Patronumu yanlış mı anlıyorum. Evham yapıyor olabilir miyim?

Ben kimsenin ahlak bekçiliğini yapamam hanımefendi, ben şirketin sahibi olsam zaten ipe götürürüm. Beni kendileriyle karıştırmasınlar bana yeter
Çok gençsiniz bu olaylar karşısında ne yapacağınızı bilemiyebilirsiniz.O yaşlarda insanlar çekingen oluyor korkuyor vb.Ancak büyüğünüz olarak size şunu yazayım.
Bu işyeri sahibinin yaptıkları sözleri davranışları asla normal değil.Aslında sizin orada bir dakika bile durmamanız lazım öyle yazayım.
Ancak ben başka yerden ele alacağım konuyu.Siz eğitimli bir gençsiniz.Bu adamlardan çekinmeyecek bunlara hadlerini bildireceksiniz.Dik duracaksınız bu adamlar karşısında.Bakın Saadet öğretmen dik durdu rezilliği çıkardı ortaya.
Bir kere yukarıdaki cümleniz bu bakışınız doğru değil.Neden mi .Olay ahlak bekçiliği değil de ondan.Anlattığınız inanılmaz vahim bir olay.Burada genelde gençler var çalışan çok.Hanginizin işyerinde böyle bir şey oluyor.Patronun odasından yaka paça dağılmış bir kadın çıkıyor.Bu bizim eski Türk filmlerinde olurdu.
Bir kere böyle bir işyerinde çalışıyorsunuz.Bu adamın yarın size de farklı davranmayacağı ne malüm.İşyerinde olur mu hiç.Sizi bayağı da ilgilendiriyor.
Bunları korkun diye yazmıyorum.Dik durun önce ve bu adamdan sakın korkmayın.Ama uyanık olun.
Önerilerim
Sizinle iş dışında bir konuşma yaptığında; öncelikle benim çocuk ne zaman yapacağım veya yapmayacağım sizi neden ilgilendiriyor diyeceksiniz.Ona soruyu sorarak ondan cevap bekleyeceksiniz.Bu benim ve eşimi ilgilendiren konu diye sert çıkacaksınız.Buradakilere benzemiyorsun vb dediğinde ben bunlardan hoşlanmıyorum benimle iş konusu dışına çıkmayın diyeceksiniz.
Bu adamla asla yalnız mesaiye kalmayacaksınız.Mesai istediğinde de eşim mesai dışı çalışmama izin vermiyor.Ben zaten işimi yapıyorum mesailik bir durum yok.Ama illaki mesai istiyorum diyorsanız beni o zaman işten çıkartacaksınız diyeceksin.

Son düzenleme:
Ben de bunu diyecektim. Asla kolay kolay sahte konu demem, denilmesine de gicik olurum ama buradaki kurgu fazla Mahmut abi :KK70: adam karisini hali hazirds is yerindeki diger kadinla aldatiyor. Sonra o doger kadinin gozu onunde konu sahibesini de ayartmaya calisiyor. Diger kadin da buna okey? Bratt pitt fln herhalde. Kapida 3 spor araba da hazir bekliyor olsa gerek.
Siz hiç gazete vb okumuyor musunuz.Her gün ne rezillikler görüyoruz.Dün daha vardı torunu kendi çocuğu çıkan ve geline tecavüz eden ve torunu öldüren dede.Sanki uzayda yaşıyorsunuz da yok Türk filmiymiş vb.

Kızlar merhaba. Nereden başlasam bilemiyorum.
Henüz 7 aylık evliyim ve yaşadığımız yer çalışma anlamında çok tercih olan bir yer değil. Ön muhasebe biliyorum diye düğünden sonra yeni evime yakın bir yerde muhasebede işe başladım. İşe başlamak zorundayım, canım eşime yardımcı olmam lazım çünkü çok borca girdik. Kira uygun olsun diye resmen köy gibi bir yerde oturuyoruz, hiç alışık değilim. Patronumun bakışlarından başlarda rahatsız olmuyordum, daha yeniyim ve sanırım halimi tavrımı izliyor diyordum. Muhasebede 2 kişi çalışıyoruz, ama toplamda 50 kişilik bir iş yeri. Daha ikinci aydan beni mesai bırakıp herkesle mesai bitince çıkış yapıp yarım saat sonra geri geliyor birlikte çalışıyorduk. Dediğim gibi yeniyim iş öğretiyor diye düşündüm hep. Korkuyorum kameraları bir tek kendisi izleyebiliyordu. Ben mesai kalmak istemiyorum, zaten gerek de yok açıkcası ben işlerimi yetiştirebiliyorum dediğimde sana mı soracağım diye bir tavırla karşılaşıyordum. Aklınca benimle kedi fare oynayıp pis pis gülüyor. Geçen hafta odasına çağırdı ve bana özel sorular sordu, çocuk istiyor musun falan. Ben işten mi çıkarıcak acaba diye endişelenerek (ki işten çıkarması söz konusu olamaz, çalıştığım halde anca yetiyoruz) hayır çocuk düşünmüyoruz, en azından 2 sene dedim. Sonra bana benim senin gibi eşim olsa ben hemen çocuk yapardım, bu güzellik çoğalmalı falan gibi klasik zampara cümleleri kurdu. Her fırsatta sen buradaki kadınlar gibi değilsin, senin yürüyüşün bile farklı vesaire gibi cümleler kuruyordu ara ara. Hatta muhasebede çalışan diğer kızın yanında diyor bir de, sanırım o ikisi arasında da bel altı muhabbetler çok dönüyor, zaten kaşları gözleri ayrı oynuyor. Çok asabım bozuluyor, buradaki insanları küçümsediğimden söylemiyorum ama ben İstanbul'da doğup büyüdüm, böyle bir saçmalıkla karşılaşmadım. Küçük yer herkes aile gibidir diyorsun bir bakıyorsun kimin eli kimin neresinde belli değil :KK43: bir de karısı bazen ofise ziyarete geliyor, o zamanlarda bana da diğer muhasebe elemanı kıza da atar yapıyor. Güya hiç muhattap olmuyormuş, yüz vermiyormuş ayakları. Asabım bozuluyor, burdan çıksam başka çalışacak bir yer de yok, canım eşime destek olmam lazım ama daha ne kadar dayanırım bilmiyorum
bence acilen cik adamin niyeti pis gec kalmadan kurtul herkes mesai bitirip evine giderken sen sapik patronunla yalniz basbasa kalman dedikodu vs basina türlü dertler acabilir hatta iftira vs de atilabilir

İşten hemen ayrılın.
Borç bir şekilde hallolur.
Zaten bu düğün dernek işlerine bu kadar para yatırıp borç yapmak da nedir ya.
Madem paranız yok yani

Tabi tabi nabız yokluyo, diğer muhasebeci kız gibi olacağımı sanıyor. Allah yukarda günah almak gibi olmasın ama bazen odadan 5 saat çıkmıyorlar, sonra kız bir çıkıyor gömlek düğmesi kopmuş ruj darma dağın, allah affetsin. Beni ilgilendirmez ne halt yedikleri ama bana ilişmesinler
Onlar yakalanır ve meyys meyys de vardı, onunla da yaşadık böyle şeyler diye bir laf çıkarsa, seni ilgilendiriyor mu, ilgilendir miyor mu görürsün. Derdini de anlatamazsın kimseye!

Ben de rahatsız oldum canım eşim ne Ya? Canı eşi yüzünden taciz gördüğü iş yerinde çalışmak zorunda kalıyor, canı eşi illaki hissetmiz mi sorun ne huzursuzsun olmadı sen işi bırak gerekirse ben geceleri taksiye çıkarım sen de KPSS çalış dese,

Canım eşim sıfatını haketse? Bana canım diyorsun ya gerçekten de canımsa?

Canım eşim yazmak içinden gelmiş olabilir ama ya hala bitmedimi evlendiği için gösteriş yapan kadın tayfası yıl olmuş 2023 yahu eşime bir kere canım demişim tarihini not aldım dedi adam telimde hala sadece başharfiyle kayıtlı bir türlü düzeltemedim kaldı öyle üşenip adamın tam adını bile yazamamışım benim böyle canımlı cicimli, şeyleri anlamamam normal belkide yanlış yapan benimdir oda olabilir yani. Videodaki oluşum kim valla ilk defa gördüm gözümden yaş geldi :KK70:

Canım eşim yazmak içinden gelmiş olabilir ama ya hala bitmedimi evlendiği için gösteriş yapan kadın tayfası yıl olmuş 2023 yahu eşime bir kere canım demişim tarihini not aldım dedi adam telimde hala sadece başharfiyle kayıtlı bir türlü düzeltemedim kaldı öyle üşenip adamın tam adını bile yazamamışım benim böyle canımlı cicimli, şeyleri anlamamam normal belkide yanlış yapan benimdir oda olabilir yani. Videodaki oluşum kim valla ilk defa gördüm gözümden yaş geldi :KK70:

Eğer böyle ise el üstünde tutuluyorsunuzdur eşiniz tarafından, erkekler hemen şımarır cünkü , siz iyi yapıyorsunuz bence

Kim daha az kıymet verirse o daha çok seviliyor ilişkilerinde, canım kocam bitanem aşkım bebeğim huzurum diye sosyal medyada paylaşım yapan kadınların kocaları hep tek başına profil yapıyor ve aldatıyor 😀 Karılarından tiksiniyormuş gibi bakışları var 😃 çok gülüyorum

Hayatın kuralı heralde 4 S ( seveni öperler öpeni severler )

Ben de rahatsız oldum canım eşim ne Ya? Canı eşi yüzünden taciz gördüğü iş yerinde çalışmak zorunda kalıyor, canı eşi illaki hissetmiz mi sorun ne huzursuzsun olmadı sen işi bırak gerekirse ben geceleri taksiye çıkarım sen de KPSS çalış dese,

Canım eşim sıfatını haketse? Bana canım diyorsun ya gerçekten de canımsa?

O kabloyu sıkıştıracak kadar büyük boşluğu görmek istiyorum 😂

Eğer böyle ise el üstünde tutuluyorsunuzdur eşiniz tarafından, erkekler hemen şımarır cünkü , siz iyi yapıyorsunuz bence

Kim daha az kıymet verirse o daha çok seviliyor ilişkilerinde, canım kocam bitanem aşkım bebeğim huzurum diye sosyal medyada paylaşım yapan kadınların kocaları hep tek başına profil yapıyor ve aldatıyor 😀 Karılarından tiksiniyormuş gibi bakışları var 😃 çok gülüyorum

Hayatın kuralı heralde 4 S ( seveni öperler öpeni severler )
Bilmem seviyor tabi ki beni ama bana göre fazla duygusal bir insan romantiklikleri sever benim gülesim geliyor odunum baya alıştı adamcağız ne yapsın :))))))))

Konu sahibi yaşadığınız yer küçükmüş. O adamın ne tıynette olduğunu herkes biliyordur zaten.

Allah bilir etrafa hava atmak için neler anlatıyordur, belki sizinle de ilgili. Adınız çıkmadan haddini bildirerek ayrılın işten. Elbet iş bulunur.

Siz tepkisiz kaldıkça gönlünüz var diye düşünecek ve daha da ileri gidecek. Ben olsam böyle bir adamın yanında bir dakika durmam.

Siz hiç gazete vb okumuyor musunuz.Her gün ne rezillikler görüyoruz.Dün daha vardı torunu kendi çocuğu çıkan ve geline tecavüz eden ve torunu öldüren dede.Sanki uzayda yaşıyorsunuz da yok Türk filmiymiş vb.

çalışan patronun odasına giriyor, saatler sonra ruju darmadağın, düğmesi kopmuş olarak içeriden çıkıyor ve herkes bunu normal karşılıyor ve siz de inandırıcı buldunuz öyle mi? Hayatta başarılar.

Bende küçuk bir ilçede çalışıyorum 6 senedir.İdarecilerimden mesai arkadaşlarima kadar hiç öyle sapıkça davraniş vs görmedim.Tam tersi İstanbul'da büyüdüm,orda 3 sene çalıştım.
 İ
stanbulda kamuda çalıştığım yerde çok huzurluyum ama özelde 1 sene çalıştım hastalık sahibi oldum.İftiralar,yalanlar,herşey dönüyordu.
Bunun bölgeyle bir ilgisi yok özetle.
Her yerden çikabilir bu tarz insanlar.
En sağlıklısı işinizden istifa etmeniz

çalışan patronun odasına giriyor, saatler sonra ruju darmadağın, düğmesi kopmuş olarak içeriden çıkıyor ve herkes bunu normal karşılıyor ve siz de inandırıcı buldunuz öyle mi? Hayatta başarılar.
Bence de başarılar. 🤣

Henüz 7 aylık evliyim ve yaşadığımız yer çalışma anlamında çok tercih olan bir yer değil. Ön muhasebe biliyorum diye düğünden sonra yeni evime yakın bir yerde muhasebede işe başladım. İşe başlamak zorundayım, canım eşime yardımcı olmam lazım çünkü çok borca girdik. Kira uygun olsun diye resmen köy gibi bir yerde oturuyoruz, hiç alışık değilim. Patronumun bakışlarından başlarda rahatsız olmuyordum, daha yeniyim ve sanırım halimi tavrımı izliyor diyordum. Muhasebede 2 kişi çalışıyoruz, ama toplamda 50 kişilik bir iş yeri. Daha ikinci aydan beni mesai bırakıp herkesle mesai bitince çıkış yapıp yarım saat sonra geri geliyor birlikte çalışıyorduk. Dediğim gibi yeniyim iş öğretiyor diye düşündüm hep. Korkuyorum kameraları bir tek kendisi izleyebiliyordu. Ben mesai kalmak istemiyorum, zaten gerek de yok açıkcası ben işlerimi yetiştirebiliyorum dediğimde sana mı soracağım diye bir tavırla karşılaşıyordum. Aklınca benimle kedi fare oynayıp pis pis gülüyor. Geçen hafta odasına çağırdı ve bana özel sorular sordu, çocuk istiyor musun falan. Ben işten mi çıkarıcak acaba diye endişelenerek (ki işten çıkarması söz konusu olamaz, çalıştığım halde anca yetiyoruz) hayır çocuk düşünmüyoruz, en azından 2 sene dedim. Sonra bana benim senin gibi eşim olsa ben hemen çocuk yapardım, bu güzellik çoğalmalı falan gibi klasik zampara cümleleri kurdu. Her fırsatta sen buradaki kadınlar gibi değilsin, senin yürüyüşün bile farklı vesaire gibi cümleler kuruyordu ara ara. Hatta muhasebede çalışan diğer kızın yanında diyor bir de, sanırım o ikisi arasında da bel altı muhabbetler çok dönüyor, zaten kaşları gözleri ayrı oynuyor. Çok asabım bozuluyor, buradaki insanları küçümsediğimden söylemiyorum ama ben İstanbul'da doğup büyüdüm, böyle bir saçmalıkla karşılaşmadım. Küçük yer herkes aile gibidir diyorsun bir bakıyorsun kimin eli kimin neresinde belli değil :KK43: bir de karısı bazen ofise ziyarete geliyor, o zamanlarda bana da diğer muhasebe elemanı kıza da atar yapıyor. Güya hiç muhattap olmuyormuş, yüz vermiyormuş ayakları. Asabım bozuluyor, burdan çıksam başka çalışacak bir yer de yok, canım eşime destek olmam lazım ama daha ne kadar dayanırım bilmiyorum
Çalışmaya devam edin başka seçeneğiniz yoksa. Diğer kızla kiristiriyorsa biraz elinizde kanıt olsun zamanı gelince kullanırsınız. Gelip size bulasirsa eşine şikayet edeceğinizi diğer kızla olan durumu anlatacaginizi söyleyerek tehdit edin belki uzak durur sizde işinize devam edersiniz.

Canım eşimi düşünerek işten ayrılırdim. Eşime patronun sarkıntılık yapsa ondan da aynı tavrı beklerdim. Böyle insanların ne yapacağı belli olmaz, korkarım ben.

Canınız eşinize söyleyin ve işten ayrılın

X