Özel okul ücretleri 2023

Bana göre böyle küçük yaşlarda çocuk için bu tarz büyük masraflar yani özel okul vs gerekmiyor ya yani bu parayı Bi hesaba atarım belli Bi yaştan sonra çocugumu yurt dışında okuturum şuan özel bir anaokulu ile orta seviye Bi okulun arasında öyle çok Bi fark oluyor mu bilmediğim için soruyorum bu özel okulun artıları neler fazladan çocuga verilen nedir
Küçük yaşlarda çocuğu devlette okuttuktan sonra büyüyünce neden yurt dışına gitsin ki? Yurt dışında okuyacaksa o vizyonu ilkokulda vermelisiniz çocuğa.

Şu an bir Avrupa ülkesindeyim 6 yaşında çocuğun akran zorbalığını anlatmak istemiyorum. Sadece 1-2 kişinin çocuğunu eğitmesi yetmiyor.
Ek olarak şunu da söyleyeyim. Şehrin en güzide en iyi bağımsız anaokulunda oldu tüm olaylar.
Devlet bize al çocuğunu dedirtmez. İdare edeceksin de dendi bana şiddet olayında. Sınıf değiştirelim dedik onda da öğretmen açısından istemiyorlar dönem ortasında. Her şey çözümsüz. Haklısınız ama napalım diyorlar yani.
Hoş lisede de Farklı değil. Sınıfta kalma yok. Başarısız da olsa geçirmek zorundalar. Devlette eğitim bitti.
geçen sene çocuğu yüzünde morlukla teslim alırlen özel okulda kağıt kesiği için okul hemşiresi tarafından aranıyorum bilgİ veriliyor çocuk sakinleştiriliyor Kısa da olsa bir müdahale oluyor.
Bir konu için öğretmenini aradığımda daha çözüm odaklı oluyorlar.
Geçen seneye göre daha mutlu okula giden daha özgüvenli bir çocuk oldu

Bana göre böyle küçük yaşlarda çocuk için bu tarz büyük masraflar yani özel okul vs gerekmiyor ya yani bu parayı Bi hesaba atarım belli Bi yaştan sonra çocugumu yurt dışında okuturum şuan özel bir anaokulu ile orta seviye Bi okulun arasında öyle çok Bi fark oluyor mu bilmediğim için soruyorum bu özel okulun artıları neler fazladan çocuga verilen nedir
Cocugu yurtdisinda nasil okutacaksiniz peki? Misal benim yazdirdigim okul onumuzdeki seneden itibaren anasinifindan itibaren okulunda olmayan cocuklari ilkokula almayacakmis. Ilkokulundan mezun olmayani ortasina almayacak vs diye gidiyor. Artik bir cok okul bu yone kayiyor.

Mesela lisede yada unide cocuk okutmak istiyorsaniz yurt dışında her okulun istegi var kimisi bteck mezunu istiyor kimisi ib portfolyosu istiyor oyle herhangi bir okulundan mezun olup yurt disina gidip okuyamiyorsunuz ki.

Bunlarin temeli artik anasinifindan atiliyor. Oyle parayi kenara atayim sonrs yurtdisinda okusun gercekligi olmayan bir proje.

Çok fark var.
Burada devlet okulu güzellemesi yapılıyor. İkisini de deneyimlenmiş bir veli olarak diyorum bunu.
Bir kere öğretmenler de yönetimde daha çözüm odaklı ve daha düzgün konuşuyor.
Çocuk düşse yada bir ufak kaza yaşasa devlet okulunda yarabandı yapıştırılıp geçilir ve sen çocupu teslim aldığında öğrenirsin. Ama özelde hemşire çocukla ilgilenir ve size bilgi verilir.
sınıf mevcudu daha azdır çocukla daha çok ilgilenen olur.
Devlet okulunda en iyi ihtimalle otoparktan bozma betonda bir kaydırak olurken özelde bahçe olur.
Çocuk İngilizce müzik beden gibi branş derslerine girer. İngilizceyle daha erken yaşta tanışır.

Cocugu yurtdisinda nasil okutacaksiniz peki? Misal benim yazdirdigim okul onumuzdeki seneden itibaren anasinifindan itibaren okulunda olmayan cocuklari ilkokula almayacakmis. Ilkokulundan mezun olmayani ortasina almayacak vs diye gidiyor. Artik bir cok okul bu yone kayiyor.

Mesela lisede yada unide cocuk okutmak istiyorsaniz yurt dışında her okulun istegi var kimisi bteck mezunu istiyor kimisi ib portfolyosu istiyor oyle herhangi bir okulundan mezun olup yurt disina gidip okuyamiyorsunuz ki.

Bunlarin temeli artik anasinifindan atiliyor. Oyle parayi kenara atayim sonrs yurtdisinda okusun gercekligi olmayan bir proje.
Çoğu kolej zaten dışardan girenler için ayrı sınıf açıyor mecburen çünkü İngilizce seviyesinde çok fark oluyor. Çok başarılı çocuklar hariç ara seviye almıyorlar dediğiniz gibi

Çoğu kolej zaten dışardan girenler için ayrı sınıf açıyor mecburen çünkü İngilizce seviyesinde çok fark oluyor. Çok başarılı çocuklar hariç ara seviye almıyorlar dediğiniz gibi
Evet onceden boyleymis ama artik disaridan geleni almayacagiz ara siniflara dediler. 1.sinif icin mesela kendi anasinifindan degilse almayacagiz dediler.

Haftada 24 saat İngilizce eğitimi.(Cross Road,Native,Maine Corse..) Robotik,Satranç, Drama,Enstrümantal Müzik Uygulamaları,İkinci yabancı dil,Ekoloji sadece bazıları.
Bazıları okullarda daha fazlası da var.

Aylık hane geliri x2 ya da 2,5 = yıllık özel okul ücreti değilse üzgünüm özel okula göndermemelisiniz. Nşa böyle. Sizin özel durumunuz var, Allah kolaylık versin. Kendi işinizi kurma potansiyeliniz nedir? Daha kolay oluyor o şekilde süreç yönetmek.

Devlet özel kıyaslamasına girilmiş yine. Fikrimi belirteyim. Eğer çevrenizdeki devlet okulunda mülteci sorunu varsa, mevcut kalabalıksa, sosyal imkan yoksa mahalleniz de böyledir. Adrese dayalı çıkıyor okullar. Sıkıntı devlet okulunda değil yaşadığınız çevrededir. Yani sınıf mevcudu 50+ yarısı mülteci falansa ve siz de orada yaşıyorsanız ya zaten doğru düzgün okula verecek paranız yoktur. Elma ile armut karışıyor sık sık. Dershaneden bozma özel okul sınıf mevcudu düşük, güzel çevrede, sosyal imkanı yüksek devlet okulundan iyi değildir. Ama yıllık 200 bin üzeri, kendini ispatlamış, köklü özel okul her türlü devlet okulundan iyidir.

Özel okulun lüks değil ihtiyaç olduğunu düşünüyorum, saatleri belli bir kere. Herkes çocuğu olduktan sonraki 10 seneyi anne-kv desteği ile geçiremez akla mantığa bile uygun değil bu.

Aylık hane geliri x2 ya da 2,5 = yıllık özel okul ücreti değilse üzgünüm özel okula göndermemelisiniz. Nşa böyle. Sizin özel durumunuz var, Allah kolaylık versin. Kendi işinizi kurma potansiyeliniz nedir? Daha kolay oluyor o şekilde süreç yönetmek.

Devlet özel kıyaslamasına girilmiş yine. Fikrimi belirteyim. Eğer çevrenizdeki devlet okulunda mülteci sorunu varsa, mevcut kalabalıksa, sosyal imkan yoksa mahalleniz de böyledir. Adrese dayalı çıkıyor okullar. Sıkıntı devlet okulunda değil yaşadığınız çevrededir. Yani sınıf mevcudu 50+ yarısı mülteci falansa ve siz de orada yaşıyorsanız ya zaten doğru düzgün okula verecek paranız yoktur. Elma ile armut karışıyor sık sık. Dershaneden bozma özel okul sınıf mevcudu düşük, güzel çevrede, sosyal imkanı yüksek devlet okulundan iyi değildir. Ama yıllık 200 bin üzeri, kendini ispatlamış, köklü özel okul her türlü devlet okulundan iyidir.

Özel okulun lüks değil ihtiyaç olduğunu düşünüyorum, saatleri belli bir kere. Herkes çocuğu olduktan sonraki 10 seneyi anne-kv desteği ile geçiremez akla mantığa bile uygun değil bu.
İyi bir semtte oturuyorum. Adres çıkan okul ab fonu kazanan 30 kişilik mevcutlu bir okul. Her okul gibi Suriyeli var diyorlar. Veli profili tam olarak sadece muhitşe olmuyor. Dayısına teyzesine taşıyan insanlar da epey çok.

Pek dogru degil. Ben eskisehirin iyi bir semtinde yaşıyorum. Ve eskin en güzel mahallelerine yerlesti mülteciler. Oyle kenar mahalle denilen semtlerde degiller pek..

İyi bir semtte oturuyorum. Adres çıkan okul ab fonu kazanan 30 kişilik mevcutlu bir okul. Her okul gibi Suriyeli var diyorlar. Veli profili tam olarak sadece muhitşe olmuyor. Dayısına teyzesine taşıyan insanlar da epey çok.

Benim üstünden bile cehalet akan eski patronun şehzadeleri de hisar kolejine gidiyordu. En pahalı okul hangisi şeklinde arama yaptı muhtemelen Google'da. Veli profilini ne özelde ne devlette %100 tutturmak mümkün değil ki. Ama çoğunluk elimize güçlü veri.

Pek dogru degil. Ben eskisehirin iyi bir semtinde yaşıyorum. Ve eskin en güzel mahallelerine yerlesti mülteciler. Oyle kenar mahalle denilen semtlerde degiller pek..

Eskişehiri bilmiyorum. İstanbul için durum genel olarak böyle. Aksini ben görmedim, illa ki vardır kanun değil sonuçta.

Hepimiz çocuklarımızın en iyi eğitimleri almasını istiyoruz ama yıllık 200 bin TL üzeri çokta ödenebilir bir rakam değil bana göre. Okul ücreti dışında kılık kıyafeti, aktiviteler vb bir sürü gideri olacak. LCW dan aldığım eşofman takımı ve flodan aldığım spor ayakkabı ile okula gönderemeyecegim sonuçta. Bu sene okusun, olmazsa seneye devlete gider falanda diyemem. Kacimiz bu rakamları ödeyebiliriz? Bütçemize göre okullar tercih ediyoruz haliyle.

Benim üstünden bile cehalet akan eski patronun şehzadeleri de hisar kolejine gidiyordu. En pahalı okul hangisi şeklinde arama yaptı muhtemelen Google'da. Veli profilini ne özelde ne devlette %100 tutturmak mümkün değil ki. Ama çoğunluk elimize güçlü veri.

Eskişehiri bilmiyorum. İstanbul için durum genel olarak böyle. Aksini ben görmedim, illa ki vardır kanun değil sonuçta.
Eskisehirde valilik multecileri eskin merkezine yerlestirdi. Yoksa kendilerinin para verip oturabilecegi semt degil.

Özel okulun bence en büyük artısı mevcut az ve okul temiz. Ben bu iki sebep için kızımı yolladım. Sağlık sorunları oldu. Bulunduğum yer hem çok kalabalık, hem de hiç temiz değil.

İngilizce dersi fazla, yüzme dersleri var. Drama dersi filan var. Ama bence bunlar dışarıdan telafi edilemeyecek şeyler değil. bizim okulda çocuğuna özel ders aldıran, hafta sonu İngilizce kursuna yollayan veliler var.

İkizler bir sonraki seneye ilkokula, kızım da orta okula başlayacak. Okula başlamadan taşınmayı düşünüyoruz.

Benim çocugum hiç özel okul görmedi/göremedi.
Tek çocuk üstelik.
İstanbul'da yaşıyorum ilkokulda belki özele verebilirdim ama ortaokul ve lise için hele bu durumlarda hiiiiç veremezdim. Dğşünüyorum ilkokulda özele gitse sonra alsaydım acaba nasıl olurdu ? Yadırgar mıydı ?
Şuan ise hane gelirimin aldıgımız maaşlar x2 olması lazım ki gönderebileyim.
İnşallah başarılı bir çocuk olur da güzel bir bölüm ve uni. kazanabilir.
Erkek kardeşim hep devlette okudu bilg. mühendisi oldu genç yaşında girdiği kurumda başarılı oldu ve maaşına güzel de bir zam aldı.
Yurtdışına gitmek istiyor kurum gönderirse bakalım.
İngilizce konusunda özel okullarda verilen egitimin güzel oldugunu düşünüyorum ama benim evladım o şanslı çocuklardan maalesef olamadı :KK43:

nasıl nasıl okutacaksınız? ib diploması veren devlet okulları da var. illa özel olması şart değil. diğeri ise ib diploması veren özel okullara anaokulundan itibaren falan vermek zorunda değilsiniz. sizin okulunuz böyle olabilir ama olmayan bir çok okul da var. İStanbul'da vefa lisesi, sakıp sabancı anadolu lisesi ib diploması veren sınavla girilen okullardan mesela. çemberlitaş anadolu lisesi'de ib için aday olan okullardan. illaki anaokulundan itibaren özele gitmek zorunda değilsiniz yani. alkev, marmara koleji gibi kolejler gayet ara sınıflardan kayıt alıyorlar. oradaki öğrenci seviyelerinin çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. bizzat kendi 4 yeğenim bilinen en iyi kolejlerden birine gidiyor. çok fark yaratan öğrenciler de elbette var bilfem okullarında vs ama özel okula giden çoğu çocuk da zaten o ayarda değil, bu bir gerçek.

imiz çocuklarımızın en iyi eğitimleri almasını istiyoruz ama yıllık 200 bin TL üzeri çokta ödenebilir bir rakam değil bana göre. Okul ücreti dışında kılık kıyafeti, aktiviteler vb bir sürü gideri olacak. LCW dan aldığım eşofman takımı ve flodan aldığım spor ayakkabı ile okula gönderemeyecegim sonuçta. Bu sene okusun, olmazsa seneye devlete gider falanda diyemem. Kacimiz bu rakamları ödeyebiliriz? Bütçemize göre okullar tercih ediyoruz haliyle.
Bu ücretleri ödeyenden ekstra bi aktivite gideri alınmıyor, okul kıyafetini alınca da tek tip kıyafetle çok sorun olmuyor ayakkabı vs.

savunma gibi anlaşılmasın, bilgi amaçlı yazdım, illa ki marka takıntısı olan vardır tabi.

Benden dönüş olmayınca tekrar görüşmeye çağırdılar. Telefonda fiyatların çok yuksek geldiğini, aslında okuldan memnun oldugumu fakat daha köklü bir okulun aynı civarlarda fiyat verdiğini gerekirse o tarafa tasınacagımı söyledim. Yine de görüşmeye cagırdılar 2:30 da randevum var bakalım ne olacak

Bu ücretleri ödeyenden ekstra bi aktivite gideri alınmıyor, okul kıyafetini alınca da tek tip kıyafetle çok sorun olmuyor ayakkabı vs.

savunma gibi anlaşılmasın, bilgi amaçlı yazdım, illa ki marka takıntısı olan vardır tabi.
Kızımın okulunda da var marka takıntısı olan aileler. Ama ben suan marka alamıyorum o da cok farkında değil. Çok çok çok üst seviye giydirmedim hiçbir zaman. Ama ilk 2 yas hep pançodan giydi kaltesini çok begeniyorum sonra hm ye başladım o da fena değil. Suan ikisi de beni zorluyor ve waikiki alıyorum arada kendim dikiyorum veya pazardan da alıyorum kumas pazarından sadece aldıgım kıyafetlern yuzde yuz pamuk olmasına dikkat ediyorum. Ayakkabısından ve montundan asla ödün vermiyorum.
Haftada 1 gün oyuncak günü ve gelen oyuncakları görseniz. Ben de çok oyuncak alırdım hali ile onu da kestim sümdi ya kumbarası dolacak ya bayram olacak ya da en son ki oyuncaktan sonra 2 ay geçmiş olacak yıksa almıyorum. İsyan yaptı geçen gun su oyuncaktan olan var diye gidip baktık 4 bin tl diyor ya. Anlattım bir güzel. Gel sana 4 bün tl lik kitap alalım, resim kursuna yazdıralım, gelişim için oyun alalım ama o sana hiçbir katkı vermiyor baban ve ben onun için su kadar gün emek veriyoru asla onu alamayız dedim anladıgını düşünüyorum suan da inşallah

X