Saç Rengi ve Saç Boyama Papatya Suyuyla Sac Rengini Acan Var Mi?

dscf0067en0.jpg
98755149ai7.jpg

doğal saç rengim senin kisinden 1 2 ton daha açığı

Tresan papatya özlü sampuani almaya karar verdim, gelismeleri söylerim size. Aranizda kullanan ya da kullanmayi düsünen var mi?

Tresan papatya özlü sampuani almaya karar verdim, gelismeleri söylerim size. Aranizda kullanan ya da kullanmayi düsünen var mi?
Canım, lush'un papatya özlü bir katı şampuanı var amacı kumral ve sarı saçların rengini açmak ve saçların rengini parlaklaştırmak bunu dene derim...Ayrıca yine lush'ta marilyn saç kremide aynı işe yarıyor her ikisini alabilirsin veya seçme zorunluluğun varsa sadece katı şampuanı alabilirsin...Ben deneyip memnun kalmıştım...Tresan denemedim o yüzden onun için yorum yapamıyorum...

Son düzenleme:
Canım, lush'un papatya özlü bir katı şampuanı var amacı kumral ve sarı saçların rengini açmak ve saçların rengini parlaklaştırmak bunu dene derim...Ayrıca yine lush'ta marilyn saç kremide aynı işe yarıyor her ikisini alabilirsin veya seçme zorunluluğun varsa sadece katı şampuanı alabilirsin...Ben deneyip memnun kalmıştım...Tresan denemedim o yüzden onun için yorum yapamıyorum...

O da olabilir aslinda, ama sanirim onun fiyati biraz pahali. Bir de Izmir'de nereden bulabilirim? Benim saclarimda sari isiltilar var, onlari daha da parlaklatirirsa iyi olur. Bir de kisin da aciyor dimi sac rengini yani günese ihtiyac var mi? Öneri icin tesekkürler bu arada. :KK71: Benim asil sevdam siyah sac ama saclarimi boyamayi düsünmüyorum artik. En iyisi dogal yöntemlerle ufak degisiklikler yapmak. :KK6:

O da olabilir aslinda, ama sanirim onun fiyati biraz pahali. Bir de Izmir'de nereden bulabilirim? Benim saclarimda sari isiltilar var, onlari daha da parlaklatirirsa iyi olur. Bir de kisin da aciyor dimi sac rengini yani günese ihtiyac var mi? Öneri icin tesekkürler bu arada. :KK71: Benim asil sevdam siyah sac ama saclarimi boyamayi düsünmüyorum artik. En iyisi dogal yöntemlerle ufak degisiklikler yapmak. :KK6:

Güneşle bir alakası yok tatlım, şampuan yerine bunu kullanıyorsun sadece fiyatı çok pahalı değil çünkü epey uzun kullanılıyor,minicik bir parça kesiyorsun yavaş yavaş kullanıyorsun onu... internetten sipariş olanağın var...Bunun dışında birde aktardan gerçek alman papatyası alıp bir bardak sıcak su içine 5-6 papatya atarsan ve bunu her banyodan sonra durulama suyu olarak kullanırsan etkisini daha çabuk görürsün.Bilgi alabileceğin linki sana özelden atıyorum...

Son düzenleme:
:KK43: üzüldüm canım ya ama ben asla saçıma boya sürdürmücem alman papatyası sürdüm bu gün saçlarım açıldı zaten saçlarım orta kumral yani bazı yerleri sarımsı saç tellerim çok ince bir de hep tresan papatya schampoo var onu kullanıyorum yumuşacık yapıyor gerçekten canım eğer en az 3 hafta bile deneseydin 21 gün yani:KK70: canım sarı sarı olurdu saçlarının bazı yerleri ve bir de şöyle bir durum var güneşe o saçları çıkarttın mı acayip parlıyor anlatamam sana bunu canım süper bir bitki bu papatya birde demiştim ya yarım limonu sık içine mükkemmel bir bitki yani ve buradan bütün kızlara sesleniyorum o caanım doğal saçlarınıza boya deydirmeyin ileride çok kötü saçlarınız oluyor teyzeminde öyle şimdi çok pişman saçlarıda uzamıyor yazık etmeyin güzel saçlarınıza ve demiştim kumral kestane ve koyu açık kahverengi saçlarınıza papatya suyunu (dilerseniz alman papatyası aktarlarda satılıyor daha etkili hele o koyu kahve saçlar için büyük bir mucisze:KK70:)sürün alın size hem saçınızda beslenir hemde güneşte parlar bu arada ben en iyi şu papatya suyu tarifini vereyim.
Alman Papatyası (ya da mayıs papatyası ama alman papatyası daha etkilidir kızlar)
5 Su Bardağı Su
Yarım Kesilmiş Limon (papatyayı kaynatıp süzdükten sonra içine sıkınız)
Hazırlanışı:İlk önce 5 su bardağı suyu bir tencere koyup orta ateşte ısıtalım sonra 1-2 dk sonra papatyalarımızı (alman-mayıs papatyası tercihe göre) suya ekleyip 10 dk boyunca bekleyelim sonra bir süzgeç alıp süzelim dilerseniz bir fısfısın içine koyun daha kolay oluyor şekerler sonra soğumaya alalım yarım kesilmiş limonu içine sıkalım sonra balkona çıkalım fısfıssa saçlarını tarayak sürün ya da bardak ile kafanızdan bocalayın farketmez tarayın en az 30 dk güneşte kurutun saçlarınızı eğer koyu saçlılarda açılma olmassa bilsinlerki üzülmeyin açılana kadar devam zaten 1 haftadan sonra açılmaya başlıyor hadi kolay gelsin arkdaşlar

cnmm diğer sayfalarda verdiğin cevapları okudum mesaj sınırın oldugundan mesaj atamıyormussun burdan cevap verrirsen sevinirimmm :KK43:

boyalı saçlarda etkili olmuyo ben denedim saçımda boya varken sonra oksijenli suyu denedim ama onun yakma ihtimali var benim saçlarım kalın oyüzden hiç bişey olmuyo saçım turuncu gibi birşey olmuştu sonra küllü yaptım üstüne hoş durdu ama boya daha iyi :) :KK66:

bi önerim var suan saçında hiç boya olmayanlar saçlarını papatya suyuyla açsınlar bi zaman sonra geçiyo ama ben saçımı orta okulda siyaha boyadım çok pişman oldum şimdi saçımı sarı yapardım ne güzel, bir sürü işlemden geçti saçım ...

Son düzenleme:
Benim saçlarım doğal koyu kahve 2 yaz önce yapmıştım papatyayı lanet ettim saçımın parlaklığını falan aldı iğrenç solgun bi renk yapıp koyulaştırdı .sonra lush'n katı şampuanını (the blonde) kullandım yalnızca 1 kez o kadar kuruttu ki saçımı keçe gibi oldu o kadar saç kremi kullanmama rağmen cesaret edip tekrar dokunamadım duruyr koca kalıp şampuan hala .İzmir'de agorada bulabilirsin .

Benim saçlarım doğal koyu kahve 2 yaz önce yapmıştım papatyayı lanet ettim saçımın parlaklığını falan aldı iğrenç solgun bi renk yapıp koyulaştırdı .sonra lush'n katı şampuanını (the blonde) kullandım yalnızca 1 kez o kadar kuruttu ki saçımı keçe gibi oldu o kadar saç kremi kullanmama rağmen cesaret edip tekrar dokunamadım duruyr koca kalıp şampuan hala .İzmir'de agorada bulabilirsin .

Canım, papatya, lush sampuan ve saç kremi bunların hepsi orta kumral saçların üzerinde sarı ışıltılar yaratmak için( koyu kumral ve daha koyu saçlarda işe yaramaz), kahve saçlılarda tabii ki aynı etki olmaması normal, sarı saç istiyorsan saçların önce açılacak sonra boyanacak, bunun sizin için doğal bir yolu yok ama dersen ki ben saçımda kızıl yansımalar istiyorum o zaman işin çok kolay...Ne yazık ki bu forumda ve internette bir çok yerde koyu renk saçlı hatunlar saçlarını iki defa papatya suyu ile yıkayarak sarı renge dönüştürdüklerini iddia ettikleri için yanılgıya düşüyorsunuz, onlar her ne kadar aksini iddia etselerde sadece papatya değil peroxit veya oksijenli su da katıyorlar yaptıkları karışıma ... Ben doğal sarışınım buna rağmen saçımın rengini iki ton açabilmek için en az 20 gün düzenli papatya kullanmam lazım anla yani ve ancak güneş+papatya+deniz üçlüsü yanyana geldiğinde ciddi manada gözle görülür biçimde açılıyor saçlarım bunun dışında belli belirsiz...Kısaca öyle saçıma papatya sürdüm hemen açıldı üç günde şu renk oldu diyenlere inanmayın...Ayrıca blonde katı şampuanın bazı saç tiplerini sertleştirdiği bir çok yerde yazıldı çizildi, düzenli kullandıktan sonra ancak saç alışıyor yoksa cidden kazık gibi... Şu an blonde şampuan üretilmiyor çünkü ülkemizden talep görmediler ki sebebi saçı sertleştirmesi olabilir...

Papatya olarak alman papatyası yerine bildiğimiz tıbbi papatya verdilerse saçı kurutur, aradaki farkı öğrenmeden aktara gitmeyin kızlar,aktarlarda 3 çeşit papatya var çünkü...Siz en sağlamı eczaneden tisan papatya alın, poşet çay gibi demleyin...

benim saçlarıma uyguladım ben de papatyayı rengi açıldı ama inanılmaz kırıldı uçları saçlarımın önleri de kurudu. Tabi saçlarımın cinsi de kuru ve kıvırcık. şimdi de yağ bakımına geçtim

benim saçlarıma uyguladım ben de papatyayı rengi açıldı ama inanılmaz kırıldı uçları saçlarımın önleri de kurudu. Tabi saçlarımın cinsi de kuru ve kıvırcık. şimdi de yağ bakımına geçtim

Nasıl bir papatya kullandın canım? Klasik papatyayı alman papatyası diye veriyorlar çünkü ve o da saçı tıpkı oksijenli su gibi okside edip kurutuyor...Bu yüzden dikkat edin diyorum...Her papatya saça sürülmez...

kızlar ben aktardan hazır papatya aldım pakette 10 tane var poset seklınde..3 tl mıydı neydı..kestane saclarım ztn cok acmak degıldı derdım denemek ıstedım.banyodan sonra kaynatıp doktum 4 defa yaptım suana kadar.hıc gunese cıkmadan.ön kahkullerımde baya bı fark etti.ısıltılı oldu resmen.tbı hıc boya yok sacımda.bıde cok uzun oldugu ıcın sacım uclarında fln aynı etkı olmadı eşit olmadı :KK9: gunese cıkarak yapıcam bıde.paylaşıyım sızlede dedım.:79: :nazar:

Son düzenleme:
ben bunu papatyayla değilde beyaz sabunla denedim bildiğimiz kalıp sabunla yani:KK1:
ve saçlarım baya bi koyuydu siyah gibi olmuştu ve içinde kızıllıklar vardı çok pişman olmuştum açmak için çırpındım baya.saçlarımın uçlarına(diplerine yapsam o saçı öldüm billah açamazdım :KK1: ) banyoda beyaz sabunla bildiğin çitiledim yani:KK1: sonra biraz açılmıştı hatırlıyorum.dene bence faydası oluyo.ama siyahta olcağnı zannetmiyorum:KK50:

Bnde bugün yada yarın deneyeceğim bnm saçlarım koyu renk ama kolay açılan bi saç (örn=limon) açık renk oluyo yan, :KK70: nese bie limon suyu flan uyguladığm için arada açık renkler fln var güneş yok ama saç kurutma makinesiyle ısı versem açılırmı ?????????????????????????????????

Kızlar saçım koyu kahve bu yaz papatya suyu yapmayı düşünüyorum.Ya turuncu gibi yapar mı ? Ben sarıya dönük kumral istiyorum da. Benim saç rengimde olan ve yapan var mı ?

Papatya sarışınlar ve kumrallar için, koyu renk saçlılar denemesin, kahveler siyahlar için uygun değil... Saçım koyu kahve kullandım rengi açıldı diyenlerede itibar etmeyin ayrıca, ben sarışınım buna rağmen benimki bile çok uzun sürede açılıyor...

Gelelim beyaz sabuna, beyaz sabun boya akıtır, bunun dışında doğal saçta renk açma özelliği yoktur...

Benim saç rengim özünde kumraldır,eşim boyatmama karşı olduğu için, bende 2 yazdır tatilde hazır sprey papatya suyu kullandım ve baya açıldı platin degil ama koyu sarılar var aralarda güneşte daha çok parlıyo. Bu yaz tekrar kullanıcam gitgide dahada açıliyo çünkü:KK1:

Papatya sarışınlar ve kumrallar için, koyu renk saçlılar denemesin, kahveler siyahlar için uygun değil... Saçım koyu kahve kullandım rengi açıldı diyenlerede itibar etmeyin ayrıca, ben sarışınım buna rağmen benimki bile çok uzun sürede açılıyor...

Gelelim beyaz sabuna, beyaz sabun boya akıtır, bunun dışında doğal saçta renk açma özelliği yoktur...

peki limon suyuyla mümkünmü çnkü bn denemiştim hepsini deil aradaki saçları açtı ama çok belli olmuyo yinede bana yrdm edin bıktm bu saçlardn zaten hiç parlamıyolr çok kötü duruyo sürekli kabarıyolr ,

Benim saç rengim özünde kumraldır,eşim boyatmama karşı olduğu için, bende 2 yazdır tatilde hazır sprey papatya suyu kullandım ve baya açıldı platin degil ama koyu sarılar var aralarda güneşte daha çok parlıyo. Bu yaz tekrar kullanıcam gitgide dahada açıliyo çünkü:KK1:

peki bnm saçımı açarmı bnm saçmda siyah gibi ama biraz açıldı

X