Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ya canım bşy sorcam.bende adet düzensizliği var ama ultrason ve tahlilde bşy çıkmadı.
tüylenme nasıl oluyor biraz bilgi verirmsin.
iyice endişeleniyorum artık.doktorlaradamı güvenemicez.nasıl yapıyorlarsa işlerini.benneyaptımki
canım benim tüğlenme mesela beni yüzümde artmıştı son zamanda.yine göğüs ucunda göbekte göğüsün arasında kalan kısımda kollarda vs.anlıyacağın epilasyona başlayınca işim baya uzun sürüyor.sana alttan değilde karın bölgenden bakılır.işte her kadın doğum doktoru aynı bilgiye sahip değil herhalde.sende demi var yoksa yalnızca şüphemi.

tahlillerde falan sorun yok ise sen şanslısın.moralini bozma.düzensizlik varmı.uzun süreden beri

ya canım bşy sorcam.bende adet düzensizliği var ama ultrason ve tahlilde bşy çıkmadı.
tüylenme nasıl oluyor biraz bilgi verirmsin.
iyice endişeleniyorum artık.doktorlaradamı güvenemicez.nasıl yapıyorlarsa işlerini.benneyaptımki
canım benim tüğlenme yüzümde artmıştı son zamanda.yine göbeğimde göğüs ucunda göğüsün arasında kalan kısımda anlıyacağın işim zor epilasyona başlayınca.sana alttan değilde karın bölgenden bakarlar.düzensizlikmi var tüğlenmemi.ama tahlilinde bişi çıkmadıysa sorun yoktur canım

tahlillerde falan sorun yok ise sen şanslısın.moralini bozma.düzensizlik varmı.uzun süreden beri

ben sadece bir doktora gitmiştim düzensizlik var diye.
hormonlarad ve ultrasonda bşy çıkmadı.
doktor da bşy demedi.düzenleyici olarak da bşy vermememişti.
ondan sonra bir süre düzenli şekilde geldi.ama şimdi son bikaç aydır gecikmelerle geliyor.ben de şüpheleniyorum.bide bütün doktorların farkına varamadığını duyunca insan şüpheleniyor.

anlıyorum canım.bendede evlenmeden önce düzensizlik vardı.bir defa doktora gittim.düzenleyici ilaç vermişti.biraz yolunda gitti yine aynı oldu.öyle böyle derken evlendikten sonra bu rahatsızlık çıktı.sen tedavini bırakma adetini düzenlemeye çalış

anlıyorum canım.bendede evlenmeden önce düzensizlik vardı.bir defa doktora gittim.düzenleyici ilaç vermişti.biraz yolunda gitti yine aynı oldu.öyle böyle derken evlendikten sonra bu rahatsızlık çıktı.sen tedavini bırakma adetini düzenlemeye çalış

evet...
zaten bu hafta başka bi doktora gidicem inşallah...
sağol canım

off nasıl bir hastalıkmış bu yaaa. daha dun öğrendim bendede olduğunu.kızlar bu hastalıktan kurtulmak ve bebek olması için ne kadar beklicem.çok korkuyorum ya hiç bebek olmazsa???kilo artışı var,2 aydırda adet görmedim:KK43:

ben de de ultrasonda polikistik over cikti, ama tahlillerde hormonlarimda sorun cikmadi.adetlerim duzensizdi.hatta doktor 1 kere farlutal verdi adet sokturmesi icin, o ilaci kullanirken hamile kaldim.3 aylik hamileyim.yani pko diye, adetim duzensiz diye korkmayin.bu tanrinin bi lutfu.olacaksa oluyor.endise etmeyin.

birazda olsa içim rahatladı cnm sağol. hormon testi yaptırmadım daha sonuçlarım iyi çıkar inşallahhhh herkese allah bebiş versin.

ben de pko yum. 5 ay önce adet düzensizliği şikayetiyle gittiğim doktor sadece ultrasonla bakarak hiçbirşeyimin olmadığını söyledi. stresten olabileceğini verdi. farlutal ve cyclo-progynova verdi. doktorun önerdiği şekilde 3 ay ilaç tedavisi oldum. ilaç tedavisi olurken adetlerim günü gününe düzenliydi. ancak ilaçlar bittikten sonra yani şuan 2,5 aydır adet olamadım. tekrar başka doktora gittim. vajinal muayene ve ultrason sonucu pko teşhisi kondu. üstelik doğuştanmış benimki. önceki doktor o kadar kisti nasıl farkedemedi hala hayretler içindeyim. çünkü benim hem sağ hem de sol yumurtalığımda 1-7 mm arası değişen boylarda 15-20 tane kistim varmış. gereken kan tahlilleri yapıldı. şimdiye kadar çıkan sonuçlarım temiz çıktı çok şükür. şimdi duphaston kullanıyorum ve adet olmayı bekliyorum. adet olunca bir de hormon testi yapılcak. benim hikayem de böyle işte. şimdi merakla bekliyorum acaba hormonlarım ne alemde diye. ona göre doktorum bebiş için tedaviye başlayacağımızı söyledi. şimdiden çok heyecanlıyım. pko lu bayanların hamişlik haberlerini aldıkça daha da ümitleniyorum. hakkımızda hayırlısı olsun inşallah!!!

ben sadece bir doktora gitmiştim düzensizlik var diye.
hormonlarad ve ultrasonda bşy çıkmadı.
doktor da bşy demedi.düzenleyici olarak da bşy vermememişti.
ondan sonra bir süre düzenli şekilde geldi.ama şimdi son bikaç aydır gecikmelerle geliyor.ben de şüpheleniyorum.bide bütün doktorların farkına varamadığını duyunca insan şüpheleniyor.

banimde senin gibi düzensizlikle başlamıştı canım hangi doktora gitsem bişey yok dedi en son doktorum muayenede kistleri farketti ve tahlil yaptırdı...Umarım sen pko lu değilsindir......

kızlar merhaba ben aranıza yeni katıldım ve ilk adet gördüğüm günden beri pko luyum maalesef bu hastalığın belli bir tedavisi yok bununla yaşamaya alışmak gerek kilo almamak çok önemli anne olamam diye de korkmayın sakın belki biraz uğraşırsınız ama moral çok önemli ben kıdemli bir pko lu olarak inancımı hiç yitirmedim

ben de pcos var ne yazık ki:S bi kaç doktor dolaştım bu konu için diane35 verdler bi süre kullandım kullandığım süre içerisnde adetlerim düzene girdi ama bırakır bırakmaz yine aynı tabiki.Neyse nerdeyse bir senelik bi aradan sonra tekrr başka bi doktora gittim:)bu sefer duphastonla yasmin verdi bakalım bi de bunu deneyelim.Aslında kullanmayı pek istemiyordum ilaç çünkü uzun süre doum kontrol hapı kullananlarda da sorunlar olduunu duydum.doktora da sordum kullanmamın mı kullanmamamın mı daha iyi olacaını,eer kullanmazsam ilerde rahim iç zarı kalınlaşabilr ve kansere dönüşebilrmiş allah korusun tabi:)bu bi de bu pcosun herkeste farklı etksi oluo yani çok kilo yapıo falan diolar ama ben fazla zayfıım hatta:KK70:umarım ilerde sağlıklı bi bebeğe sahip olablrm tek korkm o zatn:S allah hepimize sağlık sıhhat verir inşallah

Kızlar bende de var aynı dertten... Bu ay gonaphene başlıycam(tabii adet olursam). Şu an 39. gündeyim ve dün akşam çoook çoook az bir leke geldi. Bu sabah da aynı şekilde ama o kadar. Adet mi oluyorum olmuyor muyum anlayamadım. TCA
Doktorum gonaphene'i kullanmamı istedi ama gel USG ile takip edelim falan demedi??? Sadece her ay 21. gün progesteron ölçmek için kan vermeye gitmeliyim. Ilk ay bir de ilaveten 10. gün.
Bu ilacı hiç kullandınız mı? Ve size nasıl bir takip yapıldı? Iğne falan oldunuz mu( çünkü doktorum iğneden falan da bahsetmedi). Sanırım 10 gün (tabii umarım adet olurum) gidip sormalıyım A015

Hepimiz için en hayırlısı ne ise o olur inşallah!!!! Allah hepimizin yardımcısı olsun!

merhaba arkadaşlar.bende polikistik over hastasıyım ve tedavi görüyorum.1 yıldır çocuk istememize rağmen olmayınca doktora gittim ve pko teşhisi kondu.bende sadece adet düzensizliği belirtisi vardı.şuan tüp bebek merkezinde yumurta takibi tedavisi görüyorum.umarım ve dilerimki allah herkese annelik duydusunu yaşatır.

Sevgili derinden hangi merkezde takip ediliyorsun??? Bende gonaphene başlıycam haftaya bugün adet oldum...Kendiliğimden, yani ilaçsız, çok şükür ediyorum!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar;herkese geçmiş olsun ben 33 yaşındayım pco hastasıyım uzun dönem diane 35 kullandım,Eylül ayında bıraktım bebek istediğimiz için.Ama bıraltıktan sonra yaklaşık 3 ay regl görmedim,sonra doktora gittim farlutal verdi farlutaldan sonra regl oldum.Ama şimdi 42 gün geçti fakat yine regl olmadım.Çıldıracağım,inanılmaz kilo almaya başladım ve tüylenme başladı.

X