Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım sen iki senedir mi kullanıyorsun aaaaa :44: hiçbir şeye yaramadımı peki doktorun ne diyor bu konuda nasıl yaramaz yaa çok şaşırdımm :44:

Canım bilmiyorum bende.Bazen kendiliğimden oldum bazende söktürücüyle gidince danışacağım doktora.

cvr canım yarın inşallah doktor kontrolün çok yolunda gitsin mümkünse hemen yaz bize de...:KK54::nazar::emir_bebek:

canım sen iki senedir mi kullanıyorsun aaaaa :44: hiçbir şeye yaramadımı peki doktorun ne diyor bu konuda nasıl yaramaz yaa çok şaşırdımm :44:
aynen canım bende çok şaşkınım 2 sene de düzene sokmadığına.

tabi canım gün aşırı ilişki yeterli... hatta öncesinde olması daha bile güzel çünkü o zaman sperm hazır bekliyor oluyor...onca yolu katetmesi gerekmiyor :) ben bu konuları önceden çok okumuştum meraktan hepsini biliyorum....

rahim şeklim farklı canım ondan acı çektim o kadar ama nasıl bir farklılık olduğunu doktor diyecek bakalım hayırlısı....

hm anladım şeklinden bence ona çok takılma çok kişi var öyle hamile kalan bende çok duydum
reglim biter bitmez başlıyorum ben gün aşırı neredeyse 21. güne kadar sonra on gün kaçıyorum dinlenme :KK1: gerçi olacaksa bir kerede bile olabiliyor önemmli olan yumurtlamayı yakalamak

Canım bilmiyorum bende.Bazen kendiliğimden oldum bazende söktürücüyle gidince danışacağım doktora.

mutlaka sor tatlım doktoruna merak ettim bende ne cevap verecek acaba doktorun

ben çıkıyorum netten kızlar öpüyorum sizi bahar27 canım önceki sayfada kaldı cevabını yazdım :) öptüm...:KK54:

Son düzenleme:
cvr canım yarın inşallah doktor kontrolün çok yolunda gitsin mümkünse hemen yaz bize de...:KK54::nazar::emir_bebek:
İnşallah arkadaşım koşa koşa gelip yazıcam inşallah mutlu haberler veririm. bebeği görürüm inşallah. 10 gün sonra yine gel derse bayılıcam vallaha 1 hafta okadar zor geçtiki.zaman ilerlemiyor sanki :KK1: :KK1:

hm anladım şeklinden bence ona çok takılma çok kişi var öyle hamile kalan bende çok duydum
reglim biter bitmez başlıyorum ben gün aşırı neredeyse 21. güne kadar sonra on gün kaçıyorum dinlenme :KK1: gerçi olacaksa bir kerede bile olabiliyor önemmli olan yumurtlamayı yakalamak

tabi tabi canım önemli olan yumurtayı yakalamak ama elbette sık ilişki şansı arttırıyor... en iyisini yapıyorsun.....
için rahat olsun...
öpüyorum seni...
iyi geceler kızlar...:KK54:

İnşallah arkadaşım koşa koşa gelip yazıcam inşallah mutlu haberler veririm. bebeği görürüm inşallah. 10 gün sonra yine gel derse bayılıcam vallaha 1 hafta okadar zor geçtiki.zaman ilerlemiyor sanki :KK1: :KK1:

sen de pür dikkat bak usg ekranına...
belki doktordan önce sen görürsün siyah leke gibi görünüyormuş ya canım....

8 gün dememin nedeni ilaca erken başlaman adet gecikmesinde 5 gün içilir çünkü zaten adet gecikmiş 5 günde içsen yeterli ama siklus ortasında başladın mı 8 hatta 10 gün bile içebilirsin... rahmi gebeliğe hazırlar bununla beraber 1 ayda regl olmanı sağlar...

tabi canım gün aşırı ilişki yeterli... hatta öncesinde olması daha bile güzel çünkü o zaman sperm hazır bekliyor oluyor...onca yolu katetmesi gerekmiyor :) ben bu konuları önceden çok okumuştum meraktan hepsini biliyorum....

rahim şeklim farklı canım ondan acı çektim o kadar ama nasıl bir farklılık olduğunu doktor diyecek bakalım hayırlısı....
Tamam canım anladım.:KK34:
hoşbulduk canım 2 sene çok uzun zaman canım düzene girmesi gerekirdi bence sen 1000 mg alabilirsin.yani ben senin yerinde olsam 1000 mg sabah akşam kesin alırdım.günde 2-2,5 LT suyunu içmeyi ihmal etme canım.aslında senin endokrin uzmanı da mg .ı yükseltebilirdi. Biricikte 1000 mg içiyordu .
Canım şimdi siz byle syleyince benimde moralim bozuldu:KK43:Doktorlar demiştiki adet düzenlemede etkisi için birşey demediler.Dediği glucophage kanınızdaki glukoz düzeyini mümkün olduğunca normal düzeye düşürmeye yardımcı olur.Pkolularda insülin direnci çıktığı için bunu azaltmada yardımcı olduğunu söylemişti:KK31:Kilo verildikçe adetler düzene girer dediler

Tamam canım anladım.:KK34:

Canım şimdi siz byle syleyince benimde moralim bozuldu:KK43:Doktorlar demiştiki adet düzenlemede etkisi için birşey demediler.Dediği glucophage kanınızdaki glukoz düzeyini mümkün olduğunca normal düzeye düşürmeye yardımcı olur.Pkolularda insülin direnci çıktığı için bunu azaltmada yardımcı olduğunu söylemişti:KK31:Kilo verildikçe adetler düzene girer dediler

canım yumurtlamayada yardımcı bence senin de yumurtlaman oluyordur ama daha geçtir bunu anlayacağız filmini çektir önce tamam mı?

iyi geceler kızlar bende çıkıyorum ,hepinizi çok öpüyorum:KK16:
İyigeceler canım:KK16::KK54::KK3:
canım yumurtlamayada yardımcı bence senin de yumurtlaman oluyordur ama daha geçtir bunu anlayacağız filmini çektir önce tamam mı?
Tamam canım randevu alıcam kısmet olursa rahim filmi için.Bu metformin işinide gidince sorucam belki 850 mglık fayda etmedi 1000 verir belki bilemiyorum canım gidince belli olucak:KK31:Çok teşekkürler canım görüşürüz öptüm:KK3::KK54:

tatlım o yaptırdığın ne ki merak ettim.canım bu arada sendede rahimde farklılık vardı değilmi canım

cvr helal olsun sana kafaya takmamışsın rahim filmi bile çektirmemişsin.bak çok şükür hamile kalmışsınnnn.ayyy ben niye bu kadar takıyorumki Allah ol derse hiçbi,şey bunu engelliyemiyorrrr...

canımmmmmmmmmm ben geldim sen gitmişsin sorma takıldım vallahi.senin ağrılar çoktu ne oldu yumurtan gelişmişmi bariii.

Probe kürtaj canım adetim 22 gün sürdüğü için yaptılar, sonuçda progestan hapı almaya başladım, östrojen yüksek miktardaymış dengeleyecekmiş. bi tv usg de çift kavite görünmüştü ama, doktor yanlış görünmüş olabilir, rahim çok kalınlaştığı için dedi, zaaten kürtajımı yapan doktor ben çift kavite göremedim yanlış olabilir demişti. Aslında tekrar yaptırmak istiyorum.. Bunu öğrendikten sonrada bunalıma girdim, bebeğimi bu yüzdenmi kaybettim acaba diye, belkide erken doğum sebebim buydu :KK43: Artık bundan sonra hayırlısı canım.. Doğum yaptığımda bi bayan vardı ben sancı çekerken getirdiler, doktorların biri geliyor biri gidiyor biranda doktor dolmuştu oda, aralarında konuşurlarken duymuştum, meğer bayanın tüpleri yokmuş ve normal yoldan hamile kalmış hemde ikizdi, doktorlar mucize diyorlardı, bazılarıysa tıpda böyle bişeyin mümkünatı yok diyordu ve neler neler, hepsi şok olmuşlardı, açıklama yapamıyorlardı.. Yani,,, RABBİM OL diyince OLUR... ALLAH ım hepimize sağlıklı uzun ömürlü hayırlı evlatlar nasip etsin inşALLAH..

yaaaa kızlar inanmıyorum size ben yoktum yine gelmişssiniz bicim, cvr , gyaman....

canım sen son 3 ayın adetinde kaç günde bir oluyordun hatırlıyormusun.yani en son kaç günlere düşmüştü.
bundan önceki 2 ay duphastonla gelmişti canım yani bilmiyorum.. metformine başlamadan 2ayı buluyordu adet olabilmem.. yaa kaç gündür azıcık sancım var ama gelmiyorlar...
Canım sağlık olsun gelir inşallah biraz daha bekle bakalım inşallh gelir canım temennim o.Ama olur ya gelmedi diyelim duphaston kullanırsın üzme kendini:KK16::KK54:Ya canım kafama birşey takıldı.Bicim dediki 17.gün başla 8 gün sabah akşam kullan diye.Bu duphastonda
20 tablet vardı.10 unu içmiş oldum 5 günde.10 tablet var 5 günlük.8 günmü içmem şart? ozman yeniden duphaston almam lazım değilmi?:44:İyigeceler canım görüşürüz kib:KK16::KK3:

yok baharcım bu ay hormon tahlili vereceğim doktorum öle istemişti benden ondan kendiliğinden gelmesi gerek ...bekliyorum bakalım..
evet canım biçimin dediği gibi yap . yeni tablet al . sigortalı isen sağlıkocağında yazdırabilirsin ben öle yapıyorum..

kız yok onun için üzülürmüyüm :KK1::KK1: bugün kayınvalideyle gündeydim de sıkıntıdan patladım kötü bir gündü onu anlatmak istedim bilgisayar eşimde telden yazıyorum fazla yazamazsam anlayın diye :KK1::KK1:
eşim ogame diye bir oyun oynuyor saolsun evde olduğu sürece genelde bilgisayar ondaa
anladım gyaman....:KK16:gyaman kaynanalardan neden nefret ediliyor.. ben erkek arkadaşımın annesiyle tanıştım çok tatlı bi hanım görünüyor sonradan mı değişiyorlar...

tuncss u merak edenler facebookta gördüm eğlencede sanırım resimlerini koymuş ooh vur patlasın çal oynasın :KK1::KK1:

tuncss alacağın olsun bizide götür ne zamandır eğlenmek istiyorum valla çok özledim kafa dağıtmayı
aferin tuncssa.... :KK66::KK66::KK66::KK62::KK62::KK64::KK64:
sen de topiğimizin demirbaşı oldun canım... :) hepimize listeler yaptın... her gün geliyorsun maşallah :KK54:
bir süre metforminle devam et duphaston içme canım bu ay yaptığın gibi ancak o zaman metforminin regl dönemine etkisi net olarak anlaşılır...
bicimcim senden bu sölzeri duymak çok güzel...öğretmenim kim acaba?:KK16:

aynı mantıkla düşünüyorum bicim bundan sonra yumurtalıklarımı kendi haline bırakacağım.. çünkü 5 ay bitti şimdiye kadar hep söktürücü falan kullandım.. kendi kendine düzene girmeye başlar inşallah.. korkum sadece saç dökülmesinden.. umarım fazla dökülmeelr olmaz.. resimlerde pek belli, olmuyor ama yakından görsen resmen erkek tipi saç dökülmesi var...

scarlet82,,

zeynoo01,,

safkan8001,,

lepi,,

merwecik_20

kızlar topiğimize ait liste...http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/141726-pkolu-hanimlarin-paylasim-alani-2834.html

bu linkte güncel hali bulunmkta... bilgilerinizi paylaşabilr misiniz bizim gibi pkolu hastalara yol gösterici olacaktır..

aşağıdaki bilgileri doldurup yayınlarsanız ben eklerim listeye...örnek yazımlar yukarıdaki linkte yer almaktadır..

1-Rumuz.........:
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):

şimdiden teşekkür ederim...

yaaaa kızlar inanmıyorum size ben yoktum yine gelmişssiniz bicim, cvr , gyaman....

bundan önceki 2 ay duphastonla gelmişti canım yani bilmiyorum.. metformine başlamadan 2ayı buluyordu adet olabilmem.. yaa kaç gündür azıcık sancım var ama gelmiyorlar...
gnaydın canım gerçekten hiç denk gelemiyoruz yaaa :18: şimdi senin ozaman metformin biraz düzene koymuş adet periyodunu demekki dahada düzene girecek demektir.sıkıntı yaptıkçada gecikir canım düşünme onu .

Probe kürtaj canım adetim 22 gün sürdüğü için yaptılar, sonuçda progestan hapı almaya başladım, östrojen yüksek miktardaymış dengeleyecekmiş. bi tv usg de çift kavite görünmüştü ama, doktor yanlış görünmüş olabilir, rahim çok kalınlaştığı için dedi, zaaten kürtajımı yapan doktor ben çift kavite göremedim yanlış olabilir demişti. Aslında tekrar yaptırmak istiyorum.. Bunu öğrendikten sonrada bunalıma girdim, bebeğimi bu yüzdenmi kaybettim acaba diye, belkide erken doğum sebebim buydu :KK43: Artık bundan sonra hayırlısı canım.. Doğum yaptığımda bi bayan vardı ben sancı çekerken getirdiler, doktorların biri geliyor biri gidiyor biranda doktor dolmuştu oda, aralarında konuşurlarken duymuştum, meğer bayanın tüpleri yokmuş ve normal yoldan hamile kalmış hemde ikizdi, doktorlar mucize diyorlardı, bazılarıysa tıpda böyle bişeyin mümkünatı yok diyordu ve neler neler, hepsi şok olmuşlardı, açıklama yapamıyorlardı.. Yani,,, RABBİM OL diyince OLUR... ALLAH ım hepimize sağlıklı uzun ömürlü hayırlı evlatlar nasip etsin inşALLAH..
ALLAHIM GERÇEKTEN BİR MUCİZE RABBİM OL DESİN YETERKİ eski zamanlarda mucizeleri Allahu Teala açık bir şekilde gösterirmiş bence bu zamandada işte böyle mucizeler veriyorki ibret ders alalım ONA YÜREKTEN İNANALIM TESLİM OLALIM DİYE MESAJ VERİYOR BENCE.

günaydın kızlar hepinize iyi hafta sonları diliyorum benım bugun ateşim düştü

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com
günaydın canım nasılsın?

X