Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Kızlar sizlere dua edicem bu gece.. Elimden başka birşey gelmiyor okudukça o kadar üzülüyorum ki.. Ne çaresiz bir durum çok iyi biliyorum... :KK43:

mrb kızlar nasılsınız?umarım herkes iyidir!takip edemedim doğumdan sonra pek zaman bulamıyormuş insan...şimdide biraz zaman buldum hemen yazayım dedim...6 şubatta oğlum doğdu...5 şubatta doktora gitmiştik kontrole doğum sancin başlamış dedi...bende başladı ataklar o günü bana yürüyüş yap dedi...akşam eve gelince biraz yürüyüş yaptim...arada sancim vardi şiddetli değil yada bana öyle hissedildi...o sancılarla gecenin 2sinde yatarken birden ıslandığımdı hissettim...suyum geldiğini farkettim ayaga kalıkmamla suyum boşaldı telaş sardı bizi suyun gelince hastaneye gel demişti doktor...bizde çantamızı alıp hastaneye gittik bu arada hafif paniklerim oldu oyle normal zmandaki gibi şiddetli ataklarim olmadi ne hikmetse...hastaneye gittik saat 4 gibi yatışımı yaptık..suyum gelmeye devam etti ama öyle dayanılmaz sancım daha başlamadi derken birden sancılarım kesildi...doktorum sabah geleceğini söyledi o zamana kadar suni sancı verelim dedi ben ret ettim herşey doğal olsun derdindeyim...sancımı beklerken sabah oldu doktorum geldi çok koruktuğum çatı muayenesini yaptı bebek uykarda açılma yok dedi...istersen suni sanci verelim dedi ben gene istemedim...öğlen 12 gibi sancılarım hafiften başladı...ikide bir gelip çatı muayenesi yapiyorlar açılma olmyor bebekte uykarda..diye diye akşam 14 gibi asıl sancilarim başladi neymiş oyle ya 4 dakkada bir sanci geliyor saniyeler suruyor ama o saniyeler seneler gibi oluyor...bu arada paniğim hiç bir şekilde gelmedi allahin verdiği hikmet...ben sancıyla birlikte ataklarım olursa diye çok korkuyordum..o kadar sancıya rağmen hiç açılmam olmadı bebeğimde aşağıya inmedi...suyum hiç kalmadı doktor daha fazla beklersen bebeğe zararlı olabilir istersen sezeryana alalım dedi...biraz daha bekleyelim dedim bekledik değişen bir şey olmadi sonunda sezeryana karar kılındı çok korkuktuğum herşeyi yaşadım...doğumda sezeryan olursam ameliyat masasında kalırım diye paniklerim oluyordu...ama o anda hiç paniklerim atak göstermedi...17de amelyata girdim 40 ayetel kursu okudum aklınızda olsun!17.25te oğlum gelmiş..ben bir saat sonra çıkmışım...yani doğumda sabırını allah verirmiş korukmayın kızlar panik atağımdan dolayı doğumda öleceğimi sanan ben bile atlattım....asıl iş doğumdan sonraymış lohusalık dönemde ankisitem dahada arttı bir taraftan amelyatlı bir taraftan ataklarım birtaraftan bebek var bebeğimi emizremedim biberonla sütümü sağıp veriyorum...stressten eşimle hergün kavga ediyorum...herşey üstü üste geliyor bu aralar...bebeğim ilk günden sarılık yüksek diye iğnelere maruz kaldı onun stresi..amelyatlı olup hiç yatmadın ilk günden ayakta kaldım ...ilk 14 gün hiç uyumadım desem yeri...o yuzden kızlar hamileyken daha rahatmış tadını çıkarın...herşeye rağmen sana bakan o iki çift gözler için herşeye katlanır insan...bu arada hamişler iyi beslenin stresimizi aza indirelim..yoksa benim gibi zamanında doğum olmasına rağmen bebişin kilosu düşük olur...bakımıda zor nazik olduğu zor oluyor...neyse uzun yazdım allah hepimize kolaylık versin gene yazarım ara ara kendinize ve bebişlerinize dikkat edin kızlar...

emziremeyen arkadaşlar üzülmeyin bende emziremiyorum arada sırada belki alıyo.doğdugundan beri almadı dogru düzgün.bende zaten o kadar stresli panik herşeye kafayı takan üzülen biriyimki sütüm olmuyor.hepimiz aynı durumdayız aslında.hayatı çokmu ciddiye alıyoruz acaba.beynim hiç rahat degil.

Rina bebisini gule gule buyut canim allah anali babali buyutsun acisini gostermesin logusalik cok zor allahim hepimizin sifasini versin cocuklarimiza bakma gucu kuvveti versin insallah

Ayni canim cocukla yalniz kaldimmi daha fazla tedirgin oluyorum yerimde duramiyorum artik ne dusundugumu kendimde bilmiyorum cok karisik dusunceler var o icimin sikintisi anlatilir gibi degil nedir bu kadar bunaltan anlamiyorumki banada sakinlestirici verdi spraktin diye bi alerji surubu ama hic ise yaramiyor .

merhaba gülcüm aynı sıkıntıları bende yaşadım inan seni çok iyi anlıyorum sanki insanın içinde bir bomba var ve her an patlıycakmış gibi yerinde duramama sürekli hareket ihtiyacı oluyor valla halin olmasana mecburen hareket ediyorsun başka insanların yanındada bunaltın iyice artıyor ne yapıcağını şaşırıyor insan yürüyüş yapmaya çalış açık hava ve hareket çok iyi geliyor ama çocuklara bakıcak seni anlıycak birisi olması lazım yanında benim annem vardı hiç unutmuyorum kışdı bir odanın içinde bir oraya bir buraya yürüyordum sürekli öyle geçiyordu zamanım o yüzden seni çok iyi anlıyorum Raabbim sana acil şifalar versin biranönce toparlanmanı diliyorum ve diğer arkadaşlarada rabbim şifa versin inşallah yaşamayan bilemez çok zor bir hastalık bu ...

mrb kızlar nasılsınız?umarım herkes iyidir!takip edemedim doğumdan sonra pek zaman bulamıyormuş insan...şimdide biraz zaman buldum hemen yazayım dedim...6 şubatta oğlum doğdu...5 şubatta doktora gitmiştik kontrole doğum sancin başlamış dedi...bende başladı ataklar o günü bana yürüyüş yap dedi...akşam eve gelince biraz yürüyüş yaptim...arada sancim vardi şiddetli değil yada bana öyle hissedildi...o sancılarla gecenin 2sinde yatarken birden ıslandığımdı hissettim...suyum geldiğini farkettim ayaga kalıkmamla suyum boşaldı telaş sardı bizi suyun gelince hastaneye gel demişti doktor...bizde çantamızı alıp hastaneye gittik bu arada hafif paniklerim oldu oyle normal zmandaki gibi şiddetli ataklarim olmadi ne hikmetse...hastaneye gittik saat 4 gibi yatışımı yaptık..suyum gelmeye devam etti ama öyle dayanılmaz sancım daha başlamadi derken birden sancılarım kesildi...doktorum sabah geleceğini söyledi o zamana kadar suni sancı verelim dedi ben ret ettim herşey doğal olsun derdindeyim...sancımı beklerken sabah oldu doktorum geldi çok koruktuğum çatı muayenesini yaptı bebek uykarda açılma yok dedi...istersen suni sanci verelim dedi ben gene istemedim...öğlen 12 gibi sancılarım hafiften başladı...ikide bir gelip çatı muayenesi yapiyorlar açılma olmyor bebekte uykarda..diye diye akşam 14 gibi asıl sancilarim başladi neymiş oyle ya 4 dakkada bir sanci geliyor saniyeler suruyor ama o saniyeler seneler gibi oluyor...bu arada paniğim hiç bir şekilde gelmedi allahin verdiği hikmet...ben sancıyla birlikte ataklarım olursa diye çok korkuyordum..o kadar sancıya rağmen hiç açılmam olmadı bebeğimde aşağıya inmedi...suyum hiç kalmadı doktor daha fazla beklersen bebeğe zararlı olabilir istersen sezeryana alalım dedi...biraz daha bekleyelim dedim bekledik değişen bir şey olmadi sonunda sezeryana karar kılındı çok korkuktuğum herşeyi yaşadım...doğumda sezeryan olursam ameliyat masasında kalırım diye paniklerim oluyordu...ama o anda hiç paniklerim atak göstermedi...17de amelyata girdim 40 ayetel kursu okudum aklınızda olsun!17.25te oğlum gelmiş..ben bir saat sonra çıkmışım...yani doğumda sabırını allah verirmiş korukmayın kızlar panik atağımdan dolayı doğumda öleceğimi sanan ben bile atlattım....asıl iş doğumdan sonraymış lohusalık dönemde ankisitem dahada arttı bir taraftan amelyatlı bir taraftan ataklarım birtaraftan bebek var bebeğimi emizremedim biberonla sütümü sağıp veriyorum...stressten eşimle hergün kavga ediyorum...herşey üstü üste geliyor bu aralar...bebeğim ilk günden sarılık yüksek diye iğnelere maruz kaldı onun stresi..amelyatlı olup hiç yatmadın ilk günden ayakta kaldım ...ilk 14 gün hiç uyumadım desem yeri...o yuzden kızlar hamileyken daha rahatmış tadını çıkarın...herşeye rağmen sana bakan o iki çift gözler için herşeye katlanır insan...bu arada hamişler iyi beslenin stresimizi aza indirelim..yoksa benim gibi zamanında doğum olmasına rağmen bebişin kilosu düşük olur...bakımıda zor nazik olduğu zor oluyor...neyse uzun yazdım allah hepimize kolaylık versin gene yazarım ara ara kendinize ve bebişlerinize dikkat edin kızlar...

gözün aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah sende tez zamanda düzelirsin inşallah Raabbim kolaylık sabır versin ...

Gözün aydın.Allah sağlıkla, huzurla büyütmeyi nasip etsin. Hayırlı olsun.

yogun gidiyor cnm bebiş bakması çok zormuş valla sevgileri olmasa bakılcak gibi degiller:).senin nasıl gidiyor kaç aylık oldu kızmıydı seninki.bizde seni özledik.

ben işe basladım aday cım.kızıma babaannesi bakıyor.5 martta 8 aylık olacak.işe basladığım için nete giremiyorum pek..

kızlar merhabalar beni hatırladınız mı ?başlığın eski müdavimlerinden ....

nil doğum yaptı mı ? bebeğinin ve kendisinin sağlık durumu nasıl ?

merhaba gülcüm aynı sıkıntıları bende yaşadım inan seni çok iyi anlıyorum sanki insanın içinde bir bomba var ve her an patlıycakmış gibi yerinde duramama sürekli hareket ihtiyacı oluyor valla halin olmasana mecburen hareket ediyorsun başka insanların yanındada bunaltın iyice artıyor ne yapıcağını şaşırıyor insan yürüyüş yapmaya çalış açık hava ve hareket çok iyi geliyor ama çocuklara bakıcak seni anlıycak birisi olması lazım yanında benim annem vardı hiç unutmuyorum kışdı bir odanın içinde bir oraya bir buraya yürüyordum sürekli öyle geçiyordu zamanım o yüzden seni çok iyi anlıyorum Raabbim sana acil şifalar versin biranönce toparlanmanı diliyorum ve diğer arkadaşlarada rabbim şifa versin inşallah yaşamayan bilemez çok zor bir hastalık bu ...

amin canım allah razı olsun toparlayabiliyormu insan bu günleri unutup eski hayatına dönebiliyormu. ben artık eskiden nasıl oldugumu bile unuttum panik atak tek başına bu kadar degil bu depresyonla birleşince maf oldum o saçma sapan düşünceler beni çok boguyor sendemi depresyon geçirdin canım geçiyormu birde o saçma tuhaf kötü düşünceler mutsuzluk eski hayatını unutma bunlar hastalıktanmı oluyor ilaçtanmı ve en önemlisi geçiyormu unutuluyormu bir an bile iyi olsam hastayım ben diye hemen geri düşüyorum elimde degil sonra yine birsürü kötü düşünce dayanılmaz iç sıkıntısı zarar verme korkusu gerçekten artık deliricem diye çok korkuyorum.bu sefer resmen düşünce mekanızmam bozulmuş gibi sürekli düşüncelerim boyut degiştiriyor gibi başka başka abuk subuk içimi kaldıran sıkıntı veren düşünceler.tarif edemiyorum yaşadıklarımı sürekli kendimi zorluyorum düzelebilmek için.allahım yardım etsin.

Kizlar gunlerdir yazilarinizi okuyorum bende 6 haftalik hamileyim ayni dertleri yasiyorm korkunc gunler geciriyorum 1 tane oglum var ilk rahatsizlandigimda pskytrs gittim cipralex verdi sonra yan etkilerinden acile ben dil alti ertesi gun tekrar psikytris ativan yazdi ativani aldgmda rahatlagm hissetmek beni biraz gevsetmisti sonra test yapip hamile old gorunce soka girdim gece ativanla sakinlesmeye calistim kanamam oldu dusuyomu diye dusundum belki dedim benim icin hayirlisi bu cok kotuyum varsa yoksada kabulum 1 hafta sonra ogrenicem kalp atisi varmi yokmu ilk hamileligimdede aylniydim kizlar ne olur yazisalim aranizda ilac kullanan varmi

Kizlar her gun girelim bu sayfaya ne olur cok kotuyum 6haftalik hamileyim oluyorum sanki

Kizlar birbirimize tlf numaralarimiz verelim telefonla konusalim lutfen bana cvp yazin cok kotuyum

Cok kotuyum kizlar ne yapdam toplayamiyorum kendimi lutfen yardim edin

fuja, ne kadarlık hamilesin? İlk hamileliğinde de kanama olduysa belki bu yerleşme kanamasıdır? Ben de hamile olduğumu öğrenince ilaçlarımı bıraktım ki bitanesi yeşil reçeteliydi. Şöyle bişey varmış; Eğer ilaç içerken hamile kalırsan ya hep ya hiç kuralı varmış. Yani bebeğin yaşıyorsa, zaten yaşıyacaktır. İnşallah kalp atışını görürsün. Yazdıklarımı gördün mü bilmiyorum. 18. haftada ilaca başladım tekrar. Hamileliğimi ilaçla sürdürdüm. Burdaki bir çok kişi de öyle. Şimdi süt veriyorum ve ilaca devam ediyorum. Allah yardımcın olsun. İnşallah sorunsuz bir hamilelik yaşarsın.

Kizlar nerdesiniz ativan almadan rahatlayamiyorum benim gibi olan varmi

Yanlış hatırlamıyorsam burda biri yazmıştı hamileyken Ativan içmişti kısa bi süre. Bence psikiyatrınla görüş ve uygun bir ilaca başla. Ben de normalde içtiğim ilaçları hamileyken kullanamadım. Başka bi ilaca başladım. Sosyal hayatım sıfırlandı. İlaç az geeldi. Ama yapacak başka bişey yoktu.

Canimsin cok sagol birinden cvp almak ne guzel daha once kanamam olmadi pskytrs gittigim gun kanamam old ilacimi birakamadm ativansiz duramiyorum dr antidepresana dgl ama ativani cok bunaldgmda alablcgm soyledi bazen o bile yetmio diger gebeligimde 5 ay surdu ama bu defa sanki daha cok korkuyo gibiym zaten bu belirsizlik beni daha cok yikio hele o migde bulantilarini dusundukce daha fena oluyorum

Canimsin cok sagol birinden cvp almak ne guzel daha once kanamam olmadi pskytrs gittigim gun kanamam old ilacimi birakamadm ativansiz duramiyorum dr antidepresana dgl ama ativani cok bunaldgmda alablcgm soyledi bazen o bile yetmio diger gebeligimde 5 ay surdu ama bu defa sanki daha cok korkuyo gibiym zaten bu belirsizlik beni daha cok yikio hele o migde bulantilarini dusundukce daha fena oluyorum

Sen de sağol. Diğer bebeğine hamileyken de ilaç kullandın mı? Bana sorsan ilk 3 ay hiç bişey kullanma derim. Burdaki herkes ilaçsız duramıyor zaten :) Ben ilaçları bıraktığımda baş dönmesinden savruluyordum. 7/24 yaşadım bunu. Doktorun hamileyken mi tavsiye etti Ativan'ı? Mümkünse gebelik kategorisi C olan bi ilaç al. Tabi bu benim fikrim. Doktorunla görüşmeden ilaç değiştirme. Korku hepimizin başında. İnşallah bir hafta sonra mutlu haberi alıp kaygılarından kurtulursun.

X