plasenta'nın aşağıda olması :((

Slm Kızlar bugun doktora gittim ve morelım bozuk bir şekilde eve geldim...21 haftalık hamileyim bebegin saglıgı iyi ama eş aşagıda dedi...bol bol dinlen hiç bir iş yapma yoksa üzülürsün dedi...zamanla yukarı cıkabilir awa bizim suan yapacağımız bir şey yok dedi :KK43: :KK43:

Bakın arkadaşlar ben dün bizimle aynı durumda olan bir ablayla karşılaştım biz halk dilin de bebeğin eşi aşağıda diyoruz ama doktorlar bebeğin önün de diyorlar o ablaya da öyle söylemişler ve benşm gibi iç kanama olmuş buna rağmen sağlıklı bir şekilde normal doğum yapmış o yüzden asla moral bozmak yok eşin bebeğin önünde olması çok kötü bir durum değil iyi bir doktor olursa kolay bir şekilde doğum bile oluyor yoksa da sezeryan yani ondan siz fazla ayakta kalmamaya ev işi yapmamaya ve uzanmamaya Çalışın 27. Haftaya kadar yukarı çıkıyor herşey Allah'ın elinde inşallah hepimiz buraya bebeğimizi sağlıkla kucağımıza aldığımızı yazıcaz ben buna canı gönülden inanıyorum dualarım sizlerle

Merhaba arkadaşlar. Bende aynı dertten bir haftadır saf saf geziyorum ve çok Can'ım sıkkın bana da geçen hafta söylediler bugün 13 haftalık olduk çok şükür benim de dün içimde bir kanama olmuş ama dışarı çıkmamış orda pıhtı şeklinde kalmış ağır Bi kaç iş yaptım hep ayaktaydım 3 gündür bile bile yaptım bşde bunları bugün ikili için detaylıya girdim ordaysa doktor Evet rahim ağzında ama 18 haftaya kadar çıkabilir yukarı çıkmazsa eğer kanamalı bir hamilelik geçirirsin dedi inşallah hepimizin hayırlı Zaman'da yukarı çıkar ve doğal yolla doğumlarımızı yaparız :KK43: çünkü ben hem sezeryandan korkuyorum hemde kalp hastasıyım hatta ameliyat bile oldum kalbimden o narkozu vücudum kalbim kaldırmazmış Rabbim yardım eder de doğal yolla olur inşallah . Hiç birimiz sıkıntı çekmeyelim birbirimize çok dua edelim arkadaşlar hepimize geçmişler olsun tek çektiğimiz sıkıntı bu olsun Rabbim bunun Da dermanını versin :)
Merhaba benimde aynı sorunum var. Bende kanama falan olmadı ama dr önlem amaçlı progestan ilaç ve iğne verdi. Sizin gebeliğiniz Nasıl gidiyor bir sorun yaşadınız mı?

Dogum yapan kizlar nasi gecti dogumunuz bende 12. Haftamda ogredim ama dr ayrintili birsey soylemedi sadece rahim buyudukce yukari cikabilir dedi sanirim erken diye bahsetmedi bana ay sonu kontrolum var umarim duzelmistir :KK43:

Dogum yapan kizlar nasi gecti dogumunuz bende 12. Haftamda ogredim ama dr ayrintili birsey soylemedi sadece rahim buyudukce yukari cikabilir dedi sanirim erken diye bahsetmedi bana ay sonu kontrolum var umarim duzelmistir :KK43:
Benimde aşağıdaydı zamanla düzeldi canınızı sıkmayın inş zamanla düzelir

Can'ım malum hamilelikten Buraya
Merhaba benimde aynı sorunum var. Bende kanama falan olmadı ama dr önlem amaçlı progestan ilaç ve iğne verdi. Sizin gebeliğiniz Nasıl gidiyor bir sorun yaşadınız mı?
girip
canım kusura bakma görmedim inan şükür iyi gidiyor şuan 37+4 günlüğüz bakalım bşr sıkıntı yok Sak'ın kafaya takma erken fark edildiyse hemen önlem alıyorsun çıkıyor yukarı ağır kaldırma iş yapma yat dinlen tamam mı

Mrb cnm benim bebeğim de asagidaymis 12 haftalikken öğrendim şuan 15 haftalığım. Sürekli yatıp bol su içmem söylendi. Progeston kullandim yanisira .Bende çalışıyorum 1 aydır izin aldım uyguladım sonuç düzeldi mi bilmiyorum ama umarım bi sorun yaşamadan kucağımıza alabiliriz .Benimde ilk hamileliğim ve ilk kez böyle bişey duydum oda başıma gelince ztn. Umarım yukarı çıkar bebislerimiz. .
Mrb ben 13 haftalık hamileyim şuana kadar hiç kanamam olmadı. Rutin kontrolümüz için doktora girtiğimizde plasentanın aşağıda oldugunu öğrendim. Kanaman olursa korkma bana bilgi ver dedi doktorum. Bebeğim için endişelendim çok. Düzelen arkadaslar varmı? Aşağıda olup yukarıya cıkan?

Mrb ben 13 haftalık hamileyim şuana kadar hiç kanamam olmadı. Rutin kontrolümüz için doktora girtiğimizde plasentanın aşağıda oldugunu öğrendim. Kanaman olursa korkma bana bilgi ver dedi doktorum. Bebeğim için endişelendim çok. Düzelen arkadaslar varmı? Aşağıda olup yukarıya cıkan?
Canım benimde aynı problem vardı duzelmedi hatta benimki gec farkedildi bol bol dinlendim 38+4 oglumu kucağıma aldım şuan 32 gunluk. Merak etme inşallah seninki düzelir dinlenmeye özen goster

Canım benimde aynı problem vardı duzelmedi hatta benimki gec farkedildi bol bol dinlendim 38+4 oglumu kucağıma aldım şuan 32 gunluk. Merak etme inşallah seninki düzelir dinlenmeye özen goster
17.haftadayım ve düzelmiş plasentam allah bağışlasın yavrunuzu :)

Arkadaslar bu tekrarlayan bısey mı bundan 3 sene once boyle bır gebelıgım oldu 8 hafta sakır sakır kanadım ve gebelık sonlandırıldı 4 aylıkken.
Umarım bundan sonra hersey guzel olur

Slm Kızlar bugun doktora gittim ve morelım bozuk bir şekilde eve geldim...21 haftalık hamileyim bebegin saglıgı iyi ama eş aşagıda dedi...bol bol dinlen hiç bir iş yapma yoksa üzülürsün dedi...zamanla yukarı cıkabilir awa bizim suan yapacağımız bir şey yok dedi :KK43: :KK43:
Merhaba benimde plasentam aşağıda sizin durumunuzda bi gelişme var mı?

Bende 37. Haftadayım plesanta önde ne yazıkki oynamıyor. Haftaya belli olacak normal mi sezeryan mı diye. Normal istiyorum halbuki ama hangisi ikimiz içinde sağlıklıysa öyle olsun napalım. :KK43:
Merhaba sizin plasentanız rahim ağzını tamamen mi kapatıyordu?

Merhaba. Ben 21 haftalık hamileyim. Ayrıntılı ultrasonda plesantanın doğum kanalını kapattığını öğrendim. Doktor hemen işe gitmemem için rapor verdi. Yolculuk, ağır işler yapma,ilişki ve aşağıdan muayene olmayı yasakladı. Burdan anladım ki durum ciddi. Normal doğum olmaz sezeryan görünüyor dedi. İlerleyen haftalarda yukarı çıkması mümkün ama kesin değil tabi. Ben de bu durumu yaşayıp doğum yapan arkadaşların tecrübelerini öğrenmek istiyorum. Herkese geçmiş olsun. Allah sağ salim bebeklerimizi kucağımıza almayı naip etsin.

Kızlar 21. Haftamda plesanta asagıdaydı bol bol uzandım ve su içtim... 29. Haftamda yukarı cıktı...suan 37 haftalık oldum bebek te saglıklı...korkmayın stres yapmayın.

Kızlar 21. Haftamda plesanta asagıdaydı bol bol uzandım ve su içtim... 29. Haftamda yukarı cıktı...suan 37 haftalık oldum bebek te saglıklı...korkmayın stres yapmayın.
Çok güzel inşallah bizlerinde çıkar yukarı. Peki senin plasentan rahim ağzını tamamen kapatıyor muydu?

Geçmiş olsun canım benimde aynı şekilde bende raporluyum ama çok yatamıyorum

Benim de 19 haftalik ikiz gebeliğim var. Bebeklerden birinin eşi aşağıda ne yazik ki. 1 aydir sürekli kanamam var. Sabirla eşin yukarı çıkmasını bekliyorum. Kanamayi her gördüğümde korkuyorum, hala alışamadım. 1 ay sonra yukarı çıkabilir dedi doktorum ama kesin değil dedi. Rabbim hayırlısıni versin hepimize.

14.haftamda plasentanın aşağıda yerleşmiş olduğunu söylemişti doktorum. Okuduğum onca olumsuz şey ve 4 dr.a görünmüş olmama rağmen aynı şeyleri duymak o kadar yıpratmıştı ki anlatamam. 20. Haftamda detaylı usg için gittiğim perinatolog bebegin eşinin normal yerinde olduğunu ve plasenta previa ile alakası olmadığını söyleyince içimiz rahatladı. Çünkü eşim de ben de bu probleme takılıp kalmıştık. Fakat gördük ki zamanla plasenta olmasi gereken yere çıkabiliyormuş. Bu durumu yaşayanlara umut olsun diye yazıyorum. Şuan her şey yolunda çok şükür. Umarım herkes sağlıkla kucağına alır bebeğini.

Bugün ben de kanama ve kasık ağrısı ile doktora gittim. Plesenta aşağıda o yüzden kanaman olabilir dedi.Rapor verdi.Bir de progestan fitil.Bu ikinci hamileligim üstelik de kırk yaşındayım.Beklemedigimiz bir anda oldu buna alışmaya çalışırken bir de bu tür sorunlar insanı çok yıpratıyor.Umarim sağlıklı bir yere yerleşir.Yukari çıkma ihtimali varmış...

Bugün ben de kanama ve kasık ağrısı ile doktora gittim. Plesenta aşağıda o yüzden kanaman olabilir dedi.Rapor verdi.Bir de progestan fitil.Bu ikinci hamileligim üstelik de kırk yaşındayım.Beklemedigimiz bir anda oldu buna alışmaya çalışırken bir de bu tür sorunlar insanı çok yıpratıyor.Umarim sağlıklı bir yere yerleşir.Yukari çıkma ihtimali varmış...
Var cnm dert etme benim ki 5-6 ayda falan düzeldi yanlış hatırlamıyosam

X