Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

saçma ama biliyosun değil mi takıntılarımız. kimler neler doğuruyor. ne şartlarda düzelecek elbet ama biraz o zayıf ve ruhumuzun hasas olduğu dönemi atlatmalıyız. ne komik ya daha düne kadar bu sayfalarda güzellik bakım önerilerine bakardım şimdi hastalık takıntı depresyon falan. çook şükür ben bu aralar iyiyim. allah sana da şifa versin hepimize de.
arkadaşlarıma biraz sordum da sanırım o endişe gelecekle ilgili değişen şartlar insanı gerip bu hale getiriyor. sağlıklı olanlarda yani ruh sağlıkları iyi olanlarda bi şekilde hamileliklerin bi döneminde bunu yaşıyor. çalışıyor musun. yada ne bilim sosyal bi ortam falan kurstur başka bir şeydir. ben işte olunca rahatım. biraz hafızamda problem varki benim işimde hafızam çook önemli takıldığım için biraz<dağınığım. ama rahatlıyorum yavaş yavaş acil şifalar dilerim terapi bence iyi gelecektir.otobüste yolda bi an bayılan düşen insanlar oluyor takılma hamileliğini kullanırsın hiç olmadı.bayılmayacağınıda biliyosun. zorlasan kendini bayılamazsın öle kolay değil bayılmak. uğraş bak beceremeyeceksin.

Ah be canım, bilmiyor mu bunu sanki aptal beynim..
Yinede vazgeçmiyor işte beni mahvetmekten..
Hayırlısıyla bebişlerimizi bir doğuralımda..
Gerisi kolay olur Allah'ın izniyle..
Gerçi daha çok başındayız..
Rabb'im yardım etsin..

Hayır ben çalışmıyorum.. Çeşitli hayır kurumlarında kurucu, yönetici,
kadın kolları başkanlığı gibi faaliyetlerde bulunuyordum işte, ama
şu ara onlardandsa uzağım..
İçimden gelmiyor hiçbirşey.. Yapamıyorum..:KK50:
Zaten şimd, hamilelik halsizliğide başladı ki, sorma..
Bugün bir ev süpürdüm, kollarım bacaklarım titredi saatlerce..:KK50:

Paxil e çok sıcak bakmıyor dr um,.çok güvenilir değilmiş gebelikte..Bugün terapiye gideceğim,bakalım nasıl gececek burda paylaşırırm..Hamile olduğuma inanın sevinemiyorum ne acı değil mi...

Allah Allah.. Her doktor farklı birşey söylüyor..
Benim doktorumda, çok rahatlıkla kullanabilirsin diyor bana..
İlginç yaa..
Ben dedimki doktoruma..
"Hocam, bu kadar internette yazılan yazılar var,
bu kadar doktor karşı çıkıyor, siz neden bu kadar rahat öneriyorsunuz"
"Onlar bilmedikleri için öyle diyorlar.. Hatta kadın doğumcuna bile söylesen,
sakın kullanma diyecek sana.. Ama bildiğinden değil işte.." dedi..
Hayret yani..
Ben şu an ilaç kullanıyorum.. 6 haftalık gebeyim..
Önce Allah'ıma, sonra doktora güvendim, gözümü kararttım..
Yoksa çocuk yapmak benim için hayaldi...:KK14:
Sadece hayal....:KK14:

bende paxil başlayalı 4 gün oldu. 10 mg ile başladık. psikoloğum izin vermedi ama kadın doğum doktorum senin sağlığın bebek için daha önemli hemde çok büyük yan etkisi olmaz ilacın dedi. yoksa ben çok fena durumdaydım gerçi hala düzelmedim ama en azından ilaca başladım ve 1 aya inşallah kendime gelirim. benim için dua eder misiniz ilaç bebeğime hiç zarar vermesin. Tüm hastalara allahtan acil şifalar diliyorum. Özellikle psikolojik rahatsızlığı olanlara çünkü çoooookkk zoooooor.

Allah Allah.. Her doktor farklı birşey söylüyor..
Benim doktorumda, çok rahatlıkla kullanabilirsin diyor bana..
İlginç yaa..
Ben dedimki doktoruma..
"Hocam, bu kadar internette yazılan yazılar var,
bu kadar doktor karşı çıkıyor, siz neden bu kadar rahat öneriyorsunuz"
"Onlar bilmedikleri için öyle diyorlar.. Hatta kadın doğumcuna bile söylesen,
sakın kullanma diyecek sana.. Ama bildiğinden değil işte.." dedi..
Hayret yani..
Ben şu an ilaç kullanıyorum.. 6 haftalık gebeyim..
Önce Allah'ıma, sonra doktora güvendim, gözümü kararttım..
Yoksa çocuk yapmak benim için hayaldi...:KK14:
Sadece hayal....:KK14:
Ben de ne yapacağımı şaşırdım:KK43:
Çok mutsuzum,hiçbirşey yapasım yok..Sürekli ağlıyor ve yatıyorum..1 haftadır yıllık izindeyim,pazartesi iş başlıyor ve bunun stresini yaşamaya başladım..Bilemiyorum belki iş oyalar beni ,daha az düşünürüm,evde değil de mezarda yaşıyor gibiyim ..
Herkese acil şifalar diliyorum,bunu yaşamayan anlayamaz..

Ben de ne yapacağımı şaşırdım:KK43:
Çok mutsuzum,hiçbirşey yapasım yok..Sürekli ağlıyor ve yatıyorum..1 haftadır yıllık izindeyim,pazartesi iş başlıyor ve bunun stresini yaşamaya başladım..Bilemiyorum belki iş oyalar beni ,daha az düşünürüm,evde değil de mezarda yaşıyor gibiyim ..
Herkese acil şifalar diliyorum,bunu yaşamayan anlayamaz..

Ah be canım, seni o kadar iyi anlıyorum ki..
Hayattan hiçbir beklentimiz kalmıyor bizim..
Hiçbirşey zevk vermiyor..
Hatta karnımdaki bebiş bile heyecanlandırmıyor beni..
Sadece endişelendiriyor..

Rabb'im bizlere de yaşama savinci versin..
Şifalarımızı bahşetsin..

Kızlar slm
11 haftalik hamileyim ve panik atak hastasiyim.ilaci mecburen bıraktım ama günlerim kabus gibi geçiyor carpinti sikinti bunalti mide bulantisi gogus agrisi vbbbb ne yapıcam çok cagresizim

Kızlar slm
11 haftalik hamileyim ve panik atak hastasiyim.ilaci mecburen bıraktım ama günlerim kabus gibi geçiyor carpinti sikinti bunalti mide bulantisi gogus agrisi vbbbb ne yapıcam çok cagresizim

çok geçmiş olsun canım. bende 10 haftalık hamileyim ve bende ilacı 5. hafta da bıraktım ama 8.hafta da sıkıntılarım tavan yapınca kadın doğum doktorum ilacı içmemi önerdi. psikiyatrim izin vermedi ama bu şekilde bebeğe daha çok zarar vereceğim düşünülerek hergün yarım paxil almaya başladım. içeli henüz 2 hafta oldu etki etmedi ama bekliyorum inşallah normal hayatıma dönücem Allahtan ümit kesilmez. sende bi doktorunla görüş bence. burda ilaç kullanıp sağlıklı bebekleri olan arkadaşlarda bana çok cesaret verdi. onlarla da iletşime geç istersen. Rabbim hepimize acil şifalar versin.

Kadın doğum Dr um ve psikiyatri Dr um. Pasiflorayi önerdi ama fayda etmiyor :KK43: insan her gun yasarımi bunu yaaaa sen neler hissediyorsun o anlar ??

kızlar mide bulantılarınız olmuyomu mide bulantıları halsizli bana panik atagı unutturdu inşallah bi daha gelmez.bende kadın dogum doktoruma sordum ben panik ataklıyım normal dogum yapamam die burdan hiç öyle görünmüyosun dedi zaten kendini şartlandırırsan yapamazsın dedi.bilmiorum içime bazen daralma gelio ama geçici bi süreç bu dayan diyorum bebiş olsun emzir sonra istedgn kadar ilaç kullan diorum.inşallah sonuna kadar dayanabilirim sizlerde boşverin panik atagı gelir gider bebişiniz dogunca ilaç gibi gelicek inşallah.

Slm

Mide bulantisi olmaz mı zaten hersey onunla başlıyor sonra carpinti ve gerisi. Geliyor zaten :) normal dogum yapamam diye şartlardan yapamazsın zaten iyi düşünmek zorundayız

Kadın doğum Dr um ve psikiyatri Dr um. Pasiflorayi önerdi ama fayda etmiyor :KK43: insan her gun yasarımi bunu yaaaa sen neler hissediyorsun o anlar ??

bende müthiş bi iç sıkıntısı oluyor. hiç birşeye konsantre olamıyorum. nefes alış verişimi kontrol etmekten oluyor. unutursam hiç bişi yok ama ne zaman nefes alıp verdiğimi hatırlarsam panikliyorum. bacaklarım titriyo bazen. kalp çarpıntısı da oluyor. yemek yemeye korkuyorum nefes alamıcam diye.

Bende de aynısı oluyor burnumdan nefes alırsam sorun yok ama ağzımdan almaya başladığımda panik yapıyor midemi sisirip çıkarıyorum.dr um ağzımdan aldığım nefesin sadwce %10 U ciğere gider gerisi mideni sisirip dedi ama o an başaramıyor insan.

E kızlar, sizin hamilelik haftalarınızda bayağı ilerlemiş aslında..
İlaç kullanmayı düşünün bence..
Bu şekilde geçermi ya, 9 ay..
Ben ilaç kullanmasaydım, asla bebek düşünmezdim herhalde..
İmkansızdı yani...

E kızlar, sizin hamilelik haftalarınızda bayağı ilerlemiş aslında..
İlaç kullanmayı düşünün bence..
Bu şekilde geçermi ya, 9 ay..
Ben ilaç kullanmasaydım, asla bebek düşünmezdim herhalde..
İmkansızdı yani...

canım senin doktorun ilk 3 aydan sonra ilacı yani paxili 20 mg a çıkarabilirsin demiş miydi?

canım senin doktorun ilk 3 aydan sonra ilacı yani paxili 20 mg a çıkarabilirsin demiş miydi?

Canım, ben buna hiç gerek duymadığım için sormadım bile.. Ama 3 aydan sonra bebeği zaten etkilemiyor diye biliyorum ben..
En azından yapısal olarak etilemiyor.. Ama benimde bu 4-5 gündür sıkıntılarım, evhamlarım başladı.. Eğer zorlanırsam, ben ilacımı çıkaracağım sanırım.. Çünkü çok kötü olursam, kalbim 150 lere çıkıyor.. Öyle olunca da, damardan ilaçlarla kalbimi normale döndürüyorlar.. O daha zararlı.. Normal, çok ta zararı olmayan bir ilacı içmeyi terecih ederim şahsen..
Bak, ben bugün farklı bir doktora gittim.. Kadın doğumcuya.. Ona da söyledim, paxil kullanıyorum en başından beri diye.. Kesinlikle kullanamazsın falan demedi.. mHatta hiçbirşey demedi.. Bana sadece kan hapı verdi, diğer ilaçlarla etkileşim yapmayacağını söyledi.. Canım hep sana mı denk geliyor bu ilaca karşı çıkan doktorlar, anlamıyorum ki.. Ya da burdakiler çok rahat...

Canım, ben buna hiç gerek duymadığım için sormadım bile.. Ama 3 aydan sonra bebeği zaten etkilemiyor diye biliyorum ben..
En azından yapısal olarak etilemiyor.. Ama benimde bu 4-5 gündür sıkıntılarım, evhamlarım başladı.. Eğer zorlanırsam, ben ilacımı çıkaracağım sanırım.. Çünkü çok kötü olursam, kalbim 150 lere çıkıyor.. Öyle olunca da, damardan ilaçlarla kalbimi normale döndürüyorlar.. O daha zararlı.. Normal, çok ta zararı olmayan bir ilacı içmeyi terecih ederim şahsen..
Bak, ben bugün farklı bir doktora gittim.. Kadın doğumcuya.. Ona da söyledim, paxil kullanıyorum en başından beri diye.. Kesinlikle kullanamazsın falan demedi.. mHatta hiçbirşey demedi.. Bana sadece kan hapı verdi, diğer ilaçlarla etkileşim yapmayacağını söyledi.. Canım hep sana mı denk geliyor bu ilaca karşı çıkan doktorlar, anlamıyorum ki.. Ya da burdakiler çok rahat...

sorma canım ya 5 doktorda beni öldürmekten beter etti. yok burdakilerin hastaya saygısı sevgisi kalmamış. beni illa çıkmaza sokuyorlar. o zaman ben 20 mg a çıkarayım çünkü bu sıkıntılarım bebeğe çok daha fazla zarar veriyor eminim. çok sağol valla iyi ki varsınız.

sorma canım ya 5 doktorda beni öldürmekten beter etti. yok burdakilerin hastaya saygısı sevgisi kalmamış. beni illa çıkmaza sokuyorlar. o zaman ben 20 mg a çıkarayım çünkü bu sıkıntılarım bebeğe çok daha fazla zarar veriyor eminim. çok sağol valla iyi ki varsınız.

Allah yardımcımız olsun hepimizin.. Bizlerin hamileliği diğerlerine kıyasla tabiiki zor geçecek..
Rabb'im yar ve yardımcımız olsun..
Bende bugün doktorda bebişimi gördüm.. 3 cm. olmuş.. Çok tatlıydı.. İçim rahatlıyor onu sağlıklı görünce..
Son 1 hafta kafayı yedim.. Bebeğime birşey oldu.. Kesin kalbi durdu dedim durdum.. Eşim bile kızdı..
Bende de bu panik başladı.. Sürekli bebeğe birşey oldu zannediyorum.. Hatta bugün saat 3 te doktordan geldim..
Saat 3 ten sonra 8-10 saat geçti, bu arada birşey oldumu ki diye düşünüyorum şimdide..
Ne olacak bu halim bilmiyorum.. Banada ilacı artırma yolları görünüyor sanki...

Allah yardımcımız olsun hepimizin.. Bizlerin hamileliği diğerlerine kıyasla tabiiki zor geçecek..
Rabb'im yar ve yardımcımız olsun..
Bende bugün doktorda bebişimi gördüm.. 3 cm. olmuş.. Çok tatlıydı.. İçim rahatlıyor onu sağlıklı görünce..
Son 1 hafta kafayı yedim.. Bebeğime birşey oldu.. Kesin kalbi durdu dedim durdum.. Eşim bile kızdı..
Bende de bu panik başladı.. Sürekli bebeğe birşey oldu zannediyorum.. Hatta bugün saat 3 te doktordan geldim..
Saat 3 ten sonra 8-10 saat geçti, bu arada birşey oldumu ki diye düşünüyorum şimdide..
Ne olacak bu halim bilmiyorum.. Banada ilacı artırma yolları görünüyor sanki...

aynı şeyleri bende hep düşünüyorum acaba birşey oldu mu olur mu diye sürekli aklıma geliyor.
işte psikolojimiz düzgün olmayınca düzgün şeylerde düşünemiyoruz.
normal hamilelik zor bizim ki katmerli zor.
Allah yardım etsin valla.

arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım, bende 19 haftalık hamileyim ve panik atak hastasıyım. Yaklaşık 8 yıldır panik atak hastasıyım. Hamile kaldığımı öğrendiğimde kullandığım ilacı bıraktım. Bu panik atak çok illet birşey ya... Tekrar tutucak korkusu bütün hayatımı mahfediyor... Hamile olduğuma bile sevinemiyorum, hatta daha çok korkuyorum. Nasıl doğurucam, nasıl geçicek hamilelik, ya doğumda ölürsem, bebeğe bişey olursa... bunları düşünmekten ataklar geliyor:::::::KK43:((( çok mutsuzum kızlar Allah hepimizin yardımcısı olsun. doktorum şimdi kullandığım ilaca tekrar başlattı, umarım çok daha iyi olurum... Aranızda panik atak olup hamileliği atlatanınız var mı? Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah:KK43:(((((

hayirli gunler kardesler bnde hamileyim ama halen dogurmadim ki gunum gecti bnm doktor 25nisan demisti ve hale tik yok amaca her hangi bir sakincasi olurmu diye merak ediyorum aslinda bn 1hafta oglumu kucagima almis olcaktim bile ama olmadi 8gundur gecti bkliyorum doktor tatilde acaba bir mahsuru yokturdur degilmi kardesler yardimci olurmusunuz bana ne yapa blirim acaba sagolun

X