plasenta'nın aşağıda olması :((

Var cnm dert etme benim ki 5-6 ayda falan düzeldi yanlış hatırlamıyosam
Teşekkürler canım kanama kesildi fakat ben ne rapor kullandım ne ilaç.Aynen devam ettim hayatıma.Cok tedirgin geçirdiğim ilk hamilelikten sonra ikincisinde şunu anladım ki yiyecek ekmeği,alacak nefesi olan bebek ne olursa olsun geliyor.Allah bizleri de onları da korusun sağlıkla inşallah.

arkadaşlar az önce kontrolden geldim doktorum herşeyin normal olduğunu söyledi bebeğim 420 gr demir hapı ve vitamin hapları verdi
fakat bebeğin eşinin aşağıda olduğunu söyledi(tam rahim ağzında sayılmazmış ama olması gereken yerden aşağıdaymış) ilerki haftalarda bakıcaz düzelmesi lazım dedi canım sıkıldı biraz :KK43:((( bu durumla karşılaşanınız oldumu ciddi bir problemmidir:KK43:(( şimdi internetten araştırdım 24. haftaya kadar yukarı çıkması lazımmış:KK43:(( beklicem bakalım artık...
Benim de aşağıda idi ve yukarı çıkmadı ama hic kanamam olmadı sezeryan doğum yaptim sadece çok yorma kendini demişti çoğu kişi de yukarı çıkıyor ilerleyen haftalarda korkulan bir şey yok. Bana doktorum yapısal dedi sorun yok dedi. Kafana takip hic stres olma canım kanamam olmadığı sürece rahatsin

Bende 14 haftaligim plesanta rhim ağzını kapatmis istirahat verdi okudum çoğu arkadasin çıkmış hiç kanama falan olmadı ama Dr kanama olabilir sasirmadim dedi inşalah çıkar yaaa :dua::dua::dua:

Bende 14 haftaligim plesanta rhim ağzını kapatmis istirahat verdi okudum çoğu arkadasin çıkmış hiç kanama falan olmadı ama Dr kanama olabilir sasirmadim dedi inşalah çıkar yaaa :dua::dua::dua:
Malesef ben de o haftalarda aynı kaygıyı yaşamıştım ve 3 hafta raporluydum çalışmadım bir şey olacak diye... 20. Haftamda derayli usg icin gittigim dr böyle bir sey söylemek için çok erken ve saçma demişti. Plasenta 20. Haftada yukarı çıkmıştı yani. Umarım düzelir, kesin bir sey soylemek icin aşırı erken sadece. Rabbim şifa versin.

Malesef ben de o haftalarda aynı kaygıyı yaşamıştım ve 3 hafta raporluydum çalışmadım bir şey olacak diye... 20. Haftamda derayli usg icin gittigim dr böyle bir sey söylemek için çok erken ve saçma demişti. Plasenta 20. Haftada yukarı çıkmıştı yani. Umarım düzelir, kesin bir sey soylemek icin aşırı erken sadece. Rabbim şifa versin.
Senin 6 hafta sonra çıktı yani yattinmi sadece başka birşey yaptinmi özel

Bende rapor aldım ise gitmiyorum inşallah çıkar en kisa zamanda yaaa
İnşallah... 14. Hafta plasentanın yerini söylemek için çok erken bence. Ben 5 doktora gittim biri olumlu konuşur da rahatlarım diye. Bayan doktorlar gereksiz endişelendiriyorlar. 2si bayandi. 1i plasentanın aşağıda yerleştiğini söyledi, diğeri de plasenta previa dedi. Ama gittiğim doktorların 3ü erkekti, 1i devlet hastanesindeydi çok saçma dedi, 1i araştırma hastanesindeydi onda da previa fln duymadım. Diğeri de detaylı usg için gittiğim profesördü plasenta previa ile alakası yok dedi. En erken 20. Haftadan itibaren çıkıyor yukarı. Bebek büyüdükçe yeri belirleniyor sanırım. Eğer gittiğin dr kadınsa bir de erkek bir doktora gitmeni tavsiye ederim.

Bende rapor aldım ise gitmiyorum inşallah çıkar en kisa zamanda yaaa
Çıkıyor hiç dert etmeyin moral çok önemli benim 11. Haftada anlaşıldı ama ben ağır kaldırdım doktor beni uyardı dinlemedim iç kanama oldu ama görmedim bile 20. Haftaya kadar yattım yani kendimi yormadık ayaklarımızda diktim yukarı 20. Haftada detaylıya girince Harika çıkmış dedi doktor ondan sonrA beni tutabilene aşk olsun Her işi yaptım gezdim yüzdüm uzun yola gittim hiç de bişi olmadı ama bu yattığım dönemde her gün ağlıyordum korkumdan moral çok önemli 6ay oldu Doğum yapalı deneyimlerime göre konuşuyorum dert edilecek hiç bir şey Yokmuş ola ki çıkmadı diyelim sezeryan oluyormuşsunuz o kadar

Çıkıyor hiç dert etmeyin moral çok önemli benim 11. Haftada anlaşıldı ama ben ağır kaldırdım doktor beni uyardı dinlemedim iç kanama oldu ama görmedim bile 20. Haftaya kadar yattım yani kendimi yormadık ayaklarımızda diktim yukarı 20. Haftada detaylıya girince Harika çıkmış dedi doktor ondan sonrA beni tutabilene aşk olsun Her işi yaptım gezdim yüzdüm uzun yola gittim hiç de bişi olmadı ama bu yattığım dönemde her gün ağlıyordum korkumdan moral çok önemli 6ay oldu Doğum yapalı deneyimlerime göre konuşuyorum dert edilecek hiç bir şey Yokmuş ola ki çıkmadı diyelim sezeryan oluyormuşsunuz o kadar
Çok saol yaa iyi geldi anlattıkların sezeryan raziyim başka bişey olmasın yeter

İnşallah... 14. Hafta plasentanın yerini söylemek için çok erken bence. Ben 5 doktora gittim biri olumlu konuşur da rahatlarım diye. Bayan doktorlar gereksiz endişelendiriyorlar. 2si bayandi. 1i plasentanın aşağıda yerleştiğini söyledi, diğeri de plasenta previa dedi. Ama gittiğim doktorların 3ü erkekti, 1i devlet hastanesindeydi çok saçma dedi, 1i araştırma hastanesindeydi onda da previa fln duymadım. Diğeri de detaylı usg için gittiğim profesördü plasenta previa ile alakası yok dedi. En erken 20. Haftadan itibaren çıkıyor yukarı. Bebek büyüdükçe yeri belirleniyor sanırım. Eğer gittiğin dr kadınsa bir de erkek bir doktora gitmeni tavsiye ederim.
2 doktora gittim ikiside erkek doktordu 34. Haftaya kadar çıkar dedi bakalım beklicez

Çok saol yaa iyi geldi anlattıkların sezeryan raziyim başka bişey olmasın yeter
İnan çıkıyor hiç takma kafana baba doktor daha çıktı demeden ben kendi kendime ay yeter yA Allah korur deyip gezdim tozdum alışverişe çıktım bebeğime siz de öyle yapın çok güzel moral oluyor insana sonrA öğrendim çıktığını herkes kızdı hatta bana bir ay yattın bir ay daha sabret dedi Ama ben dinlemedim kimseyi kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız onu yapın ve ben normal Doğum yaptım düşünün inşallah hemen yukarı çıkar ve sizde normal Doğumun mucizevi bişi olduğuna tanık olursunuz Harika bir duygu

bugun bende detayli ultrason icin gittim 22 hafta olucaz kismetse hersey guzel felan derken asagida oldugu soylendi bana da morelim 0 bana sadece dogum sekli etkiler normal sezeryan dediler bende o umrum degil vaktinde gelsin dedim sonra korkma felan dediler yukari cikabilir dediler ama butun morel 0 bende su an ve 4.gebeligim 3 dusuk yasadim

Kızlar benimde doğumumdan beri plesente asagıda yukarı cıkmadı risk olarak kanana erken doğum olabilir dediler fazla yürüyüş yasak agır kaldırma cok ayakta durmak yasak. Gecen hafta gıttığımde kontrole sezeryan olmak zorundasınız dediler. Vaktınde doğsunda sezeryan yada normal Doğum önemli değil saglıkla kucagıma alayım yeter

Kızlar benimde doğumumdan beri plesente asagıda yukarı cıkmadı risk olarak kanana erken doğum olabilir dediler fazla yürüyüş yasak agır kaldırma cok ayakta durmak yasak. Gecen hafta gıttığımde kontrole sezeryan olmak zorundasınız dediler. Vaktınde doğsunda sezeryan yada normal Doğum önemli değil saglıkla kucagıma alayım yeter
Ayy evet sezeryan olup olmaması hiç önemli d3gil yeterki saf salim kucagimiza alalim sorun olmasin

Bugün ben de kanama ve kasık ağrısı ile doktora gittim. Plesenta aşağıda o yüzden kanaman olabilir dedi.Rapor verdi.Bir de progestan fitil.Bu ikinci hamileligim üstelik de kırk yaşındayım.Beklemedigimiz bir anda oldu buna alışmaya çalışırken bir de bu tür sorunlar insanı çok yıpratıyor.Umarim sağlıklı bir yere yerleşir.Yukari çıkma ihtimali varmış...

Son düzenleme:
Bugün ben de kanama ve kasık ağrısı ile doktora gittim. Plesenta aşağıda o yüzden kanaman olabilir dedi.Rapor verdi.Bir de progestan fitil.Bu ikinci hamileligim üstelik de kırk yaşındayım.Beklemedigimiz bir anda oldu buna alışmaya çalışırken bir de bu tür sorunlar insanı çok yıpratıyor.Umarim sağlıklı bir yere yerleşir.Yukari çıkma ihtimali varmış...
Canım merhaba benim de çok kanamam oluyor :KK43: plesanta aşağıdaymış özellikle wc de çok k akıyor, bir hafta arayla 3 defa fazla oldu , uzanıyorum hiç bir iş yapmıyorum ama devam ediyor senin nasıldı kanama şekli ne zaman geçti canım, lütfen söyler misin. :KK43:

Benim de 19 haftalik ikiz gebeliğim var. Bebeklerden birinin eşi aşağıda ne yazik ki. 1 aydir sürekli kanamam var. Sabirla eşin yukarı çıkmasını bekliyorum. Kanamayi her gördüğümde korkuyorum, hala alışamadım. 1 ay sonra yukarı çıkabilir dedi doktorum ama kesin değil dedi. Rabbim hayırlısıni versin hepimize.
Canm suan ben senle ayni durumdayim senin durumun ne oldu

Canım merhaba benim de çok kanamam oluyor :KK43: plesanta aşağıdaymış özellikle wc de çok k akıyor, bir hafta arayla 3 defa fazla oldu , uzanıyorum hiç bir iş yapmıyorum ama devam ediyor senin nasıldı kanama şekli ne zaman geçti canım, lütfen söyler misin. :KK43:
Canm bende ayni durumdayim.senin nasil oldu anlatr misin

X