Rahim ağzı yetmezliği “serklaj” lütfen yorumlarınızı esirgemeyin💐

tomm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2024
77
42
33
Merhabalar hanımlar konum biraz uzun olacak hakkınızı helal edin lütfen okuyup tecrübelerinizi paylaşın benimle💐
geçtiğimiz yıl Mart ayında 19+2 de rahim ağzı yetmezliğinden bebeğimi kaybettim. Ama benim durumum tam teşhis koyamadıkları için karışık çünki hangi doktora gittiysem Farklı bişey söylendi. 2 aylık evliydim Hamileliğimi öğrendiğimde 3 tane de myomum olduğunu öğrendin ama artık bebek vardı böyle devam edeceğiz sürece denildi. Gebeliğin 4. Ayından itibaren idrar yolu enfeksiyonundan çekmediğim sancı kalmadı her acile gittiğimde kimi myom kimi de enfeksiyon deyip gönderdiler takibimin yapıldığı hastanede bulduğu her fırsatta beni çatala çıkarmaktan asla çekinmedi sonradan öğreniyorum tabi çatalda muayene gebeler için çok tercih edilen bişey değil. Tecrübesizliğim ve bazen neden çatalda muayene ediliyorum soruma “çok biliyorsan evinde devam et gebeliğine” cevabıNı aldım... 07.03.2023 günü Ağrım sancım olmadan minik bir leke görmemle takibimin yapıldığı hastaneye gittik ve yatışım yapıldı o gün Asla ayağa kalkmadan afedersiniz lavabo ihtiyacımı bile yatakta hallettirdiler. Ama olan olmuştu açılmam devam etti 3. Gün bebeğimi kaybettim. Taburcu olmadan önce perinatoloji doktoru 2. Gebeliğinde riskli gebelikte takibin yapılacak vs konuştu çıktık ve o hastaneden tekrar kapısından dahi geçememek üzere çıktık...
Yaşadığım acının tarifi yok adını bile koymuştuk yavrumun alışverişini yapıyorduk evde bir sürü eşyası Taburcu olup geldiğimde herşeyi toplayıp kaldırmışlardı görmeyeyim diye...
Acımı yaşayamadan düştük doktor arayışlarına Mart ayında bebeğimi kaybettim Mayıs ayında kapalı myom ameliyatı oldum, tekrar gebelik olduğunda en azından bir sorunu ortadan kaldırmak istedik. Ameliyatım gayet başarılı geçti doktorum 4 ay korunacaksın sonrasında gebelik planlayanilirsin dedi. Ameliyatın üzerinden 7 ay geçmişti ve şükürler olsun 1 aylık hamile olduğumu öğrendim. Önceki kötü tecrübelerimden sonra doktor arayışları vs derken bir devlette Perinatoloji doktoru birde özelde Neslihan alan adında Medicalpark ta takibimi yaptırıyorum.
Şuan 12+4 haftalığız
devlet dikiş atmak doğru değil ya enfeksiyondan,myomdan yada bebeğin sağlıksız olduğu için (çünkü ikili testi yaptırmamıştım bebeğin durumunu bilmediklerinden dolayı) kaybettiysen deyip dikiş attırmakta çok masum değil düzenli takibini yapalım sürece göre hareket edelim diyor.
Özel tekrar aynı kaybı yaşatmayı göze alabilir misin deyip dikiş atmaktan yana ve ben ne yapacağım bilmiyorum aklım karma karışık nolursunuz bana fikir verin ne yapacağım şaşırdım kaldım 😢

Merhabalar hanımlar konum biraz uzun olacak hakkınızı helal edin lütfen okuyup tecrübelerinizi paylaşın benimle💐
geçtiğimiz yıl Mart ayında 19+2 de rahim ağzı yetmezliğinden bebeğimi kaybettim. Ama benim durumum tam teşhis koyamadıkları için karışık çünki hangi doktora gittiysem Farklı bişey söylendi. 2 aylık evliydim Hamileliğimi öğrendiğimde 3 tane de myomum olduğunu öğrendin ama artık bebek vardı böyle devam edeceğiz sürece denildi. Gebeliğin 4. Ayından itibaren idrar yolu enfeksiyonundan çekmediğim sancı kalmadı her acile gittiğimde kimi myom kimi de enfeksiyon deyip gönderdiler takibimin yapıldığı hastanede bulduğu her fırsatta beni çatala çıkarmaktan asla çekinmedi sonradan öğreniyorum tabi çatalda muayene gebeler için çok tercih edilen bişey değil. Tecrübesizliğim ve bazen neden çatalda muayene ediliyorum soruma “çok biliyorsan evinde devam et gebeliğine” cevabıNı aldım... 07.03.2023 günü Ağrım sancım olmadan minik bir leke görmemle takibimin yapıldığı hastaneye gittik ve yatışım yapıldı o gün Asla ayağa kalkmadan afedersiniz lavabo ihtiyacımı bile yatakta hallettirdiler. Ama olan olmuştu açılmam devam etti 3. Gün bebeğimi kaybettim. Taburcu olmadan önce perinatoloji doktoru 2. Gebeliğinde riskli gebelikte takibin yapılacak vs konuştu çıktık ve o hastaneden tekrar kapısından dahi geçememek üzere çıktık...
Yaşadığım acının tarifi yok adını bile koymuştuk yavrumun alışverişini yapıyorduk evde bir sürü eşyası Taburcu olup geldiğimde herşeyi toplayıp kaldırmışlardı görmeyeyim diye...
Acımı yaşayamadan düştük doktor arayışlarına Mart ayında bebeğimi kaybettim Mayıs ayında kapalı myom ameliyatı oldum, tekrar gebelik olduğunda en azından bir sorunu ortadan kaldırmak istedik. Ameliyatım gayet başarılı geçti doktorum 4 ay korunacaksın sonrasında gebelik planlayanilirsin dedi. Ameliyatın üzerinden 7 ay geçmişti ve şükürler olsun 1 aylık hamile olduğumu öğrendim. Önceki kötü tecrübelerimden sonra doktor arayışları vs derken bir devlette Perinatoloji doktoru birde özelde Neslihan alan adında Medicalpark ta takibimi yaptırıyorum.
Şuan 12+4 haftalığız
devlet dikiş atmak doğru değil ya enfeksiyondan,myomdan yada bebeğin sağlıksız olduğu için (çünkü ikili testi yaptırmamıştım bebeğin durumunu bilmediklerinden dolayı) kaybettiysen deyip dikiş attırmakta çok masum değil düzenli takibini yapalım sürece göre hareket edelim diyor.
Özel tekrar aynı kaybı yaşatmayı göze alabilir misin deyip dikiş atmaktan yana ve ben ne yapacağım bilmiyorum aklım karma karışık nolursunuz bana fikir verin ne yapacağım şaşırdım kaldım 😢
Bu arada geçtiğimiz gün devlet hastanesinde ultrasonla rahim boyu ölçüldü 33 cm ölçüldü 12. Haftaya göre normal mi bu ölçü? İlk gebeliğimde ölçülmedi yada ölçtüler bana birşey söylenmedi.

Bu arada geçtiğimiz gün devlet hastanesinde ultrasonla rahim boyu ölçüldü 33 cm ölçüldü 12. Haftaya göre normal mi bu ölçü? İlk gebeliğimde ölçülmedi yada ölçtüler bana birşey söylenmedi.
merhaba benim ilk gebeligim 12. haftamda falan olculmedi yada normaldi o yuzden doktorum bir sey demedi 17. haftada kanamayla hastaneye gittim 28 mm olculdu 1 hafta sonra 26 mm olculdu doktorum serklaj onerdi ve yaptirdim suan 35 mm civari olculuyo 20. haftamdayim doktorum 25 alti cok tehlikeli demisti bir kac hafta takip yaptirin evet kisalma olursa bence hic riske atmayin serklaj olun

Merhaba benim 30. Haftada rahim ağzı uzunluğu 27mm çıktı doktor erken doğum riskin var dedi çok endişeliyim aynı durumu yaşayan var mı

merhaba benim ilk gebeligim 12. haftamda falan olculmedi yada normaldi o yuzden doktorum bir sey demedi 17. haftada kanamayla hastaneye gittim 28 mm olculdu 1 hafta sonra 26 mm olculdu doktorum serklaj onerdi ve yaptirdim suan 35 mm civari olculuyo 20. haftamdayim doktorum 25 alti cok tehlikeli demisti bir kac hafta takip yaptirin evet kisalma olursa bence hic riske atmayin serklaj olun
Peki sürekli yatarak mı geçirdiniz süreci, benim ailem Farklı şehirde burada bakacak kimse yok eşim ve benim oda çalışıyor yani tedbir amaçlı atılan dikişte en azından yemek yapmaya kalkmaya bile izin yokmu? Çaresizlik neymiş iliklerime kadar hissediyorum Rabbim kimseyi darda bırakmasın herşeyi düşünmek zorunda kalmak :KK43:

Peki sürekli yatarak mı geçirdiniz süreci, benim ailem Farklı şehirde burada bakacak kimse yok eşim ve benim oda çalışıyor yani tedbir amaçlı atılan dikişte en azından yemek yapmaya kalkmaya bile izin yokmu? Çaresizlik neymiş iliklerime kadar hissediyorum Rabbim kimseyi darda bırakmasın herşeyi düşünmek zorunda kalmak :KK43:
cok haklisin canim seni cok iyi anliyorum tabi bana bakacak birileri var hep yanimda o yuzden kalkmiyorum dikisten once hic oturmuyodum bile doktorum oturmak bile yok demisti dikisten sonrada yatmaya devam dedi ama mesela sabahlari yalniz oluyorum kahvaltimi genelde esim hazirliyordu yavas yavas kendim yapmaya basladim domates kesiyosam oturarak kesiyorum cok fazla ayakta durmamaya dikkat ediyorum onun disinda gun icinde butun gun yatiyorum hep uzaniyorum kimi doktor serklajdan sonra hemen ayaga kaldiriyo benim doktorum gibi bazi doktorlarda riske atmayip hep yatmamizi istiyolar ben dikisten sonra 35 mm 37 mm gorunce kisaligi biraz ayaklandim denilebilir mesela igne vuruluyorum her hafta saglik ocagina gitmem gerekiyo mecbur yurudum carsamba gunu ama kucuk adimlarla 5 dakikalik yolu 15 dakikada gittim mesela

Merhaba benim 30. Haftada rahim ağzı uzunluğu 27mm çıktı doktor erken doğum riskin var dedi çok endişeliyim aynı durumu yaşayan var mı
merhaba canim 30 hafta 27 mm cok korkulcak bir sey degil bence ben 17 haftamda 27 mm gordum kendini strese sokma bebiside strese sokma dogumu tetikler cunku zaten 30. haftayi gecmissin artik kontrollerinde sıklasır yakin takipli olursun kendini hic yorma bol bol yat dinlen allahin izniyle saglikla alirsin bebegini kucagina benim doktorum 27 gordugunde bu olcude kalirsa korkma dusmeye devam ederse korkabiliriz demisti 25 sınır zaten 34 haftayi 27 ile gorursek devami kolay demisti ayrica icini ferah tut sen ne kadar uzulursen vucudunda o kadar bunu anliyo ve tetikleniyo dogumu dahada yaklastirma biliyorum korkutucu ve zor ama sakin kalmaktan baska caremiz yok

cok haklisin canim seni cok iyi anliyorum tabi bana bakacak birileri var hep yanimda o yuzden kalkmiyorum dikisten once hic oturmuyodum bile doktorum oturmak bile yok demisti dikisten sonrada yatmaya devam dedi ama mesela sabahlari yalniz oluyorum kahvaltimi genelde esim hazirliyordu yavas yavas kendim yapmaya basladim domates kesiyosam oturarak kesiyorum cok fazla ayakta durmamaya dikkat ediyorum onun disinda gun icinde butun gun yatiyorum hep uzaniyorum kimi doktor serklajdan sonra hemen ayaga kaldiriyo benim doktorum gibi bazi doktorlarda riske atmayip hep yatmamizi istiyolar ben dikisten sonra 35 mm 37 mm gorunce kisaligi biraz ayaklandim denilebilir mesela igne vuruluyorum her hafta saglik ocagina gitmem gerekiyo mecbur yurudum carsamba gunu ama kucuk adimlarla 5 dakikalik yolu 15 dakikada gittim meselaÇok teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah b

Şuan 12+4 haftalığız
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.Insallah bebeğinizi sağ salim kucağınıza alırsınız.Benim 22.haftada hiçbir sorun yokken gittiğim ayrıntılı ultrasonda rahim boyu 34mm çıktı ve her şey normal denildi 13 gün sonra yoğun akıntı ile hastaneye gittiğimde bebeğin eşi gelmiş denildi ve acil serklaj yapıldı ama geç kalındığı için veya enfeksiyondan dolayı 1 hafta sonra dikiş tutmadı ve attı.Aynı gün bebeğim dünyaya geldi.malesef bebeğim 18 gün yaşadı.Enfeksiyon vardı ondan mı dikiş tutmadı yoksa rahim ağzı yetmezliği mi var biz de tam emin olamadık.Geçen yıl Eylül ayında kaybettik oğlumuzu.Simdi 13 haftalık hamileyim doktorum tedbir amaçlı serklaj yapmak istedi.Risklere rağmen başka bir yol olmadığı için kabul ettik sonradan pişman olmak istemedik.Vaktinde yapılan serklajlarda başarı oranı daha yüksekmiş.Dün serklaj işlemim yapıldı bugün eve çıktık hiç kalkmadan yatiyorum şu an.Doktorum iyi ki dikiş atmışız çünkü biraz açıklık varmış dedi.Hic alttan muayene olmamıştım.O yüzden dikiş atılırken gördük açıklık oldugunu.Ayrica doktorum serklajin da garanti olmadığını söyledi.Biz elimizden geleni yaptık dedi.Bundan sonrası kısmet.Insallah aynı şeyleri yaşamak zorunda kalmayız.Allah hiçbir anneyi evlat acısıyla sınamasın.Hala çok özlüyorum bebeğimi

Sizi korkutmak istemem her hamilelik de farklıdır ama lütfen dikkatli olun ve ayakta çok kalmayın.önceki mesajımda yazdığım gibi 34 mm ölcüldükten 13 gün sonra bebeğim geldi malesef

Başınız sağolsun aynı yollardan geçmişiz bizimde oğlumuz olacaktı yaşasaydı şimdi 8 aylık olacaktı hiç çıkmıyor aklımdan kendime de çok kızıyorum ben sahip çıkamadım o hastanede takılı kaldım diye diye kendimi yiyorum. Şimdi hangi doktora gidersem gideyim asla güvenemiyorum hep başka doktora daha gideyim diye diye geziyorum ama kafamı karmakarışık ettiler. Birinin dediğini bir başkası asla asla onaylamıyor. Mesela Mayıs ayında myom ameliyatı olduğum Prof. Dr 4 ay sonra gebelik planlayabileceğimi söylemişti 6 ay sonra hamile kaldım Muayenemi yapab doktorlardan bi kaçı çok erken hamile kalmışsın deyip korkuttu beni sanki doktor bana 1 yıl korun demirle ben 6 ay sonra hamile kalmışım gibi tepki veriyorlar. Gebeliğim içinde aynı perinatoloji doktoru dikiş önermiyor kadıb doğum riske atmayalım diyor beynim yemin ediyorum Arap saçına döndü hangisine inanayım ne yapayım uyku uyuyamaz oldum:;

Başınız sağolsun aynı yollardan geçmişiz bizimde oğlumuz olacaktı yaşasaydı şimdi 8 aylık olacaktı hiç çıkmıyor aklımdan kendime de çok kızıyorum ben sahip çıkamadım o hastanede takılı kaldım diye diye kendimi yiyorum. Şimdi hangi doktora gidersem gideyim asla güvenemiyorum hep başka doktora daha gideyim diye diye geziyorum ama kafamı karmakarışık ettiler. Birinin dediğini bir başkası asla asla onaylamıyor. Mesela Mayıs ayında myom ameliyatı olduğum Prof. Dr 4 ay sonra gebelik planlayabileceğimi söylemişti 6 ay sonra hamile kaldım Muayenemi yapab doktorlardan bi kaçı çok erken hamile kalmışsın deyip korkuttu beni sanki doktor bana 1 yıl korun demirle ben 6 ay sonra hamile kalmışım gibi tepki veriyorlar. Gebeliğim içinde aynı perinatoloji doktoru dikiş önermiyor kadıb doğum riske atmayalım diyor beynim yemin ediyorum Arap saçına döndü hangisine inanayım ne yapayım uyku uyuyamaz oldum:;
Lütfen böyle düşünmeyin çünkü bunun sonu yok.Böyle düşünmek kendini suçlamak insanı yiyip bitiriyor.Çünkü aynı keşkeleri ben de söyledim.Ya da şöyle yapsaydım böyle olmazdı gibi.Ama sonra bunun acımı daha çok büyüttüğünü fark ettim.Ayrıca emin olun ömrü o kadarmış.Daha erken doğup yaşayan o kadar cok bebek var ki.ya da vaktinde doğup yaşamayan bir sürü bebek var.Ben söyle teselli ediyorum kendimi.Vaktinde doğsaydı da yaşayamayacaktı belki de diyorum.Ömrü o kadarmış diyorum. Biliyorum hiçbiri birbirinin yerini tutmuyor ama insallah bu sefer bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız.Serklaj düşünüyorsanız vaktini geçirmemenizi tavsiye ederim. Geç yapıldığında başarı oranı düşük oluyormuş.

Haklısınız biliyorum ama işte yüreğim bazen doluyor doluyor ki boğazıma kadar, inşallah zamanla iyi olacak dediğiniz gibi ömrü o kadardı yavrumun. Alacak nefesi içecek bi damla suyu olsa tutunacaktı ama işte... Bu sayfaya her girdiğimde yüreğime biraz olsun su serpiliyor diyorum umut var... çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Eşimle konuşup karar verdik tedbirimizi alıp gerisini Rabbime bırakacağız inşallah bizide güldürecek diye dua ediyoruz💐 Nasip olursa Pazartesi muayene edecek doktor dikiş için 26 sına kadar gün verecekler dualarınızda bana da yer açın olurmu sizin için dua edeceğim bende💕

Haklısınız biliyorum ama işte yüreğim bazen doluyor doluyor ki boğazıma kadar, inşallah zamanla iyi olacak dediğiniz gibi ömrü o kadardı yavrumun. Alacak nefesi içecek bi damla suyu olsa tutunacaktı ama işte... Bu sayfaya her girdiğimde yüreğime biraz olsun su serpiliyor diyorum umut var... çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Eşimle konuşup karar verdik tedbirimizi alıp gerisini Rabbime bırakacağız inşallah bizide güldürecek diye dua ediyoruz💐 Nasip olursa Pazartesi muayene edecek doktor dikiş için 26 sına kadar gün verecekler dualarınızda bana da yer açın olurmu sizin için dua edeceğim bende💕
Insallah ikimiz için de süreç güzel ilerler. haftamız da birbirine çok yakın 13+2 yiz bizde😊 süreçte yardımlaşıp fikir alışverişinde bulunabiliriz😇 benim de dualarım sizinle umarım vaktinde gelir bebişler sağlıklı bir sekilde🥰

Insallah ikimiz için de süreç güzel ilerler. haftamız da birbirine çok yakın 13+2 yiz bizde😊 süreçte yardımlaşıp fikir alışverişinde bulunabiliriz😇 benim de dualarım sizinle umarım vaktinde gelir bebişler sağlıklı bir sekilde🥰
Rabbim kolaylaştırsın sürecimizi inşallah💕 evet çok haftamız, muayenelerden sonda muhakkak paylaşırım nasıl ilerlediğinİ inşallah mutlu haberler paylaşırız 💐

Şuan 12+4 haftalığız
Selamlar canım öncelikle geçmiş olsun Benimde 2017 ekumde 24 haftalık erken doğmum oldu 598 gr doğdu oğlum 8 saat yaşadı Ve bu bebeyi 15 sene beklemiştik Allahın işiymis gerçekten çok zor atlatdım o acıyı Depresiona girdim ilaç aldım kafayı yedim diye bilirim Çeşit hastalıklar oluştu Ondan sonra hiç hamile kalmadım Ondan öncede 6 gebeliğim var kalp atışları durmuş 2022 ekimde tüp bebekle hamile kalmış 8 haftada onunda kalbi durdu ilaçla düşük yaptım Şimdi yine 24 haftalık hamileyim kayıp ikiz gebelik Bu da tüp bebek Ve miyomlarım var Aynı senin durumundayım dr um bile bile serklaj yapmadı Başka doktorlarada gitdim onlar serklaj önerdi Benim takip eden dr başka dra gitsen hemen kızıyor ilgilenmiyorda birde 16 ocaktan sonra çok ağrılarım oldu idrara çıkamadım yürüyemedim Yakındaki dra gitdim Urölojiyr yönlendirdi sisti dedi ilaç verdi biraz geçti Ama hala ağrılarım var Hep 33-34 ölçülüyordu 26 ocakta aniden 20ml me düşmüş ve 2 sm açılma olmuş Sadece yatmamı ve keitik dedi İlaçlara devam ve antibiotik verdi Çok korktum gerçekten kafayı yeyordum resmen Allahıma şükürler olsun 24 gördük sadece dua ediyoruk Pozitif olmaya çalışyom Ama hala ağrılarım var Bebişim haraketli çok şükür Zaman geçmek bilmiyor Birde kontrolede gitmiyoruk Detaylıyada gitmedik iptal etdir di dr Ama korkuyu atlatmak zor Yarın evden tahlil yaptıracam ve şeker yüklemesi yapılacak Kendi dr um unutdu bile beni😂Yakındaki dra aradım sağolsun o daha ilğili İnşallah her şey güzel olacak hepimiz zamanında sağlıcakla alırıs yavrularımızı

başınız sağolsun çok çok üzülerek okudum benim 1 kaybım var siz defalarca yaşamışsınız Allah’ım sabrınızı artırsın inşallah içinizdeki yavrular için güçlü kalmaya çalışın. Dua ediyorum inanın herkese okuyorum bu tür paylaşımları okudukça ağlayıp dua ediyorum. Rabbim bizleri de sevindir diye. Doktor hakikaten çok önemli Rabbim iyi insanlara karşılaştırsın sizin son doktorunuz hakikaten ne kafası yaşamış bilmiyorum ya doktor değilim yani her yiğidin bir yoğurt yiyişi var diyorum, ama bazı şeylerde ortak payda da buluşmaları gerekiyor diye düşünüyorum. Açılmanız olmuş nasıl dikiş atmaya yanaşmamış başlarda bile başka doktorlar önermiş size bilemedim ne diyeyim allahım yar ve yardımcınız olsun. Bana da aynı şeyler oluyor bugün muayeneye gittim dikiş atılacak Perşembe. Bir önceki devlet hastanesi kontrolümde doktor 33.96 mm ölçüp söyledi şuan iyi durumdasın dedi. Bugün ki özel hastane dikiş atmamız şart dedi. Ama ne rahim boyunu söylemiyor ne detay vermiyor en son ben sordum rahim boyum kaç diye lütfetti 30 ml üstünde tam rakam da söylemiyor yani günüm geldi çattı bu saten sonra başka doktora da gidemem bismillah ya nasip deyip Perşembe operasyona gireceğim. Ben istanbuldayım burada bakabilecek kimse yok dikişten sonra ailem Konya’da yanlarına gidebilir miyim dedim dedikten sonra doktorun tavrı tamamen değişti sadece gidebilirsin iki gün sonra dedi ameliyat sonrası kontrolden bile bahsetmedi çünki artık benden para gitmeyecekti haliyle çokta muhatap olmasına gerek yok diye düşündü. Hiç etik değil ben bir can taşıyorum onlar için müşteri olabiliriz yürüyen para olabiliriz ama azıcık insaf diyorum başka hiçbirşey diyemiyorum öğlen 12 den beri ağlıyorum gözlerim kayboldu ağlamaktan psikolojim yerlerde. Lavabo ihtiyacın dışında kesinlikle ayağa kalkmayacaksın diyor. Dualarımdasınız hepiniz nolursunuz dua edin benim miniğim içinde hareketlerinin ekranda seyrederken kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor nasıl kıpır kıpır o minicik ayaklarıyla beni tekmeliyor annen sana kurban olsun can olsun nefes olsun Kuzum burnumun direği sızlıyor:KK43:(

başınız sağolsun çok çok üzülerek okudum benim 1 kaybım var siz defalarca yaşamışsınız Allah’ım sabrınızı artırsın inşallah içinizdeki yavrular için güçlü kalmaya çalışın. Dua ediyorum inanın herkese okuyorum bu tür paylaşımları okudukça ağlayıp dua ediyorum. Rabbim bizleri de sevindir diye. Doktor hakikaten çok önemli Rabbim iyi insanlara karşılaştırsın sizin son doktorunuz hakikaten ne kafası yaşamış bilmiyorum ya doktor değilim yani her yiğidin bir yoğurt yiyişi var diyorum, ama bazı şeylerde ortak payda da buluşmaları gerekiyor diye düşünüyorum. Açılmanız olmuş nasıl dikiş atmaya yanaşmamış başlarda bile başka doktorlar önermiş size bilemedim ne diyeyim allahım yar ve yardımcınız olsun. Bana da aynı şeyler oluyor bugün muayeneye gittim dikiş atılacak Perşembe. Bir önceki devlet hastanesi kontrolümde doktor 33.96 mm ölçüp söyledi şuan iyi durumdasın dedi. Bugün ki özel hastane dikiş atmamız şart dedi. Ama ne rahim boyunu söylemiyor ne detay vermiyor en son ben sordum rahim boyum kaç diye lütfetti 30 ml üstünde tam rakam da söylemiyor yani günüm geldi çattı bu saten sonra başka doktora da gidemem bismillah ya nasip deyip Perşembe operasyona gireceğim. Ben istanbuldayım burada bakabilecek kimse yok dikişten sonra ailem Konya’da yanlarına gidebilir miyim dedim dedikten sonra doktorun tavrı tamamen değişti sadece gidebilirsin iki gün sonra dedi ameliyat sonrası kontrolden bile bahsetmedi çünki artık benden para gitmeyecekti haliyle çokta muhatap olmasına gerek yok diye düşündü. Hiç etik değil ben bir can taşıyorum onlar için müşteri olabiliriz yürüyen para olabiliriz ama azıcık insaf diyorum başka hiçbirşey diyemiyorum öğlen 12 den beri ağlıyorum gözlerim kayboldu ağlamaktan psikolojim yerlerde. Lavabo ihtiyacın dışında kesinlikle ayağa kalkmayacaksın diyor. Dualarımdasınız hepiniz nolursunuz dua edin benim miniğim içinde hareketlerinin ekranda seyrederken kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor nasıl kıpır kıpır o minicik ayaklarıyla beni tekmeliyor annen sana kurban olsun can olsun nefes olsun Kuzum burnumun direği sızlıyor:KK43:(
Canınızı sıkmayın şu an riskli bir durum yok gibi.Rahim boyu iyi bence.Bu dikiş muhtemelen tedbir amaçlı atılacak.Zaten kontrole gittiğiniz doktorunuz size ayrıntılı bilgi verir.Aslında dikişten sonra gitmek yerine dikişi de ailenizin yanında attırsaniz daha iyi olurdu.Normalde zor bir işlem değil zaten uyuyorsunuz uyandığınızda da çok bir ağrı olmuyor.Ama bana ilk birkaç saat tuvalete bile kalkmaya izin vermediler.Bu yüzden yanınızda size yardımcı olacak birine ihtiyacınız olacak.Sonrasinda da doktorum bana 3 4 gün tuvalet hariç kalkma dedi.Benim dikiş cumartesi atıldı. Hiç ağrım sızım bir rahatsızlığım yok.ama tuvalet hariç kalkmıyorum.yemegimi bile yatağımda yiyorum.Sonra zaten yavaş yavas kalkar normal hayatına devam edebilirsin dedi.Evinde yemeğini yapar bulaşığını kaldirabilirsin dedi.Yani sandığınız kadar zor değil merak etmeyin😊 Sadece dikiş olduğu gün ve sonraki 3 4 gün zor.Sonra her şey daha kolay oluyor merak etmeyin.Ama dikiş sonrası yolculuk yapmasanız daha iyi olurdu.Belki hicbir sorun olmaz ama yine de riske girmemek daha iyi olurdu.Ben şu an tam oturmuyorum bile genelde yatar pozisyondayım.Doktorunuz bilgi verir ama süreçle ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olabilirim 😊

ben gebeliğimi evimde geçiririm diye düşündüğüm için 14. Haftama kadar doktorda hiç kalkmayacaksın gibi bişey dememişti. Baştan bana dikiş atıldıktan sonra kalkmayacaksın demiş olsaydı bende baştan ailemin yanına gider dikişimi de orada attırır yola çıkma korkusunu yaşamazdım. Muayene derken yola çıkabilrisin bir problem olmaz dedi. Ama ayağa kalkmadan yatarak geçireceksin bütün gebeliği de dedi anlamadım ne iştir. Operasyon kaç saat sürüyor öğrenebilir miyim acaba bide idrar yolu enfeksiyonu yaşıyor musunuz hiç tedbir amaçlı bişey verdimi doktorunuz? Benim doktor bu operasyondan sonra kan sulandırıcı yazacağım dedi. İdrar yolu enfeksiyonu için henüz bişey vermedi. Bu dikişlerde en büyük korku enfeksiyondab kaynaklı olabiliyormuş benim ilkinde çok çektim sancısını:KK43:

X