Pkos hastası olan arkadaşlara yardım etmek istiyorum

oburşirin arkadaşım ben sakaryalıyım adatıp hastahanesinde ali gürsoy var sana onu tavsiye ediyorum arkadaşım onun sayesinde hamile kaldı bu arada bende pko hastasıyım uzun uğraştan sonra bende 7 aylık hamileyim. bu arada senin kullandığın ilacın değişik bbi türevini kullandm ben hiç öle yan etkisi olmadı gluformin retard kullandığım ilaç ayrıca klomen kullandm üç kez sonra sıkıldım bıraktım 1 sonra hamile kalmışım başka öğrenmek istediğin şey varsa yardımcı olurum

kızlar bende pko luyum pkos degılım doktorum bana acıklama yaptı pko: sadece over etrafında kis olması ama pkos : over etrafındakı kıslerın tüylenme adet düzensizligi ve hormon bozuklugu ile beraber görüldügü durum demekmiş ben pko muşum adetlerım düzenlı banada glifor verdı oda anti dıabetık inşaallah işe yarar a.s.

oburşirin arkadaşım ben sakaryalıyım adatıp hastahanesinde ali gürsoy var sana onu tavsiye ediyorum arkadaşım onun sayesinde hamile kaldı bu arada bende pko hastasıyım uzun uğraştan sonra bende 7 aylık hamileyim. bu arada senin kullandığın ilacın değişik bbi türevini kullandm ben hiç öle yan etkisi olmadı gluformin retard kullandığım ilaç ayrıca klomen kullandm üç kez sonra sıkıldım bıraktım 1 sonra hamile kalmışım başka öğrenmek istediğin şey varsa yardımcı olurum
canım ilgin için teşekkür ederim. Hamile olmana çok sevindim darısı benim başıma.En yakın zamanda doktora gidip tekrar tedaviye başlmama lazım.Çünkü bu aralar çok fenayım.göğüslerim çok acıyo kasıklarıma ara ara sancılar giriyo midem bulanıyo bi de eltim umutlandırdı beni hamile olablirsin diye gidip test almaya bile korkuyorum bişey çıkmaz diye.Sence bizim gibilerde tedavi olmdan hamile kalma ihtimali var mı en son adetimi ocakta gördümsenağlama

canıms sende pko sun heralde hiç ümidini yitirme allahım verecek olduktan sonra pko falan önünde duramıyo inşaallah sende bi mucize yasarsın

bend epkos hastasıyım ancak zayıfım ve tüylenme sorunumda yavş yavaş çözülüyor dogum konrtol hapıyla henüz bebek düşünmüyoruz ama dr um çok moral veriyor sorunsuz hamile kalacaksın diyor

merhaba, arkadaslar bende de adet duzensizliigi var 4 aydır. onceden yoktu. bebek isteigimizden ve korunmayı bıraktıgımdan sonra adetlerim duzensizlesti. hap falan kullanmadım hic. dogal yollardan korunuyorduk. dongum 5 aydır soyle. 40-22-32-45-21. yani gec kaldıgım aydan sonra erken geliyor.
bir de farkettim ki yumurtlamam hep gec oluyor. 25. gun falan. heralde ondan dolayı gecikiyor adetlerim. diger ay neden erken geliyor mantıksal bi cozum getireedim. normal kilodayım. tuylenme sivilce vs yok.
temmuzda muayene oldum. tum kan idrar ultrason vs temiz. ubatta alttan ultrason ile baktılar. hamilyim sanmıstım.(tst pozitifti, ama test yanlısmıs) o zaman da doktor bir sey gorseydi soylerdi heralde.
yani bu duzensizliğe bir anlam veremedim. simdi pko luları okuyunca supheye dustum. acaba bende olabilir miyim? hormonlarıma hic bakılmadı. TR y gitmeyi dusunuyoum yaza kadar olmazsa. u hormon testleri vs ne zaman yapılıyor. ona gore biletimi alacam. bir de tedavi icin surekli doktoru yanında mı olmak lazım. cunku geri donmem gerekiyor. hamile nasıl kalayım yoksa:)

yardımcı olursanız seviniirm. benim durumumda olan arkadaslar var mı?

canım ilgin için teşekkür ederim. Hamile olmana çok sevindim darısı benim başıma.En yakın zamanda doktora gidip tekrar tedaviye başlmama lazım.Çünkü bu aralar çok fenayım.göğüslerim çok acıyo kasıklarıma ara ara sancılar giriyo midem bulanıyo bi de eltim umutlandırdı beni hamile olablirsin diye gidip test almaya bile korkuyorum bişey çıkmaz diye.Sence bizim gibilerde tedavi olmdan hamile kalma ihtimali var mı en son adetimi ocakta gördümsenağlama

rica ederim inşaalah en kısa zamanda başarıya ulaşırsın ben ne kadar takmıyorum desemde içten içe üzülüyordum olmayacak dedim boş verdm allah nasip etti birde ashabı bediri okudum okuyan her kesin duası kabul oluyormuş

merhaba, arkadaslar bende de adet duzensizliigi var 4 aydır. onceden yoktu. bebek isteigimizden ve korunmayı bıraktıgımdan sonra adetlerim duzensizlesti. hap falan kullanmadım hic. dogal yollardan korunuyorduk. dongum 5 aydır soyle. 40-22-32-45-21. yani gec kaldıgım aydan sonra erken geliyor.
bir de farkettim ki yumurtlamam hep gec oluyor. 25. gun falan. heralde ondan dolayı gecikiyor adetlerim. diger ay neden erken geliyor mantıksal bi cozum getireedim. normal kilodayım. tuylenme sivilce vs yok.
temmuzda muayene oldum. tum kan idrar ultrason vs temiz. ubatta alttan ultrason ile baktılar. hamilyim sanmıstım.(tst pozitifti, ama test yanlısmıs) o zaman da doktor bir sey gorseydi soylerdi heralde.
yani bu duzensizliğe bir anlam veremedim. simdi pko luları okuyunca supheye dustum. acaba bende olabilir miyim? hormonlarıma hic bakılmadı. TR y gitmeyi dusunuyoum yaza kadar olmazsa. u hormon testleri vs ne zaman yapılıyor. ona gore biletimi alacam. bir de tedavi icin surekli doktoru yanında mı olmak lazım. cunku geri donmem gerekiyor. hamile nasıl kalayım yoksa:)

yardımcı olursanız seviniirm. benim durumumda olan arkadaslar var mı?

sevgili kibele,
benimde düzensizdi adet tarihlerim ve doktora gittim,adetimin 3. günü hormon testleri yapıldı,fsh,lh,tsh vs. ve hormon testlerimin sonucuna göre pcos olduğum ortaya çıktı,bunun için herhangibir ilaç tedavisi vermedi doktor,yalnızca kilo verirsem -ki ben ne zayıfım ne de kilolu hatta normal kilodayım-adetlerimin düzene gireceğini ancak bebeksahibi olabilmek için belki biraz zaman geçecek ama imkansız değil dedi,kilo verdim,beslenme alışkanlığımı diyetisyenim sayesinde değiştirdim,yürüyüş yaptım ve 5 kilo verdim,şimdi her şey düzenli,yarın da doktor randevum var,son zamanlarda kasık ağrısından duramıyorum ve göğüslerim çok acıyor umarım hormonlarımda kötü giden bir şey yoktur ve artık beklemektense aşılama,tüp bebek vs. gibi yöntemlerle hamile kalmak istediğimi söyleyeceğim,bakalım hayırlısı ,sonuçları buradan yazarım a.s.

kızlar bende pkos hastasıyım yaklaşık bir yıl glikofen-androcor-dian35 kullandım. artık bebek isteyince bırakıtm.4 ay düzenli adet oldu ama bu ay 40 gün oldu hala bekl,yorum.şimdi sadece glikofen kullanıyorum ama müthiş bulantı yapıyor.dört gündür yatak döşek yatıyorum.ne kadar daha bunu çekicem yoksa ilacı mı bırakayım bilen varmı?

bende de pcos var,ama dr.kilo verirsem hamile kalacağımı söylemişti,mayıs ayında çatlatma iğnesi yapıldı,o ay hamile kalmışım ama 2 ay sonra düşük yaptım,8 ay ara verdim bu ay tekrar çatlatma iğnesi verildi,inşallah olur

canlarım cok iyimser gorunebilirim. ben pcos olabilirim veya olmayabilirim. adetlerm stresten dolayı duzensizlesmis de olabilir ama ne olursa olsun sunu dusunuyorum ben hemile kalabilirim. bu ay degilse bir sonraki ay o da degilse daha sonra. Allah kimseyi umutsuz bırakmasın.
Koreli bir arkadası var. ilk tanıstıgımızda hamile kalmak icin ck ugrasıyoru demisti cunku adetlerim cok duzensiz. sonra hamile kaldıgını ogrendim. nasıl yaptın dedim. 2. denemesinde tutturmus. adetten hemen sonra esi ile iliskiye gimisler. her iki gnde bir.inanabiliyor musunuz 60 gun boynca. dedim aman Allahım. iliskiden once sıcak dus aldım ve iliskide sonra 3 saat kalkmadan yattım dedi. bu kisi 34 yasında ve ilk bebegi olacak. adetleri duzensiz. su anda 8 haftayı tamamladı. Allah herkes nasip etsin. ben de ok umutluyum.

not: ben zayıfım:) yulenmeme sivilcem vs yok Allah'a sukur. yani insallah hamile kalmam kolaylasacak:) o dedigim arkadas cöp gibi idi. bu kadar zayıf olunmaz:)

merhaba arkadaşlar ben daha yeniyim ve pikosum.2yıllık evliyim ve gebe kalamıyorum.ankarada bildiğiniz iyi bi doktor hastane varsa lütfen paylaşın.

önceki sayfalarda adresini yazmıştı arkadaş.
bendede pkos çıktı şimdi çocuk derdi fln yok tsbi sırf adet düzensizliği için verdi 3 ay kullan bırak şikayetlerin artarsa gel dedi.sanki beni başından attı gibi amaanlamadım.
ben size başka bişi sorcam ben bu diane35i 3 ay deilde 1 sene kullansam olmazmı ben 3 ay sonra tekrar düzensizlik çekmek istemiyorum çünkü.
sonrada başka doktora gideceğim ama 3 ay sonra tekrar doktora gitmek çocuk derdi yokken oda garip geliyo.bi akıl verin lütfen

mrb. perim
bende de 3 ay önce pko olduğumu öğrendim(özel dr. a prof. a gidince)ondan önce devlet hastanesine gidiyodum.ultrasonda yoktu.sadece hormon tahlillerine bakarak diana 35 verdi dr.yaklaşık aralıklarla 4 ay 5 ay bu tür hapları kullandım 20 yaşından beri.şu an 28 yaşındayım ve adetlerim hala düzensiz.haplar belli oranda düzeltiyo sonra yine herşey allak bullak oluyor. pko önemli bir yapısal özellikmiş ve bundan kurtuluş yokmuş dr. dedi.bu yüzden sana tavsiyem çok iyi bir dr. seçip birdaha hep ona gitmen...
sevgiler...

kızlar hormon testi yaptırdım lh değeri yüksek çıktı,pcos hastası olabilirmiyim?1 senedir çocuğumda olmuyor :KK43:

tabi ki ben prof.dr.Bülent tıraşın hastasıyım kendisi Ankara'da.Bana diyabetlilerin ilacı var glucophage 800 diye bir ilaç onu içtim 2 ay içerisinde hamile kaldım.Doğum yapana kadar her gün düzenli içtim.lu an oğlum 2 yaşında hala o hapı içiyorum.
canım,önceliikle deneyimlerini bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim, allah oğluna uzun ömür versin.Ben de glukopage kullanıyorum.kendi kendime hamile kaldım.hamile kaldığımı öğrenince,doktorum ilacı bıraktırdı ve malesef 3 aylık bebeğim düştü.sen ilacı hamilelik boyunca kullandığını yazmışsın.benim doktorum bebeğe zararlı demişti.bebeğe bir zararı olmadı mı ilacın?9 ay boyunca kullandın mı peki?ayrıca doğumdan sonra devam ettin mi?çok soru sordum ama gerçekten neye inanacağımı şaşırmış durumdayım :KK43:((

X