Popüler Konu Progesteron - Gebelik İlişkisi

valla bana doktor 14. günde yaptırmıştı 1 e yakın bi değer çıktı çok düşük yumurtlama tedavisi uygulayalım dedi.bi de hastalığının 2. günü gel oyle bakalım dedi. ama ben hastalığımı beklerken adet olmadım cünkü bunlara rağmen hamileymişim :KK70:

acaba 21.gün de düşük çıkıp hamile olan varmıdır

canım üzgünüm ama yumurtlama olmamış demek.
tabi bu değişken bir test bu ay böyle çıkar diğer ay yumurtlaman olur yüksek çıkar.
ayrıca testi ne zaman yaptırdığında çok önemli.eğer adetin 21 22.günlerindeyse yumurtlama yok malesef.

benimde düşük çıktığı için çok endişelendim değişmez sandım ama yazın çok rahatlattı.teşekkürler arkadaşım.

Dr bu testi ne zaman istiyor? Ve dusuk riski olursa mi istiyorlar?
progesteron rahim iç duvarını yumurtlamadan sonra kalınlaştırarak fetüsün yerleşmesi için uygun ortam hazırlayan hormon. düşük yaşayan yada düşük tehlikesi olan kişilerden isteniyor. ve bazı durumlarda progesteron düşük olduğu için gebelik oluşyan durumlar olabilir ama tam bilmiyorum .

Son düzenleme:
Kızlar yardıma ihtiyacım var ben PKOluyum ve 3-4 ay hiç regli olamıyorum değerlerimde böyle çıktı sizce bu değer yumurtlama olduğunu gösteriri mi?

FSH 5,31mIU/ml3.5-12.5 folikül 4.7-21.5 ovulasyon 1.7-7.7 luteal 0.4-8.6 puberte 25.8-134.8 menopoz
LH 3,8mIU/ml2.4-12.6 foliküler 14-95.6 ovulasyon 1.0-11.4 luteal 7.7-58.5 menopoz
PROGESTERON 0,843ng/mlFOLLICULAR :0,20-1,50 LUTEAL :1,70-27,0 OVULASYON : 0,8-3,0 POST MENAPOZ :0,1-0.8
PROLAKTİN 8,4ng/ml4.79 - 23.3
DHEA-SO4
up.gif
593,1ug/dl98.8 - 340
*17-OH PROGESTERON 0,94ng/ml< 2.07 Folikul 0.15 - 1.1 Luteal 0.7 - 3.1 Menapoz sonrası(yaklaşık 44-72 yaş) 0.08-1.3

ya benim 60 çıktı dr. da sağoldun umutlandırdı biraz..hamile olabilirsin dedi hatta ikiz olabilir falan filan..Allah büyük ama zerre kadar umudum yok. Ovulasyon testinde çıkıyor diyorlar tükürükle yapılan mikroskop var onla denedim bişe çıkmadı:KK43:((

Kızlar yardıma ihtiyacım var ben PKOluyum ve 3-4 ay hiç regli olamıyorum değerlerimde böyle çıktı sizce bu değer yumurtlama olduğunu gösteriri mi?

FSH 5,31mIU/ml3.5-12.5 folikül 4.7-21.5 ovulasyon 1.7-7.7 luteal 0.4-8.6 puberte 25.8-134.8 menopoz
LH 3,8mIU/ml2.4-12.6 foliküler 14-95.6 ovulasyon 1.0-11.4 luteal 7.7-58.5 menopoz
PROGESTERON 0,843ng/mlFOLLICULAR :0,20-1,50 LUTEAL :1,70-27,0 OVULASYON : 0,8-3,0 POST MENAPOZ :0,1-0.8
PROLAKTİN 8,4ng/ml4.79 - 23.3
DHEA-SO4
up.gif
593,1ug/dl98.8 - 340
*17-OH PROGESTERON 0,94ng/ml< 2.07 Folikul 0.15 - 1.1 Luteal 0.7 - 3.1 Menapoz sonrası(yaklaşık 44-72 yaş) 0.08-1.3

Canım DR. yumurtlama olduğunu anlamak için progestrona bakar.Üstteki progestrona alttaki diil.Değerin 0,8 lerde düşük bence.Gene de bi dr.a göster değerini yada nette doktorlar var danışabilirsin.

kızlar bnm gıtıgım doktor bana 21. gunde yaptırdı bu tahlılı ve hıcbı yorum yapmadan gonderdi.adetım gecıktı bu ayda bı umut vardı ıcımde ama bugun bı arastırayım dedım ve gorduklerım karsısında yıkıldım resmen..degerim 0.9 cıktı kızlar ve bu doktor bana hıcbırsey soylemedı..cok kotu durumdayım dimi:KK43:

Doktorlar neden bişey söylemez anlamış değilim yaa. Keşke siz sorsaydınız öğrenmedikten sonra ne anlamı var:KK43:

Doktorlar neden bişey söylemez anlamış değilim yaa. Keşke siz sorsaydınız öğrenmedikten sonra ne anlamı var:KK43:

bende dun 21.gunu kan sonucumu aldım 0,55çıktı çok düşük dr hiç iyi şeyler söylemedi resmen yıkıldım arkadaşlar başta benım gibi çok düşük çıkıp bırdaha kı yaptırdıklarında yuksek çıkan var mı?? lütfen yazın bana umut olun

bende dun 21.gunu kan sonucumu aldım 0,55çıktı çok düşük dr hiç iyi şeyler söylemedi resmen yıkıldım arkadaşlar başta benım gibi çok düşük çıkıp bırdaha kı yaptırdıklarında yuksek çıkancanini var mı?? lütfen yazın bana umut olun

canim canini hic skma.cunku aydan aya degisiyor bu deger.bu ay yumurtlamadin belliki bidahaki ay bu degisebilir.dr sana klomen fln verdimi

canim canini hic skma.cunku aydan aya degisiyor bu deger.bu ay yumurtlamadin belliki bidahaki ay bu degisebilir.dr sana klomen fln verdimi

sağolun çok tşk.ederim bıraz rahatladım vermedı adet 3gunu tekrar gel tedavıye başlacagız dedı ve bıdaha 21 gunu testı fılan yapalım demedı kesın konuştu yumurtlama sorunun var dedı :KK43: bıdaha o dr gıtmeyecegım özelle gideceğim sızınde mı?oyle oldu

sağolun çok tşk.ederim bıraz rahatladım vermedı adet 3gunu tekrar gel tedavıye başlacagız dedı ve bıdaha 21 gunu testı fılan yapalım demedı kesın konuştu yumurtlama sorunun var dedı :KK43: bıdaha o dr gıtmeyecegım özelle gideceğim sızınde mı?oyle oldu

iste tamam adetn 3.gunu sana byk ihtimal ilac yazacak.kullandktan sonra cagircak seni bakacak.21.gun gene ister yumurtan catlamismundiye.ben 3.gun gttm 5gunluk klomen verdi ama ben kendm istedm isi sansa brakmamak icin ve 2yumurta olustu.ptogestron 60ckti.yani catlams.canini skma.

iste tamam adetn 3.gunu sana byk ihtimal ilac yazacak.kullandktan sonra cagircak seni bakacak.21.gun gene ister yumurtan catlamismundiye.ben 3.gun gttm 5gunluk klomen verdi ama ben kendm istedm isi sansa brakmamak icin ve 2yumurta olustu.ptogestron 60ckti.yani catlams.canini skma.

sizde ankaradasınız?galıba hangı hastaneye gidiyorsun benım adeetım hiç geçikmelı olmaz hatta bırkac gun one gelır bırde adet 3gunu verdıgım kandada bazı değerler düşükçıkmıştı dr bu bı tur ara kanama gıbı olmuş tam çatlamamış yumurtan var demişti devletee gıttıgım için her seferınde farklı dr vardı en son ki çok canımı sıktı dıgerlerı hiç yumurtlama sorunun var dememişlerdi sen hala tedavı göruyormusun?? ne kadardır göruyorsun

sizde ankaradasınız?galıba hangı hastaneye gidiyorsun benım adeetım hiç geçikmelı olmaz hatta bırkac gun one gelır bırde adet 3gunu verdıgım kandada bazı değerler düşükçıkmıştı dr bu bı tur ara kanama gıbı olmuş tam çatlamamış yumurtan var demişti devletee gıttıgım için her seferınde farklı dr vardı en son ki çok canımı sıktı dıgerlerı hiç yumurtlama sorunun var dememişlerdi sen hala tedavı göruyormusun?? ne kadardır göruyorsun

ben ztn ilk kez bu ay yumurtlama takbi yaptrdm dr hcbi sorn yok gelmene gerek yok daha 8.ayindasn biraz daha bekleyeblrsn dedi.evett ank.da lina kadn dogm.a gttim.ama koru hastansni de tavsie ederm.devamli bi dr.un olmasi iyi oluo seni taniyor ilgilenyor.iste sen hic yumurtasi olmayanlardan deglsindr.bazn bikac ay olmayabliomus.

ben ztn ilk kez bu ay yumurtlama takbi yaptrdm dr hcbi sorn yok gelmene gerek yok daha 8.ayindasn biraz daha bekleyeblrsn dedi.evett ank.da lina kadn dogm.a gttim.ama koru hastansni de tavsie ederm.devamli bi dr.un olmasi iyi oluo seni taniyor ilgilenyor.iste sen hic yumurtasi olmayanlardan deglsindr.bazn bikac ay olmayabliomus.

gitçem kesın ozelle gıtçem etlik zübeydeye gıtmiştim hiç memun kalmadım senin kaç çıkmıştı?? Benim ki çok düşük ama :KK43: inşşallah yukselir dunden beri çok uzuluyorum içime bı atesş düştü sankı okuyorum araştıyorum ruhum darlaıyor tahmınen 1hafta sonra adet olcam bı olupta dr gıtsem içim rahatlasa vaalla fakır sevındırcem

ya ordaki dr.lar da iyidir ama iste vakit ayiramiolar cok fazla.benim 60ckti ben de regl olcammi olmicamminin derdindeyim buara:) sknti yapma hem bu tedavsi ol bisey.insanlar dogal yontemlerle bile sayisini artirablior.senin skntinyapcak bi durumun yok bence.rahat oolll:)

Son düzenleme:
ya ordaki dr.lar da iyidir ama iste vakit ayiramiolar cok fazla.benim 60ckti ben de regl olcammi olmicamminin derdindeyim buara:) sknti yapma hem bu tedavsi ol bisey.insanlar dogal yontemlerle bile sayisini artirablior.senin skntinyapcak bi durumun yok bence.rahat oolll:)

sağol canım benım içimi rahatlattın allahta sana bu ay bebiş verır inşşallahh :)) durumlardan benıde haber et

X