plasenta'nın aşağıda olması :((

Uzun zaman oldu ama size başıma gelenleri anlatmak istiyorum belki başına gelen biri okur ve daha dikkatli olur diye
Ben tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım 18. Haftada dr plasenta aşada ama korkucak bişey yok dedi sadece kanama olabilir iş yapma yürüme vs şeyler dedi bende o hafta dikkat ettim çok az lekelenme olup geçti diye rahatladım ve dışarı çıktım yarım saatlik bi yol yürüdüm ve hamileler için bel ağrımdan dolayı korsem vardı onuda takmıştım eve geldim kanamam çoğaldı hastaneye gittim bebek iyi korkma dediler hastaneye yatırdılar ilaçlar serumlar kanamamı durdurmadı ve kanamadan dolayı yada hastane enfeksiyonu bilmiyorum enfeksiyon kaptım bu enfeksiyon bebeğin kesesini deldi su bitti ve ben 6 aylık ölü doğum yaptım 😢 size tavsiyem sakın basite almayın bu teşhis konulduysa evde sürekli yatın ben bi tuvalet bi namaz için kalkıyodum ama enfeksiyondan dolayı artık çok geç olmuştu siz sürekli yatın sakın iş yapmayın

Durumunuz ne oldu acaba cıktımı 31.haftadan sonra plesanta benmde aynı sıkıntım varda 28. Haftadaym

28. Haftamda aniden kanamam oldu bana doktorlar tarafından söylenen ağır iş ağır kaldırma ve cinsel ilişki yasaktı bunları yapmadığım halde 10 gündür hastanede yatıyorum
Benim kadar dolaşan yürüyüş yapan yoktur ama arkadaşlar bu rahatsızlığın stresle ilgisi var çok üzülürsen son kaçınılmaz oluyor,bebek büyüdükçe plesantanın kanama yapmasıda normalleşiyormuş önemli olan hastaneye yetişebilmek 🙄

X