Oyun grubu, ayrılık

hindistancevizli

Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2023
436
741
Merhabalar kızım 27 aylık ona oyun grubu buldum kreş gibi çok güzel 3 tane öğretmenleri var bir tane de psikolog
Oyun terapisi oyun grupları var 3.500 tl ayda 12 kez haftada 3 kez gidecek
Bugün görüşmeye gittim öğretmeniyle biraz çekimserim birde kızım kreş ortamına alışsın 3 yaşta tuvalet eğitimden sonra tam zamanlı kreşe yollayıp işe başlamak istiyorum şu an prova yapmış olacağız.
Kafe-oyun grubu gibi bir yer çok güzel alanı kızım yaşıtlarıyla vakit geçirirken annelerin bekleme alanı var orada oturabilirim sanıyordum
Öğretmeni siz bırakıp gideceksiniz 2 saat sonra gelir alırsınız burda bekleyemezsiniz deyince bayağı kafamda soru işaretleri oluştu.
Ben orada kafesinde bir şeyler içerken kızımı da rahatça izleyebilecektim en azından tam konuşana kadar çünkü şu an cümle kuracak kadar konuşamıyor ve bezli
Bezli olması da problem dedi öğretmen hanım, ama yine de idare ederiz gerekirse değişiriz altını dedi.
Çok hevesli götürmüştüm hayal kırıklığıyla çıktım.
27 ay yani 2 yaş 3 aylık kızım daha ufak gibi geliyor tek bırakıp gitmek için
Ki biliyorum tuvalet eğitimi olup bu yaşta tam zamanlı kreşe yollayanda vardır
Ne yapmalıyım bilmiyorum
Ebeveynli gruplarda var ama akşam saati ve otobüs yok oraya gideceğim. Tatil beldesinde yaşıyorum taksi bulmakta imkansız.
Benden bayağı uzak.
Gidip bırakıp geri dönüp tekrar almak bayağı sorun olur
Bilmiyorum değerli arkadaşlar tecrübeli ve çalışan anneler lütfen bana yol gösterir misiniz? Sevgiler 😇

Merhabalar kızım 27 aylık ona oyun grubu buldum kreş gibi çok güzel 3 tane öğretmenleri var bir tane de psikolog
Oyun terapisi oyun grupları var 3.500 tl ayda 12 kez haftada 3 kez gidecek
Bugün görüşmeye gittim öğretmeniyle biraz çekimserim birde kızım kreş ortamına alışsın 3 yaşta tuvalet eğitimden sonra tam zamanlı kreşe yollayıp işe başlamak istiyorum şu an prova yapmış olacağız.
Kafe-oyun grubu gibi bir yer çok güzel alanı kızım yaşıtlarıyla vakit geçirirken annelerin bekleme alanı var orada oturabilirim sanıyordum
Öğretmeni siz bırakıp gideceksiniz 2 saat sonra gelir alırsınız burda bekleyemezsiniz deyince bayağı kafamda soru işaretleri oluştu.
Ben orada kafesinde bir şeyler içerken kızımı da rahatça izleyebilecektim en azından tam konuşana kadar çünkü şu an cümle kuracak kadar konuşamıyor ve bezli
Bezli olması da problem dedi öğretmen hanım, ama yine de idare ederiz gerekirse değişiriz altını dedi.
Çok hevesli götürmüştüm hayal kırıklığıyla çıktım.
27 ay yani 2 yaş 3 aylık kızım daha ufak gibi geliyor tek bırakıp gitmek için
Ki biliyorum tuvalet eğitimi olup bu yaşta tam zamanlı kreşe yollayanda vardır
Ne yapmalıyım bilmiyorum
Ebeveynli gruplarda var ama akşam saati ve otobüs yok oraya gideceğim. Tatil beldesinde yaşıyorum taksi bulmakta imkansız.
Benden bayağı uzak.
Gidip bırakıp geri dönüp tekrar almak bayağı sorun olur
Bilmiyorum değerli arkadaşlar tecrübeli ve çalışan anneler lütfen bana yol gösterir misiniz? Sevgiler 😇

Neden burada bekleyemiyorum kafede oturup bir şeyler Icecektim

Deyince ne dediler

27 aylık tuvalet eğitimli çocuk sayısı yarı yarıyadır, hatta yoktur bile. Böyle burnundan kıl aldırmayan işletmeleri tercih etmiyorum şahsen.
Evet parası da oturduğum yere göre tuzlu
2 hafta önce görüşmüştük kızım su çiçeği çıkarttı diye gitmedim görüşmeye 2.500 demişti 1 aylık
Bugün gittiğimde zam geldi 3.500 dediler biraz sıkıntı yaşadık bu konuda

Evet parası da oturduğum yere göre tuzlu
2 hafta önce görüşmüştük kızım su çiçeği çıkarttı diye gitmedim görüşmeye 2.500 demişti 1 aylık
Bugün gittiğimde zam geldi 3.500 dediler biraz sıkıntı yaşadık bu konuda
O kafeyi oraya neden kondurmuşlar dekor olsun diye mi peki?

Evim uzak burda beklemekten baska secenegim yok deseniz ne derler acaba? Ya da cevresinde gidip oturup bekleyebileceginiz bi yer yok mu?
Var evet ama yine de bezli ve konuşamayan bir çocuğu nasıl tek bırakabilirim en azından yakın olmasa bile uzaktan birkaç hafta takip etmek istedim
Öğretmenlerin tavrını merak ediyorum çocuklara

Kafede kimi ağırlıyorlar peki?
Tek bekleyen veli sizseniz evet sorun olur bence de. Ama çocuğunuz açısından. Çocuk sizin varlığınızı gördüğü an doğal davranamaz çünkü.
Çevrede başka bir kafe veya kütüphane var mı,gidin oralarda bekleyin.

Var evet ama yine de bezli ve konuşamayan bir çocuğu nasıl tek bırakabilirim en azından yakın olmasa bile uzaktan birkaç hafta takip etmek istedim
Öğretmenlerin tavrını merak ediyorum çocuklara
Haklisiniz. Biraz daha kendini ifade edene kadar bekleyin ya da gozetleyebileceginiz bir yer bulmaya calisin.

Kafede kimi ağırlıyorlar peki?
Tek bekleyen veli sizseniz evet sorun olur bence de. Ama çocuğunuz açısından. Çocuk sizin varlığınızı gördüğü an doğal davranamaz çünkü.
Çevrede başka bir kafe veya kütüphane var mı,gidin oralarda bekleyin.
Yok dediğim gibi ben tatil beldesinde oturuyorum burada bir yerden bir yere diğer kafe tarzı yerlere gitmek uzun sürer yürüyerek
Artık mecburen burayla anlaşırsam dışarda takılmam gerekiyor
Sadece aklım çocukta kalacak
Ayrıca işletme sahibi benim en yakın dostumun kuzeni
O da 1 yaşına gelsin anneli çocuklu gruba yollayacak çok güvenirim diyor
En yakın arkadaşımda anaokulu öğretmeni ve bugün anlattığımda çok normal sen orada olursan onlar görevlerini rahat yapamazlar çocuklarda annelerini ister dedi

Küçük çocuk ya ben kendini ifade edemeyen çocukların kreşe gitmesinden çekiniyorum açıkcası.
Bende tam bu yüzden çekindim
Benim ilgimi çeken kafede oturup izleyebileceğimi düşünmemdi
Yoksa daha öncede böyle kreşlere bakmıştım bezli diye istememişlerdi
Bir de prova olsun istiyorum çalışmaya başlamak istiyorum evde artık otura otura çok kilo aldım zaten bünyem müsait
Bakacak kimsem olmadığı için mecburum bir nevi çalışmaya çabucak dönmek istiyorsam :/

Arkadaşlar şöyle:
Sabah grupları anneler bırakıp gidiyor
Akşam gruplarında anneler kalabiliyor
Akşam bana uymuyor
Yarım gün kreşe verseniz daha iyi olmaz mı?
Oyun grubunda bez değiştireceklerini hiç sanmıyorum ama kreste bunu yaparlar.
Bekleme konusunda kimse kalmıyorsa kabul etmemeleri normal ama oryantasyon konusunda ne diyorlar onu anlamadım,en azından alışana kadar kademeli alabilirler bugun yarım saat zamanla süre uzayabilir gibi bir konuşma geçmedi mi?
Bilemiyorum ben kızımı 29 aylıkken yarım gün kreşe göndermiştim. Bezliydi de o konuda sorun yaşamadım,ara tatilde bez konusunu hallettim ama okul bizde destek oluruz demişti ben tercih etmedim.
Çok severek gidiyordu,hepsi de yaşıtlardı.
Sizde yas grubu nasıl,kac yaşa kadar alıyorlar öğrendiniz mi ? Bez konusu sorun olduğuna gore daha büyük çocuklar var diye düşündüm zira 27 ay bezi bırakan çok az çocuk vardır.

X