Prolaktin Hormonu Yüksekliği Yüzünden Hamile Kalamayan Var Mı?

canım o mutlaka 4. 90 dır 490 olması durumunda göğüslerinden süt falan gelmesi gerek ve kesinlikle hamile kalamazsın o durumda..benim de devamlı yükselio..en son 164 e çıkmıştı..dostinex kullandım şimdi en son 8 e düşmüştü..ilacı kestik..önümüzdeki ay ikinci aşılama yapılacak...inşallah yükselmez...

Teşekkür ederim. Doktorum 490 olarak ifade etti ve normal dedi ama benim kafama takıldı işte. İnş yükselmez canım, en kısa zamanda Rabbim bebeğini nasip etsin inş.

Benim prolaktin hormonum nerdeyse 45 lere çıkmıştı ama parlodel ile düşürdük çok şükür devamlı takip edilmesi gereken biir hormon...

:1hug:Her şeyi oluruna bırakın üzerine düştükçe alevleniyor herşey olacağına varır. Umutlarınızı yitirmeyin her şey güzel olacak :1hug:

herkese merhaba; benimde prolaktin hormonum yüksek çıktı dostinex kullanıyorum düşüyor ertesi ay yine yükseliyor.1 senedir 2. bebek için uğraşıyoruz bir türlü olmuyor neden yükselir bu hormon bilen varmı? yada bu ilacı hamile kalana kadar süreklimi kullanmak gerekir.Hayıt tohumunuda 1 aydır içiyorum ama prolaktinimi yine düşürmemiş

merhaba arkadaşlar bendede aynı sorun var 2,5 yıllık evlıyım ve dr prolaktın yuksek dedı ılac kullandım dustu obur ay yıne cıktı beyın temografısı cekılecektı ama ben gıtmedım beynın arkasında tımor olusuyormus ıyı huyluymus yalnız bu tımor tetıklıyormus ve gorme bozukluguda yapıyormus , bır kere hamıle kaldım ılacı kullandıktan sonra 2 aylıkken dustu ama sebebını buna baglamıyorum cunku kan uyusmazlıgı var esımle ondan dolayı dıye dusunuyruz. gecen ay yıne yukseldı 2 ay sonra adet oldum sımdı dogum kontrol hapı kullanıyorum bakalım bu ay nasıl olucak

merhaba arkadaşlar ben 27 yaşındayım 1 sene korunmama rağmen hamile kalamadım bir uzmana başvurdum hsg çekildi sağ tüpüm tıkalı enfeksiyondan olabilir dedi, laparoskopi ile açıldı birde daha önce ki aylarda yaptırdığım hormon testlerinde normal değerde olan 11 di süt hormonum 35 çıktı ve dostinex 2 tane olanını içtim daha sonra 8 tane olanını verdi 3 tane kalmıştı ben bu ay ameliyat sonrası adetimde tekrar tahlil istedim süt hormonum 1 küsürdü ilaca devam et bitir dedi ama gebelik oluşması durumunda tehlikeli diye biliyorum ilacı kesmek istiyorum birde eşimin 29.000 milyondu sanırım ileri hareket yüzdesi %37 bu değerin düşük olduğunu ve bize hemen aşılama önerdi doğal yolla hamile kalamazmıyım? lütfen yardımcı olun

Slm kizlar benimde sut hormonum yüksek dostineksle düşüyo diğer ay tekrar yukseliyodu enyuksek 56 a cıktı.bu ay 34 tu ilaç vermedi dr çatlama iğnesi vuruldum sonuç bekliyorum.çok yuksek olunca engel oluyo hamile kalmaya.kafaya takmazsak olacak ama onu da biz yapamiyoz

slm kızlar bnmde prolaktin yüksek bu hormon polıkistik overle bağlantılıymış. biri olunca diğeride oluyomuş. öyle demişti doktor bana. ben gittim 47ydi sanırım ilaç kullandm parlodel 67ye çıktı:44: mr fln çekildim çok küçük timör etkilemez dedi. sonra doğum kontrol hapları fln filan derkenn bıraktım ilaç kullanmayı çok yordular beni neler çektim hastanelerde bi Allah bi ben bilirim:KK53: oluruna bıraktım daha erken olmayıversin çocuk dedim takmadm kafama sonra üç ay fln geçti belkide daha fazla test yaptırdm düşmüş hormonum anladm ki stres yükseltiyo bu hormonuu... doktor demişti bana ztn sinir stres mi yapıyosun bişiye yokk demiştim Allaha şükür eşimle aram iyi kaynanamla iyi bi sorun yok ama bebek istiyorum ya oymuş demekki stres ben anlamamışım:KK37: herneyse bnm hormon düştü ama pco var hala üç senem doldu evleneli ama bebişim olmadı:KK14: adetlerimde düzensiz.. dayanamayıp gittim yine doktora bu sefer bitki tedavisi göreyim dedm bebeğim için.. yaptk hormon tahlilleri düşüktü. başladk tedaviyee.. 4 ay geçti hormon düzenli bebek yokk hatta adetlerimde düzeldi son iki ay düzenli oldum. doktor başta hormonlarını düzenlicez snra bebek dedi.. aylar geçtikçe ben sabırsızlanıyorm tabi bu ay hamileyim kesin diyorum bebek oluyo fln takıyorm yani kafama.. geçen ay yine hormon tahlili istedi prolaktin 67 olmuş yine:KK47: sinirlerim çıktı tepeme tabi.. çıkılmaz bi yol yani anlayacağınz elinde değilki insanın stres yapıyosunn.. kızdm doktorada ztn nasıl iş hem ilaç kullanıyorm hem çıktı hormonn:KK4: çok uzattım sanırım k.bakmayın ama yardmcı olurum belki dedim anlatmak istediğim şu sorun kafanızda bitiyo relax olun düşünmeyin:KK76: endokrin doktoru bana çok çok yükselmedikçe bebeğe engel olmaz dedi zamanı var demekki RAbbim bi ol desin yeter:KK49: he bide kızlar bu ay 7 gün gecikmem oldu test yaptım tek çizgi ama inşallah hamilelik vardr:KK49:

Merhaba
31 yaşındayım 4 ay korunmadım ve bebek olmayınca Prolaktin ve TSH'ıma bakıldı. İkisi de çok yüksek çıktı. (Prolaktin 60, TSH 7).
Bir sonraki reglimde test tekrarlanacak dedi doktor bu değerlerle hamile kalman imkansız dedi.
Bir sonraki reglim olmadı. 6 haftalık hamileyim.
Bu iki değer de normal çıktı. Tüm bu imkansızlıklar içerisinde nasıl hamile kaldım bu bir mucize değil arkadaşlar.
Doktorun bilinçsizce hangi saatte gelirsen gel sabah aç karna gel demesi oldu.
Koştura koştura çok erken bir saatte uyanır uyanmaz kan vermeye gittim ve sonuçlar anlık hata verebiliyormuş bunu öğrendim. Horman testlerinde kan alınırken ki stres bile etkili oluyor rahat bir şekilde stressiz vermek gerekiyor kanı ve uyandıktan 1 saat sonra hastaneye gidip 10 dk da orada dinlenmek gerekiyor(muş).
Bir de bana bu şartlarda hamile kalamayacağımı söyledikleri an umudumu kesmiştim en azından bir sonraki ay için. Ve belki de ben en azından bir sonraki ay imkansız olduğunu düşünüp kafamdan bebek olayını ve stresini attığımda hamile olduğumu öğrendim. Rahat olmak lazım bu hep söylenir ama NASIL asıl soru bu?

Merhaba
31 yaşındayım 4 ay korunmadım ve bebek olmayınca Prolaktin ve TSH'ıma bakıldı. İkisi de çok yüksek çıktı. (Prolaktin 60, TSH 7).
Bir sonraki reglimde test tekrarlanacak dedi doktor bu değerlerle hamile kalman imkansız dedi.
Bir sonraki reglim olmadı. 6 haftalık hamileyim.
Bu iki değer de normal çıktı. Tüm bu imkansızlıklar içerisinde nasıl hamile kaldım bu bir mucize değil arkadaşlar.
Doktorun bilinçsizce hangi saatte gelirsen gel sabah aç karna gel demesi oldu.
Koştura koştura çok erken bir saatte uyanır uyanmaz kan vermeye gittim ve sonuçlar anlık hata verebiliyormuş bunu öğrendim. Horman testlerinde kan alınırken ki stres bile etkili oluyor rahat bir şekilde stressiz vermek gerekiyor kanı ve uyandıktan 1 saat sonra hastaneye gidip 10 dk da orada dinlenmek gerekiyor(muş).
Bir de bana bu şartlarda hamile kalamayacağımı söyledikleri an umudumu kesmiştim en azından bir sonraki ay için. Ve belki de ben en azından bir sonraki ay imkansız olduğunu düşünüp kafamdan bebek olayını ve stresini attığımda hamile olduğumu öğrendim. Rahat olmak lazım bu hep söylenir ama NASIL asıl soru bu?

CANIM YA inanamıyorum gerçekten şuana bana okadar ümit verdinki nolur benimde senin gibi olsa bir gün adetim geçse ve ben hamile olduğumu öğrensem.benimde prolaktin 60 ve tsh 7:)ve banada bu sonuçlarla hamile kalamazsın dediler.endokrine git bu değerlerini düşür 3 ay sabitle öyle bize gel dedi kadın doğumcum.yarabbim ya ne var benimde senin gibi olsa ve hamile kalsam.prolaktin için kaç aydır ilaç içiyorum ve 1 değer bile düşmüyor ben nasıl iş bu anlamadım ya.cnım allah kucağına almayı nasip etsin inşallah:)

Arkadaşlar merhaba ben de yeni katıldım foruma. 30 yaşındayım,bi türlü hamile kalamayınca kadın doğuma gittim,rahim ve yumurtalıklar normal kist de yok ama prolaktinim:39.5 çıktı yüksekmiş ondan hamilelik olmamış Fsh:17.7 ve Lh: 20 test adetin 5.günü yapıldı bu arada,doktor fsh ve lh için bişi demedi ama internette araştırdım bu değerler kötü galiba ve sizce prolaktin yüzünden mi fsh ve lh bozuldu? Birde doktor beni psikiyatriste gönderdi prolaktin stres hormonuymuş, psikiyatrist de hamileliği 1 yıl daha ertelememi istedi,depresyon teşhisi koydu ve ilaç yazdı ve kadın doğumun yazdığı dostinexi kullanma dedi,benim asıl sorum eğer 1 yıl daha bekleersem bi daha hiç normal yollardan hamile kalamazmıyım?Çok korkuyorum eğer bilginiz varsa nolur yardımcı olun...

Arkadaşlar merhaba ben de yeni katıldım foruma. 30 yaşındayım,bi türlü hamile kalamayınca kadın doğuma gittim,rahim ve yumurtalıklar normal kist de yok ama prolaktinim:39.5 çıktı yüksekmiş ondan hamilelik olmamış Fsh:17.7 ve Lh: 20 test adetin 5.günü yapıldı bu arada,doktor fsh ve lh için bişi demedi ama internette araştırdım bu değerler kötü galiba ve sizce prolaktin yüzünden mi fsh ve lh bozuldu? Birde doktor beni psikiyatriste gönderdi prolaktin stres hormonuymuş, psikiyatrist de hamileliği 1 yıl daha ertelememi istedi,depresyon teşhisi koydu ve ilaç yazdı ve kadın doğumun yazdığı dostinexi kullanma dedi,benim asıl sorum eğer 1 yıl daha bekleersem bi daha hiç normal yollardan hamile kalamazmıyım?Çok korkuyorum eğer bilginiz varsa nolur yardımcı olun...

kız ne ilacı ne pskoloğu. bnm 67 bazıları yüzün üstünde biz tam deliyiz ozaman:KK9: bnce dostinexide kullan. hayıt tohumu iç bi ay. sonra bidaha yaptr hormon testini. ve çocuk için tedaviye başla bence.. o antideprasan ilaçlarını kullanmak iyi değil bence.. hem sen kendini daha iyi tanırsın var mı bi pskolojik sorunun...

kız ne ilacı ne pskoloğu. bnm 67 bazıları yüzün üstünde biz tam deliyiz ozaman:KK9: bnce dostinexide kullan. hayıt tohumu iç bi ay. sonra bidaha yaptr hormon testini. ve çocuk için tedaviye başla bence.. o antideprasan ilaçlarını kullanmak iyi değil bence.. hem sen kendini daha iyi tanırsın var mı bi pskolojik sorunun...

sveh,kadın doğumcu beni psikiyatriye gönderdi ama sana ilaç yazmasın,telkinle stresini azaltsın ddemişti ama doktor hayır antidepresan kullan 1 yıl çocuğu ertele dedi, evet depresyonum var ve genelde tekrar ediyor ama 1 yıl uzun bi süre bide antidepresanlar da prolaktini arttırıyor,1 yıl ertelersem belki 1 yılda prolaktinle uğraştığımı düşünelim etti 2 yıl... işte sorun bu eğer hiç normal yollarla gebe kalamazsam bide tüp bebek olmak zorunda kalırsa off Allahım yardım et napayım ben ya ...

sveh,kadın doğumcu beni psikiyatriye gönderdi ama sana ilaç yazmasın,telkinle stresini azaltsın ddemişti ama doktor hayır antidepresan kullan 1 yıl çocuğu ertele dedi, evet depresyonum var ve genelde tekrar ediyor ama 1 yıl uzun bi süre bide antidepresanlar da prolaktini arttırıyor,1 yıl ertelersem belki 1 yılda prolaktinle uğraştığımı düşünelim etti 2 yıl... işte sorun bu eğer hiç normal yollarla gebe kalamazsam bide tüp bebek olmak zorunda kalırsa off Allahım yardım et napayım ben ya ...

bence sinirlerini yatıştıracak bitki çayları fln var onu iç ve kadın doğumcunun verdiği ilaçları kullan ve tedaviye başlayın.prolaktinin fazla yüksek değilki zaten..

arkadaşlar bilen biri varsa bana yardımcı olabilirmi? bugün prolaktin değerim 69 ,ve makroprolaktin değerim 33 çıktı.doktor önemli olan makro oda normal dedi.ilaç yazmadı.sizce nedir makroyumu değer alcaz gerçekten.peki neden arada bukadar fark var ya .nolur bilen varsa cvplasın...

SLM ARKADAŞLAR BEN PROLAKTİNİ YÜKSEK OLUP BİTKİ ÇAYI TEDAVİSİYLE ÖNCELİKLE ALLAHIN İZNİYLE 2.5 AYLIK HAMİLEYİM ŞUAN. RABBİM BÜTÜN EVLAT SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE EN ERKEN ZAMANDA HAYIRLI SAĞLIKLI NASİP ETSİN EVLADINI ,BANA DA HAYIRLI SAĞLIKLI ŞEKİLDE KUCAĞIMA ALABİLMEYİ...ben bir yılı geçkin hamile kalamıyordum bu sürenin 7. ayına kadar olur olur düşüncesiyle doktora gitmedim neyse doktora gittiğimde doktor prolaktin değerimin 51 olduğunu söyledi bana norprolak adında bir ilaç verdi 2 ay kullandım tekrar değerimi ölçtürünce prolaktinimin 76 ya yükseldiğini gördüm mr testi yaptırdım temiz çıktı doktor bu sefer yine o ilacı verdi ama kullanmadım çünkü güvenim kalmamıştı 2 ay hiç birşey yapmadım sonra bir kür kullanmaya başladım iki ay gibi kullandım değerimi ölçtürdüm 30 a inmişti, geri kalan aylarda böyle bir kural yok ama adetimin ilk gününden yumurtlama günüme kadar kullandım hamile kalırsam bir etkisi olmasın diye değerimi tekrar ölçtrdüğümde 25 ti ve hamile kaldığım ay bir kaç gün kullandım artık kürü midem almamaya başladı bıraktım yediklerime de dikkat ediyordum mesela kuru üzüm, havuç,dere otu yemeyin, bunlar yükseltiyormuş ibrahim saraçoğlunun sitesinde yazıyor.bu arada arkadaşlar siz daha erken sonuca varabilirsiniz benim stresim başka nedenlerden de çok fazlaydı bu yüzden 4 ay uğraşmak zorunda kaldım siz napın edin stresi yok edin.kullandığım kür ahmet marankinin hormon dengeleyici kürüydü malzemeleri:
bir tutam aslan pençesi,
bir tutam hayıt tohumu,
bir tutam civan perçemi,
bir tutam çoban çantası,
bir tutam adaçayı,
ve 1 litre sudan oluşuyor bunları önce sıkı bir süzgeçte yıkayın sonra bir kapta 5 dk kısık ateşte kaynatın,kaynadıktan sonra 5 dk demlensin sonra bir kapa süzün öğünlere bölerek aç karına içebilirsiniz her gün taze yapın tadı kötü ama sonucu için değer.Ayrıca duanızı hiç bir zaman eksik etmeyin stresten uzak durun çocuk olayını düşünüp çaresizlik düşüncesine kapılmayın ben hep o şekilde üzüyordum kendimi ta ki hamile kaldığım aya kadar, o ay özel bir çaba sarf etmemiştim çocuk için prolaktin değerim 25 ti o ay başında sevdiğim bir insan bende misafirdi ondan dolayı mutluydum stresim yoktu ve hamile kalabileceğim aklımın ucundan geçmemişti hatta göğüslerimde hassasiyet hissedince korkup göğüs doktoruna randevu almıştım:) anlıyacağınız arkadaşlar Allah ol deyince oluyor stres en büyük düşman yapabileceğinizi yapın ve kafanızdan atın bu düşünceyi başka şeylerle uğraşın ben hep internetten bu konuları araştırırdım bakardım kafam sepet gibi olurdu o ay hiç bakmadım ve kafam çok rahattı çok zor olduğunu yaşayan biri olarak biliyorum ama sizde böyle yapmaya çalışın gezin dolaşın eve kapanmayın.en çabuk vakitte sevinçli haberlerinizi almak dileğiyle...

arkadaşım sakın debresan falan kullanma onlar arttırıyormuş bence bir önceki mesajıma bak o kürü içmeye çalış değerin gerçekten çok düşük benim 51 di doktorun verdiği ilaçla 76 ya yükseldi ben doğal yolla 25 e düşürdüm belki daha azdır ama en son ölçümüm bu ve Allahın izniyle hamileyim Allah sanada en erken zamanda nasip etsin hayırlısıyla...ama stres yapma benim yaptığım gibi eve kapanma kafan hep rahat olsun kendi kendini telkin et internetten kötü yazıları okuma ister istemez stres yaparsın,kendini hamile kalacağın güne odakla rahat olmaya çalış elinden geleni yap ve dua et.ben kime başvurduysam bana yaaa ne acele ediyorsun prolaktin çözülmycek bir problem değil ki diye cvp veriyrlardı haklılardı da ama biz kafamızda büyütüyoruz işte ...sana şimdiden hayırlı sağlıklı bebişler dilerim

Merhaba,
Hamile kalma ugrasıları icindeyken bir gün göğsümden süte benzer sıvı gelmeye başladı. sonra bunun miktarı arttı. Benim de hosuma gidiyordu aa demek ki hamileyim gögsümde süt oluyor diye. neyse bir baktım o ay hamile falan kalmamısım ama sıvı gelmeye devam etti. Ben de Zeynep Kamil'e gittim ve Prolaktin Hormonunun yüksek oldugunu ögrendim. Bu sekilde hamile kalmamın zor oldugunu anlattı doktorum.
Sonuçta şu an bebek sahibiyim fakat tüp bebek tedavisi gördüm. Tamamen farklı bir merkeze İstanbul Tüp Bebek Merkezine gittim bir arkadasımın yönlendirmesiyle. Sonucta ben bu konularda tek bir hekime baglı kalınmamasını savunurum. Orada bu hormonunun degerinin yuksek oldugunu gördük tedaviye başladık.
Aret Kamar doktorumdu.Ona güvendim ve bebek sahibi oldum.
Diyecegim o ki bu hormonun yüksekliği hamile kalmayı etkiliyor evet ama imkansız degil kızlar.

arkadaşım sakın debresan falan kullanma onlar arttırıyormuş bence bir önceki mesajıma bak o kürü içmeye çalış değerin gerçekten çok düşük benim 51 di doktorun verdiği ilaçla 76 ya yükseldi ben doğal yolla 25 e düşürdüm belki daha azdır ama en son ölçümüm bu ve Allahın izniyle hamileyim Allah sanada en erken zamanda nasip etsin hayırlısıyla...ama stres yapma benim yaptığım gibi eve kapanma kafan hep rahat olsun kendi kendini telkin et internetten kötü yazıları okuma ister istemez stres yaparsın,kendini hamile kalacağın güne odakla rahat olmaya çalış elinden geleni yap ve dua et.ben kime başvurduysam bana yaaa ne acele ediyorsun prolaktin çözülmycek bir problem değil ki diye cvp veriyrlardı haklılardı da ama biz kafamızda büyütüyoruz işte ...sana şimdiden hayırlı sağlıklı bebişler dilerim

merhaba, hamile kaldığında devam ediyor muydun küre... bıraktıktan sonra mı hamile kaldın... ben prolaktin düşüren ilaçları kullanamıyorum yan etkierinden dolayı...aslan pençesini denemiştim yarıda bıraktım... cevaplarsan çok sevinirim hemen başlamak istiyorum bu küre

X