Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

-------------PKO ADINA YAPTIKLARIMIZ ----------------------

1-Rumuz..........:yesil_87
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-54-166-Bekar
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):şimdiye kadar doğumkontrol hapları kullandım bana fayadsı dokunduğuna inanmıyorum geçici bir çözüm. şu an Metformin- Duphaston(adet gecikmelerinde)kullanıyorum, şuan bekar pkodan kurtulmak istiyor

1-Rumuz.........:yuksel_89_85
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:22-65-1.62-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):15 yaşımda tanıştım doğum kontrol hapları kullandım faydası düzenli adet oluyordum ama kilo yapıyordu 1,5 aylık evliyim ama hiç korunmadığımız halde gebe kalamadım serophene kullanıyorum bebeğim olsun istiyorum.

1-Rumuz.........:bicim
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:31-58.5-160-Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 24 yaşından itibaren 5 yıl doğum kontrol hapı sonra korunmayı bıraktım ve 13 aydır bebeğim olmuyor... 2 ay klomen ve çatlatma iğne tedavisi oldum...hayıt ve metformin kullandım hayıtı kestim metformin hala içiyorum.... arada progestan da alıyorum adet çok gecikirse.... sırada rahim filmi var...yaklaşık 5 aydır glifor içtiğimi ve son 4 aydır işe yaradığını görüyorum..

1-Rumuz.........:cvr
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:31-62- -evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):1 sene doğum kontrol hapı kullandım.kendimi bildim bileli adetlerim hep düzensizdir. 17 aydır korunmuyorum,2ay klomen tedavisi oldum sonuç olumsuzdu.metformine başladıktan sonra bir gebelik geçirdim kalp atışlarının durması sebebiyle kaybettim.şuan metformin ve hayıt hapı kullanıyorum.yapığım bitkisel kürler soğan,aslan pençesi,incir+havuç kürü,bal+tarçın+çörekotu

1-Rumuz.........:gyaman
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:35-60- -evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Evlenmeden önce ara ara regli düzensizlikleri evlenmeden önce bir seneye yakın doğumkontrol hapı kullandım evlendikten sonra yine başladı düzensizlikler 18 aydır evliyim iki ay klomen tedavisi gördüm hayıt suyu bal çörek otu tarçın böğürtlen kökü kullandım sonuç alamadım şimdi metformine başladım yaklaşık 4 aydır içiyorum rahim filmi çektirdim temiz hormon testlerimde biraz tsh düşük onun dışında başka birşey yok

1-Rumuz.........:123m
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:30-64-1.68-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):bende yıllardır pko hastasıyım.ama adetim hep gelir 34-35 günde bir ,çokta zayıftım ama kıllanmam çok var klomenden sonrada kilo alımı başladı hep 58 iken şu an 64 oldum.son 1 yıldır bebek istiyorum.5 defa klomen kullandım ama rahim filmi temiz çıkmadı sanırım bir sorun var ama laparoskopi çektirmeyecem şimdilik.soğan kürünü 2 defa yaptım hamile kalamadım ama bana çok yaradıı resmen içimi temizledi.metformin kulanıyorum ,bu ayda son soğan kürümü yapacam inşallah.

1-Rumuz.........:bngl33
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29-68-1.70-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):1yıl önce pkolu olduğumu öğrendim ve tedavimde 3kez klomen kullandım sonrasında rahim filmi ve sonrasında hamile olduğumu öğrendim.beklentilerim sağlıklı bi hamilelik geçirip sonunda bebeğimi sağlıkla kucağıma alabilmek inşallah.

1-Rumuz.........:bahar27
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29--1.69-Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Ergenlikten bu yana adetlerim düzensizdi halada öyle.Bekarken çok ciddi düzenli bir şekilde tedavi olmadım.doğum kontrol ilacı kullandım.Şuan metformin kullanıyorum.Çocuk tedavisine henüz geçmedik kilo fazlam olduğu için öncelikle kilomu vermek istiyorum.Bitkisel olarak soğan kürünü yarıda bıraktım hayıt kullandım.Şuan sadece keten tohumu,elma sirkesi kürü ve maydonoz kürü uyguluyorum.Beklentim öncelikle sağlığıma kavuşup kısa zamanda Allah nasip ederse bebeğime kavuşmak

1-Rumuz.........:WAW
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-94.5-1.65-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):2.5 yıllık evliyim bir yıl sonra çocuk olmayıncapko teşhisi kondu klomen tedavisi gördümm..aşılama dedi bıraktımm..şimdi diyet yapıyorum..glukofen ve hayıt tohumu içiyorummm...kilomu verdikten sonra tekrar tedaviye başlayacagımmm...rabbimden hepimizee şifa vesabır diliyorummm....

1-Rumuz.........:pembeyim
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29---evli
3-(hikaye-tedavi ve beklentiler):Bekarken adet düzensizliğim yoktu fakat aşırı derecede adet sancısı çekerdim.
2,5yıllık evliyim ve 1,5 yıl sürekli olarak doğum kontrol hapıyla korundum.
Hapı bıraktıktan sonra adetim 20 gün gecikti gebelik testi yaptırdım ve hamile değildim. sağlık ocağındaki doktor, kadın doğuma gitmemi önerdi ve kadın doğuma gittim. Hormon testlerim sonucunda Lh hormonu fsh hormonundan yüksekti ve kist oluşmuştu yani polikistikover.
3 ay kullanmam için tekrar doğum kontrol hapı verdi doktor bu arada 3 ay boyunca soğan kürünü uyguladım ve sonrasında kistler gitmişti. Şimdi hayıt otunu içiyorum Lh hala yüksek. Klomende 2. ayım , ilkinde çatlama iğneside yaptırdım tutmadı malesef.
İnşallah bebek sahibi olmak istiyorum.

1.Rumuz ....: Ummu Umar
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum: 22-52-156-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 7 ay once evlendi, bekarken pko hastasi olmamis. evlendikden 2ay sonra adeti 10gun gecikmeler yapinca doktora gitmis ve pko adayi oldugunu, yani pkonun yeni yeni basladiginu oyrenmis, 2ay prgestron kullanmis, sonra yumurtalarinin iyi gelismediyini catlamadigin oyrenmis, 1ayda klomen ve catlama ignesi kullanmis, malesef sonuc alamamis.pko oldugu gibi duruyor simdilik, ne ileri nede geri gideceyi var.simdilik dogal yollara bas vurdu, keciboynuzu, corek otu falan..basari Allahdan

1-Rumuz.........:busmai
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:2759161Evli
3-Pko adına düşünceler(hikaye-tedavi ve beklentiler):Yaklaşık 1 yıl doğum kontrol hapı kullandıktan sonra,bıraktım. hamile kaldım,ama kalp atışı duyulmadığı için 8 haftalıkken alındı. 3 ay korundum, peşinden 1 yıl bekledim hamile kalamadım. doktor beklememi söylemişti (bence sadece zaman kaybı oldu) ,o yılım çok yıpratıcı geçti. Ardından serophene tedavisine başladım,6 ay sürdü gene hamile kalamadım. Artık iğnelere başlayacaktım ki ,bir de metformin denemek istedim. Kilo vermeye çalıştım,4 kilo verdim.Metformin kullandıktan 1 ay sonra hamile kaldım. Toplamda 2 yıl üstüne hamile kalmış oldum. Hamileliğim devam ediyor, inşallah güzel sonuçlar alırız ben ve tüm arkadaşlar.

1-Rumuz.........:pembeyim
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-67-162-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 1 sene 1 ay once evlendim, bekarken lise caglarimda adet duzensizligi sebebi ile doktora gitmistim ve dogum kontrol hapı kullanmistim14lu yaslarimda ve bitti sanmistim adetim duzene girince ama ben 15 gunde 1 oluyordum lise caglarimda...evlendikden 2ay sonra hamile oldugumu ogrendim fakat 1ay bile tutunamadi dustu kendiliginden.pko adayi oldugumu da dusugumden 11ay sonra ögrendim bebek olmayinca doktora gitmeye karar verdim yani bu son 2 haftadir annelik icin cabalamaya basladim.doktorum birtakim testler istedi ve lh ve fsh degerlerim yuksek cikti ultrason ile baktigindada cok sayida yumurtam oldugunu fakat bunlarin buyumedigini ve catlamadigini pko hastasi oldugumu soyledi.bana seker ilaci olan glucophage ı verdi 15 gundur duzenli bir sekilde 850 mg olarak günde 1 tane içiyorum bunun yanı sıra adetimin 3.günü klomene basladi 5 gün günde 3 defa kullandım adetim bittikten birkac gün sonrada catlatma ignesi verdi ve 4 gün önce iğnemi vuruldum ultrasonla klomenden sonra baktiginda 2 yumurtamn buyudugunu 1i 21 digeri 23 mm oldugunu ikiz bile olma ihtimali oldugunu buyuklugunun iyi oldugunu soyleyerek gün aşırı iliski önerdi bu 4 gundur calisiyoruz ve icimden bi ses yumurtamin catladigini soyluyor umarim oyledir allahim bana ve benm gibi anne olmayi arzulayan bütün kullarının hem göbüşlerini hemde sağlıklı bir şekilde kucaklarını doldurur inşallah.

1-Rumuz.........:fpgz
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26-53-1.60-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):küçüklüğümden beri en büyük hayalimdi anne olmak.. adetlerim çok düzenli değildi. 2.5 senelik evliyim, pko olduğumu evlendikten sonra öğrendim, prolaktinim yüksek! 1.5 yıldır bebek istiyoruz.. ilk klomen denememde çatlatma iğnesi kullanmadan hamile kaldım fakat dış gebelikle sonuçlandı.. şuan bi kaç ay korunma sürecindeyim mecburen, korunma sürecim biter bitmez rahim filmi çekilip tekrar klomenle denemelere devam edicez! inş. en kısa zamanda meleğime kavuşurum..

1-Rumuz.........:er_ca
2-Yaş- 27 Kilo-49 Boy 158cm -Durum:evli 3 yıllık
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):bekarlığımda oluşan adet düzensizliği ile d.k. hapına başladım ve 3 yıl kadar kullandım geçen sene ekim 2011 de hapı bırakıp kasım 2011 de de hamile kaldım ama aralığın 17 sinde bebeğimi kalp durması sebebiyle kaybettim. ve 13 aydır bir çok hormon düzensizliği yaşadım. progestan içmeme rağmen hap bittikten 15 gün sonra hasta oldum.
bakalım bu ay ben klomene başlıyorum. bugün adetimin 1. günü salı günü hapa başlıycam ve perşembe günü de dr.a gidicem eğer klomene vucudum cvp verirse klomenle devam edicez eğer vermezse tüp bebeğe gidicez.
bu arada prolaktinim ve troidim yüksek. kontrol edilemiyor.

1-Rumuz.........:mutlu1988
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:23-60-1.60-evli
3-(hikaye-tedavi ve beklentiler):arkadaşlar ben bekarlığımda öğrenmiştim zaten pco olduğumu. 2 buçuk 3 yıl doğum kontrol hapı kullandım.( diane 35) 48 kiloyduk haplara başladığımda , 60 ları gördüm bu haplar sayesinde. evet hastalık için faydası oluyo belki ama çok kilo aldırıyo. nesye evlendiğimde bıraktım,yani yaklaşık 6 ay önce bıraktım. fakat benim özel bi durumum oldu, 5 ay eşimle ilişki yaşayamadım korkuyodum. neyseki 5 . ayda bunu yendim. 1 aydır her şey yolunda çok şükür. yani aslında ben daha yeniyim bebek sürecinde.4 aydır duphaston kullanıyorum adet olmak için. geçen ay duphastonla beraber klomene başladım. bakalım inş çok uğraştırmaz beni bu süreç. geçen hafta doktora gittim yumurtalarımın büyüdüğünü ve 2 güne kadar çatlayacağını söyledi,olacak inş dedi ama ben adetim gecikmeden ve test yapıp gözümle görmeden hiç bi şekilde umutlanmak istemiyorum. olacağı varsa zaten olacak. geçen hafta soğan kürüne başlamıştım 5. gün bırakmak zorunda kaldım:KK43: çok hastalandım çünkü. tamamlayamadım malesef. hayırlısı artık. bi yandan da diyet yapmaya çalışıyorum. 2,5 haftada 2 kilo verdim. arada fazla kaçırdığım günler de oldu. zor kilo veriliyo diyolar ama ben çok çabuk kilo veren biriyim aslında. biraz dikkat ettiğimde kolayca verebiliyorum hedefim 57. doktorumda söyledi kilo verirsen yumurtlama daha kolay olur diye. işte böyle kızlar inş unuttuğum bişey yoktur. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

1-Rumuz.........:yasmin16
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26-56-1.60-evli
3-(hikaye-tedavi ve beklentiler):evlenmeden önceki adet düzensizliklerinde hiç doktora gitmemiştim.evlendikten sonra 18 ay doğum kontrol hapı kullandımve bıraktıktan sonra bütün dengem bozuldu.3 ay adet olmadığım zamanlar oldu. doktor pkolusun dedi 1 yıl tedavisiz çocuğun olmazsa tekrar gel dedi ve gönderdi. ama benim sorunum
öncelikli olarak adet olmaktı bi sürü doktora gittim.metformini okudum burdaki arkadaşlardan ve bi doktorda için rahat edecekse iç dedi:) şaka gibi ama öyle..bu arada 2 kere klomen kullandım ve bir kere çatlatma iğnesi oldum ama sonuç negatif...rahim ağzı yarası da var zaten düzenli adette göremiyorum dedim ve 3 ay tedaviye ara verdim sadecebu arada günde 1 kere metformin içiyordum ve bu ay hamile olduğumu öğrendim..Allah hepinize yaşatacak inşallah bu güzel duyguyu ben inanıyorum arkadaşlar biraz sabır gerekliymiş..tamamen aklımızdan cıkarmak imkansız ama çok yıpratmamak gerekiyor kendimizi...

1-Rumuz.........:biricik35
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:33-59-1.62-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Adet sancılarım yüzünden 10 yıl d.kontrol hapı kullandım, o yüzden adetim düzenliydi. yaklaşık 2 yıl önce d.k. hapına rağmen adet olamamıyordum ve son aylarda kilomda artış olmuş ve saçlarım aşırı dökülüyordu. Doktora gttim, Ultrasonda ve hormon testi ile PKO teshisi konuldu...doktor değiştirdim, kendimde gerek TR de gerese yurtdışında araştırdım ve Metformini keşfetmiş oldum. Yeni doktoruma sordum ve zaten şimdi yazıcaktım dediğinde bana umut ışığı göründü o zamanlar. Birde endokrin uzmanına başvurarak kontrol altında spor desteği ile eski kiloma kavuştum. Toplam 7 kg verdim ve ay ay adetim düzenlenmeye başladı...Rahim filmi çektirdim, temiz çıktı..İleriki aylarda yumurtladığımı gördük ve bu hep böyle kaldı! Genel olarak konuşmak gerekirse, kilo vermek burada en önemlisi! o zaman adet düzenleniyor ve yumurtlamaya başlıyorsunuz. O zaman yumurtanızda çatlar, ve yumurtalık kistleri oluşmaz....Şu anda 6 haftalık hamileyim...
Olay hamile kalmak değil, burada en önemli şey kilo kaybıından sonra adet düzenlemektir! pko nun sırrı bana göre budur!

1-Rumuz.........:bubemiste
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26-51-163-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):1.5 yıldır bebk düşünüyorum 3 klomen ve 2 çatlatmam oldu hormonlar normal 3.5 aydır mermorfin (glifor) kullanıyorum geçen ay boş geçip bu ay metmorfin+soğan ve maydanoz suyu kürü uygulamayı düşünüyorum

1-Rumuz.........:tuncss
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum: 28 - 80 - 1.76 - Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): ilk adet oluşum 15 yaşımdaydı.. 3-4 ay hiç sıkıntı yaşamadım.. çok düzenliydi.. sonra 99 depremini yaşadık ve psikoloji alt üst oldu.. benim adet de gelmez oldu.. 1 yıl kadar bekledim baktım olmuyor, doktora gittik.. tabii ki direk doğum kontrol hapına başladık.. o zamanlar 50-52 kilo civarındaydım.. 2 yıl içtim ilacı hiç aralıksız.. bir gün dedim bana ne oluyor şiştikçe şiştim.. tam 80 kiloya çıktım hemde.. yeniden doktor kontrolleri, başka başka doktor gezmeler.. hiçbir sorun yok. hormonlar düzgün, rahim düzgün, yumurtalıklar temiz.. eee ben yine adet olamıyorum.. adet olmak için 3-4 ayda bir farlutal alıyorum.. böyle de 4-5 seneyi geçirdim.. sonra yeniden doktor kontrolleri falan filan değişen hiçbirşey yok.. bu esnada doktorlardan biri sonunda işe yarar bişey söyledi.. yumurtalıkların iyi çalışmıyor, yumurtlama sorunun var dedi.. bundan dolayı adet olamıyorsun ve ilerde evlendiğinde çocuğun olması biraz zaman alır dedi.. sonra evlenmeye karar verdik biz.. ben evlilik öncesi yine kontrole gittim ve o sıralarda 7-8 aydır herşeyi bırakmıştım.. hiçbir ilaç almıyordum ve adet de olmuyordum doğal olarak.. ilk defa o kontrolde yumurtalıklarımda kistik görünüm oluşmaya başlamıştı.. 2009 senesinde yumurtalıklarda kistik görünümü pko olabilir ama diye değerlendirdi ilk başta doktorum.. ama 3 aylık bir ilaç tedavisi uyguladı bana ''climen'' adlı bir ilaç kullandım ve bu süreç sonunda benim kistler yok oldu.. doktor bana pko değilsin dedi.. evlendik 5-6 ay doğum kontrol hapı kullandım.. sanki neyime kullanıyorsam o hapı.. korktum hemen hamile kalmaktan herhalde.. tabii o zamanlar bilmiyordum hamile kalmanın bu kadar zor olduğunu.. sonuç olarak yeniden doktor kontrolleri ve yeniden kistik görünüm oluştu.. ve bana artık pko teşhisi kondu.. ama hormonlarım hala çok düzgün.. o nedenle kolay bir hastasın diyor doktorum bana.. ama ben hala ilaçsız adet olamıyorum ve hala hamile de kalamadım
geçtiğimiz haziran ayından beri 5 kez klomen ve bunların 4 tanesinde çatlatma iğnesi kullandım.. son denememizde herşey yolundaydı, yumurtam kendiliğinden çatlamak üzere gibi duruyordu ultrason görüntüsünde ve iğne yapmadık.. sonuç 1o cm'lik bir kist!!
şimdilerde kistimin yok olması için yoğun çaba sarfediyoruz, ginera kullandım ve yarı yarıya küçüldü kistim.. adetle atılmasını bekliyorum. sonrasında son gaz bebek çalışmalarına devam edeceğiz sanırım.. geleceğin ne getireceğini bilmiyorum.. şimdilerde bebek filan istemiyorum modundayım.. ama biliyorum ki doktorum hadi aşılama dese hemen tamam diyeceğim hatta tüp bebek bile yapabilirim sanırım..
pko benim en yakın arkadaşım olacak hayatımın sonuna dek.. onunla yaşamayı öğrenmek zorundayım/zorundayız..!

1-Rumuz.........:yelpaz_e
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:24-53-1\68-nişanlı
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):8 yıllık pco luyum.2-3 yıl dkh kullandım.bıraktıktan sonra herşey eski haline döndü.çok doktor gezdim en son yard.doç. dr. gittim 6 ay progestan verdi kullandım ve kiloluydum kilo verdim tabi çok zorlu bi süreçti.şu an kilom iyi,günde 2 defa metformin alıyorum ayrıca tekrar günde 2 defa hayıt tohumu ile aslan pençesini 10 dk demleyip içiyorum.bir de soğan suyunun ilk kürünüyaptım 4 aya tamamlayacam.lh ım yüksek onu düşürmek istiyorum.pko dan kurtulup yada kontrol altına alıp evlenince bebeğim olsun istiyorum.

1-Rumuz.........:esrayyy
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum: 30 - 54- 1.55 - Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 16 aylık evliyim, evliliğimizin 6. ayında çocuk istemiyle doktora gittik. İlk ay serophene, sonraki ay aynı içerikli klomen kullandım fakat yumurtalar büyümedi. Ardından puregona geçtik, çok sayıda olgunlaşmış yumurta oldu ve ilişki olmadan adetle atılmasını bekledik. Bu arada araya deprem girdi ve doktorum farklı bir şehre taşındı. Tedaviye devam edebileceğim bir doktor ismi verdi ve yeni bir süreç başladı. 5 gün serophene kullanımının ardından büyümeyen yumurtalar puregonla büyütüldü ve çok sayıda gelişmiş yumurta oluştu. E2 3000 den küçük olduğu için çatlatma iğnesi yapıldı ama 14. gün kanama oldu. Bu aşamaları geçtikten sonra kendi isteğimle rahim filmim çekildi, sorun yok. Eşimde de sorun yok denilebilir, hareketlilik biraz düşük. Bu arada her iki doktor da tam tüp bebeklik bir hasta olduğumu söyledi. Bundan sonra muhtemelen tedaviye Ankara'da devam edeceğim bu da haziranı bulacak. Umutluyum, sabırla, duayla yavrumuza kavuşmayı bekliyorum.

1-Rumuz.........:Bahardagel
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29-53-156-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): Bekarken de hep adet düzensizliklerim vardı ,3-4 ay olmadığı olurdu,gittiğim hiçbir doktor pko demedi, doğum kontrol hapı verip gönderdiler.1 yıl önce bebek sahibi olmaya karar verdiğimde pko olduğumu öğrendim.3 ay kadar günde 1 tane glucopage içtim,sonra doktorumu değiştirdim,ilacı 2 ye çıkardı;4 ay sonra düzenli adet olmaya başladım;6 aydır 27-28 günde bir adet oluyorum.ilaçtan sonra 3-4 kilo verdim. lh ve fsh değerlerim de düzeldi.2 kere klomen ve 1 keresinde de ovitrelle çatlatma iğnesi denedim; birincisinde yan etki olarak rahim duvarımda incelme oldu ve yumurtalarım ilaca fazla tepki verdi, çok sayıda olduğu için doktorum vermedi çatlatma iğnesini,ikincisinde ise yumurtalar ve rahim duvarım da herşey iyiydi ve çatlatma iğnesini de oldum ama olmadı.Bu ay, rahim filmi çektirdim; temiz çıktı.Birkaç ay beklemedeyim.Doğru zaman ne zamansa artık o zaman gelsin istiyorum bebeğim...Ben umutluyum,hepimiz öyle olalım..

1-Rumuz.........:karabocuq
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:24-85-1.67-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): genç kızlıgımdan beri adet düzensizliğim wardı.doktorlar pko oldugumu söyledirler ama tabi o zamanlar bu kadar bilinçli degildim.kilo aldım yüzümde tüylenmeler olmaya başladı.sürekli dogum kontrol hapları veriyordu doktorlar onları kullanıyordum adet oluyordum.bırakıyordum belli bi süre adet oluyordum sonra tekrar adetlerim düzensizleşiyordu bu süreç nişanlanana kadar bu şekilde dewam etti.nişanlandıgım zaman endokrin uzmanına gittim.bir sürü tesler yaptı kan tahlilleri aldı.insülün direncime baktı ewlendigimde hemen cocuk düşünüp düşünmediğimi sordu hemen düşünmediğimizi söyledim.bana glifor adlı bi ilaç verdi bu ilaç sayesinde birazda diyet yaparsam hem zayıflayabilcegimi hemde adetlerimin düzeene girecegini söyledi.neyse aldım ilacı ama hala bu kadar önemli ve ciddi bir problem oldugunun farkında degilim pko nun.ilacı aldım inanılmaz mide bulantıları yaptı ve bıraktım.sonra ara ara aklıma geldikçe içmeye basladım yaklasık 3 aydr adet olmuyordum ve dügünüm günüm geldi çattı ben kına gecemde adet oldum :))) ewlendik 7-8ay korunduk istemiorduk cocuk sonra pko hakkında arastrmalar yaptm baktm baya ciddi bi problem benmle birlikte.ewlendm ve hala adet olamıyordm ilaçsız.korunmayı bıraktık aradan 4-5 ay gecti ben ne dogru düzgün adet oluyordm ne de bebişim geliodu her ay bi umutla test alıyordum ama hep tek çizgiyi görüyordum.sonra çalışmaya karar verdm bi magzada işe girdim işim cok yogundu ve ben 2 ayda tam 10 kilo vermiştim.bu arada serephone ve folik asit tedavisi görüyordum.10 kilo verdim ondan sonra ilaçsz adet olmaya başşladım.4 ay gayet düzenli adet oldm son kontrole gittigimde sol yumurtalıgımda catlamayan yumurtamın oldugunu ve kiste dönüştügünü söledi doktor.bana dog.kont hapı verdi içtim o ay adet olmadm yani sadece 2 gün ve 2 damla o derece az yani.tekrar gittim hormonlarıma baktı gayet güzel hiçbi sorun yok dedi.ama kistim duruyordu dog.kont hapına dewam et dedi.etmicem ve sogan suyu içicem dedim kendi kendime sogan suyunun rahmi temizledigini kistleri erittigini ve hamile kalmayı kolaylastrdıgını duymustum.o ay sogan suyunu içtim eşimle ilişkilerimizde canımız ne zaman isterse o zaman oldu yok yumurtlama dönemi yok ateş hiçbiri yoktu o ay gayet rahattım.sogan suyu bitti adetim gelsin die progestan içmeye basldm onuda içtim hala adetim yok ben burda kendimi paralıorum adet olamadım kistim gitmedi hala benimle bu ayda boşa gitcek diye üzülüordum.en sonunda bicim canım arkdasm dediki bi test al artk bak dedi ve test aldık test yaptmmm inanamadım cok ama cok silik bi şekilde ikinci çizgi vardı acaba dedm yanlşmı görüorm hemen yan komsuma gittim ewet ewet ikinci cizgi var dediii ay allahım diormsonra eşime gösterdm oda ewet war ama dur hemen sewinmeyelim dedi bi kaç gun sonra doktora gittik kanda baktrmak için degerim 88.92 gibi bişi çıkmıştı doktor beklemeliyiz dedi o sıra kurban bayrmıydı bayramdan sonra gel degerin yukselmesi lasım dedi.tmm dedm ama ben kimseye bişey demiorum sadece komsum annem ve eşim bilio kayınvalidemler falan bilmio :KK70: o haldeykeen minicikken yavrum kalktm memlekete gittim bi güsel gezdm eglendm geldm hemen solugu doktorda aldmmm ve degerim artmışşştı minigim mercimegimmmm cücüğüm benmleydi rabbim sana şükürler olsun dedm gözlerimiz doldu eşimle annemi aradm annem orda ben burda agladk :) allahım isteyen herkese ama herkeseee bu duyguyu tattıırsınnn inş hepiniz anne olursunuzz.paşamla birlikteyissss artkk prensim olcak rabbimin izni ile.benm hikayemde böyle işte arkdslr.

1-Rumuz.........:ecrin87
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-62,8- - evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):ergenlik döneminden beri adet düzensizliği sorunu yaşıyorum.her gittiğim doktor diana35verip yolluyordu yumurta tembelıgıymıs diana35kullanıp adet oluyorum 3ay düzenli kullanıyorum 2ay ilaçsız oluyorum yine kesılıyordu.3,5yıllık evlıyim evliliğim2,yılında doktora gittim ve pkolu oldugumu ögrendim hemen tedavıye başlayalım dedık 1kez klomenle yumurta takıbı yaptırdım ama yumurtlamam olmadı sonra eşimde varıkosel cıktı amelıyat için aylarca yalvardı amelıyta oldu bu seferde ilaçalrını içsin diye uğraştım ne bitki kürleri yaptım ne bitkisel ilaçlar aldıysamda içirmedim sonra 2ay önce tekra doktora gittim tahlılerımı yenılettım doktorda aynı şeyi döyledi ya aşılama ya yumurta takıbı bende aşılamaay karar verdım tam aşılama için gün sayarken eşim ben suan istemıyorum diye kesin konusunca vazgeçtim zaten isteyen hep ben oldum ev bırcumuz var diye 2senedır glucophage kullanıyorum ama adetlerım hala düzensiz şimdi hayıt kullanıyorum 1,5aydır glucophage ve diyet yapıyorum.hedfim zayıflamak ve ilaçsız adet olmak.zayıflamaya başladım bile 64,80başladım diye şimdi62,80 gördüm çok şükür..
artık kocamda çocuk istiyorr allahıma şükürler olsun.şubatta klomen kullanıp aşılama için tedavıye başladım günde 1klomen ama yumurtlama olmadıgı için aşılamada olmadı.marda yineee klomen kullandım bu sefer günde 2tane 5gün içtim yine yumurtlama olmadıgı için kaldı doktorum demesine göre zayıflamam lazımmıs zayıflayınca adetlerim düzene gircek yumurtlamam olcakmıs şimdi zayıflamayı taktım kafama 60 kılodayım 58 kılo falan olunca yada 55 kılo tekrar doktora gitcem daha fazla dayanamazsam mayıs ayında tekrar doktora gidip aşılama için tedaviyee başlıyacam hemde iğneli tedavi isteyecem çünkü ben kılomene cevap veremiyorum.hakkımızda hayırlısı olsun allahım isteyen herkese nasip etsin içinde banada.umut her zaman varrrr umudumuzu kaybetmeyelim kızlar :)))

1-Rumuz.........:yellooww
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:23-75(hamilelikten dolayı),1.58,evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):hatırladığım kadarıyla ergenliğimden beri bir düzensizliğim ve aşırı kanamam vardı.o zamanlar annem bir dra sorduğunda yaşımın küçüklüğünden dolayı herhagi bir ilaç ve muaynen yapmadılar.takii ben mide ağrısıyla bir dra gittiğimde ultrasonda kist gördüler ve o zaman gittiğim kadın doğum dru önemli birşey olmadığını hamile kalınca geçeçceğini söyledi ve doğum kontrol hapı vererek yolladı. 2 ay doğum kontrol hapını kullandım ve bıraktım aşırı kilo yaptığından,yaklaşık 7-8 ay düzenli adet oldum ve daha sonra tekrardan düzensiz olmaya başladım.2009 yılında evlednim ve evlendiğim ay nedeniyle balayına kaplıcalara gittik ben evlendiğim zama adetim bitmesine 2 gün falan vardı ve balayının son günü kaplıcayagirdim ve saunaya girdim ondan sonraki ay düzenli adet oldum ve sonraki ayda hamile kalmıştım maalesefki bebeğimi 35 günlükken kaybettim ve daha sonra 60 günlere kadar adet olamadım ve farlutalla adet oldum bir kaç defa.daha sonra hamile kalmak istediğimde olmadı ve birkaç ay sonra dra gittim.oda yaklaşık 1 sene bekle olmazsa tedaviye geeçeriz dedi.ben ısrrala tedaviye başlayalım dememm rağmenbaşlamadık.aksi halde kistlerim büyüyebilirmiş.ben o dru beklemeden başka bir dra gittim ve tedaviden önce folik asit kan sulandırıcı iğne veaspirin kullanmaya başladım.3 ay sonrada klomen+çatlatma iğnesi+kan sulandırıcı iğne+aspirinve folik asit tedavisine başladık.eşimin testinin sonuçları güzeldi.4 ay bu ilaçlara devam ettikten sonra (her ay yumurtam oluşuyordu) klomen yerine ferrara kullandım ve bu ilaçla son 2 ay 3er tane yumurtam büyüdü.tabi bu tedavi esnasında rahim filmi çektirdim ve 6 aylık tedavi süresinde sonuç alamadık ve ben ilaçalrı bıraktım.yaklaşık 1 ay daha aspirin ve folik asite devam ettim ve sonrasında bütün ilaçları bıraktım.daha sonraki ayda adetim düzenli geldi ve ben ilaçları bıraktıktan sonraki ay mantar oldum ve antibiyotik kullandım ve sonraki ay hamile kaldığımı öğrendim şükürler olsunki.yani tedaviyi bıraktıktan sonraki 3. ayımda hamile kaldım.hamile kaldığım ay gerçekten aklımda bebk fikri yoktu.başka planlarım vardı,onlara odaklanmıştım ve mucizem geldi şükürler olsunki.ama hamile olduğumu duyduuğumdaki şaşkolozluğumu hiç unutmuyorum resmen aklım başımdan gitti ve ben şok haldeydim.yalnız ben kilolu değildim ondan biraz daha iyi ilerledi tedavi sürecim bu süre zarfında psikolojimi alt üst etttiler.ama şimdi o kadar pişmanımki o laflara kulak astığıma siz siz olun kimsenin lafını kulak ardı etmeyin.buarada drum banatedavi esnasında olmadığı için biraz kaplıcalara falan git dedi bunuda siznle paylaşayım.rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun hayırlısıyla .
benim hikayemde böyle...

1.Rumuz ....: Zenginaysenur
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum: 25-67-162
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 1 sene 1 ay once evlendim, bekarken lise caglarimda adet duzensizligi sebebi ile doktora gitmistim ve dogum kontrol hapı kullanmistim14lu yaslarimda ve bitti sanmistim adetim duzene girince ama ben 15 gunde 1 oluyordum lise caglarimda...evlendikden 2ay sonra hamile oldugumu ogrendim fakat 1ay bile tutunamadi dustu kendiliginden.pko adayi oldugumu da dusugumden 11ay sonra ögrendim bebek olmayinca doktora gitmeye karar verdim yani bu son 2 haftadir annelik icin cabalamaya basladim.doktorum birtakim testler istedi ve lh ve fsh degerlerim yuksek cikti ultrason ile baktigindada cok sayida yumurtam oldugunu fakat bunlarin buyumedigini ve catlamadigini pko hastasi oldugumu soyledi.bana seker ilaci olan glucophage ı verdi 15 gundur duzenli bir sekilde 850 mg olarak günde 1 tane içiyorum bunun yanı sıra adetimin 3.günü klomene basladi 5 gün günde 3 defa kullandım adetim bittikten birkac gün sonrada catlatma ignesi verdi ve 4 gün önce iğnemi vuruldum ultrasonla klomenden sonra baktiginda 2 yumurtamn buyudugunu 1i 21 digeri 23 mm oldugunu ikiz bile olma ihtimali oldugunu buyuklugunun iyi oldugunu soyleyerek gün aşırı iliski önerdi bu 4 gundur calisiyoruz ve icimden bi ses yumurtamin catladigini soyluyor umarim oyledir allahim bana ve benm gibi anne olmayi arzulayan bütün kullarının hem göbüşlerini hemde sağlıklı bir şekilde kucaklarını doldurur inşallah.

1-Rumuz.........:saadet26
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29-160-68
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):polikistik over hastası ilk defa klomen kullanacak 7 aylık evli .ilk adetimden beri düzensizlik yaşıyordum.saç dökülmesi tüylenme ve kilo problemim vardı.16-17 yaşında ilk defa doktora gittim doktor bana 18 yaşından sonra adetlerimin düzelecegini söyledi. 18 yaşımı doldudum düzelmedi 26 yaşında tekrar doktora gittim oda polikist over teşhişi koydu ayrıca 2cm kist vardı.6 ay boyunca gynelle doğum kontrol ve aldactone saç dökülmesi ve tüylenme için kullandım. 6 ay bitiminden 1 ay sonra evlendim.5 ay korunmadım adetlerim yine bozuldu tekrar doktora gittim bu seferde 6 cm kist oluşmuş onun geçmesi için yasmin kullandım 2 ay.daha sonra değerlerim düzene girdi klomene başladım ama yumurtam büyümedi.şimdi adeti bekliyorum.şimdilik bu kadar :))

1-Rumuz..........: Ocean
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26-90-1.68- Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):16 yaşımda adet düzensizliklerim başladı,ilk başta pko demediler, yumurtlama sorunun var dediler.Belli aralıklarla doğum kontrol hapı kullandım bıraktım,kullandım bıraktım, 3 ay-6 ay derken adetler düzene girmedi ve artık sürekli kullanmaya başladım. Taa ki bu yılın ocak ayına kadar. Bu süre zarfında da hep kilo aldım, 65 kg civarıydım, şimdi bu kilodayım ve çok zor veriyorum, hatta veremiyorum.Tam tedaviye başlamış sayılmam, iyi bir doktor arıyorum. Henüz bebek düşünmüyoruz ama şimdiden tedavi olmak istiyorum. kilo vermek istiyorum ve şirin mi şirin bir kızım olsun istiyorum :)

1-Rumuz..........:TuRuNCu
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:27-75-1.55- Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):
İlk adet olmaya başladığım günden beri hep 34-35 gün civarında tam 9 gün süren ve ilk 2 günü yoğun sancılar içinde geçen bi adet dönemim oldu.Bunu normal kabul edip 22 yaşıma kadar çektim.Artık adet uzunluğuna ve sancılarına dayanamayınca bi doktora gittim ve doktor önerisiyle doğum kontrol hapına başladım.Tabi pko adına hiçbir şey söylenmedi çünkü hormonlar son derece normal ve ultrasondada görünen bişey yoktu.Saçlarım hep çok döküldüğü için bunun bi belirti olduğunu hiç bilemedim.Tüylenme sorunum da yoktu sadece kendimi bildim bileli hep tombiştim.
doğum kontrol hapına başladıktan sonra ne düzensizliğim kaldı,ne sancılarım ne de uzun adet günlerim.Hapın rahatlığına alıştığım için hiç bırakmayı bile düşünmüyordum.24 yaşında evlendim ve 1.5 yıl sonra bebek düşünmeye başlayınca hapı bıraktım.Tabi bu 1.5 yıl süre zarfında birden 10 kilo aldım ve ne yaptıysam bi türlü veremedim.Hapı bıraktıktan sonra yine adette düzensizlik başlayınca tekrar bi doktora gittim ve hikayem ile ultrasondaki kistler sayesinde pko teşhisi koyuldu.Hormonlarımda hiçbir sıkıntı yoktu yine.
Doktorum metformin başladı ve henüz bebek denememiz olmadığı için ilk 6 ay kilo verip bu şekilde denememizi önerdi.Metformini 4 ay kullandım,3-4 kilo verdim ve adetim düzene girdi.Sonraki ay bayram şekerim benimleydi.
Şuan 30 haftalık meleğime hamileyim.

1-rumuz.......:pentgram42
2-yaş-kilo-boy-durum-26-75-1.68-Evli
3-pko adına düşünceler:4 yıllık evliyim.ilk yıl vajinusmus.son 14 aydır koorunmuyorum.bebek istiyorum..pko olduğumu 3 ay önce öğrendim..16 yaşında bi yumurtalık kisti ameliyatı olmuştum..o zamanki doktorum yumurta tembelliğim olduğunu söylemişti..ama cahillikten midir nedir ben tedaviye yanaşmamıştım..şimdi tedavi adına glifor kullanıyorum 2 aydır..yumurtam oluşmaya başaladı..hormon değerlerim düzeldi..bu ay rahaim filmi çektircem..ha bide soğan kürünü denemek istiyorum..pko nun tedavisinin stresten uzak durmak, kilo vermek ve sağlıklı beslenmek olduğunu duymuştum..bunlara uymaya çalışıyorum.

1-Rumuz.........:merwecik_20
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:24-103-1.62-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):23 yasında evlendım evlenene kadar adetlerımde bı duzensızlık yoktu.çocuklugumdan berı kılolu olmama ragmen dugunumde 76 kıloydum evlendıkten sonra adet duzensızlıgı hareketsız yasam ve yeme duzensızlıklerımle beraber 5 ay ıcerısınde 100 kıloyu gördum.adet duzensızlıgım ıcın doktora ılk gıttıgımde polıkıstık over teshısı koydu cocuk dusunmedıgım ıcın farlutal ısımlı ılacı kullandım ve farlutalı kullandıgım surece adetlerım guzel bı sekılde devam ettı tabı ben 3 ay felan kullandım farlutalı.sonra duphatsona basladım duphatson farlutal kadar etkılı olmadı.zaten ılac kullanmaya karsıyım hormonlardan dolayı o yuzden uzun suren bı tedavı uygulamadım hıc.ocak ayında doktora gıttıgımde yumurtaların olusmamıs dedı ve progestan glukofen duphatson adetle beraber de klomen verdı.bunları kullandıktn snra 6 subatta adet oldum 16 subatta baska bı doktora gıttım.klomen ıse yaramamıs yumurtan olusmamıs dedı böylece bu aykı cocuk hayallerı de suya dustu.ben kılo verıp ılacı bırakmaya karar versım.mart ayının ılk haftasında kasıklarımdakı agrıdan dolayı doktora gıttım.kullandıgın ılaclardan dolayı olabılır yınede test yapalım dedı.ve mucıze gıbı hamıle oldugumu ögrendım.daha 6 haftalık umarım allah onu bana bagıslar cunku kılolu ve pkolu hanımların dusuk rıskının fazla oldugunu bılıyorum benım hıkayem sımdılık bukadar

1-Rumuz.........:safkan8001
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29-1.74 Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):
4 yıllık evliyim. 1,5 yıl korundum.Korunmayı bıraktıktan 1 yıl sonra hamile kaldım fakat 8 haftalıkken kalp atışı durdu ve küretaj oldum. Tekrar 6 ay korundum. 4-5 ay dr bana ufak çaplı kistlerin var, hamileliğe engel değil fakat geciktirir diye beni oyaladı.Neyseki sonra harika bir dr buldum.pko teşhisi koydu.5 aydır onunla tedaviye devam ediyorum. Rahmimdeki şekil bozukluğundan dolayı histereskopi oldum.Sonra yumurtlama tedavisine geçtik 1 ay klomen kullandım,daha sonra iğneye geçtik.1 ay puregon ve ovitrelle çatlatma iğnesi kullandım, sonuç negatif maalesef.şimdide çatlamayan yumurtalar kiste dönüştüğü için tedaviye 1 ay ara verdik.Laparoskopi önerdi.Bakalım diğer ay nolacak? Hepimiz için herşeyin hayırlısı diyorum.

1-Rumuz.........: filiz86
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26 - 61 - 1.68
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): bekarlıgımda cok adet duzensızlıgım vardı dogum kontrol hapları kullanırdım 3 ay sonra duzene gırerdı fakat tekrardan duzensızlık olurdu. 2 senelık evlıyım ,1 senedır korunmuyoruz fakat bebişimiz olmadI 3 aydır tedavı asamasındayım ve doktorum hemen anladı pko oldugumu klomen hapla catlatıcı ıgneler kullandım 3 aydır bır faydası olmadı. bırde rahım duvarım ınceymıs onun ıcınde estrofem kullanıyorum. ıdrar yollarımdada cok ıltıhap var doktorum o yuzdende etklıyor dedı fakat ılac veremedı eger hamıle kalamassam bu ayda ıltıhap ıcın bırseyler yapıcaz hepımız gıttıgımız doktora guvenelım ve en onemlısı 1 tane doktorumuz olsun arkadaslar.... Rabbım ısteyen herkeze elleri ayakları düzgün saglıklı bebişler nasip eder inşallah arkadaşlar ..

1-Rumuz..............:crimson
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:28-51-1.62 Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Evlenmeden once pko'lu oldugumu ogrendım.aslında hep duzensızlıkler vardı da artık en son 25 gun boyunca kahverengı kanamam olunca tak ettı. Dogum kontrol hapı kullandım evlenmeden once, evlendım 14-15 ay gibi devam ettım o esnada dusunmedık cocuk. 1 yıldır korunmuyorz hemen hemen. Bır baktık ki hapı da bırakınca regl olamadım. İlk ay klomene cevap verdım yumurtam oluştu, 22,5 mm.olmuştu. İgne vuruldum ama olmadı bırsey.İkıncı ay boş gectı, sonra yıne klomen ve o ay yumurtam yoktu.Bır ay daha ara verdık istemeden. Ilaçlara cevap veremeyınce doktor ılacı arttırdı ,malesef sonuc negatıf tek bır yumurtam dahı yok bu arada delı gıbı sogan suyu da ıcmıştım.işe yaramadı.
eşımın tahlılını ıstedı, devlet hastanesınde yaptırdık.eşimde de sorun varmış gorduk kı sayısı ve ılerı hareketlılıgınde sorun var..tekrar ozel bı tıp merkezınde tahlıl olmasını ıstedı.onda bıraz gelışme var ama cok umut verıcı degıl, o da bu arada kecı boynuzu suyu ıcırıyor.
Bu ay rahım fılmı cekıldim,doktor emın olamadı ve yıne cekılecegım. sonrasında iğneye başlayacagız ve uygun bır zamanda ise aşılama aşamasına gecıyoruz.

HAMİLE OLAN ARKADAŞLARIMIZ
s_gun.........Ronya,......... nediyim,....... nihalite,............ turuncu,............. yellooww,............ bngl33,............ tuanatay,........... minietek,................ moontorrent,........... karabocuq,........... reyyan,........... sule3306.............., kayram29.........., busmai,............. esperanzaa,.......... biricik35,............... yasmin16,............. rana20,........... superisi33,........... denizinkızı,............ hulyab27..........cvr..........merwecik_20......er_ca.............123m.....

istanbulda olmalısın topiğe uğramıyorsun.. seni çok özledimmm...

özelden yazmadım 10dk olayından dolaayıı..

herkese iyi haftasonları kızlar neşeniz bol olsun:))

yeşil canım erkek ya fazla tepki veriyordur.
emin ol baban bile bukadar tepki vermeyecektir öğrendiğinde.
inşallah yatışır abin sizin ciddi olduğunuzu idrak eder.

123m bebeğinin kesesini de görmüşün değerlerinde ne güzel yükserlmiş artık gerçekten hamilesin tebrikler.
darısı isteyip de hala kavuşamayanların başınaaa
amiiin:))

kızlar bişey sorcam ben size şimdi cevaplarsanız sevinirim.
biz şimdi artık çalışmaları eylüle kadar bırakcaz sanırım
eşimin askerliği giriyor araya
o vakitte de birşey olsun istemiyoruz tek doğurmiyim diye:KK70:D
ama o süre zarfında tedavimi tamamlamak ne varsa yapmak istiyorum.
rahim filmi çektirmek istiyorum ayrıca eşime sperm testi yaptırmak istiyorum.
bunun için ne yapmam lazım benim devlet hastanesine gitsem rahim filmi istiyorum desem gelecek ay adetten sonra hemen gün verirler miki
bir de sperm testi için hangi doktora hani branşa gitmek gerekiyor kadın doğumcu kocama müdahale edebilirmiki git sperm testini yap diyip.
yoksa sperm testi yaptırmk istiyorum dediğimde doktora gerek kalmadan hemen yaparlarmı parasıyla.

cevap verenlere şimdiden teşekkürler:)

123m bebeğinin kesesini de görmüşün değerlerinde ne güzel yükserlmiş artık gerçekten hamilesin tebrikler.

bunun için ne yapmam lazım benim devlet hastanesine gitsem rahim filmi istiyorum desem gelecek ay adetten sonra hemen gün verirler miki
bir de sperm testi için hangi doktora hani branşa gitmek gerekiyor kadın doğumcu kocama müdahale edebilirmiki git sperm testini yap diyip.
yoksa sperm testi yaptırmk istiyorum dediğimde doktora gerek kalmadan hemen yaparlarmı parasıyla.

canım çok güzel yazmışsın bana.. sağolasın.. aynen dediğin gibi babam bu tepkiyi vermezdi.. :KK50::KK50: şimdi evdekileri fişeklemez umarım.

rahim filmi için durumunu anlat .. pkolu old ve uzun süredir hamile kalamadığını rahim film çekmek istediğini söyle.. sıra varsa sonraki adet gününe sıra verieler canım.. gergin olma.. açık açık de denemediğim yöntem kalmadı .. zaten doktorun yönlendirir seni rahim filminden sonra da sperm testi yaptırırsınız..

geçenlerde erkek arkadaşım yanıma gelmişti ya onu abim öğrenmiş kıyamet koptu .. demediğini bırakmadı bana ailem henüz bilmiyordu . okulu bitince söyleyecektim .. o kadar üzdü i abim beni anlatamam.. gece uyuyamadım.. dua edin kızlar bana ..

aynen tuncss... tuncss moralim çok bozuk canım arkadaşım... benim gibi abileri olan var mı acaba ?:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

filiz canım her şey nasip kısmet dün yaşadıklarımdan sonra bir hoş kafa var bende.. pko bu kadar stresde bırakır mı yakamı :KK43::KK43::KK43:

uymunuzu merak ettim. kovalar oldukça zekidir..oğlak da inatçı:KK1:

erken kanamanın başlaması luteal faz yetmezliğinden de oluyor canım.. pko sadece sonuç çok nedeni var.. luteal faz yetmezliğini anlamanın en kolay yolu yumurta çatladıktan sonra adet olasıya kadar kaç gün geçiyor.. 14den küçük ise bu durum söz konusu oluyor..

hormon değerlerinden anladım canım lh hormonun fsh hormonundan yüksekse yumurtlama gerçekleşmiyor ya da çatlaması uzun sürüyor..bundan dolayı pko görünümleri yumurtlaıklarda oluşuyor..
sonuna kadar izledin mi programı canım ,cüneyt diye bi adam vardı hani eskilerden..herkesi reddederdi. o talip olmuş birine ,tam konuşuyorlardı ben uyumuşum:KK1: ne oldu ,kız kabul etti mi
tetanoz aşısı 2.dozu vuruldum bugun berbat bişey ya kolum ağrıyor inşallah geçen seferki gibi ateşim çıkıp yataklara düşürmez beni
geçmiş olsun busmai.. cüneytle görüşmeyi kabul etti hanım :KK34:

tuncsss özellikle bugün orada olmak istiyorum... aynen uzanıp dünü unutmak:KK43::KK43::KK43::KK43:

,
tuncs yazmış canım sana.. bende yazayım dedim normal olanı adet periyodundan 14 gün öncesidir.. yani en az adetinden 13-14 gün geçmesi gerekiyor..

olabilir tatlım .. belirtiler uyuyor adetinin kaçıncı günündesin?[/QUOTE]

benımde var canım abim hemde cok kıskanc bır abimmmm maalesef benı kaç sefer yakaladı ...benım annem babam bılıodu ben cıkarken hıc bıseyı saklamam ben aılemden .gıyımıme dahı karısıoyordu babam karısmıoken o karısıyordu abin bekarmı .evlendıkten sonra bana karısmamaya basladı karıssada sen karına karıs yeter dıyordum ama abımdende cok korkardım babamdan okadar cok korkmazdım ..seninde yaşın 25 tabıykıde olucak sevgılın abınle bence otur konuş dinlemezmi sonucta okulum bıtınce solıcektım falan de canım .çok takma kafana sakın ol önce ve annenle herseyını paylaşş bence canım anneler herseyı yola koyar Eki Görüntüle 390995

selam canım biz 3 sefer sperm testı yaptırmıs bırı olarak solıyım sana .. bu test cok hassas oldugu ıcın ozel labaratuarlarda yaptırmanı onerırım .. ben ılkını ozel hastanede yaptırdım sonuc cok dusuk . dırek asılama dedı ve varıkosal amelıyat dedı bana doktor . 1 ay sonra sıgarayı bıraktı pekmez falan ıcırdım gene ozel baska bır hastanede yaptırdım sonuc cok yuksek cıktı fakat benım kendı doktorum hangısıne ınanıyım ben dedı hangısını degerlendırıyım dedi ki haklı olarak bızde hangısıne ınanacagımızı sasırdık son olarak kendı doktorumun onerdıgı ozel bır labaratuar var orada yaptırıcaz son olarak ..ürolog bakıyor bu işlere buarada yaparlar hemen sprem testını yanlız şu var 1 gun ılıskı yasıyıp 3 gun pehriz olucak ondan sonra esın gdıp yaptırıcak...

E]

benımde var canım abim hemde cok kıskanc bır abimmmm maalesef benı kaç sefer yakaladı ...benım annem babam bılıodu ben cıkarken hıc bıseyı saklamam ben aılemden .gıyımıme dahı karısıoyordu babam karısmıoken o karısıyordu abin bekarmı .evlendıkten sonra bana karısmamaya basladı karıssada sen karına karıs yeter dıyordum ama abımdende cok korkardım babamdan okadar cok korkmazdım ..seninde yaşın 25 tabıykıde olucak sevgılın abınle bence otur konuş dinlemezmi sonucta okulum bıtınce solıcektım falan de canım .çok takma kafana sakın ol önce ve annenle herseyını paylaşş bence canım anneler herseyı yola koyar Eki Görüntüle 390995

canım mesele onlara anlatmamam ama tuncss bilir anlattın mı bizim oralarda devamıı hemen gelmeli.. ama daha okulu bu yıl bitecek nasıl anlatsaydım.. şimdide kendisini haklı gösteriyor ben geri kafalımıydım falan neden söylemiyorsun.. ben safmışım da tecrübesizmişim de kime güveneceğimi bilmezmişim. bu abim subay canım.. filiz sorun şu bir nevi bir kız kardeşim var onun sürekli sevgilileri olurdu abimler duysada konuşulur bitirldi.. şimdiye kadar benden böyle saklı bir şey görmemişlerdi.. dün ağlamaklı konuşmuş abim diğer kardeşimle... ben ona yalan söylemişim.. evet yalan söyledim o aradığında falan bir ara il sınırları dışındaydım hatta ama ona evdeyim falan dedim o da baktırmış.. beceriksizliğim öyle belli ki millet kırk yalan söyler hiç yakalanmaz ben bişeyi diyemedim.. zaten dilim birbirne dolaştı... projeyi falan bıraktım şeffaf odayı izliyorum emre aydın konuğu ve bayılıyorum şarkılarına...sen ne yapıyrsun?

Son düzenleme:
canım mesele onlara anlatmamam ama tuncss bilir anlattın mı bizim oralarda devamıı hemen gelmeli.. ama daha okulu bu yıl bitecek nasıl anlatsaydım.. şimdide kendisini haklı gösteriyor ben geri kafalımıydım falan neden söylemiyorsun.. ben safmışım da tecrübesizmişim de kime güveneceğimi bilmezmişim. bu abim subay canım.. filiz sorun şu bir nevi bir kız kardeşim var onun sürekli sevgilileri olurdu abimler duysada konuşulur bitirldi.. şimdiye kadar benden böyle saklı bir şey görmemişlerdi.. dün ağlamaklı konuşmuş abim diğer kardeşimle... ben ona yalan söylemişim.. evet yalan söyledim o aradığında falan bir ara il sınırları dışındaydım hatta ama ona evdeyim falan dedim o da baktırmış.. beceriksizliğim öyle belli ki millet kırk yalan söyler hiç yakalanmaz ben bişeyi diyemedim.. zaten dilim birbirne dolaştı... projeyi falan bıraktım şeffaf odayı izliyorum emre aydın konuğu ve bayılıyorum şarkılarına...sen ne yapıyrsun?

canım valla abım oldugu ıcın senı cok ıyı anlıyorum ben cok cektım herseyım sorun olurdu en kucuklerı ben oldugum ıcın .. abın demekkı senı ne kadar cok sevıokı ona dememen zoruna gıtmıs
abıne solesen anlatsan eve anlatmamamasını saglasan sorun cıkartırmı kı ..zaten yalan soledıkmı hep oyle olmazmı kiii elımız ayagımıza dolanır zaten yalan ortaya cıkar :)) belkıde dıer kardesının sureklı sevgılılerı olur dedın ya onu gordugu ıcın senden ole bısey beklemıodu ondan zoruna gıtmıstır canımm en ıyısı konusman bence durumu anlat derım yalana gerek yok yalan ısın ıcıne gırdımı olmuyor bu sefer hep tetıkte oluosun ve ya yakalanırsem dıye huzursuz oluosun ben oleydım :)) ben napıyım pazar gunu bıle eşim calısıyorr kendı dukkanı oldugu ıcın bende evde tek basıma oturuyorum sıkıldım havada cok guzel evde oturmak canımı sıkıyor bide kasıgımda bır batma var nedense ara ara oluo bana dunden berı onu kafama taktım

canım valla abım oldugu ıcın senı cok ıyı anlıyorum ben cok cektım herseyım sorun olurdu en kucuklerı ben oldugum ıcın .. abın demekkı senı ne kadar cok sevıokı ona dememen zoruna gıtmıs
abıne solesen anlatsan eve anlatmamamasını saglasan sorun cıkartırmı kı ..zaten yalan soledıkmı hep oyle olmazmı kiii elımız ayagımıza dolanır zaten yalan ortaya cıkar :)) belkıde dıer kardesının sureklı sevgılılerı olur dedın ya onu gordugu ıcın senden ole bısey beklemıodu ondan zoruna gıtmıstır canımm en ıyısı konusman bence durumu anlat derım yalana gerek yok yalan ısın ıcıne gırdımı olmuyor bu sefer hep tetıkte oluosun ve ya yakalanırsem dıye huzursuz oluosun ben oleydım :)) ben napıyım pazar gunu bıle eşim calısıyorr kendı dukkanı oldugu ıcın bende evde tek basıma oturuyorum sıkıldım havada cok guzel evde oturmak canımı sıkıyor bide kasıgımda bır batma var nedense ara ara oluo bana dunden berı onu kafama taktım

doğrusunu anlattım artık canım.. söyledim evdekilere söyleme diye bakalım ne olacak aramızda 5 yıl var üniveristeyi onun yanında okudum.. üzüldüğüm bu zaten güvenimi zedeledin dedi yoksa erkek arkadaşımla ilgili pek soru sormadı.... ama ben ne yapmalıydım onlara haber versem askerliği okulu bitmemiş biri uzun süreli ilişki istemez ailem.. anlatsam bir türlü anlatmasam bin türlü.. off canım ya Allah bağışlar inşallah bizleri.. bir projem old biliyor ona yoğunlaş dedi dünü ikimide unuyoruz dedi.. bakalım sonu nasıl olacak..

kaşını mı sorun ettin bana bak ta takma kafaya.. o da nazarlığın olsun .. bende evdeyim ama hava kapalı ve içimde kapalı :KK50:

doğrusunu anlattım artık canım.. söyledim evdekilere söyleme diye bakalım ne olacak aramızda 5 yıl var üniveristeyi onun yanında okudum.. üzüldüğüm bu zaten güvenimi zedeledin dedi yoksa erkek arkadaşımla ilgili pek soru sormadı.... ama ben ne yapmalıydım onlara haber versem askerliği okulu bitmemiş biri uzun süreli ilişki istemez ailem.. anlatsam bir türlü anlatmasam bin türlü.. off canım ya Allah bağışlar inşallah bizleri.. bir projem old biliyor ona yoğunlaş dedi dünü ikimide unuyoruz dedi.. bakalım sonu nasıl olacak..

kaşını mı sorun ettin bana bak ta takma kafaya.. o da nazarlığın olsun .. bende evdeyim ama hava kapalı ve içimde kapalı :KK50:

en ıyısını yaptın solemez canım abinn solemez inşallahhhh... bencede projeye yogunlas ..sonun cok guzel olur ınsallah inşallah rabbım yanında olsunnn cANIM okullar bıtıncede hoooopp evlılık olur :)) sonrada bebişler:)) inşallahhhh bayadır bırlıktesın sanırım sevgılınle :)

en ıyısını yaptın solemez canım abinn solemez inşallahhhh... bencede projeye yogunlas ..sonun cok guzel olur ınsallah inşallah rabbım yanında olsunnn cANIM okullar bıtıncede hoooopp evlılık olur :)) sonrada bebişler:)) inşallahhhh bayadır bırlıktesın sanırım sevgılınle :)

3 yıl olmadı daha canım temmuzda olur :nazar: nasip canım .. bebiş sırası sizlerde bana daha var..dünkü gerginliğimden dolayı bugün karın ağrısından öldüm..:KK43::KK43:

$525527_10150717379539070_163320669069_8961011_1651686646_n.jpg

bu sana gelsin tatlımmm... şafak 10

3 yıl olmadı daha canım temmuzda olur :nazar: nasip canım .. bebiş sırası sizlerde bana daha var..dünkü gerginliğimden dolayı bugün karın ağrısından öldüm..:KK43::KK43:

oh baya olmus sızınde sonunuz dedıgın gıbı ınsallah evlılıkle sonlanır. canım agrı kesıcı al bırtane geçer inşallah takma kafana canım hersey oluruna gider sen merak etme .

oh baya olmus sızınde sonunuz dedıgın gıbı ınsallah evlılıkle sonlanır. canım agrı kesıcı al bırtane geçer inşallah takma kafana canım hersey oluruna gider sen merak etme .

baya olmuş görünüyor ama 3 ay birlikte aynı şehirdeydik sonrası hep ayrı yerlerdeydi bedenlerimiz.. sonra benim okul bitti bir yıl kpss çalıştım atandım derken hep telden netten görüştük..

baya olmuş görünüyor ama 3 ay birlikte aynı şehirdeydik sonrası hep ayrı yerlerdeydi bedenlerimiz.. sonra benim okul bitti bir yıl kpss çalıştım atandım derken hep telden netten görüştük..

canım en azından gorusuosunuz ..bu durumda kac kısı surdurebılıoki zaten ayrıyız aman dıyıpte aldatan cok ınsan var bu devırde ...ama bak siz kopmamıssınız hala devam uzun uzun seneler sizinle olur ınsallahhh

canım en azından gorusuosunuz ..bu durumda kac kısı surdurebılıoki zaten ayrıyız aman dıyıpte aldatan cok ınsan var bu devırde ...ama bak siz kopmamıssınız hala devam uzun uzun seneler sizinle olur ınsallahhh

inşallah Hayırlısı ile canım.. topik güzin abla modunda ilerliyor tebssüm ettim kendi kendime :KK1:

ben gidip yemek pişireyim bu gergin moddan ancak öyle çıkıyorum.. sonra dağıtırım komşularıma ..

benımde sag kasıgımda batma var oturuyorum kalkıyorum batıyor egılıyorum batıyor kasıklarım sankı adet olucakmısım gıbı agrıyor agrıdan duramadım bugun hap aldım hep yattım sıcak su torbasıyla sanırım yumurrta catlıyacagı zaman oluomus karnımı gorsen bende hıc gobek yoktu sankı 4 aylık hamıle gıbı şiştimm doktoru aradım sordum bugun yumurta buyudugu zaman veya catladıgı zaman agrı yapar dedi

dün çok kötüydüm bütün gün ağrı çektim gece geç saate kadar uyuyamadım bende sıcak su torbası yaptım yattım şansıma eşimden uzaktayım yumurta falan çatladıysa boşa geçti bu ayım ne zaman istanbula gelsem yumurtam çatlıyor sanırım burda stresten uzaktayım istanbul bana iyi geliyor

olabilir tatlım .. belirtiler uyuyor adetinin kaçıncı günündesin?

dün tam 14. günümdeydim cnm perşembe gecesi ilişki oldu üç gün yaşadıysa spermler belki yakalamışımdır ne dersin :KK1::KK1:
abin konusuna gelince sen birde benim eşimi abi olarak gör çok daha kötü olurdu böyle bir durumla karşılaşsaydı eminim kız kardeşi var göz açtırmıyor kıza ben tek çocuğum ne abi ne abla hep rahattım ama yinede isterdim bir kardeşim olsun

ben gidip yemek pişireyim bu gergin moddan ancak öyle çıkıyorum.. sonra dağıtırım komşularıma ..

hahaha yemekmii allah seni yapıcan bıde komsulara dagıtcan hemde ne guzel keşke bızım bınada otursaydın Eki Görüntüle 391057 neyse bende anneme ınıyım kahveye cagrıyor hadi çok çok öptümmm takma kafana bişeyi hersey olacagına varır canım arkadasımEki Görüntüle 391058

X