Parfüm uzmanlari sizce hangisi? tavsiyelerinizi bekliyorum :)))

Moonlight25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012
214
0
Kizlar tekrar Merhaba,

bugüne kadar orjinal ve dolma olmak üzere bircok parfüm kullandim ve denedim.
Aralarinda gercekten cok güzel begendigim parfümlerde oldu.Ama nedense hep birseylerin eksikligini hissetim ve bu yüzden de hicbir parfümü tam olarak benimseyemedim.
Buzamana kadar kullandigim ve begendigim parfümlerin cogu cok taninmis, kimi cok hafif kimi cok agir ve bazilari malesef bana gecmisde yasadigim bazi tatsiz olaylari hatirlatiyor.Bugün bir konu actim ama sonradan fark ettimki biraz karisik olmus. Bu yüzden aradigim kokuyu acik bir sekilde tekrar yazma gereksinimi duydum.

Aklimada olan Parfümler: Ysl Cinema, Escada Magnetizm ve Armani She

1.) Öncelikle bu üc parfüm arasindan bana hangisini önerirsiniz?
2.) Asada saydigim özelikleri göz önünde bulundurucak olursaniz
( buzamana kadar kullanmis olduklarimin disinda) bana önerebiliceginzi farkli parfümler varmi?

Parfümde aradigim özellikler:

-1 Tek bir notanin agir bastigi bir parfüm istemiyorum. Bu tip parfümleri cok sikici buluyorum.
Genelde cicek ve vanilya karisimi parfümleri begenmisimdir.Ama bunaltici olmamak sartiyla
baharatli yada Magnetizim gibi sekerli kokularida severim.

-2 Dikkat cekici olsun. Yani kendini fark etirsin ama mümkünse bunu kimseyi
rahatsiz etmeden yapsin. Kas yapayim derken göz cikarmak istemiyorum.

-3 Erkeklerin begendigi tarzda bir koku olsun. Tabiki önemli olan önce kokuyu benim begenip benimsemem.
Ve kullandigimda kendimi mutlu hissetmem. Yinede karsi cinsin fikirlerini
cok önemsiyorum ve onlara hitap edicek birsey kullanmak istiyorum.

-4 Yazin pek parfüm kullandigimi söyliyemem. Zaten nekadar hafif olursa olsun sicakta en hafif parfümler
bile agirlasip insani bunaltiyor. Sonbahar, kis ve ilkbaharda kullanabilicegim bir Parfüm tercigim. Ne cok hafif
ne cok agir tam kararinda. Ne demisler herseyin fazlasi zarar :)))

-5 kalici olsun. Bazi parfümler diyerleirne göre daha kalici olabiliyor.
Bu tabi biraz cilt yapimizlada alakali. Benim cildim cok kuru oldugundan
kalicilik konusunda malesef sorun yasiyorum.

-6 farkli birsey istiyorum. Farklidan kastim yeni vs degil benim buzamana kadar kullandigim
parfümlerden farkli olsun yeter. Yoksa tavsiye ediceginiz klasik kokularada acigim.Asagida
aklima gelen buzamana kadar denemis ve kulanmis oldugum parfümlerden bazilerini yazdim.

kendimi resmen Ali agaoglu gibi hissediyorum bu degil , bu degil, bu hic degil beni anlamiyorsunuz hahahah farkli birseyler istiyorum.

<b>armani code,givenchy hot coture, d&g light blue, d&g the one, chophard wish, dior hypnotic poisen, lancome hypnose,escada sexy graffiti,carolina herrera sexy 212, gucci rush, gucci rush 2,chanel coco mademoiselle,chanel chance, chanel allure, dior addict, lolita lempicka, charcharel amor amor, charcharel promese, paco rabbanalady million, britney spears famtasy, yves rocher so elixir, yves rocher evidence, yves rocher naturellen, t.m angel, t.m alien</b>

Son düzenleme:
tavsiyelerim ; hypnotic poison eau sensualle ( hypnotic poison'ı sevdiysen bunu da seversin, ona benziyor ama daha freshimsi,yine de etkileyici.ve çok kalıcı)

david beckham intimately ( pure poison'a benziyor,çiçeksi,yumuşak ve kadınsı bi koku,çok güzel . kış için hafif ama ilkbahar,sonbahar için ideal.)

dior pure poison (beyaz çiçekler ve turunçgiller fln içeriyor, klasikleşmiş kokulardan zaten)

very irresistable l'intense (gül ve erik karışımı,etkileyici)

tresor midnight rose (tarif etmesi zor bi koku, çiçeksi ,hafif meyveli ve vanilyalı,ama şahane)

hepsi de birbirinden güzel :KK12::KK12::KK12:

marc jacobs - daisy yada bvlgari jasmin noir'i tavsiye ederim. bende tek notanın ağır bastığı kokuları sevmiyorum. birde calvin clain euraphia var ama çok klasikleşti oda.

Dikkat çekici olsun, erkekler beğensin falan demişsin de bu zevk meselesi.
O kadar kişisel bir durum ki, bana çekici gelen sana gelmeyebilir.
Çekici koku tanımı herkeste farklıdır.

Mesela bana göre göre Armani She berbattan da öte bir koku.
Tahammül edemiyorum. Ama çok fazla seveni var.
Ya da Hypnotic Poison... İğrenç benim için.

Erkekler beğensin meselesine gelince, çevremdeki erkekler eskiden kulladığım Avon Far Away ve (Naomi Campbell kahverengi şişeli olan) kokusunu beğenmişlerdir hep. Hem de çok beğenmişlerdir.
Ama beğenmeyen de çıkar illa ki.

Ayrıca şekerli kokularda FlowerBomb çok güzel bence. :KK31:

Dikkat çekici olsun, erkekler beğensin falan demişsin de bu zevk meselesi.
O kadar kişisel bir durum ki, bana çekici gelen sana gelmeyebilir.
Çekici koku tanımı herkeste farklıdır.

Mesela bana göre göre Armani She berbattan da öte bir koku.
Tahammül edemiyorum. Ama çok fazla seveni var.
Ya da Hypnotic Poison... İğrenç benim için.

Erkekler beğensin meselesine gelince, çevremdeki erkekler eskiden kulladığım Avon Far Away ve (Naomi Campbell kahverengi şişeli olan) kokusunu beğenmişlerdir hep. Hem de çok beğenmişlerdir.
Ama beğenmeyen de çıkar illa ki.

Ayrıca şekerli kokularda FlowerBomb çok güzel bence. :KK31:

sana katiliyorum tabiki bu zevk meselesi. Ama genel olarak bakicak olursak erkekleri vanilya notalari iceren parfümler etkiliyormus diye duydum.
Hata buna birkac defa sahit de oldum. hata ve hata vanilya, tarcin ve lavanta afrodizyak etkisi yaratiyormus. Ama bu kisiden kisiye degisir,
sonucta parfüm kokusuna tahamül edemeyen erkeklerde var.Daha hafif fresh parfüm sevenlerde.

Bu arada tavsiyen icin cok tessekür ederim canim ben zamaninda Flowerbombi pahali buldugum icin,
kokusu onu ve chanelden coco mad. andiran yves rocherin parfümü so elixir aldim.
Memnunum da ama kis kokusu bence.

marc jacobs - daisy yada bvlgari jasmin noir'i tavsiye ederim. bende tek notanın ağır bastığı kokuları sevmiyorum. birde calvin clain euraphia var ama çok klasikleşti oda.

marc jacobs daisy denemistim chanci andiriyor. bvlgari jasmin noir'ide denemistim ama kokusunu animsayamiyorum canim sadece sanirim biraz agirdi.
euraphia'yida kuzenime hediye olarak almistim. Cok begenildigini söylemisti. Hata bir aralar en cok satan parfümlerden biriydi diye biliyorum.
Ama daha farkli birseyler ariyorum :KK43:(

tsk ederim :))

tavsiyelerim ; hypnotic poison eau sensualle ( hypnotic poison'ı sevdiysen bunu da seversin, ona benziyor ama daha freshimsi,yine de etkileyici.ve çok kalıcı)

david beckham intimately ( pure poison'a benziyor,çiçeksi,yumuşak ve kadınsı bi koku,çok güzel . kış için hafif ama ilkbahar,sonbahar için ideal.)

dior pure poison (beyaz çiçekler ve turunçgiller fln içeriyor, klasikleşmiş kokulardan zaten)

very irresistable l'intense (gül ve erik karışımı,etkileyici)

tresor midnight rose (tarif etmesi zor bi koku, çiçeksi ,hafif meyveli ve vanilyalı,ama şahane)

hepsi de birbirinden güzel :KK12::KK12::KK12:

Dior pure poise'nin methini duymustum ama deneme firsati bulamadim. Onu tekrar aklimin bir kenarina yaziyorum :))
very irresistable l'intense daha önce denemedim ama bir arastirayim icerigini.
tresor modnight rose'u denedim ve beni hic etkilemedi.

ellerine saglik :))

bu arada okadar cok parfüm kullanmis ve denemisim ki inanin cogunu yazmayi unutmusum bile kusura bakmayin

sana katiliyorum tabiki bu zevk meselesi. Ama genel olarak bakicak olursak erkekleri vanilya notalari iceren parfümler etkiliyormus diye duydum.
Hata buna birkac defa sahit de oldum. hata ve hata vanilya, tarcin ve lavanta afrodizyak etkisi yaratiyormus. Ama bu kisiden kisiye degisir,
sonucta parfüm kokusuna tahamül edemeyen erkeklerde var.Daha hafif fresh parfüm sevenlerde.

Bu arada tavsiyen icin cok tessekür ederim canim ben zamaninda Flowerbombi pahali buldugum icin,
kokusu onu ve chanelden coco mad. andiran yves rocherin parfümü so elixir aldim.
Memnunum da ama kis kokusu bence.

Rica ederim canım. :KK66:
Naomi Campbell de çikolata, karamel, vanilya vs. var; Far Away de vanilyalı oryantal bir koku.
O yüzden dediğim gibi erkekler sevmiş olabilir etrafımda.

Peki So Elixir kalıcı mı, kokusu yayılıyor mu, fark ettiriyor mu kendini?
Ben çok seviyorum o kokuyu. Almayı düşünüyorum. Ne diyorsun?

Rica ederim canım. :KK66:
Naomi Campbell de çikolata, karamel, vanilya vs. var; Far Away de vanilyalı oryantal bir koku.
O yüzden dediğim gibi erkekler sevmiş olabilir etrafımda.

Peki So Elixir kalıcı mı, kokusu yayılıyor mu, fark ettiriyor mu kendini?
Ben çok seviyorum o kokuyu. Almayı düşünüyorum. Ne diyorsun?

Evet kesinlikle kendini fark etiriyor. En son kullandigimda kuzenim önce selam vermek yerine bir an duraksadi ve parfümümü sordu.
Yanliz ben Flowerbomb hic denemedim. Sadece so elixiri ona benzetiklerini duymustum.
Ama so elixir kesinlikle Coco Mademoiselle benziyor. eger Coco Mademoiselle seviyorsan ve illa orjinal olsun diyorsan so elixir hesapli bir alternatif.
Hata so elixirden daha hesapli alternatiflerde var. Bunu daha sonra fark ettim.Dolma parfüm filan dan bahsetmiyorum
zaten o ayri ama farkli markalar tarafindan resmen kopyalanmis desem yerinde olcak.
Güzel olmasina güzel, dikkat da cekiyor ama piyasada cok taklitleri oldugu icin benim icin bir özelligi yok.

Evet kesinlikle kendini fark etiriyor. En son kullandigimda kuzenim önce selam vermek yerine bir an duraksadi ve parfümümü sordu.
Yanliz ben Flowerbomb hic denemedim. Sadece so elixiri ona benzetiklerini duymustum.
Ama so elixir kesinlikle Coco Mademoiselle benziyor. eger Coco Mademoiselle seviyorsan ve illa orjinal olsun diyorsan so elixir hesapli bir alternatif.
Hata so elixirden daha hesapli alternatiflerde var. Bunu daha sonra fark ettim.Dolma parfüm filan dan bahsetmiyorum
zaten o ayri ama farkli markalar tarafindan resmen kopyalanmis desem yerinde olcak.
Güzel olmasina güzel, dikkat da cekiyor ama piyasada cok taklitleri oldugu icin benim icin bir özelligi yok.

So Elixir'i bir daha koklayayım en iyisi ben. :44:
Aklımda daha farklı bir koku olarak yer etmiş.
Coco M.'yi seviyorum ama artık çok bilindik bir koku oldu.
Sıktı iyice. Yine de seviyorum, o ayrı.
Geçen gün Shiseido Zen'in açığını aldım. O da Coco M. gibi kokuyor.
Sen denedin mi shiseido zen'i?

Euphoria blossemi denedinmi? Normalinkinden daha guzel bence.
Dior addict shine ve tommy peach blossemde cok guzel hatta sonuncusunu koklayipta soranlar oluyor.
Hugo bos orange ve armani code eksik bende ikisinide almayi dusunuyorum.
Bu arada mexx in orjinal sari rengide cok guzel sekerli.
Bunlari firsat bulunca kokla derim.

So Elixir'i bir daha koklayayım en iyisi ben. :44:
Aklımda daha farklı bir koku olarak yer etmiş.
Coco M.'yi seviyorum ama artık çok bilindik bir koku oldu.
Sıktı iyice. Yine de seviyorum, o ayrı.
Geçen gün Shiseido Zen'in açığını aldım. O da Coco M. gibi kokuyor.
Sen denedin mi shiseido zen'i?

Evet canim zamaninda 5 ml ufak bir testerini hediye etmislerdi. Kuzenimle cok begenmistik. Malesef sadece begendigimizi hatirliyorum.
Kokuyu animsayamadigim icin bende biraz arastirdim ve bircok kisi'nin zen'i ya
chance'a yada coco mad. benzetdigini görünce zeni listeden cikardim.

Kizlar ben gecen yaz baya bir dolma parfüm aldirdim, aralarinda gercekten güzel kokularda var,
ama nedense onlari icim rahat bir sekilde kullanamiyorum.icime sinmeyen birseyler var.

Eskiden hem dolma hem orjinal parfüm kullanirdim gayetde memnundum ama suan icim hic rahat degil.
Gecen sene aldirdiklarim baya ucuzdu, belkide huzursuzlugumun sebebi bu.
Dolma parfümleri genelde kiyafetlerimin üzerine sikarak kullandigimdan, onlari cöpe atmayi düsünmüyorum.
Bu yüzden de su an dolma olarak sahip oldugum bir parfümün orjinalini almak istemiyorum.

Ama biryandan da parfüm tende daha farkli duruyor.Mesela T.M. Alien. Hem cok kalici hem cok cekici.
Orjinalini tenimde denemistim basta biraz agir geliyor ama rahatsiz edici degil. Benim tenimde cok güzel durmustu.
Orjinalini denedigim de zaten okadar begenmistim ki bu benim parfümüm demistim.
Kalbimin bir kösesinde Alien :)

Bizim bir yakinimiz parfümleri biraz daha hesapli alabiliyor. Elimdeki parfümler bitince ona aldirmayi düsünüyordum, ama gecen bir arkadas ondan rica
etti bende kizcaz iki kere yorulmasin diye gitmisken benim icin de al dedim. Simdi cevap bekliyor bu yüzden hemen karar vermem gerekiyor.
Yarin insallah carsiya cikmayi ve aklimda olanlari denemeyi düsünüyorum.

Telasim bu yüzden bu yüzden :KK43:((

Euphoria blossemi denedinmi? Normalinkinden daha guzel bence.
Dior addict shine ve tommy peach blossemde cok guzel hatta sonuncusunu koklayipta soranlar oluyor.
Hugo bos orange ve armani code eksik bende ikisinide almayi dusunuyorum.
Bu arada mexx in orjinal sari rengide cok guzel sekerli.
Bunlari firsat bulunca kokla derim.

Hayir canim Euphoria blossemi denemedim. Euphoria orjinal versiyonunu da kendim kullanmadim.
Hata kullanmayi düsünmedigim icin kuzenime hediye almistim. Kokusunu sorsan hatirlamam. Kötü filan degildi onu biliyorum.
Ben kuzenime Euphoria'yi dolma parfüm olarak almistim. Is arkadaslari sürekli parfümünün adini soruyormus. oda kuzenim
Türkiyeden aldi diyormus (dolma parfüm oldugunu bilmediginden). Bana herkes parfümümü soruyor diyince söylemistim.
Ayrica bir arkadasimda bu parfümü kullandigindan hic düsünmedim.

Armani codu denedim idare eder ama She bence cok daha güzel.
Boss orangi kardesim tavsiye etmisti ama sentetik portakal kokuyor gibi yorumlari okuyunca sogudum parfümden :))
Dior addict shine bir kenara yaziyorum. Yarin carsiya cikmayi düsünyorum fazla vaktimde yok aklim da da cok parfüm var ve malesef üc parfümden sonra burnum iflas ediyor :KK43:((
Cok tskler:)))

Son düzenleme:
kesinlikle : calvin klein euphoria

ya da 2. sirada : dior pure poison

yanilmiyorsam euphoria'nin kokusu fena degildi ama denedigimde bana al beni demedi :)
Ben de bunu zaten kullanmam deyip kuzenime hediye olarak almistim.
hem sizin tavsiyeleriniz üzere bir söyle yorumlara göz atiyim dedim, cünkü aradan cok uzun zaman gecti. Ama malesef olumlu yorum kadar bircok olumsuz yorumla da karsilastim.
Bicak sirti bir koku galiba. Cok sexy koku filan denmis hata animsadigim kadariyla birzamanlar en sexsi parfüm secilmisti.
Ama bence bu parfüm daha cok bayanlar tarafindan begeniliyor.

pure balanci denemeyi düsünüyordum onun methini duydum yanliz ona ucuz bir alternatif buldum. Artik hosuma giderse alternatfi alirim :)))

Estee lauder sensious dene sinsi farklı güzel bir koku
Este lauder nude da öneririm
YSL Manifesto yeni çıktı şekerli koku seviyorsan öneririm
YSL optimum bu da tek bir kokusu baskın olmayan hoş bir koku.
DKNY Pure enerjik farklı bir koku.
guerlain l instant magıc da klasik guerlain çizgilerini koruyan ama farklı oldukça da kalıcı bir koku.

Estee lauder sensious dene sinsi farklı güzel bir koku
Este lauder nude da öneririm
YSL Manifesto yeni çıktı şekerli koku seviyorsan öneririm
YSL optimum bu da tek bir kokusu baskın olmayan hoş bir koku.
DKNY Pure enerjik farklı bir koku.
guerlain l instant magıc da klasik guerlain çizgilerini koruyan ama farklı oldukça da kalıcı bir koku.

krdicimm bende sana parfüm danışıcam çok kararsızım parfüm zevkim çiçeksi baharatlı tatlı karışımı seksi kokular .kullandığım parfümler ck europhia ,chimmy cho (çiçek kokusu hediye geldi ama yinede beğeniyorum)birde victorias secretdan boombshell i beğenirim . eskiden de hipnotik poison u kullanmıştım erkek arkadaşım estee nin sensous u beğendi fakat bana çok baharat kokusu geldi ben nüde unu beğenmiştim ama ..ikisi arasında kalsan hangsini tercih ederdin birde 212 sexy var kafamda çok kararsızım bana ne tavsiye edersin parfüm uzmanıı olaraktan:21::21:

X