Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Vay beee hamileymişim:sm_cool::emir_bebek::sm_cool:
canım hayırlı olsun çok sevindim.allah bizede nasip eder inşallah.bende pkoluyum.ama bu rahatsızlığım için 2aydır glucophage kullanıyorum.adet olabilsem aşılama olacak.seninki nasıl oldu kendiliğinden mi

canım hayırlı olsun çok sevindim.allah bizede nasip eder inşallah.bende pkoluyum.ama bu rahatsızlığım için 2aydır glucophage kullanıyorum.adet olabilsem aşılama olacak.seninki nasıl oldu kendiliğinden mi
ben geçirdim o6ay klomeni ama sonuç olumsuz oldu{1yıl önce}

merhaba ben demet bende pcos hastasıyım ameliyat geçirdim fakat hiç faydasını göremedim çocuk için tedavi olmak gerekiyor ve kilo almamak aynı zamanda şeker hapı kullanmak iyi geliyor:emir_bebek:

merhaba ben demet bende pcos hastasıyım ameliyat geçirdim fakat hiç faydasını göremedim çocuk için tedavi olmak gerekiyor ve kilo almamak aynı zamanda şeker hapı kullanmak iyi geliyor:emir_bebek:
merhaba demet.ileri derecedemiydi rahatsızlığın ameliyat oldun.şuan ilaç kullanıyormusun peki

bende pcosluyum malesef zor bir hastalık sabır gerektiriyor şu an tedavi görmüyorum şeker hapı ve hayıt tohumu kullaıyorum çok iyi geliyormuş hormonlara tavsiye ederim

evet canım okuyorum burdan fakat çok ciddiye almadım.herhangi bi zararı yok dimi

nasıl kullanılıyor peki.tek başına mı bişilerle karıştırılıyormu

evet polikistik kriterlerine uyuyorum tamamıyla ameliyatın faydası olmadı şu an şeker hapı kullanıyorum sadece ve bitkisel olarak da hayıt tohumnu içiyorum çünkü hormonları düzeltiyor

hayıt tohumunu havanda eziyorum üstüne kaynamış suyu koyup 10dk demleyip aç karnına içiliyor sürekli ben 10 gündür falan içiyorum bakalım inşallah faydası olur hiçbir yan etkisi yok denemekte fayda var bence çünkü çok araştırdım hayıt tohumunu

evet canım görüyorum.bu rahatsızlığımı öğrenmeden 1yıl önce 6ay klomen tedavisi oldum olmadı.şuan bunu öğrendim 2ay oluyor 2aydan beride glucophage kullanıyorum.adet olabilsem aşılama olacak

Öncelikle selam kızlar;
ben de sizler gibi pkoluyum .....1 sene önce tedaviye başladım başka bir hekim ile ama o benim ile çok fazla ilgilenmediği için benim ne pkos oldugumu ne de diğer sorunlarımı bilemedi..... gonaphene ve duphaston tedavisi gördüm normald ebu ilaç verildiğinde kesinlikle yumurtlama takibi yapılması gerekiyor ama yapılmadı önce 3 aylık bir dönem kullanacaktım sonra 6 aylık yaptı ve hiç ilglenmedi...... agrılarım oldu kaşıntılarım oldu sadece alttan hep muayene etti .....:dilcikar::mymeka: mayıs ayındaydık bir gece dönerken yatakta dayanılmaz bir acı hissettim gittim o zaman ultroson ile baktı ve dediki 8.5 cm lik kist olmuş ama ilgilenseydi o olmayAcaktı olsaydı bile bu kadar buyumeyecekti.... iki adet sonrası gittim eger geçmeseydi ameliyat demişti ama şükürle rolsun rabbim ellerine düşürmedi ve ilk adet kanamamdan sonra 4 cm kaldı:hooray: sonra 3 e indi...... ama sonra bende dr umu degiştim çünkü bir türlü geçmeyen bir enfeksiyon vardı her ilişki sonrası kaşıntı vardı.... bu dönemde elime bir kitap geçti bende çok üzülüyordum hamile kalan olunca yıkılıyordum resmen hayat ile baglantımı kesmiştim çok kötü zor günler geçirdim her adet sonrası agladıgım zamanları bilirim.....senağlama kitapda söyle diyrodu GERÇEK ŞİFA VERİSİ ALLAH TIR... İNSANIN KENDİ İÇİN TEDAVİSİNDE DOGRU ŞEYLERi YAPACAK DR U BULMASI DA KADERDİR ALLAHIN TAKDİRİYLE OLAN BİŞEYDİR .....evet dogruydu hep dualarımda eger ben bebek sahibi olabileceksem ve buna hangi dr vesile olacaksa beni onun kapısına gönder allahım diye dualar ettim bi rbaktım ki şimdiki dr um un kapısındayım..... şimdiki dr umada agustosun 22 sinde gittim bana şunları dedi ...... senin rahim agzın geride ve uzun hiç begenmedim üstelik pkos sun dedi ve sen böyle dogdun böylede öleceksin dedi ayrıca bu enfeksiyonla nasıl hamile kalacaksın dedi.......zavallı spermler buraya kadar geliyordur burdan sonrasını geçemiyordur dedi..... bana eşim ile beraber kullanabilmem için enfeksiyon ilaçalrı ve 3 lü bir fitil verdi.... ayrıca glukofen verdi.... testler istedi yaptırdım adetimin 4 cü günü gittim....enfeksiyonum geçmişti bana buyuk bir umutla aşılama yapalım dedi dedimki ramazan ayı geçsin öyle yapalımd edim tamam sen öyle istiyorsan öyle olsun dedi.....açıkcası kendimi aşılamaya hem manen hemde madden hazır hissetmiyordum istemedim en son 3 eylul de adet oldum ve sonra bir daha adet olmadım şimdi 5.5 aylık hamileyim ve bir kızım olacak allahın izniyle inşaallah:nazar: dr um benim çok iyi hep beni rahatlattı ve hep olacagına bu işi başaracagımıza inandırdı ama allahıma şükürle rolsun o dileidki oldu çok dua ettim rabbim esirgemedi bana yuz çevirmedi sizde çok dua edin görüşrüz kızlar öptüm sizia.s.

aynen katılıyorum sana arkadasım doktorların bazısına kalırsan hic cocugun olmayacak gibi konusuyor bazen ama bir arkadasımın eslerinin spermi yok denecek kadar azdı kesinlikle tüp bebek yada mikro enjeksiyon demislerdi ve bebekleri kendiliginden oldu akrabalarımdan biride yumurtalıkların hic büyüyümemis bir erkek hamile kalırsa senide olur demis doktor ümidi kesti ve evlatlık aldı aldıgı bebek yasına deymeden bebeyi oldu bu isler allaha kalmıs o istedikten sonra olmayacak bir sey yok doktorlar yumurta ve sperm olmadan hadi cocuk yapsınlar ama allah istedikten sonra meyrem anayı bilirsiniz onun icin önce allahtan isteyin doktorlardanda yardım alın ama ümit yok dediginde üzülmeyin allahın yanında cok gercekten isteyenlere verir vermesede her seyde hayır vardır deyip teseli etmek lazım oda cok zor iste

katıyorum size kızlar.benimde 3yıldan beri olmuyor.şuana kadar 4doktora gittim.en son gittiğim doktorum hariç kimse benim polikistik oluşumu anlamadı.oysaki ben bu rahatsızlığın kilo sorunu hariç tüm özelliklerini taşıyorum.daha önceki doktorlarda soruyorlardı tüylenmen düzensizlik vs.gibi sorunların varmı diye evet diyordum fakat anlayan olmadı.şuan doğru doktoru bulduğumdan eminim.daha 2ay oldu sonuçta iyi olacak hayırlısıyla.sara nurcum senin içinde çok sevindim.allah kucağına almayı nasip etsin.duaların bizimle olsun canım.....

bende 2 kere aşılama yaptırdım fakat tutmadı malesef artık tek çarem tüpbebek yaptırmak Allahtan herşeyin hayırlısı umarım Allah isteyen herkese bizlere de gönlümüzün muradını versin

kızlar bende pko olabilirmiyim diye korkuyordum.Belirti olarak sadece göğüs ucunda kıllanma var.Doktor alttan muayne etti herşey normal dedi.Alttan muayneyle pko olup olmadığım belli olurmu olsaydım doktor o şekilde görebilirmiydi.Doktora hiçbişey sormadım herşey normal değince.

kızlar bende pko olabilirmiyim diye korkuyordum.Belirti olarak sadece göğüs ucunda kıllanma var.Doktor alttan muayne etti herşey normal dedi.Alttan muayneyle pko olup olmadığım belli olurmu olsaydım doktor o şekilde görebilirmiydi.Doktora hiçbişey sormadım herşey normal değince.

pko tanısı için yalnızca vajinal muayene yeterli değil,adetin 3. günü yaptırılması gereken hormon testleri var,bunları da yaptırdıktan sonra pko olup olmadığın ortaya çıkar,ben pkoluyum ancak vajinal ultrason muayenesinde herhangi bir pko belirtisine rastlanmadı ,kist falan görülmedi ancak hormon testleri sonucunda bu teşhis kondu,bence bu testleri de doktoruna danışarak olmalısın bence.a.s.

katıyorum size kızlar.benimde 3yıldan beri olmuyor.şuana kadar 4doktora gittim.en son gittiğim doktorum hariç kimse benim polikistik oluşumu anlamadı.oysaki ben bu rahatsızlığın kilo sorunu hariç tüm özelliklerini taşıyorum.daha önceki doktorlarda soruyorlardı tüylenmen düzensizlik vs.gibi sorunların varmı diye evet diyordum fakat anlayan olmadı.şuan doğru doktoru bulduğumdan eminim.daha 2ay oldu sonuçta iyi olacak hayırlısıyla.sara nurcum senin içinde çok sevindim.allah kucağına almayı nasip etsin.duaların bizimle olsun canım.....

ya canım bşy sorcam.bende adet düzensizliği var ama ultrason ve tahlilde bşy çıkmadı.
tüylenme nasıl oluyor biraz bilgi verirmsin.
iyice endişeleniyorum artık.doktorlaradamı güvenemicez.nasıl yapıyorlarsa işlerini.benneyaptımki

X