Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

bir de kızlar bu çarpıntı ve ekstra ritim bozukluğu olanlar nasıl doğum yapmalı. normal yapabiliyor mu. ya o sırada yaşanırsa ne olur.

tamda bugün konustugumuz konu bu ilkay arkadasim.sanirim herkesin kendi vermesi gereken bir karar.sende hamilelikte ortaya cikmis.yinede bir kardiyolojiye görün derim ben ilk kez yasiyorsan.ben 8 senedir yasiyorum bu extra ritim bozuklugunu hemde hergün yokluyorlar, carpintilarimda yillardir var belki extra atimlarimdan bile daha uzun yillardir.ama benim hamileligimde ortaya cikmadi.24 yasimda yeni evliyken, hayatim gayette yolundayken,mutluyken,özgüveni yüksekken, birden ciktilar ortaya.tabiki cok doktorlara göründüm.hepsi ayni seyi söyledi, yapilacak birsey yok,bunlarla yasamak zorundasin, ignore etmeye calis.kalbinde görünürde bir hastalik yok,dolayisiyla hayati tehliken yok dediler.kalp ilaci vermediler cünkü onlarin yan etkileri agir dediler.carpinti icin kilo ver, sigarayi birak,spor yap hep ayni klise laflari dinledim.bende asiri bir kalp fobisi olustu yani öyleki ilac bile alamiyorum kalbime etki edecek diye.extra atimlari asla sakin karsilayamiyorum, mümkün degil her seferinde amam diyorum buraya kadarmis.her extra atimda ölümle burun buruna geliyorum sanki.berbat birsey, hayatimi mahvettiler.etmeyede devam edyioyrlar.belki senin gebelikte ortaya ciktiysa, dogurunca kaybolabilir,insallah öyle olur.eger kardiyolog kalbin saglikli derse, normal dogum yapamaman icin bir sebep yok.cesaretin ve gücün varsa neden olmasin.önce bu extra atimlar panik ataktanmi geliyor, piskolojidenmi arastirilmali.sen kendini normal dogum yapabilecek gücte hissediyorsan neden olmasin.ben zayifim ve cok korkagim bu konuda.o yüzden sezeryan disinda asla düsünemiyorum normal dogumu, ben asiri panik ve evhamliyim.maalesef.kardiyoloji bir engel yok derse yapabilirsin bence normal dogum.

doğum meselesi konuşulmaya devam edior kızlar.benimde çok az kaldı ve daha karar veremedim.normal doğuma cesaret edip o anda soğukkanlılıgımı koruyup normal doğum yapmayı çok istiyorum çünki bu benim psikolojime çok iyi gelecek mükemmel bir iş başarmışım gibi hissedeceğim kendimi.cesaretlendirilmeye ihtiyacım var:KK43:şartlar normale uygunken sezeryan yaparsan pişman olcağımı biliorum.kızlar normal yapmayı düşüneniniz varmıı?yada daha önce olumlu normal doğum yapmış olan.Allahım buna ben karar veremiorum.hep dua ediorum normal doğum benim kaldıramiycam bir süreç isee Allahım ne olur zorunlu sezeryan olsun içim rahat olsun.bunu seçme şansını bana bırakma diee.Allahım hayırlısını nasip etsin artıkk.birdahaki gittigimde doktora sorucam normal doğumda heyecan korku yaparsam bebege zarar verrimi doğum sürecini etkilermi die bakalım ne diceekk ayy ben karar verene kadar doğurcam:)

aday cım artık böyle düşünme istersen.bak bana.ben de senin gibiydim.cesaret edemiyordum.son ana kadar oluruna bıraktım.denemedim diye pişmanlık duyacağına oluruna bırak.zaten açılman olmazsa sezeryana alıyolar.benimle birliktesancı çeken bir kız wardı onu sezeryana aldılar.herşeyin hayırlısı ben seni cesaretlendirmek istiyorum..

tamda bugün konustugumuz konu bu ilkay arkadasim.sanirim herkesin kendi vermesi gereken bir karar.sende hamilelikte ortaya cikmis.yinede bir kardiyolojiye görün derim ben ilk kez yasiyorsan.ben 8 senedir yasiyorum bu extra ritim bozuklugunu hemde hergün yokluyorlar, carpintilarimda yillardir var belki extra atimlarimdan bile daha uzun yillardir.ama benim hamileligimde ortaya cikmadi.24 yasimda yeni evliyken, hayatim gayette yolundayken,mutluyken,özgüveni yüksekken, birden ciktilar ortaya.tabiki cok doktorlara göründüm.hepsi ayni seyi söyledi, yapilacak birsey yok,bunlarla yasamak zorundasin, ignore etmeye calis.kalbinde görünürde bir hastalik yok,dolayisiyla hayati tehliken yok dediler.kalp ilaci vermediler cünkü onlarin yan etkileri agir dediler.carpinti icin kilo ver, sigarayi birak,spor yap hep ayni klise laflari dinledim.bende asiri bir kalp fobisi olustu yani öyleki ilac bile alamiyorum kalbime etki edecek diye.extra atimlari asla sakin karsilayamiyorum, mümkün degil her seferinde amam diyorum buraya kadarmis.her extra atimda ölümle burun buruna geliyorum sanki.berbat birsey, hayatimi mahvettiler.etmeyede devam edyioyrlar.belki senin gebelikte ortaya ciktiysa, dogurunca kaybolabilir,insallah öyle olur.eger kardiyolog kalbin saglikli derse, normal dogum yapamaman icin bir sebep yok.cesaretin ve gücün varsa neden olmasin.önce bu extra atimlar panik ataktanmi geliyor, piskolojidenmi arastirilmali.sen kendini normal dogum yapabilecek gücte hissediyorsan neden olmasin.ben zayifim ve cok korkagim bu konuda.o yüzden sezeryan disinda asla düsünemiyorum normal dogumu, ben asiri panik ve evhamliyim.maalesef.kardiyoloji bir engel yok derse yapabilirsin bence normal dogum.

canım hayırlı günler.. bende kendi hikayemi anlatayım kısaca. yaklaşık 11 yıl önce panik atak yaşadım. tabi doktorlar anlayana kadar kalp zannettik. o zamandan bu yana süren çok az bir mitral kapak yetmezliği var ilerlemedi şimdiye kadar. panik atak yerini depresyn ve anksiyeteye bıraktı.öyle böyle yıllar geçti.bebek için ilacı bıraktım hamileyim. aksiyete ve depresyon devam etti ama o yıldan sonra hiç çarpıntı yaşamadım. hamilelikten sonra çarpıntı başladı. gebelikten diye geçiştirdim taki ekstra ortaya çıkana kadar. kardiolojiye gittik holter takıldı. ritim bozukluğu çıktı ama doktor ilaç vermeyeyim gebesin takip edelm dedi. şimdi ayda 1 kontrollere devam edicem. o günden sonra geçende ekstra yaşadım ama daha sakin karşıladım inan öyle davranınca etkisini daha az hissediyorsun. yaklaşık yarım gün sürdü gitti. doktor mitral kapak+hamilelikten dolayı ritim bozukluğu dedi. ama bence psikolojik etkiside var diye düşünüyorum. benim normal doğuma hiç cesaretim yok inan çok panik biriyim. aslında hiç birine cesaretim yok. kontrol için doktora gidince bile tansiyonum çıkyor düşün. bu arada bişey daha sormak istiyorum kızlar benim 4lü taramada bi sıkıntı çıkmadı ama hormon değerleri yüksek internetten araştırdım bi hormon değeri ileride yaşanabilecek preeklamsi habercisi olabilir yazıyodu. ödüm patlıyor şimdi. böyle şeyleri araştırmayayım diyorum ama dayanaamadım. psikolojim hemen mahvoluyor ya.ayın 15inde ayrıntılı ultrasoum var. şmdi hayırlısıyla şu dönemi bi tamamlasak diyorum.

biliorum cnm ama şu an işin benim için iki aşama çok önemli birincisi doğum ikincisi bebeginiz gayet saglıklı doğdu demeleri o zaman bşr oh çekicem.bakıma gelince kaynanam burnunu sokar zaten:KK1::KK1::KK1:ben en çok gögüs uçlarım yara olcak die korkuorum acaip çatlak krem sürüorum ama geçmiyor.inşallah bu konu beni sıkıntıya sokmaz.valla etrafımızda anlayışlı insanlar olsun haksızlık yapmasınlarda bebekte bakılır herşeyde olur.benim eşim daha askere gitmedi okuldu memurluktu erteledi.bi kaç seneye kadar gidecek.dün benim eşim askerdeyken nerede kaldıgımı konuşuolar eşim ananem kaynanam bana sormak yok hiç.hem kendi ailemin yanında durumuşum hem eşimin.kaynanam dio kayınpeder diomuşkii herkesin gelini kocası askerdeyken eşinin ailesinin yanında duruomuş bizim gelin nerde durcak.bende dedim eşim askere gitmeden bunların hesabınımı yapıomuş.geri kafalılık hem bu düşünceler dedim.eşim gözlerini büyüttü kızdı aklısıra bana.benim hayatımın derdi bunlara kalmış sankii uyuzlarr.geldi halılarımı yıkadı kaynanam sagolsun işte hem çenesi hem eli çalışıo.bide bebişimin dolabını düzeltmiştim tekrar baktı katladı kızıcamm begenmedinmi ne tekrar düzeltiosun die kendimi zor tuttum.bunlar ufak tefek görünüo ama can sıkıcı

ayy kızlar başınızı agrıttım.:)efrahcım eminim çok iyi bir anne olcaksın.bocalaman çok normal daha bir kaç günlük bebiş hele bi iki ay geçsin ustası olursun evelallah...

Benim için de öyleydi aday biliosun ama o eşiği geçince de keşke biraz da bu döneme hazırlansaymışım diosun..Umarım kendini rahat hissedeceğin bir yerde kalırsın..

eşinin yanında olması güzel bi duygu ben sezeryan spinal olsaydın annemin yanımda durmasını çok isterdim.çünki annem soğuk kanlı hep dua okuyabilio bıkmadan bana güç verirdi.ama kimseyi doğuma almıyorlar bizim hastanede eşinide almıolar.inşallah bu defa senin için daha kolay olur doğumun korktugun gibi olmaz.ayyyy cnm yaa benim duygularım çok karışıkk hem ölcek gibi son vasiyetimi veresim var bir yandan gelecege dair planlar yapıorum sinir stress sapıttım iyicenee:)

Ben de eylül ayını göremeyeceğim die ağlıordum :KK43::KK43: Allah hepinize çok kolay doğumlar nasip edecek inş..olumlu düşünmeye çabala..

maalesef adaycigim burda sezeryanda genel anastezi cok nadir, oda tehlike durumlarinda veriyorlar, mesela bebegin boynuna kordon bagi dolanirsa, iste bebegin kalp ritmi düzensizlersirse, dakikalarin önemli oldugu durumlarda.planli szeryanda yalvarsan genel anastezi vermezler.acikcasi ne yalan söyleyeyim, tercih hakkim olsaydi geneli secerdim.piskolojime güvenmiyorum.ilkinde paso aglamistim.ama öbür acidan bu sefer erken dogum olmayacagi icin, bebegi hemen getirip gögsüme koyacaklarmis.tek tesellim bu.bu duyguyu hic yasamadim ben ve cok özendigim birseydir.öbür dogumda aldilar yavrumu yogun bakima götürdüler, beni ayri yogun bakima, 2 gün sonra ilk kez yarim saat görebildim.cok zordu.tek tesellim allahin izniylr bu sefer öyle olmayacak kismi.bebegim hemen yanima verilirse belki o an rahatlarim, ne biliyim sezeryandi dikisti korkuydu carpintiydi, belki bunlari geri plana itebilirim belki diye hevesleniyorum.esim yine bastan sona yanimda olacak spinalde.

Nisan eşinin yanında olması varya çok büyük nasip bak gör ne güzel geçecek konuşa konuşa b bakmışsın bebeğini kokluosun eşin elinden tutuyor bence sen de atak geçirmeyeceksin doğumda..

anladim incimnaz, sen hamile kalmayi düsünüyorsun.insallah muvaffak olursun.tabi sende haklisin 10 yasina girmis oglun,esin daha önce iyi baski yapmamis yada israr etmemis.malum bizim toplumda sorular hic bitmez.ben biraz gec evlendim 24 yasimda, aslinda normal ama bizim topluma göre sanki emekli olmusum gibi.ne zaman evlilik sorularindan kurtuldum diye sevinirken daha evliligim ayini doldurmadan cocuk ne zaman diye sormaya basladilar.6 sene olmadi cocugumuz, basvurmadigimiz doktor kalmadi, görünürde bir sorun yoktu.6 sene evlat hasreti bir yana milletin sorulari mahvetti beni, 30 yasimda ilk türp bebek tedavisiyle cok sükür hamile kaldim ve anne oldum.14 ay sonra oglumun dogumundan, kendiligimden hamile kaldim.rabbimin mucizesi.senelerce korunmadim olmadi.o yüzden böyle pes pese.

haklisin kötüye kullanma ve ihmal hep var, ve yine haklisin denetlenmeli.buna bende itiraz etmiyorum.ama nile yaptiklarinada sinir oldum.kadin kötü zor bir dogum gecirmis.istemiyor ayni seyleri yasamak.bunu anlamak lazim.ilginc burda szeryan cok daha pahali bir yöntem.ama tamamini saglik sigortan ödüyor.kazanan hastane oluyor.

ben 27de evlendim :KK1:

slm kızlar nasılsınız? dün bende yine ekstra atımlar oldu. bu 10 gün içinde 2.kez oldu. ilk defa yaşıyorum, hamilelikte çıktı ortaya, çarpıntı ve ekstra durumu. bu sefer daha sakin oldum başıma geleni bildiğim için. çok sinir bozucu ama ya.unutmaya çalışamıyorsun bi garip bişey oluyor. gece sinirlerim bozuldu ağlamaya başladım sessiz eşim uyuyordu. baktım bebiş tekme atıyo:KK43: bu o kadar kötü bi durum ki söylenecek kelime yok. galiba psikolojik olarak sıkıldığım zamanlarda ortaya çıkıyor...inşallah bunuda kalıcı yapmam..

çok geçmiş olsun..çok daha fazla hergün günde defalarca yaşayan arkadaşlarımız var biliyorsun kendini sakinleştrebilmene çok sevindim.O anda kendini acile atmamak büyük başarı bu hastalıkta..gece sinirden ağlaman çok normal kalpteki bu anormalilier insanı çok kötü etkiliyor gelip geçer inş..

canım hayırlı günler.. bende kendi hikayemi anlatayım kısaca. yaklaşık 11 yıl önce panik atak yaşadım. tabi doktorlar anlayana kadar kalp zannettik. o zamandan bu yana süren çok az bir mitral kapak yetmezliği var ilerlemedi şimdiye kadar. panik atak yerini depresyn ve anksiyeteye bıraktı.öyle böyle yıllar geçti.bebek için ilacı bıraktım hamileyim. aksiyete ve depresyon devam etti ama o yıldan sonra hiç çarpıntı yaşamadım. hamilelikten sonra çarpıntı başladı. gebelikten diye geçiştirdim taki ekstra ortaya çıkana kadar. kardiolojiye gittik holter takıldı. ritim bozukluğu çıktı ama doktor ilaç vermeyeyim gebesin takip edelm dedi. şimdi ayda 1 kontrollere devam edicem. o günden sonra geçende ekstra yaşadım ama daha sakin karşıladım inan öyle davranınca etkisini daha az hissediyorsun. yaklaşık yarım gün sürdü gitti. doktor mitral kapak+hamilelikten dolayı ritim bozukluğu dedi. ama bence psikolojik etkiside var diye düşünüyorum. benim normal doğuma hiç cesaretim yok inan çok panik biriyim. aslında hiç birine cesaretim yok. kontrol için doktora gidince bile tansiyonum çıkyor düşün. bu arada bişey daha sormak istiyorum kızlar benim 4lü taramada bi sıkıntı çıkmadı ama hormon değerleri yüksek internetten araştırdım bi hormon değeri ileride yaşanabilecek preeklamsi habercisi olabilir yazıyodu. ödüm patlıyor şimdi. böyle şeyleri araştırmayayım diyorum ama dayanaamadım. psikolojim hemen mahvoluyor ya.ayın 15inde ayrıntılı ultrasoum var. şmdi hayırlısıyla şu dönemi bi tamamlasak diyorum.

Doğumdan sonra geçer inş..Yüzde 50 artıormuş çarpıntılar pada...ben de o hamllkte artan gruptanım..hayırlısyla sağlıkla alırsn inş yawrunu..

Bugün işe başladım.öğretmenim ve seminer dönemini bugün itibariyle açtık.aslında iyiydi.ara ara kötü oldum tabi.ama bir türlü bu kötü olmaların sebebini çözemiyorum.şekerim mi düşüyor psikolojik mi bilmiyorum.çünkü baş dönmesi bulantı yaşarken açlık da hissediyorum.neyse eve geldim.kendimi ne kadar kasmışsam okulda resmen pa yaşadım.anksiyetelere alışkınım ama pa uzun süredir yoktu.yokladı şöyle bir.baktım yatmakla iş çözülmüyor.ben de sizlere yazmak istedim.ne olacak bu böyle.çok sıkıldım artık.hamileliğimi öğrendiğim ilk günden beri sürekli bir şeyler çıkıyor.haziranda tatile gireceğiz ve dinlenip atlatacağım dedim.tatil bitti.ama hala benzer sıkıntılar devam ediyor.galiba ben de düşük şeker var.o da zorluyor.şeker yüklemesinde anlaşılır nasıl olsa.

kendimi motive etmeye çalışıyorum.ama sıkıntılar başlayınca tekrar çöküyorum.bir insan neden bu kadar hassas olur ki? neden vurdumduymaz değiliz.ne vardı her şeyi oluruna bırakan sakin kendi halinde insanlar olsaydık.bunların hiç biri yaşanmazdı o zaman.allahtan sabır diliyorum hepimiz için bol bol...

Kızlar öyle bir grip oldum ki.. Nasıl atlatacağım bilmiyorum..
Sadece nezlem var diye şükrederken, dün gece inanılmaz ağırlaştı nezlem.. Öyle bir tıkandım ki, nefes alamadım..
Nefes alamayınca, uyuyamadım.. Tansiyonum inanılmaz düştü.. gece eşim acile götüreyim seni falan dedi ama arabaya kadar bile yürüyecek halim yok dedim.. Ambulans mı çağırsak dedi.. Onuda istemedim.. Bu kadar çaresizliğin peşine atakta geldi gitti geldi gitti.. Ne geceydi ama.. Eşimle ayaktaydık sabahlara kadar.. Şu an boğazım yanıyor.. Öksürükte başladı.. Nane, limon, ıhlamur içiyorum sıcak sıcak.. Ama bu halsizlik... Hamileyken daha zor grip.. Aman dikkat edin kendinize....

Bugün işe başladım.öğretmenim ve seminer dönemini bugün itibariyle açtık.aslında iyiydi.ara ara kötü oldum tabi.ama bir türlü bu kötü olmaların sebebini çözemiyorum.şekerim mi düşüyor psikolojik mi bilmiyorum.çünkü baş dönmesi bulantı yaşarken açlık da hissediyorum.neyse eve geldim.kendimi ne kadar kasmışsam okulda resmen pa yaşadım.anksiyetelere alışkınım ama pa uzun süredir yoktu.yokladı şöyle bir.baktım yatmakla iş çözülmüyor.ben de sizlere yazmak istedim.ne olacak bu böyle.çok sıkıldım artık.hamileliğimi öğrendiğim ilk günden beri sürekli bir şeyler çıkıyor.haziranda tatile gireceğiz ve dinlenip atlatacağım dedim.tatil bitti.ama hala benzer sıkıntılar devam ediyor.galiba ben de düşük şeker var.o da zorluyor.şeker yüklemesinde anlaşılır nasıl olsa.

kendimi motive etmeye çalışıyorum.ama sıkıntılar başlayınca tekrar çöküyorum.bir insan neden bu kadar hassas olur ki? neden vurdumduymaz değiliz.ne vardı her şeyi oluruna bırakan sakin kendi halinde insanlar olsaydık.bunların hiç biri yaşanmazdı o zaman.allahtan sabır diliyorum hepimiz için bol bol...

helen.. Buradaki arkadaşlarım bilir.. bende hamileliğim boyunca hep ha bayıldım ha bayılacak konumunda geçirdim günleirmi. Hala da öyleyim.. Sebebi yok. Doktoruma sordum, neden böyleyim di,ye.. Bazı hamileliklerde böyle oluyor, sebebi belli değil dedi.. Azıcık acıksam, fenalaşıyorum, bayılacak gibi oluyorum.. Azıcık yorulsam, bayılacak gibiyim.. ben kabullendim artık.. Bu hamilelik böyle geçecek.. :KK14:
Hatta diğer topiklerde milleti avm lerde o mağaza senin bu mağaaza benim gezdiklerini okudukça hayretler iinde kalıyorum.. ben tek başıma evden çıkamıyorum.. yığılıp kalırım diye.. İlk hamileliğim böyle değildi.. Bu böyle.. allah yardımcımız olsun.. Annemim meşhur bir lafı vardır.. Bu olaya da cuk oturacak sanırım.. "FELEK.. KİMİNE KAVUN YEDİRİR, KİMİNE KELEK....":KK1:

Bu arada helen, bir çizelge yapsana kendine.. Hamileliğinin kaçıncı haftasındasın faaln hiç anlaşılmıyor..

Kızlar öyle bir grip oldum ki.. Nasıl atlatacağım bilmiyorum..
Sadece nezlem var diye şükrederken, dün gece inanılmaz ağırlaştı nezlem.. Öyle bir tıkandım ki, nefes alamadım..
Nefes alamayınca, uyuyamadım.. Tansiyonum inanılmaz düştü.. gece eşim acile götüreyim seni falan dedi ama arabaya kadar bile yürüyecek halim yok dedim.. Ambulans mı çağırsak dedi.. Onuda istemedim.. Bu kadar çaresizliğin peşine atakta geldi gitti geldi gitti.. Ne geceydi ama.. Eşimle ayaktaydık sabahlara kadar.. Şu an boğazım yanıyor.. Öksürükte başladı.. Nane, limon, ıhlamur içiyorum sıcak sıcak.. Ama bu halsizlik... Hamileyken daha zor grip.. Aman dikkat edin kendinize....

çok çok geçmiş olsun canım.ilk hamileliğimde ben de yaşamıştım gribi.hem de 40 derece ateşle.günlerce kendime gelemedim.antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.doktorum bile telaşlandı.her gün o beni aradı.bağışıklık sistemi baskılandığı için çok zor gerçekten hamilelikte grip.ben de tam aşı olsammı diye düşünüyordum.ertelemeden olayım bari.

bu arada nil, bir bardak suya bir çay kaşığı zerdeçal ve bal ekleyip içebilirsin.daha çabuk toparlarsın.ben grip olcağımı hissettiğimde hemen içiyordum.ertesi gün hiç bir şeyim kalmıyordu.tabi hamilelikte bu kadar çabuk etki eder mi bilmiyorum.bol bol dinlen arkadşım.tekrar geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun düşük şeker de etkiliyordur ancak pa nın vy anksiyetenin etkisi neden böyleyim dedikçe tekrarlıor..Sürekli hamilelikten böyle.Sayılı günler geçince bu halim geçecek de kendine sen inanmasan da sık sık bunu söyle beynine..Allah yardımcın olsun çalışman iyi ama birazcık kendini dinlemeden vakit geçirebilsen kardır ha bayıldım ha bayılıcam yaşamak çok fena ben neler çektim..

evet haklısın.çok kurcalamadım siteyi.nereden yapıcağım bilmiyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/temmu...-cetvel-nasil-yapilir-resimli-aciklamali.html

Nil ne kadar zorlandın ya kıyamam :KK43::KK43:
o nefessiz kalmak varya nasıl etkilemiştir seni kimbilir..İnş gündüz uyuyup biraz dinlenebilirsin.Evladın da var yatamazsınki sürekli Rabbim acil şifalar versin hemen alsın vucudundan virüsleri inş :KK43::KK43::KK43:

Nil ne kadar zorlandın ya kıyamam :KK43::KK43:
o nefessiz kalmak varya nasıl etkilemiştir seni kimbilir..İnş gündüz uyuyup biraz dinlenebilirsin.Evladın da var yatamazsınki sürekli Rabbim acil şifalar versin hemen alsın vucudundan virüsleri inş :KK43::KK43::KK43:

Ah canım, varya.. Hala ne diyorum biliyor musun..
Kalbimle alakalı birşey olmasında.. Çarpıntı, ekstrasistol falan.
Ben bunlara razıyım diyorum dün eşime..
Artık ne kadar korkmuşsam, şu kalp işlerinden düşün...

Allah razı olsun, bir tanem.. geçecek inşaAllah.. Rabb'im beterinden korusun hepimizi....

meraba kızlar,nasılsınız görüşmeyeli,efrahcım seni burda görmek çok güzel ne güzel kurtuldun bacım,beben ve sen iyisiniz deilmi,nasıl alışabildinizmi kzınızla birbirinize anneciği...

Allah razı olsun, bir tanem.. geçecek inşaAllah.. Rabb'im beterinden korusun hepimizi....

nil bacım geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin....

he-len canım sanada geçmiş olsun,dikkat edin kendinize,moral önemli bizim için,benim bigün moralim bozulsa kolay kolay toparlayamıyorum kendimi arkasından da kendimi dinlemeler çarpıntılar panik ataklar ekleniyor,mümkün olduğunca moralimi bozmamaya çalısıyorum...

:KK52::KK52::KK52: oyyyy çok ii anlıorum yeterki kalple ilgili bişey olmasın:KK52::KK52::KK52: bazen varya sırf çarpıntı başladı zannedip nefesimi kesiorum varmı böyle bir korku !!!!!!

meraba kızlar,nasılsınız görüşmeyeli,efrahcım seni burda görmek çok güzel ne güzel kurtuldun bacım,beben ve sen iyisiniz deilmi,nasıl alışabildinizmi kzınızla birbirinize anneciği...

Teşekkür ederim efsamm
Sonsuz şükürler olsun :Rabbime nasıl şükredeceğimi bile bilmiorum..Kurtuldum hamdolsun darısı sizlerin başına ameliythanede hepinize ismen daha doğrusu nickle :) dua ettim..Hepiniz rahat rahat sağlıkla alacaksınız bebeklerinizi inş..Kızım hayata ben ona alışmaya çalışıorum anneciğim yanımda Allah ondan razı olsun çok yardımcı bana..
Sen nasılsın?

:KK52::KK52::KK52: oyyyy çok ii anlıorum yeterki kalple ilgili bişey olmasın:KK52::KK52::KK52: bazen varya sırf çarpıntı başladı zannedip nefesimi kesiorum varmı böyle bir korku !!!!!!

Teşekkür ederim efsamm
Sonsuz şükürler olsun :Rabbime nasıl şükredeceğimi bile bilmiorum..Kurtuldum hamdolsun darısı sizlerin başına ameliythanede hepinize ismen daha doğrusu nickle :) dua ettim..Hepiniz rahat rahat sağlıkla alacaksınız bebeklerinizi inş..Kızım hayata ben ona alışmaya çalışıorum anneciğim yanımda Allah ondan razı olsun çok yardımcı bana..
Sen nasılsın?

iyi hadi çok çok sevindim senin adına,şükür bacım ben de iyiyim,arada oluyo işte panik ataklar,olsun bakalım Allah beterin saklasın buna da şükür,gülmeye eylenmeye çalışıyorum...

X