırını çiz. eşine de belirt bu durumu saygı duyacaktır mecbur değilsin

Ya kadın herkese mi böyle yoksa sadece size mi? Kişiliği buysa hiç üstünde durmaya gerek yok.

Kişiliği öyle. Kilo ve dış görünüş konularında kendi çocuklarına bile hayatı zindan etmiş birisi. Oğullarının bile yeme bozukluğu var.

Kaynananız haddi olmayan işlere burnunu sokuyor ancak belli ki eşiniz bundan rahatsız değil, muhtemelen o da sizin kilonuzdan rahatsız olup, bu konuda bir şey yapın diye bu lafları özellikle size taşıyor. Kilolu insanlara o yüzden çok üzülüyorum çok üstünüze geliniyor bu şekilde strese girip daha da veremiyorsunuz kiloları 😔
aslında insan kendisi ile nasıl bir ilişki kuruyor ise disaridan onu görüyor diye düşünüyorum.
ben de kiloluyum 46 bedenim hatta muhtemelen konu sahibinden daha kiloluyum,kişisel ya da özel hayatıma hiç ama hiç yansımıyor.
kondisyonu daha iyi olan biri olmak isterim bunu hedefliyorum
ama ilişkilerimde sıfır etkisi var kilonun

bazı şeylerin insanın kendine kabulü ve saygısı ile alakalı olduğuna inanıyorum.
kendimize verdiğimizi karşımızda aliyoruz

Ben karımı böyle beğeniyorum bu konuda yorum yapamazsın deyip konuşacağı zaman susturmak, ortamdan uzaklaşmak, dinlememek bir tercih. Kim ne derse desin laf taşımak onun dediğini ona ötekini öbürüne yetiştirmek hoş değil. İnsan ilişkileri idare üzerine kurulu biraz. Kimin hakkımda ne düşündüğünü bilmek zorunda değilim. Bazı şeyleri sizin kulağınıza gelmeden halletmesi gerekirdi eşinizin. Ne kadar savunursaniz savunun bu yanlış bir şey. Artık annesiyle aranızda kapanmayacak bir uçurum, erimeyecek buzlar var. Dönem dönem insanlara gıcık oluruz sonra da fikrimiz değişebilir. E bunu birine anlatsak öteki haldir huldur yetiştirse bu o ilişkinin bir daha toparlanmayacak kadar zarar görmesine sebep olur.

Kocamın annesinin dediklerini bana demeside bana şahsen doğru geliyor.

Eşin niye anlatıyor diyecek olursanız söylemezse eşime ben kırılırım. Arkamdan biri konuşursa eşiniz gizlese sizde kötü olursunuz
Asıl mesele eşinizin annesinin bunları konuşmasına müsaade etmesi. Eşiniz annesinin hakkınızda konuştuklarını size söyleyene kadar hakkınızda hiç konuşturmaması gerekiyor böyle çirkince. O yüzden eşim anneci değildir bana anlatması iyi diye kendinizi avutmayın.

Kişiliği öyle. Kilo ve dış görünüş konularında kendi çocuklarına bile hayatı zindan etmiş birisi. Oğullarının bile yeme bozukluğu var.
Valla bir insanın bir konu da sıkıntısı varsa herkese karşı böyleyse kişiselleştirmeye hiç girip de kendimi yormuyorum.Bence siz de öyle yapın. Eşin laf taşıdığını söylüyorlar da ince bir çizgi var. Eğer bu insan bir konu üzerinden herkese takıntılı şekilde yaklaşıyorsa ve etrafındakiler de bunu bilmiş ve hazmetmişse aralarında gene şunu dedi gene bunu yaptı gibi konuşmalar dönebilir.

Hanımlar merhaba. Kaynanam iznini bu zamana alabildiği için erken geldi. Karşıladık, kardeşi ve onun çocuğunu (çocuğun annesini) misafirliğe çağırdık. Her şey normaldi. En son uğurlamaya eşim gitti ve biraz zamanları olmuş konuşmuşlar. O gün işte beni sevmeyebilir ama saygı göstermeli arada bi bana yazabilir fln demiş. Sonra minimum 100kilodur falan demiş. (o kadar değilim. Ki olsamda onu ilgilendirmez.) Sonrada siz öyle nasıl se*s yapıyorsunuz demiş (belliki kiloma diyor). Neyse bunları takmadım geçtim. Bu gün muhabbet ederken eşimle konu benim göğüslerime geldi ve eşim bir şeyi ağzından kaçırdı. Annem senin göğüslerine sarkık dedi diye. Bende delirdim. Zaten kadın eskiden oğluna göğüsleri büyük demiş eşimde: "Sana ne anne. Ben öyle seviyorum. Bana daha iyi" demişti onu zaten gülerek anlattı bana. Benim delirme nedenim beni çıplak görmeden benim vücudum hakkında bu kadar yorum yapması. Ki sarkık DEĞIL. Ona ne? Oğluna benim dediklerimi anlatma sakın falan demiş. Eşin niye anlatıyor diyecek olursanız söylemezse eşime ben kırılırım. Arkamdan biri konuşursa eşiniz gizlese sizde kötü olursunuz. Eşim beni savunur hep. Onun hakkında bir memnuniyetsizliğim yok.

Ben artık dayanamıyorum. Eskiden biri böyle bir şey dese hemen lafı söylerdim. Annemlere diyorum bir şey deme sus diyorlar. Senin yüzüne direkt dememiş o yüzden kavga etme diyorlar. Ama bu kadının yaptıkları çok ayıp ve saygısızca bir şey. Benim annem oğlunun başka yerlerine öyle laf falan etse kötü olmazmı ki? Yani çok kalp kırıcı bir şey. Mesaj atmak istiyorum kadına uzun uzun. Yoksa hatamı ederim bilmiyorum. Kadın gelip benim yüzüme diyemiyor ama.

Acaba düşünüyorum Oğlunu kıskanıyormu? Bu da bir ihtimal.

Arkamdan konuşup saygı beklemesi ayrı komik. Ne kadar yüzsüz insanlar var.
Birde kadının derdi sadece kilo vücut falan. Karakterimle, huylarımla yada başka şeylerle işi yok. Hasta bu.

Not: Hanımlar eşim anneci falan değil. Zaten kendiside annesinin bu huylarından nefret ediyor. Kadın cidden kilolu insanları düşman bellemiş gibi birisi. Kocamın annesinin dediklerini bana demeside bana şahsen doğru geliyor. Bana cidden nasıl bakıyorsa bende onunla aramı öyle tutmak istiyorum çünkü. Ki ben onun annesi hakkında hiç bir kötü şey demem. Olan şeyleri konuşurum sadece.

Eşimin kilomdan memnun olduğuna eminim. Sıkıntısı olsaydı illa belli ederdi. Neredeyse 4senedir ilişkimiz var. Benim zayıf kilolu zamanlarımı gördü.
Madem eşiniz sizi savunur.kaynana eşinizin yanında sizin dedikodunuzu yapacak cesareti kimden alıyor bunu düşünmüyor musunuz? Demek ki kocanız sandığınız gibi sizi savunan size arka çıkan birisi değil. Kocanız annesine gereken ayarı vermiş olsaydı bu kadın size dil uzatamazdı.

maalesef o anne ile birlikte o ailede büyüyen eşininde karakteri bozuk ve sana kayınvalidenin ağzından aktardığı her söz annesi ile dertleşmesinin özeti ben senin yerinde olsam önce o koca olacak ayarsıza sonrada anasına iyi bir ayar çekerim bir daha ismimi ağızlarına almadan önce besmele çekerler baktın gene düzelmiyor boşanırım boşarım öyle kocayı

Kayınvalide hadsiz ve belli ki zamanında kiloyla alakalı şeyler yaşayıp kafayı bozmuş (abimin eşinin akrabalarında da var böyle birisi, bir yerde karşılaşınca ilk dediği şey ‘sen kilo mu aldın’ olur, hamileyken birkaç kilo aldı diye kafayı yiyecekti), ama asıl suç eşinizde laf taşıyor ve ortalığı karıştırıyor.
Siz böyle mutluysanız kimsenin dediğini umursamayacaksınız, kilolu/aşırı zayıf insanlara hemen hemen her ortamda gerek sözlü gerek bakışlı gülüşlü sataşan zorba birileri oluyor maalesef. Sizin zorba da kayınvalideniz.
Onun dışında yeme bozukluğunuz için herhangi bir uzman yardımı aldınız mı? Kilo hem fiziksel hem psikolojik sağlık açısından da çok zararlı bir şey çünkü (kendimden biliyorum merdiven çıkarken tıkanmalar, çabuk yorulmalar, eklem ağrıları, mağazada beğendiğin kıyafetin bedenini bulamamak, yazın kollar görünecek diye tişört giymekten çekinmek vs.)

Hanımlar merhaba. Kaynanam iznini bu zamana alabildiği için erken geldi. Karşıladık, kardeşi ve onun çocuğunu (çocuğun annesini) misafirliğe çağırdık. Her şey normaldi. En son uğurlamaya eşim gitti ve biraz zamanları olmuş konuşmuşlar. O gün işte beni sevmeyebilir ama saygı göstermeli arada bi bana yazabilir fln demiş. Sonra minimum 100kilodur falan demiş. (o kadar değilim. Ki olsamda onu ilgilendirmez.) Sonrada siz öyle nasıl se*s yapıyorsunuz demiş (belliki kiloma diyor). Neyse bunları takmadım geçtim. Bu gün muhabbet ederken eşimle konu benim göğüslerime geldi ve eşim bir şeyi ağzından kaçırdı. Annem senin göğüslerine sarkık dedi diye. Bende delirdim. Zaten kadın eskiden oğluna göğüsleri büyük demiş eşimde: "Sana ne anne. Ben öyle seviyorum. Bana daha iyi" demişti onu zaten gülerek anlattı bana. Benim delirme nedenim beni çıplak görmeden benim vücudum hakkında bu kadar yorum yapması. Ki sarkık DEĞIL. Ona ne? Oğluna benim dediklerimi anlatma sakın falan demiş. Eşin niye anlatıyor diyecek olursanız söylemezse eşime ben kırılırım. Arkamdan biri konuşursa eşiniz gizlese sizde kötü olursunuz. Eşim beni savunur hep. Onun hakkında bir memnuniyetsizliğim yok.

Ben artık dayanamıyorum. Eskiden biri böyle bir şey dese hemen lafı söylerdim. Annemlere diyorum bir şey deme sus diyorlar. Senin yüzüne direkt dememiş o yüzden kavga etme diyorlar. Ama bu kadının yaptıkları çok ayıp ve saygısızca bir şey. Benim annem oğlunun başka yerlerine öyle laf falan etse kötü olmazmı ki? Yani çok kalp kırıcı bir şey. Mesaj atmak istiyorum kadına uzun uzun. Yoksa hatamı ederim bilmiyorum. Kadın gelip benim yüzüme diyemiyor ama.

Birde kadının derdi sadece kilo vücut falan. Karakterimle, huylarımla yada başka şeylerle işi yok. Hasta bu.

Not: Hanımlar eşim anneci falan değil. Zaten kendiside annesinin bu huylarından nefret ediyor. Kadın cidden kilolu insanları düşman bellemiş gibi birisi. Kocamın annesinin dediklerini bana demeside bana şahsen doğru geliyor. Bana cidden nasıl bakıyorsa bende onunla aramı öyle tutmak istiyorum çünkü. Ki ben onun annesi hakkında hiç bir kötü şey demem. Olan şeyleri konuşurum sadece.

Eşimin kilomdan memnun olduğuna eminim. Sıkıntısı olsaydı illa belli ederdi. Neredeyse 4senedir ilişkimiz var. Benim zayıf kilolu zamanlarımı gördü.
Evlilik içinde zayıf kilolu zamanlar olur. Özellikle doğumdan sonra illaki kilo alınır. Kayınvalidenize ne burnunu sokuyor? Fazlasıyla haddini aşmış. Eşinize de söyleyin ciddi bir şekilde araya mesaj koyun. Aramayın, gelirse göz teması kurmayın muhabbet dahi etmeyin. Sorarsa da ben bazı şeyler duydum çok kalbim kırıldı. Hiç yakıştıramadım size diyin sakince.
Bir yandan da şu dikkatimi çekti: eşiniz iki taraf arasında laf taşıyor olabilir, belki kendi diyemediklerini annesine dedirtiyordur. Bundan da emin olun.

konu sahibi de eşini savunmuş ya eşim anneci değil vs
konu sahibi babanız size eşinizin penisi ile ilgili konuşuyor mu ?
konuşur mu? konuşabilir mi ?
bu konu öyle leş bir konu farkında değil misiniz? anası ile bu muhabbeti yapan kimlerle ne muhabbetler yapiyordur
benim için boşanma sebebi olurdu bu konuşmalar, hayat boyu asabilecegimi sanmıyorum
Ben adamın kendi fikirlerini annesinin üzerinden söylediğini düşünüyorum. Yoksa dile gelecek konular değil.

Kayınvalideniz iğrenç biri, eşiniz de annesini susturamıyor, eşinin mahremiyetini koruyamıyor. Böyle birini hayatımda istemezdim. Benim için boşanma sebebi. Kayınvalidenizi engelleyin, evinize de almayın. Midem bulandı cidden.

Kaynananin agzi var dili var agzi olan konuşur.. vir vir..
boşver..
takarsan daha çok kötü olursun..
eşin anlatmasin sana bence..
sinir krizi geçiriyorsun
herşey eşte biter..
BOŞVER

Eşiniz annesinden size laf taşımaması lazım. Benim annem de kilo takıntılı biri. Sevgilimin de bir 10 kilo fazlası var. Şu an tanışsalar kesin bir ton laf eder, etmeye kalkar ama ne ben buna fırsat veririm ne de sevgilime bunu taşırım. Sizi olduğu gibi beğeniyormuş da kandırmaca. Az çok kendi fikri de öyle ki bak annem böyle diyerek laf taşıyor aklınca. Muhtemelen o da sizin gibi olgunlaşmadan evlenmiş. Mesafeyi ayarlayacak olan eşiniz yani.

Ayrıca bekar hayatı güzelleyen akraba sizi tanısın ya da tanımasın kendince güzelleme yapmış. Sizi kötülememiş. Takacak bir şey arıyorsanız yeme bozukluğunuzun arkasındaki şeylere takıp çözüm yolu arayın bunları da eşinize bırakın evli bir erkek olarak durumu idare etmeyi öğrensin.

Anasıyla eşinin özelini konuşan biri arkadaşlarıyla da konuşur konu sahibi dikkat edin.

Yuh. Kadın olduğum halde bırak annemi ablamın arkadaşımla bile yatak muhabbetimiz olmaz. Kadın oğluna ne rahatlıkla bunları konuşuyor. Sizin tek sorun kv mi sadece. Benim kocam öyle olsa soğurdum

X