Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

anladım gyaman....:KK16:gyaman kaynanalardan neden nefret ediliyor.. ben erkek arkadaşımın annesiyle tanıştım çok tatlı bi hanım görünüyor sonradan mı değişiyorlar...

canım ben kaynanamdan nefret etmiyorum bekarken acaip severdim benim durumum sadece aynı evin içinde olmak ev ev üstüne kurulmuyor ve biraz cahil bir kadın söylediği lafın yaptığı haraketin ne sonuçlar doğuracağını kestiremiyor çok patavatsız aşırı rahat aynı evin içinde yaşamasaydık eminim bu sorunların hiçbiri olmayacaktı uzaktan en güzeli ama insan belli bir yaştan sonra aynı evin içinde kendi annesini bile istemiyor kendine göre bir düzen kurup yaşamak istiyorsun
sana küçük bir örnek burda çoğu kişi bilir bunu bir keresinde bana hamile bir kediyi gösterip kediler bile doğurdu sen daha doğuramadın dedi bilmem anlatabildim mi
şuda bir gerçek bekarken çoğu şeyi anlamıyorsun ama evliyken bir çok şey değişiyor aynı ev içinde yüz göz olmazsan eminim tatlılığı devam edebilir kayınvalidenin :)))

selam kızlar,
doktora gittim kesemizi gördük doktor herşey normal gidiyor dedi.progestan yazdı baş dönmesi ve mide bulantısı yapabilirmiş, çok rahatsız olursan gerekirse vajinadan fitil gibi de atabilirsin dedi.ilişki yasak,15 gün sonra tekrar çağırdı .
normal gelişmesi demesi ,biraz içimi rahatlattı.:nazar::emir_bebek:
görüntüsünü verdi bakıp bakıp duruyorum ,yaşadıklarımı düşünüyorum ,SİZE ÖYLE ÇOK DUA EDİYORUMKİ ALLAHIN İZNİYLE EN KISA ZAMANDA HERKES HAMİLE KALACAK.:KK16::KK16::KK16:

evet canım bu ay adet olunca gene üzüldüm ama geçen seferki gibi dünya başıma yıkılmadı ve hüngür hüngür ağlamadım.sanırım yavaş yavaş alışıyor insan bu durumaaa.bu arada seninde böyle olmamda katkın çok tatlım diyon ya rahim yapım farklıydı ama takmadım rahim filmi bile çektirmedim dedin ya ve çok şükür Allah sana güzel bir bebek verd,inşallahta yarın kalp atışlarını duyacan.yani takmayınca oldu işteee.yeter ki Allah ol desinn.

inanmıyorum ya waw biz senle herzaman aynı duygular içine giriyoruz sanırım.senin en kötü olduğun zamanlar bende kötü idim.şu anda tam senin dediğin gibiyim ben Allah a havale ettim elimden geleni yaptım gerisi nasip diyorum heppp.bu ay adet oldum ağlamadımnormalde hüngür hüngür ağlardımmm.üzüldüm sadece oda biraz demekki insan herşeye alışıyor.

helal olsunnnnnnnnnnn:KK9::KK9::KK9:

bence duphaston al progesteron türü bir ilaç ooo

ben canım 3 ay yaptım hep geciktirid 1 hafta 10 gün filan.hatta burda yapan bütün arkadaşlarada dedim geciktirebiliyor diye.biçimi filan da geciktirmişti.ama en fazla 10 gün filan 10 günden fazla gecikirseeeee.inşallaaaaaahhhhhh o zaman hamile olma olasılığın doğuyorr.düşük yaptım diye düşünme Allah ol desin yeterkii...

tatlımmmmmm sen klomeni kafana göre aldın ve çatlatma iğneside vurdurmayacan üstüne incir kürüde yapıyonnnnnnnnnnn.ecrinnnnnnnnnnnn bak koca bir kiste dönüşür soğan kürüde fayda etmezzzz ha böyle riskli şeyler yapmaaa ya bence hazır ağrıların varken git doktoraaaaaaa.

o akıntıyı son bikaç aydır bende çok ama çok az görmeye başladımmm.klomen azaltıyormuş lepi yazmış o doktora sormuşş.

bugun gidecem canım doktora bakalım ne diyecek sagol ilgin için :) ben kloemenı çok kullnamadık ki 1sene once geçen ay bide bu ay 3kez kullanmıs oldum ama akıntım yok öyle gözle görürlür:26:

yumurtalık yapın benim gibiyse benim 13. günümde oldukça büyüktü yumurtam canım git geciktirme... çatlatma iğnesi için geç kalma sakın...

sagol canım benım gitcem bugun bakalım inş.vardır bişeyler :)

henüz yumurtlaman yok canım gelişme aşamasında demekki...

bugun düştü ateşim canım belkı bugun olcak yumurtlama

selam kızlar,
doktora gittim kesemizi gördük doktor herşey normal gidiyor dedi.progestan yazdı baş dönmesi ve mide bulantısı yapabilirmiş, çok rahatsız olursan gerekirse vajinadan fitil gibi de atabilirsin dedi.ilişki yasak,15 gün sonra tekrar çağırdı .
görüntüsünü verdi bakıp bakıp duruyorum ,yaşadıklarımı düşünüyorum ,SİZE ÖYLE ÇOK DUA EDİYORUMKİ ALLAHIN İZNİYLE EN KISA ZAMANDA HERKES HAMİLE KALACAK.:KK16::KK16::KK16:

Çokkkk şükürr cnm çok sevindim. Sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Rabbim yardımcın olsun...

canım akıntı kontrolü yapmıyormusun sen .ben sadece yumurtladığımı akıntıdan anlıyordum.hatta akıntı 3-4 gün sürdüğü için gün aşırı ilişki olursa tutacaktı.

yapıyorumda geçen kıremsı bi akıntı oldu yumurta beyazı gibiydi ama oyle yumurta akı gibi uzamıyordu krem gibiyfi yanı başka olmadım şimdi kuru böyle nasıl anlatsam bılemedım:26:

selam kızlar,

çok iyi maşallah :nazar:canım benım sende bizim dualrımızdasın unutma sakın allahım sağlıkla kucagına almayı nasıp etsin canım benım aay bizde yaşayacazmı o duyguyu yaa inşşş..

yaaaa kızlar inanmıyorum size ben yoktum yine gelmişssiniz bicim, cvr , gyaman....

bundan önceki 2 ay duphastonla gelmişti canım yani bilmiyorum.. metformine başlamadan 2ayı buluyordu adet olabilmem.. yaa kaç gündür azıcık sancım var ama gelmiyorlar...

yok baharcım bu ay hormon tahlili vereceğim doktorum öle istemişti benden ondan kendiliğinden gelmesi gerek ...bekliyorum bakalım..
evet canım biçimin dediği gibi yap . yeni tablet al . sigortalı isen sağlıkocağında yazdırabilirsin ben öle yapıyorum..

anladım gyaman....:KK16:gyaman kaynanalardan neden nefret ediliyor.. ben erkek arkadaşımın annesiyle tanıştım çok tatlı bi hanım görünüyor sonradan mı değişiyorlar...

aferin tuncssa.... :KK66::KK66::KK66::KK62::KK62::KK64::KK64:

bicimcim senden bu sölzeri duymak çok güzel...öğretmenim kim acaba?:KK16:

aynı mantıkla düşünüyorum bicim bundan sonra yumurtalıklarımı kendi haline bırakacağım.. çünkü 5 ay bitti şimdiye kadar hep söktürücü falan kullandım.. kendi kendine düzene girmeye başlar inşallah.. korkum sadece saç dökülmesinden.. umarım fazla dökülmeelr olmaz.. resimlerde pek belli, olmuyor ama yakından görsen resmen erkek tipi saç dökülmesi var...
Anladım canım inşallah kendiliğinden gelir :KK16:Benimde fakültede kontrolüm var nisan başı hormon tahlili olucam.Söktürücüyle gelen adetle hormon tahlili olsam olmuyormu canım?Kendiliğinden gelmezse mecbur söktürücü kullanıyoruz çünkü :KK31:
canım ben kaynanamdan nefret etmiyorum bekarken acaip severdim benim durumum sadece aynı evin içinde olmak ev ev üstüne kurulmuyor ve biraz cahil bir kadın söylediği lafın yaptığı haraketin ne sonuçlar doğuracağını kestiremiyor çok patavatsız aşırı rahat aynı evin içinde yaşamasaydık eminim bu sorunların hiçbiri olmayacaktı uzaktan en güzeli ama insan belli bir yaştan sonra aynı evin içinde kendi annesini bile istemiyor kendine göre bir düzen kurup yaşamak istiyorsun
sana küçük bir örnek burda çoğu kişi bilir bunu bir keresinde bana hamile bir kediyi gösterip kediler bile doğurdu sen daha doğuramadın dedi bilmem anlatabildim mi
şuda bir gerçek bekarken çoğu şeyi anlamıyorsun ama evliyken bir çok şey değişiyor aynı ev içinde yüz göz olmazsan eminim tatlılığı devam edebilir kayınvalidenin :)))
Haklısın en iyi kayınvalde bile olsa aynı evde oturmak iyi olmuyor.O nasıl söz öyle kedi hamile felan çok cahilce:KK20:Sende deseydin ya bizim elimizde olan birşeymi Allahtan herşey Allah nasip ederse oluyor etmiyorsa olmuyor hadi sen şu tırnağını yaratta göreyim deseydin:KK47:.Allah inancı olan bir insan olgun olur bunları idrak eder.Boşver canım ya yakında taşınıyormuşsun gidince mevlüt okut evinde:KK34::KK1:
selam kızlar,

Canım çok sevindim senin adına Allah yardımcın olsun ve sağlıklı hayırlı şekilde doğmasını nasip etsin:KK16::nazar::emir_bebek:

Anladım canım inşallah kendiliğinden gelir :KK16:Benimde fakültede kontrolüm var nisan başı hormon tahlili olucam.Söktürücüyle gelen adetle hormon tahlili olsam olmuyormu canım?Kendiliğinden gelmezse mecbur söktürücü kullanıyoruz çünkü :KK31:
canım olur tabiki .. benim tedavim gereği doktor 6. ayında adetinin normal olarak gelmesini bekle sonra tahlil yaptır demişti ondan bekliyorum canım.. yani değerlendirme yapacak hormon değerlerimde bir düzelme var mı yok mu diye.. takip ediyorum...
gnaydın canım gerçekten hiç denk gelemiyoruz yaaa :18: şimdi senin ozaman metformin biraz düzene koymuş adet periyodunu demekki dahada düzene girecek demektir.sıkıntı yaptıkçada gecikir canım düşünme onu .
aynen cvr ya.. takmadan da edemiyorum.. metformine çok güveniyorum am sonra diyorum ki bende işe yaramadı mı acep... bekliyorum işte canım.. bakalım ne zamna gelecek bu kırmızlar...

ayyy canım kayınvaliden gerçekten çok gurur kırıcı konuşmuş çok üzüldüm.. seninle ne alaka durum Allah ne zman ol derse o zman olacak.. çocuk olmuyor diye ayrı bi takılıyordur sana bu bile stres oluşturur .. çok üzüldüm şimdi.. inşallahh tez zamanda kendi evinize geçersiniz ne zman geçeceksin canım az kalmıştı demiştin...?

ateşin düşmüş öle yazmışsın .. ovulasyon gerçekleşmiştir umarım... hiç takip etmedin hala kızıyorum sana haberin olsun:KK19:

sıkı tutun annene demişsin yaaa.. çok duygulandım anlatamam..:KK54: Rabbim hayırlı bir şekilde kucağına almayı nasip eder inşallah... :nazar::emir_bebek:

scarlet82,,

zeynoo01,,

safkan8001,,

lepi,,

milasis

kızlar topiğimize ait liste...http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/141726-pkolu-hanimlarin-paylasim-alani-2834.html

bu linkte güncel hali bulunmkta... bilgilerinizi paylaşabilr misiniz bizim gibi pkolu hastalara yol gösterici olacaktır..

aşağıdaki bilgileri doldurup yayınlarsanız ben eklerim listeye...örnek yazımlar yukarıdaki linkte yer almaktadır..

1-Rumuz.........:
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):

şimdiden teşekkür ederim..

mervecik mesajını aldım canım teşekkür ederim...

Son düzenleme:
bende de çarşamba gıttıgımızde yumurta olmadıgını gorduk :KK50: klomene cevap vermıyorum ılacı arttırmamıza ragmen.Aşılamaya gecelım dedı doktorum fılm cektıkten sonra :KK14: ama bak Allahın işine karışılmaz,yokken bı anda var edıyor. Hayırlısı olsun, hamılelelıgın sorunsuz gecsın ınş :13:

kesınlıkle allah ne derse o oluyor hamıle oolmak ıcın dua edıyordum ama sımdı allahım benden alma onu dıyorum acaba kalp atısını duycakmıyım acaba saglıklı olcak mı felan yanı rahat rahat sevınemıyorsun bıle.allah doğru zamanda ısteyen herkese nasıp etsın ınsallah.tesekkur ederım

selam kızlar,

merhaba öncelıkle allah sag salım kucagına almayı nasıp etsın dıyorum.bnde pkoluyum ve 105 kıloyum aynı zmanda hamıle kalmısız.ben 4.haftamda ögrendım gebelıgı kan degerım 750ydı snra kan degerım 4500 olmasına ragmen keseyı karnımdan göremedık doktr alttan baktgında herseyn normal oldugunu gördu ve banada progestan hap verdı.cok dıkkat edıyorum hem kılodan hem pkodan dolayı korkuyorum cunku.8-9.haftada gel kalp atıslarını duyalım dedı sımdı sadece o gunu dusunuyorum ınsallah duyabılırım.

merhaba öncelıkle allah sag salım kucagına almayı nasıp etsın dıyorum.bnde pkoluyum ve 105 kıloyum aynı zmanda hamıle kalmısız.ben 4.haftamda ögrendım gebelıgı kan degerım 750ydı snra kan degerım 4500 olmasına ragmen keseyı karnımdan göremedık doktr alttan baktgında herseyn normal oldugunu gördu ve banada progestan hap verdı.cok dıkkat edıyorum hem kılodan hem pkodan dolayı korkuyorum cunku.8-9.haftada gel kalp atıslarını duyalım dedı sımdı sadece o gunu dusunuyorum ınsallah duyabılırım.
Allah sağ sağlim hayırı bir şeklide kucağına almayı nasip eder inşallah canım.. Rabbim büyük ol deyince oluyor..
kızma canım işden çıknca doktora gitcem zaten p.tesi yazarım sana :)

tamm ecrincim iyi haberlerle gelirsin inşallah :KK16:

inş.canım kalp atışlarınıda duyarsın yediklerine dikkat et sağlıklı beslen canım hem kılo almazsın fazla

X