Resimlerle sağlıklı beslenme :)

2. gün yediklerim
1 büyük muz
mantarlı peynir omlet,sütlü kahve
14 kaju 5 ahududu
balık köfte(her halde galata veya ekmek türevi vardı ama o kadar da olur:) 3 kaşık karides,salata,yogurtlu patlıcan,2 dilim peynir

bugünü de çok şükür atlattım :)

3. gün
2 yumurta 1 dilim peynir,domates,zeytin
15 kaju 3 kayısı
1 yumurta, yarım avakado,domates,zeytin
5 ahududu 3 badem
patlıcan ve tatlı patates üzeri yarım dilim peynir

şöyle bir baktığımda salatalık malzeme alışverişine yarın çıkmam şart gözüküyor.. bir de peynir ve yumurta ya sabah ya da diğer başka bir ögünde olsa daha iyi olucak :KK66:

fotograf yükleyemiyorum nedense, o yüzden bıraktım çekmeyi ama yarın çekerim..:cool:

dün yazamadım.. ama karbonhidratı kesince canım eskisinden daha da çok karbonhidrat istiyor..ben de bazen meyveyi ve kuruyemişi abartıyorum..bunları daha kontrollü yemem şart..bir de hareket etsem süper olucak :işsiz: sonunda kazanan ben olucam:KK73::KK9::sampiyon:

dün yediklerim:
1büyük muz yarım avakado ve kakao ile yaptığım çiğ puding
2 yumurta 1 dilim peynir
15 fındık
100 gr balık salata,3 kaşık tahinli patlican salata
15 badem 1 muz

5. gün
karbonhidratsız beslenirken düşündüğümden çok zorlanıyorum..karbonhidrat namına sadece tatlı patates yiyorum..canım nasıl msır istiyor nasıl bulgur ve türevleri istiyor anlatamam..uzun zamnadır ekmek vs azaltmış olsamda karbonhidrat alıyordum.. şimdi karbonhidrat yemiyor olmak beni başka şeyleri daha çok yemeye sevk ediyor.. bugün meyve porsiyonum iyiydi fakat bu seferde peynir ve kuruyemiş çok yedim.. ne güzel peynir yemeği bırakmıştım.. yarın ki hedefim sıfır peynir 3 porsiyon meyve 15 tane kuruyemiş olsun..

yediklerim:
2 yumurta,5 zeytin,domates
1 muz,5 ahududu
1 dilim peynir,domates,salatalık
70 gr fıstık
1 orta boy tatlı patates,yeşil salata,hellimli menemen
15 kaju 2 medine hurma

eger hellimli menemen denemediyseniz muhakkak deneyin.hellim biber ve domates ile yapılıyor.. eviniz mis gibi kokuyor..:KK37:

bu sabaha güzel başlamanın mutluluğu içinde yazıyorum bu satırları.. hiç peynir yemedimmmmm:rapci::)) şimdi böyle motive edici cümleler yazayım da günün sonu aynı güzellikte bitsin :KK200:

sabah kahvaltım
FullSizeRender-23.jpg

şimdi de sade türk kahvesi yanında 3 tane gün kurusu içlerine de ceviz ile gün kurusu sandiviç yaptım onları da bir güzel afiyetle yedimmm:KK36:

öglen ne yerim bilmiyorum ya ton balıklı köfte ya da salata vb bi şeyler.. akşam ise dışardayım.. akşama görüşürüz..:cool:

öğle yemeğimi de az önce yemiş bulunuyorum.. hmm nefis ton balıklı köfte ve yanına yeşil salata..ton balıklı köfteyi aynı köfte yapar gibi yaptım, içine 4 kaşık mısır unu da kattım.. o kadarcık olur artık..:KK16: 8 adet köfte çıktı bu tariften..gözüm nasıl dönmüşse artık hepsini yemek istedim..sonra "dur bakalım 5ini yap sonrası zaten kaçmıyor bir yere, eğer yarım saat içinde doymazsan diğer üçünü de kızartır yersin" dedim ve gerçekten yarım saati bile beklemeden yer yemez doydum :21:
FullSizeRender-24.jpg

hadi darısı günün diğer ögünlerine tü tü tü maşallah :nazar: (kendi üzerimde psikolojik baskı kurmaya çalıştığım doğrudur :))

6. gün

hep çok yemişim psikolojisi, hep kilo veremiyorum psikolojisi ile yaşamak ne zor.. hayatımdan birşeyleri çıkarırken yerine daha güzelini koymadıktan sonra o şeyi çıkarmanın ne faydası var bana.. ögreniyorum ve ögrenecegim inanıyorum.. ögle yemeğinden sonra hala aklımda olan 3 köfteyide yedim saat 6 gibi.. zaten akşam yemege gidicektim.. dedim ki belki bu sayede akşam da az yerim.. öylede oldu gerçekten.. ama karnım nasıl şiş anlatamam :KK43: gelelim yediklerime..

bugün yediklerim:
2 yumurta,yeşillik,domates,salatalık,zeytin
3 kayısı 3 ceviz
5 ton balıklı köfte,yeşil salata
3 kayısı 3 ceviz,15 fındık
3 ton balıklı köfte
ızgara sebze,1 avuç patlamış mısır,yarım elma

dün gece yaşadıklarımı anlatayım...neler mi oldu? deli gibi acıktım..daha doğrusu gerçekten acıktım mı yoksa canım mı bi şeyler mi çekti emin değilim..nasıl bir iç konuşma başladı içimde.. içimdeki küçük kızı ikna çabaları sonuç verdi ve ben gece krizi atlattım.. ve dedim ki "sabah ilk iş kendime pankek yapıcam :KK53: sabah karın kazıntısı ile uyandım.. nasıl açım.. ve hemen kendime pankek yaptım.. bu pankek tarifinde un ve şeker yok.sadece 1 büyük muz ve 2 yumurta ile yapılıyor.. üstüne de yarım muz ve tarçın koydum..bugünlük meyve hakkımı bitirmiş bulundum:işsiz: açıkçası biraz yumurta tadı baskın geldi ama yine de nefis olmuştu.. 5dk da yuttum..(siz isterseniz 2 büyük muz 2 yumurta yapabilirsiniz..) hani nerdeee şöyle keyifli çiğneyerek yemek :ıslık: neyse sonuç güzeldi..dün güzeldi.. bugün de güzel olsun :KK200:
FullSizeRender-25.jpg
FullSizeRender-26.jpg
:KK36::21:5dk:KK48:

Son düzenleme:
dün yemek saatlerim birazcık dengesiz oldu..uzun süre aç kaldım kahvaltıdan sonra.ögle yemeğini 4te yiyebildim..o da evde hemen yiyebilecegim tek şey yumurta.. akşam yemeğini de 9 da yiyebildim.. akşam yemeginde fırında tatlı patates yapmıştım hem bana hem eşime birer tane.. o yemekten vazgeçince 2sini de ben yedim saçmalığa bak.. halbuki o yese nem 1 tane yiyecektim.. sanırım benim takılı kaldıgım şey bu.. porsiyon ayarları ve kalmasın diye yemek.. bugün de buna benzer bi şey oldu ama önce dün..

dün yediklerim:
2 yumurta 1,5 muz ile yaptığım pankek,
3 yumurta 2 dilim peynir maydonoz domates
2 orta boy tatlı patates 3 kaşık bezelyeli mantar

Son düzenleme:
bugün e gelirsek gündüz güzel geçti.. akşam yine dün akşam ki yemeğin aynısı vardı ve ben yine yeniden ve her zaman ki gibi kalmasın diye tencereyi boşalttım.. benim şuan tek dikkat etmem gereken şey porsiyon porsiyon ayarı..

yediklerim:
1,5 muz
10 badem 2 dilim peynir
1 orta boy patetes 5 kaşık bezelyeli mantar çoban salata iki dilim peynir

birazdan türk kahvesi ve yanında 1 medine hurma yemeyi planlıyorum..

9. gün dün ve bugün kilom aynı 71.8 nedeni açık porsiyon.. bugün daha dikkatliydim porsiyon ayarına.. bu arada foto çekiyorum ama bir tüelü mailime gelmiyor, anlamış değilim neden? :KK43:

yediklerim:
1 muz 10 badem
60 gr peynir,küçük boy domates ve salatalıki6 zeytin,3 ceviz
1 medine hurma 10 badem
iki kaşık humus 1havuç 1 salatalık
1 elma

Canim seni burda gördüğüme o kadar çok sevindim ki anlatamam:KK200::KK200::KK200:

Çok özlemişim seni yazılarını :KK60:ne kadar zaman olmuş hem de yazmaya başlayalı. ...

Seni çok kararlı gördüm :nazar:

Menülerin kararların süper....
porsiyon ayarı bende de yok hiç:KK43: doyana kadar yiyorum. Aslında benim de bu konuda kendimi eğitmem gerekiyo.
yazılarını bekliyorum canım sadece diyet değil çok özledik seni :KK68:

9. gün dün ve bugün kilom aynı 71.8 nedeni açık porsiyon.. bugün daha dikkatliydim porsiyon ayarına.. bu arada foto çekiyorum ama bir tüelü mailime gelmiyor, anlamış değilim neden? :KK43:

yediklerim:
1 muz 10 badem
60 gr peynir,küçük boy domates ve salatalıki6 zeytin,3 ceviz
1 medine hurma 10 badem
iki kaşık humus 1havuç 1 salatalık
1 elma
Simsimscim nasılsın
Epey oldu göremiyorum seni
muzlu pankek tarifini verir misin

X