Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bi arkadaş vardı pazartesi doktora gitcek olan. Suyumu geliyor diye bakılcaktı adını unuttum haberi olan varmı o arkadaşımızdan ???

Her doktorun tedavisi farklı oluyo işte canım...
Aynen canım ağızdan çok ağır geliyo aslında ve vajinal daha etkiliymiş duyduğum[/QUOTE]
Vajinal progeston serklaj kadar etkili demişti bir doktor bana. Şu anki doktorum vajinal daha etkili dedi. Ağırlığına katlanırım ağızdan al deseydi ama vajinal al dedi. Şu an ameliyatım yeni olduğu için bir süre ağızdan alıyorum gerçekten çok uykumu getiriyo canım...

Blackcat95 Blackcat95 senin ilk hamileliğinmi bu arada?
uyku başdönmesi yapıyor canım evet Allah tamamına erdirsin de doğumdan sonra herşey geçecek Allah'ın izniyle bebişler yanımızda olunca rahat nefes alıcaz anca herhalde.
Değil canım kızımı 23 haftalık doğum yaptım 6 gün sonra bebeğimi kaybettim maalesef rahim ağzı yetmezliği yüzünden senin?

uyku başdönmesi yapıyor canım evet Allah tamamına erdirsin de doğumdan sonra herşey geçecek Allah'ın izniyle bebişler yanımızda olunca rahat nefes alıcaz anca herhalde.
Değil canım kızımı 23 haftalık doğum yaptım 6 gün sonra bebeğimi kaybettim maalesef rahim ağzı yetmezliği yüzünden senin?
Başın sağolsun canım çoğumuz kayıp vermişiz. Aradan kaç ay geçtikten sonra hamile kaldın peki ?

Kıyamam ben sana neler yaşadığını tahmin ediyorum. Öbür dünyada yavruna kavuşacaksın biliyosun değilmi? Sen diğer dünyadada annesin. Benimde 20 haftalık doğdu oğlum fakat canlı değildi biz aldık defnettik çok acı günlerdi hala geçmedi ama en azından şu an yeni bi umudumuz var. Rabbim tekrarını yaşatmasın. Bu ikinci gebeliğim geçen hafta bugün serklaj oldum ama serklaj olmama rağmen hala çok korkuyorum ayni şeyleri yaşamaktan...

9
Allah yardımcın olsun eşin yemekleri yapar akşamdan sende sabahtan akşama kadar kızında yatak keyfi yaparsınız çizgi film kitap okuma. Zaten kızında hızur verir dayanma gücü verir.
Oyle yapiyoruz canim asel bana cok buyuk destek seviyor karnimi kardesim kardesim diye bu kezde birsey olmasin diye daha cok dua ediyorum kizim cok uzulur diye
Bana fitil olarak hiç kullandırma bilmiyorum ki canım
Canim kasilman yoksa agizdan al eger varsa fitil olarak al rahmini rahatlatir.
Agizdan alindiginda cogunlugu karacigerlerde emiliyor bu yuzden dr fitil kullanin diyorlar

Bi arkadas vardi adini hatirlamiyorum
Liste yapicakti keske listelere cinsiyette yazilsa kac bazilarinizin hamilelik takvimide yok kim hamile bilmiyorum

Bi arkadas vardi adini hatirlamiyorum
Liste yapicakti keske listelere cinsiyette yazilsa kac bazilarinizin hamilelik takvimide yok kim hamile bilmiyorum
Evet canım hamilelik takvimi yapsa keşke tüm hamilelerimiz bende bilemiyorum bir senin var sanırım. Bunarada kozının ismi çok güzelmiş birdaha kozım olursa asel koyabilirim.

X