Patronumu yanlış mı anlıyorum. Evham yapıyor olabilir miyim?

Kızlar merhaba. Nereden başlasam bilemiyorum.
Henüz 7 aylık evliyim ve yaşadığımız yer çalışma anlamında çok tercih olan bir yer değil. Ön muhasebe biliyorum diye düğünden sonra yeni evime yakın bir yerde muhasebede işe başladım. İşe başlamak zorundayım, canım eşime yardımcı olmam lazım çünkü çok borca girdik. Kira uygun olsun diye resmen köy gibi bir yerde oturuyoruz, hiç alışık değilim. Patronumun bakışlarından başlarda rahatsız olmuyordum, daha yeniyim ve sanırım halimi tavrımı izliyor diyordum. Muhasebede 2 kişi çalışıyoruz, ama toplamda 50 kişilik bir iş yeri. Daha ikinci aydan beni mesai bırakıp herkesle mesai bitince çıkış yapıp yarım saat sonra geri geliyor birlikte çalışıyorduk. Dediğim gibi yeniyim iş öğretiyor diye düşündüm hep. Korkuyorum kameraları bir tek kendisi izleyebiliyordu. Ben mesai kalmak istemiyorum, zaten gerek de yok açıkcası ben işlerimi yetiştirebiliyorum dediğimde sana mı soracağım diye bir tavırla karşılaşıyordum. Aklınca benimle kedi fare oynayıp pis pis gülüyor. Geçen hafta odasına çağırdı ve bana özel sorular sordu, çocuk istiyor musun falan. Ben işten mi çıkarıcak acaba diye endişelenerek (ki işten çıkarması söz konusu olamaz, çalıştığım halde anca yetiyoruz) hayır çocuk düşünmüyoruz, en azından 2 sene dedim. Sonra bana benim senin gibi eşim olsa ben hemen çocuk yapardım, bu güzellik çoğalmalı falan gibi klasik zampara cümleleri kurdu. Her fırsatta sen buradaki kadınlar gibi değilsin, senin yürüyüşün bile farklı vesaire gibi cümleler kuruyordu ara ara. Hatta muhasebede çalışan diğer kızın yanında diyor bir de, sanırım o ikisi arasında da bel altı muhabbetler çok dönüyor, zaten kaşları gözleri ayrı oynuyor. Çok asabım bozuluyor, buradaki insanları küçümsediğimden söylemiyorum ama ben İstanbul'da doğup büyüdüm, böyle bir saçmalıkla karşılaşmadım. Küçük yer herkes aile gibidir diyorsun bir bakıyorsun kimin eli kimin neresinde belli değil :KK43: bir de karısı bazen ofise ziyarete geliyor, o zamanlarda bana da diğer muhasebe elemanı kıza da atar yapıyor. Güya hiç muhattap olmuyormuş, yüz vermiyormuş ayakları. Asabım bozuluyor, burdan çıksam başka çalışacak bir yer de yok, canım eşime destek olmam lazım ama daha ne kadar dayanırım bilmiyorum
Çok rahatsız edici tavrı, sert çıkardım sanırım en kötü işten ayrılırsınız. İhtiyacınız var ama, İhtiyaç için yapılacakların da sınırı yok ki. sert şekilde uyarırdm kesinlikle iğrenç adam

Kızlar merhaba. Nereden başlasam bilemiyorum.
Henüz 7 aylık evliyim ve yaşadığımız yer çalışma anlamında çok tercih olan bir yer değil. Ön muhasebe biliyorum diye düğünden sonra yeni evime yakın bir yerde muhasebede işe başladım. İşe başlamak zorundayım, canım eşime yardımcı olmam lazım çünkü çok borca girdik. Kira uygun olsun diye resmen köy gibi bir yerde oturuyoruz, hiç alışık değilim. Patronumun bakışlarından başlarda rahatsız olmuyordum, daha yeniyim ve sanırım halimi tavrımı izliyor diyordum. Muhasebede 2 kişi çalışıyoruz, ama toplamda 50 kişilik bir iş yeri. Daha ikinci aydan beni mesai bırakıp herkesle mesai bitince çıkış yapıp yarım saat sonra geri geliyor birlikte çalışıyorduk. Dediğim gibi yeniyim iş öğretiyor diye düşündüm hep. Korkuyorum kameraları bir tek kendisi izleyebiliyordu. Ben mesai kalmak istemiyorum, zaten gerek de yok açıkcası ben işlerimi yetiştirebiliyorum dediğimde sana mı soracağım diye bir tavırla karşılaşıyordum. Aklınca benimle kedi fare oynayıp pis pis gülüyor. Geçen hafta odasına çağırdı ve bana özel sorular sordu, çocuk istiyor musun falan. Ben işten mi çıkarıcak acaba diye endişelenerek (ki işten çıkarması söz konusu olamaz, çalıştığım halde anca yetiyoruz) hayır çocuk düşünmüyoruz, en azından 2 sene dedim. Sonra bana benim senin gibi eşim olsa ben hemen çocuk yapardım, bu güzellik çoğalmalı falan gibi klasik zampara cümleleri kurdu. Her fırsatta sen buradaki kadınlar gibi değilsin, senin yürüyüşün bile farklı vesaire gibi cümleler kuruyordu ara ara. Hatta muhasebede çalışan diğer kızın yanında diyor bir de, sanırım o ikisi arasında da bel altı muhabbetler çok dönüyor, zaten kaşları gözleri ayrı oynuyor. Çok asabım bozuluyor, buradaki insanları küçümsediğimden söylemiyorum ama ben İstanbul'da doğup büyüdüm, böyle bir saçmalıkla karşılaşmadım. Küçük yer herkes aile gibidir diyorsun bir bakıyorsun kimin eli kimin neresinde belli değil :KK43: bir de karısı bazen ofise ziyarete geliyor, o zamanlarda bana da diğer muhasebe elemanı kıza da atar yapıyor. Güya hiç muhattap olmuyormuş, yüz vermiyormuş ayakları. Asabım bozuluyor, burdan çıksam başka çalışacak bir yer de yok, canım eşime destek olmam lazım ama daha ne kadar dayanırım bilmiyorum
ayyyy hemen ,işten ayrıl yoksa adam kendinde daha büyük cesaret bulacak daha da ileri gidecek Allah muhafaza ya rabbim

Evet adam evli, karısı ev hanımı ama iş yerine geliyor bazen. 2 tane de kız evladı var, ben de kendimce çizgimi çekmeye, tavrımı koymaya çalışıyorum ama o benim diğer muhasebedeki kız gibi fingir fingir olacağımı sanıyor. Terbiyesiz işte, zaten böyle giderse eşimin başını belaya koymadan arkama bakmadan çekip gidicem.
eşini arada yemeğe çağır seni almaya gelsin ve kesinlikle ciddi ol

Yalnız bu söylediğiniz çok tehlikeli bir şey.
orası öyle. Ama her sapık çıktıgında iş bırakılırsa. Benim memleketimde sapık patron çok fazla ve artık mücadele edecek taraf biz kadınlar oluyoruz. O uçkuruna sahip çıkacak. Biz kaçmayacagız

orası öyle. Ama her sapık çıktıgında iş bırakılırsa. Benim memleketimde sapık patron çok fazla ve artık mücadele edecek taraf biz kadınlar oluyoruz. O uçkuruna sahip çıkacak. Biz kaçmayacagız
Zaten her yerde kolayca iş bulamıyorsun, bi de bu ayılardan kaç, olldu.

Canım eşime başka sebep göstererek işten ayrılırdım. Düşünmeden girilen borçlar için kendimi böyle tehlikeye atmazdım. İş kolay bulunmuyor ama böyle şeyler de insanın başına bir kere geliyor. Özel sektör neticede. Kamu kurumu olsa birim değiştirirsin, şikayet edersin had bildirirsin.ama o çöplük o adama ait. Şimdiye kadar da edepsizce ötmüş kimse dur dememiş. Sizinle böyle teklifsizce konuşması sonrasında da halen işe devam etmeniz eminim ona yeni kapılar açtığını düşündürtcektir. orda gereken cevabı vermediğiniz için bir sonra ki adımda da kendinizi çok koruyabileceğinizi düşünmedim açıkçası
Kimsenin başına kötü birşey gelmeden işten çıkmalısınız

çalışan patronun odasına giriyor, saatler sonra ruju darmadağın, düğmesi kopmuş olarak içeriden çıkıyor ve herkes bunu normal karşılıyor ve siz de inandırıcı buldunuz öyle mi? Hayatta başarılar.
Ben bu şekilde ortağımi bastım.
Stajyer kızla.
Kapı kilitliydu.ben kapıyı acamadim. Sonra patronum kapıyı açtı(meğer içerden kilitlemis.iceriddn onun odası direk görünüyor.
Ve kızı saçları dağılmış, yanakları al,ayağında ayakkabularu olmadan.koltukta oturur vaziyette gördüm.
Üç gün sonra oradan istifa ettim

eşinize yardım etmek iyilik yapmak istiyorsunuz çok haklısınız ama eşiniz bu durumu bilse orda çalışmanızı ister mi hiç sanmıyorum hiç bir erkek istemez. o adamla mücadele edemezsiniz. patron sonuçta terslesen olmaz terslemesen olmaz yani en güzeli bırakın gidin. o civarda başka iş yoksa da eşinizle ikinizin de rahat çalışabileceği bir yere taşının

Eşim salkım :KK53: Konuyu okuyunca aklıma rahmetli Aziz Nesin’in”du bakali nolcek”hikayesi geldi.

Bence ayril.. herif daha napacak yani🙄 taciz etmis illa fiziksel birsey mi olacak yani? Birc morc biterde bi sekilde, kocan katil olmasin.. yani iste boyle gosteris icin dugun mugun yapalim derken insanlar ne kadar zor duruma dusuyor.

X