Pendik Kaynarca - Nenehatun Hastanesi

geçmiş olsun canım ya,senin hamilelik döneminde de baya stresli sorunlu geçmiş.Özel hastanelere giderken böyle gereksz yapılan müdahaleleri de düşünüyor işte insan. İnsanların nene hatunu tercih etmelerinin sebebi çalışanlarının kapalı bayan olmaları tabi biraz da. Ama göründüğü gibi olmuyor demek ki.

nagihancım doktora bağalı. Tmer bey var mesela hiç beğenmeiyorum, belki işini çok iyi biliyor ama beni hiç dinlemedi. söyledikleirm ağzımda kaldı. cevap vermiyor doğru düzgün. Tolga beye gittim o da iyi, işini iyi biliyor ve yapıyor. ama en son necef hanım var ona gittim, en çok ondan memnun kaldım. çok ilgili alakalıydı.soracaklarımı çok rahatlıkla sordum,sorularımı cevapladı.haftaya necef hanıma gideceğim tekrar. iki hafta poliklinik bir hafta doğumhanede çalışıyorlar.

geçmiş olsun canım ya,senin hamilelik döneminde de baya stresli sorunlu geçmiş.Özel hastanelere giderken böyle gereksz yapılan müdahaleleri de düşünüyor işte insan. İnsanların nene hatunu tercih etmelerinin sebebi çalışanlarının kapalı bayan olmaları tabi biraz da. Ama göründüğü gibi olmuyor demek ki.

Evet dikkatli olmak gerekiyor. dogumdan sonra da emzirme ile ilgili bir sorun yasadim inanin saglik ocaginda cok daha iyi ilgilendiler. devlet daha guvenilir bence artik. bilemiyorum ama devletede gidilebilir neden olmasin. bence bir doktor hastasinin duygularinada hitap etmeli. belki bizim yasadigimiz sorunlar onlarin gunde 30 defa karsilastiklari seyler siradan olasi geliyor onlara. ama bizim icin ilk oluyor ve endise verebiliyor konusarak hastalarini rahatlatmalilar.
bebegimde ve bende bir sorun olmamasina ragmende onlari yasamamda ayri bir problem tabi...

Allah hepimizi iyilerle karsilastirsin.

nagihancım doktora bağalı. Tmer bey var mesela hiç beğenmeiyorum, belki işini çok iyi biliyor ama beni hiç dinlemedi. söyledikleirm ağzımda kaldı. cevap vermiyor doğru düzgün. Tolga beye gittim o da iyi, işini iyi biliyor ve yapıyor. ama en son necef hanım var ona gittim, en çok ondan memnun kaldım. çok ilgili alakalıydı.soracaklarımı çok rahatlıkla sordum,sorularımı cevapladı.haftaya necef hanıma gideceğim tekrar. iki hafta poliklinik bir hafta doğumhanede çalışıyorlar.

polikılıniği nerde onun ya bende neyapacağımı şaşırmış durumdayı artık karar vermem lazım bir an önce
evet tamer bey pendikte bide kaynarcada görevli dimi
bende geçen gittim beni birgüzel azarladı yolladı

Kızlar bana yardımci olurmusunuz ben gebzede oturuyorum ve burda ki dr hiç iyi değil bende nenehatun hastanesine gitmeyi düşünüyorum fakat sizler pek önermiyorsunuz kafam çok karıştı nereye gitsem acaba bu arada ben 2.5 senelik evliyim 4 aydır korunmuyorum ve hala bebek yok geçen ay dr gittim ama yumurtama baktı ve smear testi yaptı okadar diğer dr daha çok inceliyormuş benim dr bir sene dolmadan başka bişey yapamam dedi benim de kaybedecek vaktim yok sizce nenehatuna gitmelimiyim lütfen cevap yazın

Doğum için nene hatun bir seçenekti fakat burda okuduklarımdan sonra tamamen vazgeçtim. sanırım bende gebze fatih devlet hastanesini tercih edeceğim.

polikılıniği nerde onun ya bende neyapacağımı şaşırmış durumdayı artık karar vermem lazım bir an önce
evet tamer bey pendikte bide kaynarcada görevli dimi
bende geçen gittim beni birgüzel azarladı yolladı

canım poliklinik derken devlet hastanesinde yine muayne etmesinden bahsettim.iki hafta muayne yapıyor,bir hafta muayne yapmayıp doğumhanede duruyorlarmış, doktorlar diğer semtlerdeki kaynarca kurtköye falan da gidiyorlar. hep aynı yerde durmuyorlar. doktorunu seçtikten sonra en iyisi nerde olursa olsun kendi doktoruna gitmek.
Tamer bey niye azarladı seni:)CADIARZU

Kızlar bana yardımci olurmusunuz ben gebzede oturuyorum ve burda ki dr hiç iyi değil bende nenehatun hastanesine gitmeyi düşünüyorum fakat sizler pek önermiyorsunuz kafam çok karıştı nereye gitsem acaba bu arada ben 2.5 senelik evliyim 4 aydır korunmuyorum ve hala bebek yok geçen ay dr gittim ama yumurtama baktı ve smear testi yaptı okadar diğer dr daha çok inceliyormuş benim dr bir sene dolmadan başka bişey yapamam dedi benim de kaybedecek vaktim yok sizce nenehatuna gitmelimiyim lütfen cevap yazın

4 ay kısa bir süre acele etmemlisin diye düşünüyorum aslında. ama bu tür rahatsızlıklar için bi form yazısında zeynep kamildeki doktorların iyi olduğunu duydum,hepsinin işinde uzman ve tecrübeli olduklarından bahsetmişlerdi.

canım poliklinik derken devlet hastanesinde yine muayne etmesinden bahsettim.iki hafta muayne yapıyor,bir hafta muayne yapmayıp doğumhanede duruyorlarmış, doktorlar diğer semtlerdeki kaynarca kurtköye falan da gidiyorlar. hep aynı yerde durmuyorlar. doktorunu seçtikten sonra en iyisi nerde olursa olsun kendi doktoruna gitmek.
Tamer bey niye azarladı seni:)CADIARZU

canım dün konuşmuştukya bu semiya şakir aynı yerdeymiş kartal araştırmayla ama ayrı bölümmüş semiya şakir doğum evi olarak ayrıymış akşam eşimle konuştukta
artık kartal araştırmaya kar verdik eşim orayı istiyor çocuğu güzel inceliyorlarmış
ama refekatcı almıyorlarmış galiba belkide doğum yerine alıyorlardır tam bilgimiz yok
eşimin arkadaşının eli yaralanmış hastaneye yatırmışlar karısını almamışlar burda hasta bakıcılarımız var diye ama doğuma alıyorlarmı bilmiyoruz

canım dün konuşmuştukya bu semiya şakir aynı yerdeymiş kartal araştırmayla ama ayrı bölümmüş semiya şakir doğum evi olarak ayrıymış akşam eşimle konuştukta
artık kartal araştırmaya kar verdik eşim orayı istiyor çocuğu güzel inceliyorlarmış
ama refekatcı almıyorlarmış galiba belkide doğum yerine alıyorlardır tam bilgimiz yok
eşimin arkadaşının eli yaralanmış hastaneye yatırmışlar karısını almamışlar burda hasta bakıcılarımız var diye ama doğuma alıyorlarmı bilmiyoruz

Benim bildiğim kadarıyla Devlet hastanelerinde doğum için de almıyorlar canım. kötü tarafı da bu işte. ama zaten problem olmazsa hastanede en fazla 1 gün kalınır.

Benim bildiğim kadarıyla Devlet hastanelerinde doğum için de almıyorlar canım. kötü tarafı da bu işte. ama zaten problem olmazsa hastanede en fazla 1 gün kalınır.

benim için hiç puroblem değil kaynanam kalacak ya yanımda onu da istemiyorum normal olursa zaten 1gün tutuyorlar

kızlar varmı nenehatunda doğum yapanlar yardımcı olurlarsa deneyimlerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum.

bende çevremdeki birçok insanın tavsiyesi ve int.ten araştırmalarım sonucu doğumumu nene hatunda yaptım.normal doğum oldu.fakat kimseye tavsiye etmiyorum. yaşadıklarım bi yana herşeyden önce çok yoğun bir hastane.kontrole gittiğimizde bazen 3 saat beklediğimiz oluyor.doğal olarak dr.nuzla bir diyaloğunuz fazla olamıyor.muayenesini ediyor ayakta bir iki soru sorabilirseniz ne ala. dr.da hastasına yoğunlaşamıyor.ayrıca doğumda mesai saatleri dışında olursa nöbetçi doktor giriyor doğuma.ben bundan dolayı sıkıntı yaşadım.gece gittim doğuma hemen yatış verdiler.suni sancılar vs. gece yarısı doğumhaneye girdim. esneyerek son anda nöbetçi bir doktor girdi.bebeğimin doğumda eli ağzındaymış ondan dolayı çok yırtık olduğunu söylediler.(öncseinde ultrasonla bakılsaydı son anda sezeryana alınabilirdi belkide) dikiş üstüne dikiş atıldı.40 gün yürüyemedim,oturamadım sağa solada dönemedim yatakta.dikişlerim düzgün atılmamış doğumdan sonra kendi doktorum söyledi.dikişlerim açıldı tekrar dikiş attılar.(halbuki atmamaları gerekiyormuş çünkü yeni doğum yapmışım yara olduğu için kısa zamanlarda üstüste dikiş atmak yanlışmış)üstelik hiç ayağa bile kalkmamıştım doğumdan sonra tuvalet dışında.bağ dokusu 2.kezdikiş atıldığı için oluşmuş oda hala arada ağrı yapabiliyor.yaşadıklarım çok uzun ama kısa kesicem psikolojim bozuldu,bebeğimi rahat emziremedim, onunla ilgilenemedim kokumu bile alamadı.kendi canımla uğraşmaktan.sütüm azaldı mama verdik hep.ayrıca doktorları şikayet ettim.o hastaneyi ve doktorlarını tavsiye etmiyorum...

X