Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Bende hamd olsun idare ediyorum iyiyim. Sen nasılsın nasıl geçiyo uyku düzenin nasıl oldu

Bende iyiyim cok sükür artik uyuyabiliyorum ilac sayesinde daha huzurluyum Asyaylada birbirimize alistik baya ona bakabildikce daha iyi hissediyorum cok sükür biraz bas dönmesi ve uyusmasi devam ediyor sali günü kontrolüm var doktor ne dicek ilaca merak ediyorum
Dün Asyayi kontrole göturdüm xanax kullandigimi söyledim doktoru bi sorunu yok ilacta bi sorun yaratmaz zannetmiyorum dedi icim rahatladi biraz daha
İnsallah hersey dahada guzel olacak

Bende iyiyim cok sükür artik uyuyabiliyorum ilac sayesinde daha huzurluyum Asyaylada birbirimize alistik baya ona bakabildikce daha iyi hissediyorum cok sükür biraz bas dönmesi ve uyusmasi devam ediyor sali günü kontrolüm var doktor ne dicek ilaca merak ediyorum
Dün Asyayi kontrole göturdüm xanax kullandigimi söyledim doktoru bi sorunu yok ilacta bi sorun yaratmaz zannetmiyorum dedi icim rahatladi biraz daha

Maaşallah sana Sevim :) Çok sevindim gerçekten. baş dönmesi-uyuşması da yavaş yavaş gecer İnşallah. Cümlelerinden belli oluyor daha sakin olduğun. Allah bozmasın. Allah daha iyi günler nasip etsin...

Selammm kızlarımmm, cümleten iyi pazarlar diliyorumm.
Nasılsınız bakalım ? Bi süredir sadece takipteydim, bugün fırsatım varken yazayım istedim.
Geçirdiğim stres dolu 2 haftdan dolayı olsa gerek ki bugünlerde başım kazan gibi, sanki üstünde biri oturuyo, o dere ağır..
Hamilelik hormonları ve sıcaklar yüzünden, çarpıntım artıyo arada, başım sanki dönüyo gibi, durum berbat..
Kendimi devamlı hasta gibi hissediyorum :KK43:
İnşallah sizlerde yaramas bir durum yoktur.
Sevimcim iyi olmana çok çokkk sevndim, inşallah daha da iyi olucaksın. 0 dönme ve uyuşmalar benimde bu aralar peşimde ve ilaç kullanmıyorum. İnşallah bunları da atlatıcaz. Kontrolden sonrada güsel haberlerle gelirsin inşallah..

Maaşallah sana Sevim :) Çok sevindim gerçekten. baş dönmesi-uyuşması da yavaş yavaş gecer İnşallah. Cümlelerinden belli oluyor daha sakin olduğun. Allah bozmasın. Allah daha iyi günler nasip etsin...

Tesekkur ederim cnm
İnsallah dahada iyi olacaz

Selammm kızlarımmm, cümleten iyi pazarlar diliyorumm.
Nasılsınız bakalım ? Bi süredir sadece takipteydim, bugün fırsatım varken yazayım istedim.
Geçirdiğim stres dolu 2 haftdan dolayı olsa gerek ki bugünlerde başım kazan gibi, sanki üstünde biri oturuyo, o dere ağır..
Hamilelik hormonları ve sıcaklar yüzünden, çarpıntım artıyo arada, başım sanki dönüyo gibi, durum berbat..
Kendimi devamlı hasta gibi hissediyorum :KK43:
İnşallah sizlerde yaramas bir durum yoktur.

Sevimcim iyi olmana çok çokkk sevndim, inşallah daha da iyi olucaksın. 0 dönme ve uyuşmalar benimde bu aralar peşimde ve ilaç kullanmıyorum. İnşallah bunları da atlatıcaz. Kontrolden sonrada güsel haberlerle gelirsin inşallah..

Amiin cnm insallah
Sende daha iyi olursun insallah

Ya siz ne gıcık insanlarsiniz
İnsani agiz tadiyla bi bunalima sokmuyorsunuz:)
Ne desem olumlu bisey bulmak zorundamisiniz????
Saka bir yana Allah sizden razi olsun
Ne zaman pes dicek olsam
Hooooop dur bakalim bunlar normal diyorsunuz beni kendime getiriyorsunuz tesekkur ederim ezan okunuyor suanda Rabbim gönlünüzün muradini versin insallah
Bu arada ben bugun aciklanan kpss memur atamalariyla milli egitim bakanligina memur olarak atandim kizlar insallah hakkimda hayirlisi olur

Ya ben bu mesajı yeni görüyorum özür dilerim.

Hakkaten gıcığımdır söylemesi ayıp :))

Allah senden de razı olsun. BEnim için ne diliyorsan Allah sana iki katını nasip etsin. (Amin)

İnan derin bir oh çektim en çok uyumana sonrada kendini iyi hissetmene çok sevindim. Yavaş yavaş iyi olmaya başladığının sinyalleri bunlar inşallah Rabb'imin izniyle. Çok çok daha iyi günlere hep beraber inşallah

Kızlar dünden beri kötüyüm.. Kafam sanki bomboş gibi.. İçime korku giriyor.. Deliricem çocuğuma bakamıcam diye korku giriyor..
Allahımm ne zaman kurtulucam :KK43:
Herşey çok güzel hiç bir sorunum yok neden oluyor böyle kızlar neden

Kızlar dünden beri kötüyüm.. Kafam sanki bomboş gibi.. İçime korku giriyor.. Deliricem çocuğuma bakamıcam diye korku giriyor..

Bak sana bişey anlatayım;

Kızım 6. ayını bitirdi çok şükür.Geçen gün mutfaktaydım. O da debeleniyordu yüz üstü. Gidip bakayım dedim. Mutfağım açık. Aslında görebiliyorum her an. Gidip kaldırdım, bir de ne göreyim! Burnunun üstünde gözünün kenarına yakın yer kanıyor. Ödüm koptu. Çok korktum. Etrafta kan izi aradım. Sonra anladım ki burnunu derince çizmiş.Kendime kızdım çocuğa bakamıyorum diye. Üzüldüm.

7. ayda bile bunu hissedebiliyorsam, senin -hatta Sevim'in henüz kırklıyken böyle hissetmeniz çok normal. Bebeklerimizi seviyoruz ve ona yetemiycemizi düşünüyoruz. Bu da panik yapmamıza sebep oluyor. Panik ataklı olduğumuz için de daha çok panik yapıyoruz.

Tabii ki bebeğine bakabileceksin. Tabii ki iyi bir anne olacaksın. Vesvese bunlar. Allah'ın izniyle geçecek. İyi düşün, iyi olsun Melek'cim. Her şey normal, her şey yolunda. Bunlar beynimizin oyunları, şeytan vesvesesi. La havle okuyalım bol bol.

İnşallah daha iyi hissedersin.

Biraz da bunaldın sanırım melekcim Buda etken olabilir. Haliyle çok yoğun tatlı telaşlar ama çok yorucu günler geçiriyorsun malum gelen giden evin kalabalığı derken zaten evden çıkamıyorsun ama bir süre sonra oturacak bu düZen geçecek Allah'ın izniyle daha rahat edeceksin inşallah

çok teşekkür ederim paylaşımın için,nasıl iyi geldi söylediklerin anlatamam...ben şu an hamile değilim,günlük 150 mg(1,5) doz lustral alıyorum korumayı da bıraktık-gebelik olduğu an kesicez dedi doktor, nasip bakalım..sen lustrali bıraktığında atak yaşadın mı, ya da takıntıların(okb) falan var mıydı?[/QUOT

İlaçları bıraktığım için değil hamileliğim yüzünden ataklar yaşadım ben hep.onu kucağıma alamıcam korkusu ilk kızım gibi onu da kaybetme korkusu ataklarımı çarpıntılarımı devam ettirdi.ben ilaçları bırakınca yaetkisi ya da yoksunluk olacağına inanmıyorum.çünkü 2008de kızımı kaybettiğimde çok ağır tedavi gördüm ve kendi isteğimle yavaş yvaş dr.kontrolünde kestim.babamın cenazesinde bile o acıyla bile başlamadım.inanma öyle şeylere.kendine güven Allahına dua et.bebişim uyanıyor yazarım yine sormak istediklerini sorabilirsin

Melekcim bu bebeklerin günü günune uymuyor
Cok uyuyor diye sikayet ettigim kizim 3-4 gundur gece kalkiyor saatlerce uyumuyor
Dun gece saat 3 te kalti bmve inanirmisin hala uyumadi suanda yanimda yine mızmiz o agladi ben agladim az önce
Karni tok alti temiz dus aldirdim gaz ilaci verdim ama yok uyumuyor
Yok diyorum bazen ben evime gidip asyayla esimle bi düzen tutturamicam
Hayat böyle mutsuz uykusuz gecip gidecek:KK43:
Ama sanirim en zor zamanlardayiz
Bide üstüne bizim hastaliklar tam tuz biber oluyor:KK43:
Gececek melekcim gececek bugünler insallah:KK43:(

Kizlar bu arada benim sezaryen dikis yerimde findik büyüklügünde iki tane sertlik var yeni olusuyor agriyorda bi kac gündur bu neyin nesi yasayan varmi
Doktora sordum dikisler kayniyor dedi ama pek mantikli gelmedi
Ben ilk günlerden beri pek yatamadim su illet hastalik yuzunden acaba ondan mi

Kizlar bu arada benim sezaryen dikis yerimde findik büyüklügünde iki tane sertlik var yeni olusuyor agriyorda bi kac gündur bu neyin nesi yasayan varmi
Doktora sordum dikisler kayniyor dedi ama pek mantikli gelmedi
Ben ilk günlerden beri pek yatamadim su illet hastalik yuzunden acaba ondan mi

Eh yani Sevim, kendin sorup kendin cevap veriyosun :) Dinlenmen lazım, yatman lazım. İç çamaşırının lastiği gelmesin dikişinin üstüne. Dikkat et. Bir de banyoda kese filan sürme. Dikişlerimi görücem diye karnını çekiştirme. Bebeğini karnına bastırma. Aynayla bak bakalım iltihap gibi bişey gözüküyor mu? Öyle bişey vasa doktora görünene kadar baticon sür.

Bir de bebeğin huysuzluk yaptığında yüz üstü göğsüne yatır. kalbini duysun, senin sıcaklığını hissetsin. Bu şekilde rahatlatıcı bi müzik açabilirsin ya da evde ufak turlar atabilirsin. Benim kızım ilk doğduğunda böyle göğsümde uyurdu. saatlerce kımıldamadığımı bilirim :) Şimdi de bi derdi olunca kafasını göğsüme, omzuma koyuyor :)

Gaz ilacı ne kullanıyosun? Sen de rezene iç. O da bebeğe fayda eder. Karnını, sırtını bebe yağıyla ov. Kendi ellerini ısıt ve bebeğinin karnına koy. Gazı varsa çıkarmasında yardımcı olur. Bak büyüdükçe iyice uyanacak. Hiç bir sorunu olmasa bile büyüdükçe uyanıklık süresi artacak annesi.

Eh yani Sevim, kendin sorup kendin cevap veriyosun :) Dinlenmen lazım, yatman lazım. İç çamaşırının lastiği gelmesin dikişinin üstüne. Dikkat et. Bir de banyoda kese filan sürme. Dikişlerimi görücem diye karnını çekiştirme. Bebeğini karnına bastırma. Aynayla bak bakalım iltihap gibi bişey gözüküyor mu? Öyle bişey vasa doktora görünene kadar baticon sür.

Bir de bebeğin huysuzluk yaptığında yüz üstü göğsüne yatır. kalbini duysun, senin sıcaklığını hissetsin. Bu şekilde rahatlatıcı bi müzik açabilirsin ya da evde ufak turlar atabilirsin. Benim kızım ilk doğduğunda böyle göğsümde uyurdu. saatlerce kımıldamadığımı bilirim :) Şimdi de bi derdi olunca kafasını göğsüme, omzuma koyuyor :)

Gaz ilacı ne kullanıyosun? Sen de rezene iç. O da bebeğe fayda eder. Karnını, sırtını bebe yağıyla ov. Kendi ellerini ısıt ve bebeğinin karnına koy. Gazı varsa çıkarmasında yardımcı olur. Bak büyüdükçe iyice uyanacak. Hiç bir sorunu olmasa bile büyüdükçe uyanıklık süresi artacak annesi.

Biogaia damla ve aguline surup canim gaz ilaci
Cumartesi doktora gosterdim yara izine bakip normal dedi ama bana pek normal gelmiyor ici bezelenmeye basladi fitik olusabiliyormus ondan korktum
Asya dogdugu gunden beri kucagimda emiyor yatarak emziremedim cunku ben huzursuzluktan yerimde duramiyordum
Ne bilim ya bidaha ameliyat olmak zorunda kalmayalimda:KK43:

Biogaia damla ve aguline surup canim gaz ilaci
Cumartesi doktora gosterdim yara izine bakip normal dedi ama bana pek normal gelmiyor ici bezelenmeye basladi fitik olusabiliyormus ondan korktum
Asya dogdugu gunden beri kucagimda emiyor yatarak emziremedim cunku ben huzursuzluktan yerimde duramiyordum
Ne bilim ya bidaha ameliyat olmak zorunda kalmayalimda:KK43:

Bide seni arayan numara bendim sanirim musait degilsin
Rezene hergun iciyorum göbegi daha bugun düstu artik karnina masaj yaparim
Benimde batikona alerjim var hic kullanamadim ama antibiyotik kullandim bir kutu bitirdim iltihap olabilirmi ki görünürde bisey yok kapanmis duruyor distan

Bide seni arayan numara bendim sanirim musait degilsin
Rezene hergun iciyorum göbegi daha bugun düstu artik karnina masaj yaparim
Benimde batikona alerjim var hic kullanamadim ama antibiyotik kullandim bir kutu bitirdim iltihap olabilirmi ki görünürde bisey yok kapanmis duruyor distan

Valla aklıma ilk sen geldin. :) Kıza süt veriyordum.

Bende benzer şeyler olmadı. belki üşütmüşsündür.Üşütünce dikiş yerleri şişer derler.

Ben de gaz ilacı sab simplex kullandım. Bir de wind salbe diye bi krem var. Kimyon yağı var içinde. Doğal ürün. bebeğin karnına bu kremle masaj yapınca iyi geliyor. Ben bebeğimin göbeğinin düştüğünü bile göremedim :KK43:

Kızlar iyi geceler herkeze bir ramazana daha eriştik hep beraber inşallah. Hepimiz adına hayırlı mübarek olsun inşallah. Bazılarımız orucumuzu tutamasakta bu mübarek ayın havası huzuru yeter bol bol dua edelim kızlar Rabbim kabul eder inşallah.

Kızlar iyi geceler herkeze bir ramazana daha eriştik hep beraber inşallah. Hepimiz adına hayırlı mübarek olsun inşallah. Bazılarımız orucumuzu tutamasakta bu mübarek ayın havası huzuru yeter bol bol dua edelim kızlar Rabbim kabul eder inşallah.

Günaydın. Sana ve okuyan herkese hayırlı Ramazanlar, Hayırlı sahurlar. Allah dualarımızı kabul etsin. (Amin)

X