Parfüm uzmanlari sizce hangisi? tavsiyelerinizi bekliyorum :)))

sen hangisini kullaniyorsun?

ben britney spears midnight fantasy kullanıyorum. tatlı ve şekerli bir koku. turunçgil meyvelerini andiriyor kokusu ve bayağı kalıcı. bu koku beni mutlu ediyor ve böyle seveceğm bşka kokular arıorum. liste yapıp hepsni koklmaya çalşyrum işte. sevdiğim kokular da oldu midemi bulandıran da ama daha merak ettiğim çok koku var maalesef

ben britney spears midnight fantasy kullanıyorum. tatlı ve şekerli bir koku. turunçgil meyvelerini andiriyor kokusu ve bayağı kalıcı. bu koku beni mutlu ediyor ve böyle seveceğm bşka kokular arıorum. liste yapıp hepsni koklmaya çalşyrum işte. sevdiğim kokular da oldu midemi bulandıran da ama daha merak ettiğim çok koku var maalesef
britney spearsi hic koklamadim. Dolce gabbana the one guzel :) armani si'yi kokladin mi?

bence 3u arasından kesinlikle escada derim.

ama bir de vitor&rolf un flower bomb(edp) diye bir parfumu var kii, fiyatı diğer parfumlere gore biraz yuksek olsa da kesinlikle denenmeli. muhteşem bir parfum.

Kizlar tekrar Merhaba,

bugüne kadar orjinal ve dolma olmak üzere bircok parfüm kullandim ve denedim.
Aralarinda gercekten cok güzel begendigim parfümlerde oldu.Ama nedense hep birseylerin eksikligini hissetim ve bu yüzden de hicbir parfümü tam olarak benimseyemedim.
Buzamana kadar kullandigim ve begendigim parfümlerin cogu cok taninmis, kimi cok hafif kimi cok agir ve bazilari malesef bana gecmisde yasadigim bazi tatsiz olaylari hatirlatiyor.Bugün bir konu actim ama sonradan fark ettimki biraz karisik olmus. Bu yüzden aradigim kokuyu acik bir sekilde tekrar yazma gereksinimi duydum.

Aklimada olan Parfümler: Ysl Cinema, Escada Magnetizm ve Armani She

1.) Öncelikle bu üc parfüm arasindan bana hangisini önerirsiniz?
2.) Asada saydigim özelikleri göz önünde bulundurucak olursaniz
( buzamana kadar kullanmis olduklarimin disinda) bana önerebiliceginzi farkli parfümler varmi?

Parfümde aradigim özellikler:

-1 Tek bir notanin agir bastigi bir parfüm istemiyorum. Bu tip parfümleri cok sikici buluyorum.
Genelde cicek ve vanilya karisimi parfümleri begenmisimdir.Ama bunaltici olmamak sartiyla
baharatli yada Magnetizim gibi sekerli kokularida severim.

-2 Dikkat cekici olsun. Yani kendini fark etirsin ama mümkünse bunu kimseyi
rahatsiz etmeden yapsin. Kas yapayim derken göz cikarmak istemiyorum.

-3 Erkeklerin begendigi tarzda bir koku olsun. Tabiki önemli olan önce kokuyu benim begenip benimsemem.
Ve kullandigimda kendimi mutlu hissetmem. Yinede karsi cinsin fikirlerini
cok önemsiyorum ve onlara hitap edicek birsey kullanmak istiyorum.

-4 Yazin pek parfüm kullandigimi söyliyemem. Zaten nekadar hafif olursa olsun sicakta en hafif parfümler
bile agirlasip insani bunaltiyor. Sonbahar, kis ve ilkbaharda kullanabilicegim bir Parfüm tercigim. Ne cok hafif
ne cok agir tam kararinda. Ne demisler herseyin fazlasi zarar :)))

-5 kalici olsun. Bazi parfümler diyerleirne göre daha kalici olabiliyor.
Bu tabi biraz cilt yapimizlada alakali. Benim cildim cok kuru oldugundan
kalicilik konusunda malesef sorun yasiyorum.

-6 farkli birsey istiyorum. Farklidan kastim yeni vs degil benim buzamana kadar kullandigim
parfümlerden farkli olsun yeter. Yoksa tavsiye ediceginiz klasik kokularada acigim.Asagida
aklima gelen buzamana kadar denemis ve kulanmis oldugum parfümlerden bazilerini yazdim.

kendimi resmen Ali agaoglu gibi hissediyorum bu degil , bu degil, bu hic degil beni anlamiyorsunuz hahahah farkli birseyler istiyorum.

<b>armani code,givenchy hot coture, d&g light blue, d&g the one, chophard wish, dior hypnotic poisen, lancome hypnose,escada sexy graffiti,carolina herrera sexy 212, gucci rush, gucci rush 2,chanel coco mademoiselle,chanel chance, chanel allure, dior addict, lolita lempicka, charcharel amor amor, charcharel promese, paco rabbanalady million, britney spears famtasy, yves rocher so elixir, yves rocher evidence, yves rocher naturellen, t.m angel, t.m alien</b>

Daha once oneren oldu mu bilmiyorum ama chanel mademoiselle öneririm :nazar::KK1:

Ne kadara aliyorsun? Britneyinkinin acigi var mi?

değişio. eyfelde 5 tl ama önermem cok ucuz adi gibi his uyandırıo. bargello, david walker, ixorada 2 tanesi 25 tl. mysticalde tanesi 15 tl. dp de tanesi 16 tane. parfumevi.com.tr de tanesi 10 tl. britney spears fantasy ve britney spears midnight fantasy nin açığı mevcut en azından bnm bildiklerim bunlar hatta midnighti kullanıorm

değişio. eyfelde 5 tl ama önermem cok ucuz adi gibi his uyandırıo. bargello, david walker, ixorada 2 tanesi 25 tl. mysticalde tanesi 15 tl. dp de tanesi 16 tane. parfumevi.com.tr de tanesi 10 tl. britney spears fantasy ve britney spears midnight fantasy nin açığı mevcut en azından bnm bildiklerim bunlar hatta midnighti kullanıorm
Ucuzmus cidden. Ama esans orani dusuk deniyor. Bir de bir yerde okumustum orijinalin kullandigi tum esanslari kullanmiyorlar. Markalar 100e yakin esans kullaniyor ve hepsini aciklamiyor. Yani orjinal parfum de o bakimlardan avantajli. Bende 212 sexynin iki tane 30lugu var. 120ye geldi

Ucuzmus cidden. Ama esans orani dusuk deniyor. Bir de bir yerde okumustum orijinalin kullandigi tum esanslari kullanmiyorlar. Markalar 100e yakin esans kullaniyor ve hepsini aciklamiyor. Yani orjinal parfum de o bakimlardan avantajli. Bende 212 sexynin iki tane 30lugu var. 120ye geldi

tam tersi esanslar italyadan gelior orjinaldeki acıklanan esansları kullanıolar ve orjinalden daha cok koyuluyor o yuzden zaten orjinalden daha kalıcı. ama orjinalde alkol ve yag azken acıkta daha fazla kullandıkları icin daha cok ürün cıkıyo ve ucuza mal oluyo. acık parfumlerde de harbiden ben notaları hissediyorum mesela ilk sıkınca begenmedigim koku oturunca oyle bi hosuma gidio ki sorma. ha tabi kalite bakımından acıgı savunamam tabi orjinalde 3 adet nota var ve cok özel esanslar var icinde dedigin gibi hepsi acıklanmıyor orjinali daha dikkatli koklarsan nota gecisleri daha belirgin oluyor ve icinde afrodizyak varsa bu etkili olabiliyor. ama ne gerek var ki madem kıyafete sıkıcam en kalıcıyı ve ucuzu secerim sonucta benzer kokular hatta bazen acıkları daha guzel kokuyo yogun oldugu icin bazen de gercegiyle tıpatıp aynı kokuyo o yuzden adı olsun diye orjinale o kdar para veremem yani :KK43:

tam tersi esanslar italyadan gelior orjinaldeki acıklanan esansları kullanıolar ve orjinalden daha cok koyuluyor o yuzden zaten orjinalden daha kalıcı. ama orjinalde alkol ve yag azken acıkta daha fazla kullandıkları icin daha cok ürün cıkıyo ve ucuza mal oluyo. acık parfumlerde de harbiden ben notaları hissediyorum mesela ilk sıkınca begenmedigim koku oturunca oyle bi hosuma gidio ki sorma. ha tabi kalite bakımından acıgı savunamam tabi orjinalde 3 adet nota var ve cok özel esanslar var icinde dedigin gibi hepsi acıklanmıyor orjinali daha dikkatli koklarsan nota gecisleri daha belirgin oluyor ve icinde afrodizyak varsa bu etkili olabiliyor. ama ne gerek var ki madem kıyafete sıkıcam en kalıcıyı ve ucuzu secerim sonucta benzer kokular hatta bazen acıkları daha guzel kokuyo yogun oldugu icin bazen de gercegiyle tıpatıp aynı kokuyo o yuzden adı olsun diye orjinale o kdar para veremem yani :KK43:
Iste bende biraz marka takintisi var da cakma kullanmayi yediremiyorum kendime. Harcliktan aliyorum zaten 17 yasindayim :KK43: ama ben 212 sexynin cakmasini da kokladim, yumurta gibi kokuyordu, parfumden sogudum :KK43:

Iste bende biraz marka takintisi var da cakma kullanmayi yediremiyorum kendime. Harcliktan aliyorum zaten 17 yasindayim :KK43: ama ben 212 sexynin cakmasini da kokladim, yumurta gibi kokuyordu, parfumden sogudum :KK43:

cnm kim gorcek sisesini kullan gec daha kücüksün o kadar parayı cope atma tabi param var diosan baska ama her yer aynı deil ki baska yerde de bak 212 sexy ne

O zaman bendeki orjinaller bitsin de gidip bir bakayim. Sen hic orjinal parfum kullandin mi?

bak tabi ya hani ilerde alırsın yine para kazanmaya baslayınca. bi de kendine sise dolabı yapar koleksiyon yaparsın hatta eger sise takıntın varsa. hani marka takıntısı olur tabi gencken ama gerek yok biz lisede acık alıoduk kızlarla foşur foşur sıkıyoduk :KK70: zengin cocukları degiliz tabi. anneme orjinal parfum hediye geliyor bazen. ondan naomi campbell cat deluxe at night ı almıstım sıktım sıktım bitmesin diye kıyamadıgım icin az sıkıodum hic kalıcı olmuyodu :KK43: parfum de acayip guzel kokuyodu ama malesef baskaları kokumu alamadan bitti şişe. öylece basladım parfüm kullanmaya ama baska orjinal kullandıgımı hatırlamıom. arkadaslar alırdı avondan yada davidoff tan falan ama hic kalıcı degillerdi sıkarlardı biz açıkçılar buram buram kokutur orjinal kokanlarınkini bastırırdık :KK70: ya benim takıntım da baskaları kokumu duysun istiyorum. herkesle sarılıp öpüşmüyorum ki boynumdaki kokuyu nasıl hissetsin karsımdaki insan? özel bi gün olur yemege cıkarsın, insanları boğmamak icin yada dedikodun yapılmasın die orjinal bir iki fıs sıkarsın sana sarılan yaklaşan mis gibi kokunu alır. günlük kullanım icin gerek yok sal gitsin bence :KK70:

canım ben lisede öğretmenim. öğrencilerimin hepsi 212 kullanıyor. herkes gibi kokmak var, farklı olmak var. lacoste touch of pink, avon incandessence gibi çiçek kokuları yaşına daha uygun kaçar. fiyatları da daha uygun hem...

canım ben lisede öğretmenim. öğrencilerimin hepsi 212 kullanıyor. herkes gibi kokmak var, farklı olmak var. lacoste touch of pink, avon incandessence gibi çiçek kokuları yaşına daha uygun kaçar. fiyatları da daha uygun hem...

Evet farkli olmak istiyorum ben de. Bizim sinifta da kullanan var. Farkli olmak en cok istedigim sey :) ama iste bir onu, bir de armani si ve dolce & gabbana the one i begeniyorum onlar da asiri pahali.

bak tabi ya hani ilerde alırsın yine para kazanmaya baslayınca. bi de kendine sise dolabı yapar koleksiyon yaparsın hatta eger sise takıntın varsa. hani marka takıntısı olur tabi gencken ama gerek yok biz lisede acık alıoduk kızlarla foşur foşur sıkıyoduk :KK70: zengin cocukları degiliz tabi. anneme orjinal parfum hediye geliyor bazen. ondan naomi campbell cat deluxe at night ı almıstım sıktım sıktım bitmesin diye kıyamadıgım icin az sıkıodum hic kalıcı olmuyodu :KK43: parfum de acayip guzel kokuyodu ama malesef baskaları kokumu alamadan bitti şişe. öylece basladım parfüm kullanmaya ama baska orjinal kullandıgımı hatırlamıom. arkadaslar alırdı avondan yada davidoff tan falan ama hic kalıcı degillerdi sıkarlardı biz açıkçılar buram buram kokutur orjinal kokanlarınkini bastırırdık :KK70: ya benim takıntım da baskaları kokumu duysun istiyorum. herkesle sarılıp öpüşmüyorum ki boynumdaki kokuyu nasıl hissetsin karsımdaki insan? özel bi gün olur yemege cıkarsın, insanları boğmamak icin yada dedikodun yapılmasın die orjinal bir iki fıs sıkarsın sana sarılan yaklaşan mis gibi kokunu alır. günlük kullanım icin gerek yok sal gitsin bence :KK70:
Ahahha ayni dusunuyoruz :KK70: ben 212yi cok az sıkıyorum, hani yaklasinca falan guzel ama oyle yanindan gecince fazla yakin degilsem kokmuyor. Sinifta cakmasini kullanan biri var, o bosaltiyo herkes ona soruyo, ben de sinir oluyorum tabi bu ise :KK70: sen hamgi markadan cakma aliyorsun? Ben dpden almistim 212 sexyi. Bir daha alirsam armani si alirim. Cikmis midir, nerde en iyidir?

X