Pkos hastası olan arkadaşlara yardım etmek istiyorum

evet canım işte bende o yuzden fayda etmedı yanı bayadı bı ılerı derecedeymış anlıyacan

Valla benim doktorum olmadığını söylemişti.Ama ben içmedim.Sende içme emzirmeyi kestikten sonra kullan.insanın içinde yinede şüphe oluyor.

ben de pko yum. daha yeni öğrendim. şimdi regl olup hormon testi yapılmasını bekliyorum. ve tabii bebiş de istiyorum. test sonucuna göre doktorum tedavi uygulayacak. peki benim sormak istediğim birşey. eğer hamile kalırsam yumurtalıklarımdaki kistler bebişe zarar verir mi acaba???

evet oldu ama.Ben bıraktım içmeyi 2 ay oldu yeniden başlayalı ondan dolayı çok kilo aldım 90 kilo oldum adetlerim baktım yine düzensizleşiyor.içmeye başladım yeniden.Şu an iştahımd abiraz azalma var gerçi ben zaten çok yemem ama pkos insana kilo aldırıyor.Doktorumla konuştum 2.bebeğime hamile kalana kadar bu hapı kullanacağım sonra yeniden konuşuruz dedi.

hayır burcucuk hiçbirşey olmaz bebişine.Hamile kalınca pko yeniliyor ve kistler hamilelik döneminde kayboluyor

PKO herkesde başka türlü seyrediyor herkeste etkisi farklı oluyor o yüzden birine iyi gelen bir ilaç ve tedavi diğerinde tutmuyor.Ben ilaç içmedende yumurtlaya biliyorum ben sadce yumurtalarımda çatlama zor oluyor onun için dr.bana ilaç tavsiye etmiyo şuan adetim yine düzenli oldu kilo problemimse hiç yok bence herkes kendi dr.önerilerinden yaralansın...

tabi ki ben prof.dr.Bülent tıraşın hastasıyım kendisi Ankara'da.Bana diyabetlilerin ilacı var glucophage 800 diye bir ilaç onu içtim 2 ay içerisinde hamile kaldım.Doğum yapana kadar her gün düzenli içtim.lu an oğlum 2 yaşında hala o hapı içiyorum.

merhaba bende pko hastasıyım benimde zor bir dönem sonunda oğlum oldu ilk gebeliğim nedensiz karnımda ölmüştü ama bunun pkoyla bağlantısnın oldugunu sanmıyorum ..benim sormak istedğim şey su sana bu hapı yani glucophage 800 tahlil sonucundamı yazdı doktorun şeker değerlerin yuksekmi çıktı banada glukosen giib değişik bir haptı verdiği doktorun ama çok kötü miğde bulantısı ve ağrı yapmıştı hemen kesmiştim pko hastalarına genelde bu hapı veriyorlar ..bu hapı hala kullandıgını yazmışsın ne zman bırakacaksın yani doktorun sana şu zmana kadar diye bir süre verdimi yoksa hep bu hapı kulllanmaklamı gececek zman ben ömür boyu ilaç kullanmak istemiyorum adet düzensizliğinden nefret ediyorum tabi bunun hapsız çözümünü bulan varmı yada caresini dokturun sana bilgi verdimi? yazı biraz uzun oldu ama bilgileri emrakla bekliyorum..

sevgilerimle..

tabi ki ben prof.dr.Bülent tıraşın hastasıyım kendisi Ankara'da.Bana diyabetlilerin ilacı var glucophage 800 diye bir ilaç onu içtim 2 ay içerisinde hamile kaldım.Doğum yapana kadar her gün düzenli içtim.lu an oğlum 2 yaşında hala o hapı içiyorum.

mrb canım bende glukofen kullanıyorum ama müthiş bulantı ve ishal yaptı sana dokundu mu

Slm. doktorun tavsiye ettigi ilaci kullanmalisin. Onceleri ateistim.Allaha sukur onu taniyip bulabildigime bu yuzden amelyatlarimi psikolojik sorun yasamadan atlattim.Suan kalbten dua ediyorum.Bol dua edin.insallah hamilesinizdir ve PKO kendiliginden gecer.

her hap herkes eyaramaz kzılar bende glukofen kullandım ve o ay hemen hamile kaldım allahım kısmet ederse haziran da kucagıma alacagım kızıma dileirm allahım isteyen herkese nasipe tsin inşaallah amin

evet canım düzensiz adet olma kıllanma gibi kilo artışı gibi ve kilo verememe gibi belirtileir vardır ve aynı zamanda yumurtalıklarda da kistler vardır çünkü pkos hastalarında yumurtlama olayı ne yazıkki yumurtanın çatlayamama olayıyla ilişikilidir ama herkesde farklı belirtiler gösterir

eger daha detaylı bilgi almak istersen kagan kocatepenin sitesine gir ve oku emin ol daha ayrıntılı ögrenirsin ayrıca sivilcelenme yapar bu rahatsızlık şu an benim suratım sivilce dolu ama önemli degil hemde hiç degil önemli olan güzel kızımın saglıkla dünyaya gelmesidir

eger daha detaylı bilgi almak istersen kagan kocatepenin sitesine gir ve oku emin ol daha ayrıntılı ögrenirsin ayrıca sivilcelenme yapar bu rahatsızlık şu an benim suratım sivilce dolu ama önemli degil hemde hiç degil önemli olan güzel kızımın saglıkla dünyaya gelmesidir

aminnn canım hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın inşallah bende pcos hastayım ama adetim düzenli sayılır bende tüylenme kilo artışı var ve o bahsettiğin çirkin sivilcelerden yeteri miktarda bendede var ama benim teselli bulacak bir hamileliğim yok şimdilik banada dua edermisin hani hamilelerin duası kabul olurmuş ya

black bende pko hastasıyım ama bende kist görünmüyo kilo problemim yada sivilcelerim yok adetimde düzensizlik wadı fakat o da 2 aydır düzene girdi tüylenme war birazcık 6 aylık evliyim bende ankaradayım bahsettiğin doktorun nerde oldunu soracaktım sana ayrıca pko olup da çocuk sahibi olanlar acaip moral oluyo

merakediyorum bu arkadaş dan ne bekliyorsunuz arkadşalar kullnadıgı ilacı kullanın demesini mi yapmöayın ya çok dua edin allahım bana dogru dr u bulmam için yardım et diye dualar edin :kızma smili:

merhaba
benim uzun zamandır adet düzensizliğim var. hatta en uzun süre olarak6 ay gecikmem oldu. geçtiğimiz ay dr a gittim. pko dan şüphelend ultrason sonucunda. birkaç tahlil istedi. tahlil sonuçlarının hepsi normal sınırlar içerisinde çıktı. ve dr pko olmadığımı söyledi. ve bir ilaç tedavisi vermedi. ama benim aklım çok karışık. bir sorun yoksa neden adetlerim bu kadar düzensiz. lütfen yardım edin bana

Arkadaşlar bir kaç gündür siteye giremedim.Öncelikle bundan dolayı özür dilerim.Bana doktoromun adını soran bazı arkadaşlarım olmuş.Adını vereyim doktorumun.Prof.dr.Bülent Tıraş Kendisi Gazi üniv.Ankara'da yalnız hastalarına hastanede bakmıyor.Muayanesinin adresi Cinnah cad.no:56 Çankaya/Ankara Kendisi çok iyi bir doktordur.Hastalarına cep telefonun numarasını veriyor.İstediğiniz her soru için arıyorsunuz.Ben kendini hamileliğimde 9 ay boyunca ayda 4-5 defa aradım.O kadar ilgili ve sorularınızı öyle güzel yanıtlayarak cevaplıyorki içiniz rahatlıyor.Ben hamile kaldım ama 4 aydan sonra sürekli kanamam oldu.Plesanta öndeydi ve bu bebğim için riskliydi.Allaha şükür şimdi Oğlum 2 yaşında Allah hepnize nasip etsin.Bende sizin çektiğiniz sıkıntılara çektim.Sürekli ağlıyordum.Ama Allahım nasip Etti.Cümlemize etsin inşallah

X