Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim

Anladım canım haklısın snaırım. Nevacolor'un 7.44'ünü aldım yani yoğun bakır. 2 kutu tarçın-bakıra onun yarısını eklesem olur herhalde? Bu arada bütün sorularımı cevapladığın için teşekkür ederim :-)

rica ederim canım.7.44 evet yarısı yeterli olur.çünkü numaralardaki ifadeler çok önemlidir.misal 7.44'deki 7 kumral,4 bakır,44 ise yoğun bakırı ifade eder.o nedenle tupturuncu saçlar olmaması için yarım tüp yeterli :) öptüm

Böyle şeylere ne gerek var ya? Önyargılı olmamak için okuyup da yazıyorum.. Gerçekten kaba bu yaptığınız sonuçta burda sizin emir kulunuz yok. Zeyn arkadaşımız herkese cevap veriyor tek tek buna ben şaidim ayrıca yazdığım şeye de bakarsanız anlarsınız zaten.. Biraz sabır ve anlayışla olur bence..

beni anlayabildiğin için teşekkür ederim izmirin_bitanesi.böyle durumlarda oluyo malesef.neyse ki bir çok üyeyle saygı sınırlarımız eşit seviyelerde.tekrar teşekkürler :)

canım 1. foto benim saç rengim diplerden kendi rengim gelmiş uçlara doğruda platin sarısı balyajlarım var pek görünmemiş fotoda.
2. fotoda istediğim renk nasıl elde edebilirim yardımcı olabilirsen sevinirim

Eki Görüntüle 338869
Eki Görüntüle 338870

canım öncelikle istediğin sarı tonlarda bi renk.açıcı uygulaman şart biliyosun ama,eğer evde yapacaksan tek seferde olmaz.ben neva color 11.10 extra açık küllü platin açıcı ile saçlarını açmanı öneririm.ilk aşamada saçının açılmasına bağlı olarak (herkesin aynı hızla açılmaz biliyosun) açma işlemi sonrası 9 ve 9.1 numaralı boyaları 30 volume oksidanla hazırlayıp uygulayacaksın.bu sarıya geçişinde sana zemin hazırlamış olacak.çünkü ilk aşamada senin saçın gibi sıcak ve orta tonda bi renkten,sarıya dönmek saçı zorlayabilir.ama sana önerdiğim renkler zaten sarıya yaklaştıracaktır.sonra bi 3-4 ay bekleyip tekrar açıcı işlemi uygulayıp,küllü sarı tonlarda boyarsan istediğin rengi yakalarsın.bide dikkat et açıcıda,boyalarda saçına rahat rahat yetecek kadar olsun.eksik boya yada açıcı kötü sonuç verir.yani iki rengi karıştıracaksın ya,saçlarına rahat rahat yetecek şekilde olsun.misal 2 kutu 9,iki kutu 9.1 al hepsini karıştır.açıcıda saçının miktarına ve uzunluğuna göre 4, 5 yada 3 vs. kutu olsun.bunu saçına göre belirle.hee unutmadan uçlardaki platinlere açıcı dokundurma sakın.Allah muhafaza yanıp elinde kalırlar.birde şuna dikkat et saçlarını açtıktan sonra eğer bi yıpranma oluşursa,boyaların oksidanını 20 volume kullan.uygulama sonrası haber ver mutlaka.öptüm

he şunuda belirteyim,eğer açılmaya müsait hızlı ve kolay açılan bi saç yapın varsa direkt istediğin rengi yakalarsın :)

Son düzenleme:
iyi akşamlar bayanlar ben 1 yıl önce röfle yaptırmıştım üstüne 1 kez koyu kahve 2 kez çikolata kahve boyadım. 2 hafta önce kuaförde açtırdım üzerine küllü kumral gibi bi renk boyadı şimdi saç açıldı ben bu saçın üstüne bal köpüğü boyasam turunculuk olur mu acaba? yani ben saçım biraz daha sarıya yakın olsun açılsın istiyorum ne yapmam lazım?

canım açılırken saçında turunculuk kalmadıysa,direkt bal köpüğü uygulayabilirsin tutar.ama rengin hakkında biraz daha bilgi verirsen yada resim eklersen sana daha iyi yardımcı olurum.istediğin rengide hemen yakalarız allahın izniyle :KK34: öptüm

şimdi benim saçlarım koyu kahve ve ben saçlarımı palette deluxe yoğun renk açıcısıyla açtıktan sonra ilk olarak platin sarıya boyamak istiyorum. bunu yapmamdaki amacım aslında saç açıcısından sonraki turunculuğu kaybetmek. ardındanda yine palettenin Palette -Virüs400 Midway Blond bu rengine boyamak istiyorum. şimdi asıl öğrenmek istediğim bu yöntemle biyere varabilirmiyim? nekadar doğru yoldayım beni bi aydınlatın lütfen :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

asıl isteğim renk linkte arkadaşlar lütfen tıklayın. platin dolaşmak değil amacım tekrar belirteyim.

merhaba zeynep
ben evde anneme boyatıyordum saçımı, geçen kuaföre gittim 'saçının nemi kaybolmuş' dedi.. her seferinde tüm saçımı boyadığım ve 30luk oksidan kullandığım için olmuş...saçım nasıl canlanır?bundan sonraki boyamalarımı nasıl yapmalıyım? kuaför sadece diplerini boya dedi ama o zaman da renk farklılıkları olmaz mı? akıyor uçlar sonuçta.. teşekkürler şimdiden... hoşçakal...

slm hayatım elimde koleston çikolata kahve ve açık küllü kumral var ikisini karıştırsam sence nasıl bir renk elde ederim.çok koyu olur mu.cevabına göre artık boyamak istiyorum.

zeyncim ben ıkı sene önce karamel saclarıma nevanın11.10 unu surdum 2 kez ust uste ama 20 gun arayla ve sapsarı olmustu.demek açıcıymıs 11.10 oylemı?ustelık superde bı renk olmustu herkes soruyordu.valla senın yazdgını okuyunca aklıma geldı yoksa ben hala koleston perfectın 12 numarasının pesındeydım acılması ıcın

canım tabiki kaşlarınıda boyaman gerekir.çünkü saç ayrı kaş ayrı çok suni durur.bence kuaföre gitmen daha doğru çünkü açıcı uygulamadan saçlarını açık renge dönüştüremezsin.evde saç açmak-boyamak zor bi işlemdir.eğer daha önce yapmadıysan hiç deneme.ben ela gözlere en çok sıcak kahve tonlarını yakıştırıyorum.çünkü hem gözlerini vurguluyo hemde sıcak tonlar buğdaylara daha bi renk katıyo.neva color premium serisinde 6.45 soğan kabuğu rengi çok güzel olur sana.yine premium serisinde 7.7 karamelde çok güzel olur ama dediğim gibi neva color premium serisi olmalı.çünkü normal katalogta bu numaralar başka renklere tekabül ediyo.elinden geldiğince gözlerinin rengine yakın renklerden uzak dur.çünkü iki renk birbirini yutar ve gözlerinin ayrıcalığı kalmaz ok.bide sana önerim sen dediğim renklere bak beğenirsen boyalarını saçına yetecek kadar al kuaföre öyle git.kuaför sadece orielle açtıktan sonra senin boyanı uygular.bu daha güvenli olur.bide gittiğinde kutuyu göster bu rengi istiyorum de ok.öptüm

Tekrardan merhabalar zeynep.KUaföre gitmek istemiyorum.Sonucun hüsran olmasından korkuyorum açıkçası ve o hüsrana rağmen boş yere para vermek çok koyuyor inasana.Evde daha önceden saçımı siyah hint kınasından açtım ve kahverengi tonlarına boyadım çok güzel olmuştu.bir kere annemin saçlarını açtım ve boyadım onunda saçları gayet güzel olmuştu.Bir kezde komşumuzun saçlarını açtım.Saç açma konusunda çok deneyimsz değilim.Ama açarken ton farkı olmasını istemiyorum o konuda bilgi verirsen iyi olur benim için.Yani uçları açık dipleri koyu gibi bir sorunla karşılaşmak istemiyorum.5 cm kadar dipleri kendi saçım bu arada.Kaşlarımı neyle açabilirim hiç bu zamana kadar evlemedim saçlarımı yine kötü bi sonuçla karşılaşmak istemem.Bu dediğin renklerden ikisini karıştırsam nasıl olur.Soğan kabuğunda bakırlık var sanırım bakır tonları istemem saçımda.O kadar soğudumki bakırın az bir tonuna bile tahammül edemem.Gözüm hep karamel tonlarına gidiyor dediğin premium serisiinden yada 7.3 karamel kumral ile 7.7 karameli karıştırsam nasıl bir renk elde ederim.Söylediğin çok mantıklı geldi.Gözlerimi ön plana çıkarmam gerekiyor ve gerçekten gözlerime yakın renkleri tercih etmemliyim bunu anladım özelden resim göndersem sana bana şu rengi yapmalısın dermisin.Yardımcı olduğun için teşekkürler.

bu ne renk acaba ?
cok begendım hem dogal duruyor hem de cok cekıcı.
sıyah gıbı de koyu kahve gıbı de ,ama uclarda kahvelıkler var cozemedım tam rengı.

Eklentiler

• $adrılına.jpg
    $adrılına.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 68
  • $adrılın.jpg
    $adrılın.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 83
  • $adj.jpg
    $adj.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 76
  • $adriıla.jpg
    $adriıla.jpg
    33,6 KB · Görüntüleme: 87
$10102011136.jpg $10102011136.jpg $10102011136.jpg
selam kızlar, bana da yardımcı olsanız.. çok kararsızım.. saçımda şu an loreal 01 var ve sürekli bu rengi kullanıyordum ama şimdi 02 ye gözüm takılıyor ona boyasam çok bariz bir değişiklik olur mu acaba ?? yoksa sadece 1 2 ton mu açar

şimdi benim saçlarım koyu kahve ve ben saçlarımı palette deluxe yoğun renk açıcısıyla açtıktan sonra ilk olarak platin sarıya boyamak istiyorum. bunu yapmamdaki amacım aslında saç açıcısından sonraki turunculuğu kaybetmek. ardındanda yine palettenin Palette -Virüs400 Midway Blond bu rengine boyamak istiyorum. şimdi asıl öğrenmek istediğim bu yöntemle biyere varabilirmiyim? nekadar doğru yoldayım beni bi aydınlatın lütfen :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

asıl isteğim renk linkte arkadaşlar lütfen tıklayın. platin dolaşmak değil amacım tekrar belirteyim.

canım saçım koyu kahve demişsin de boyamı kendi renginmi.bide zaten açıcı uygulanmış saça platin sürmenin hiç bir anlamı yok.çünkü kalacak turunculukları platin düzeltmezki.bunun için turuncu giderici destek boyalar var onlardan kullanmalısın.öptüm

merhaba zeynep
ben evde anneme boyatıyordum saçımı, geçen kuaföre gittim 'saçının nemi kaybolmuş' dedi.. her seferinde tüm saçımı boyadığım ve 30luk oksidan kullandığım için olmuş...saçım nasıl canlanır?bundan sonraki boyamalarımı nasıl yapmalıyım? kuaför sadece diplerini boya dedi ama o zaman da renk farklılıkları olmaz mı? akıyor uçlar sonuçta.. teşekkürler şimdiden... hoşçakal...

rica ederim canım.kuaförün söylediği doğru sürekli üst üste boya yapmak doğru diildir heleki 30 volume oksidanla.sadece diplerini boya ama bekleme süresi dolduktan sonra saçlarını yıkamadan ıslat ve dipteki boyayı saçlarının diğer yerlerine sürecek şekilde masaj yap.yani saçlarını şampuanlar gibi.sadece ıslatılmış saçlarına bu şekilde 2-3 dk masaj yaparsan bu bir nevi cila gibi olucak ve diğer yerlerinde renk alıp parlamasına neden olucaktır.birde yıkama sonrası saçlarına eğer çok kuruduysa her defasında,orta düzeyde bi kurumaysa haftada bir kez bebe yağı sür,yıkama.bırak saçların bebe yağından nem alsın.içindeki gliserin sebebiyle saçların ıslakken uygulaki nemi saçına hapsetsin.kuruyken sürersen saçını daha çok kurutur dikkatli ol ok.öptüm

slm hayatım elimde koleston çikolata kahve ve açık küllü kumral var ikisini karıştırsam sence nasıl bir renk elde ederim.çok koyu olur mu.cevabına göre artık boyamak istiyorum.

canım koleston marka boya her zaman kutudaki rengin 2 yada 3 ton koyusunu veriyo o nedenle istediğin renk çikolata kahvenin bi tık daha kumral formuysa 2 renkten bu rengin çıkması gerekir.ama kolestonla mümkün diil bilesin.neredeyse siyah gibi bi renk vericektir saçına.o yüzden ben neva öneriyorum.şahsen kullandığım için memnunum.öptüm

canım maaşallah saçların çok güzel.eğer bal köpüğü istiyosan ok olur ama evde yapıcaksan 2 aşamada.bide evde bu kadar gür ve uzun bi saçı sen açabilirmisin onu bilmiyorum.eğer yapabileceğine inanıyosan neva color 11.00 super açıcı ile saçlarını aç.çok kutu alman gerek :) ilk aşamada bakır gibi bi renk olucaktır saçın.sen üzerine 9 ve 9.1 numaralı boyaları 30 volume oksidanla hazırlayıp uygula.bu 3-4 ay sonra yapacağın ikinci açma işlemi için saçını hazırlayacak.yani kullanılabilir güzel bi ton olucak saçın.dediğim gibi 3-4 ay sonra tekrar açıcı uygulayıp bal köpüğünü doğrudan uygulayabilirsin.yalnız boya ve açıcı miktarlarına dikkat et.saçına bol bol yetsinki her yere sürülmüş olsun.ama genel fikrimi soruyosan güvenilir bi kuaföre git yaptır.çünkü güzelim saçların zarar görsün istemem.nedeni ise açıcıyı çok iyi uygulaman gerek ki her yer eşit açılsın,ama buna tezat saçların uzun ve gür yapabilmen zor.oysa düzgün bi kuaför tek seferde istediğin rengi verebilir.çünkü kuaförde doğrudan oriel uygulanacağı için tek seferde açılır saçın.sormak istediğin başka bişey varsa tekrar konuşalım ok.öptüm

zeyncim ben ıkı sene önce karamel saclarıma nevanın11.10 unu surdum 2 kez ust uste ama 20 gun arayla ve sapsarı olmustu.demek açıcıymıs 11.10 oylemı?ustelık superde bı renk olmustu herkes soruyordu.valla senın yazdgını okuyunca aklıma geldı yoksa ben hala koleston perfectın 12 numarasının pesındeydım acılması ıcın

:) canım tabiki açıcıdır 11.10 ama saf oriel kadarda güçlü diildir.evde açma işlemi için uygun ve güvenilirdir.ben nevadan çok memnun olduğum için herkese onu öneriyorum.gerçekten bu performansa fiyatıda çok çok ucuz dimi.öptüm

X