Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Bu çok daha iyi bir haber , kullanımını anlattığım gibi yapabilirsin. Saçın zaten açık , güzelce alacaktır turunculuğu.şimdiden kolay gelsin ama önce dipler !

Şimdi boyadım 8.11e cnm bekliyorum.. sonucu paylaşıcamm umarm güzel bişey çıkar :))

benimde sorunum var kızlar yaa en son saçlarımı köpük boya ışıltılı kahve boyadım ,yalnız ön kısımlar daha koyu kestane idi oralar kestane yne bazı yerler kahve ye yakın yani ışıltı bu saçımdaki iki renk olayını sacımın rengini dahada koyulastırmadan nasıl onarabilirim ne önerirsiniz yardımlarınızı beklıyorm saçlarımı actırmak istemıyorum cok sertleşiyor deniliyor:26:

Önemli değil canım sonucu yazarsın :)

Boyadım saçlarımı açık kestane gibi oldu normelde kızıllık yok ama güneşe çıkınca kızıl kızıl parlıyor yine kurtulamadım şu kızıllıktan ama bi öncekine nazaran biraz kaybolmuş :/

Ahhh bakır aşkım kabarıyor , yeter sıkıldım bende şu kırmızı çikolata kahveden , zaten bende ne varsa 40 yaşıma geldim hala saçlarım yorgan gibi ve 20 günde dibim geliyor hala anlayabilmiş değilim. Şuan dibim nerdeyse 2 ay oldu ve 4 cm felan , şirkette işlerle yoğunum şu sıra boyatmaya fırsat bulamıyorum. Ama bakır hevesimi arttırıyorsun :KK66:)))

benimde sorunum var kızlar yaa en son saçlarımı köpük boya ışıltılı kahve boyadım ,yalnız ön kısımlar daha koyu kestane idi oralar kestane yne bazı yerler kahve ye yakın yani ışıltı bu saçımdaki iki renk olayını sacımın rengini dahada koyulastırmadan nasıl onarabilirim ne önerirsiniz yardımlarınızı beklıyorm saçlarımı actırmak istemıyorum cok sertleşiyor deniliyor:26:

Köpük boyalar çok ama çok başarısız ve bence derhal onları satıştan kaldırmaları lazım. Şimdi gelelim sana , istanbuldaysan loreal majirel 7.0 almanı tavsiye ederim , doğal renktir. Yine ışıltılı kahve istiyorsan dünyada eşi benzeri olmayan ve istisnai renklerden olan Koleston Perfect 7/77 Çikolata kahvesi rengini şiddetle öneririm ama bu renk wellaxon oksidan olmadan hayattta tutmuyor adamlar formul bozulmasın diye işi garantiyr almış :) şimdi bu renkle boyarsan harika bir çikolata kahvesi elde edersin :)))
Yoksa , marketten pallette 7.0 al oda güzeldir kutuda sarı gibi duruyor ama kahve çıkar.

Boyadım saçlarımı açık kestane gibi oldu normelde kızıllık yok ama güneşe çıkınca kızıl kızıl parlıyor yine kurtulamadım şu kızıllıktan ama bi öncekine nazaran biraz kaybolmuş :/

Sanırım siz yoğun küllü kumral seviyorsunuz , diplerin öyle tutması çok normal çünkü küllü renkler biz asya tipi saça göre değil bu yüzden bizde küllü tutturmak çok zor hatta imkansız denebilir. Çünkü kızıl pigmentimiz çok fazla. Bu yüzden sana tavsiyem , birdahakine (10 gün sonra boyama için sık sık yıka ki aksın) loreal exelance 6.0 ile 7.1 i karıştır kızıllık eskisine nazaran daha çok gidecektir. Yine gitmezse profosyonel boya denemeniz gerekebilir ki onlar kesin garanti sonuç.

kızıllık ben de oldu ama ıkı uc haftaya kadar o kızıllık akıyo yerını kulluye bırakıyo ayrıca kullu sacın tam ıstedıgınız gıbı tutması ancak 2 yada 3 boyamadan sonra oluyo yanı uzulmeyın kızıllıklar akar yakında akınca bıdaha boyayın:)

Köpük boyalar çok ama çok başarısız ve bence derhal onları satıştan kaldırmaları lazım. Şimdi gelelim sana , istanbuldaysan loreal majirel 7.0 almanı tavsiye ederim , doğal renktir. Yine ışıltılı kahve istiyorsan dünyada eşi benzeri olmayan ve istisnai renklerden olan Koleston Perfect 7/77 Çikolata kahvesi rengini şiddetle öneririm ama bu renk wellaxon oksidan olmadan hayattta tutmuyor adamlar formul bozulmasın diye işi garantiyr almış :) şimdi bu renkle boyarsan harika bir çikolata kahvesi elde edersin :)))
Yoksa , marketten pallette 7.0 al oda güzeldir kutuda sarı gibi duruyor ama kahve çıkar.

cnm istanbulda değilim maalesef ama benım derdim o koyu kestane olan yerler acılırmı acaba birde yenı boyamaya basladıgım için köpük boyalarla becerebiliyorum diye onunla boyadm birde dipten kendi rengim kumral o kısım hep daha acık oluyo palette 7.0 alsam boyasam diper önce boyanmalı değilmi birde korkuyorum o koyu renkler öyle kalır diye:26:

Sanırım siz yoğun küllü kumral seviyorsunuz , diplerin öyle tutması çok normal çünkü küllü renkler biz asya tipi saça göre değil bu yüzden bizde küllü tutturmak çok zor hatta imkansız denebilir. Çünkü kızıl pigmentimiz çok fazla. Bu yüzden sana tavsiyem , birdahakine (10 gün sonra boyama için sık sık yıka ki aksın) loreal exelance 6.0 ile 7.1 i karıştır kızıllık eskisine nazaran daha çok gidecektir. Yine gitmezse profosyonel boya denemeniz gerekebilir ki onlar kesin garanti sonuç.

Profosyonel dediğin loreal profosyonel yazıyo bazi kutularda o mu? Yoksa kuaförlerin kullandıgımı? Yoğun küllü değilde hafif sarımsı yada sarı yansımalı bi saç rengi istiyorum tam belirgin bi sarı değil ama. Ama Şu an ki tek sorunum saçlarımı çok koyulaştırmadan kızıllıktan kurtulmak.

kızıllık ben de oldu ama ıkı uc haftaya kadar o kızıllık akıyo yerını kulluye bırakıyo ayrıca kullu sacın tam ıstedıgınız gıbı tutması ancak 2 yada 3 boyamadan sonra oluyo yanı uzulmeyın kızıllıklar akar yakında akınca bıdaha boyayın:)

İnş. Akar kızıllık akarsa aynı rengi bi kez daha denerim

Ya kızlar saçlarımı şubat gibi siyaha boyadım ama şu an aktı ve bu renkten sıkıldım açık renklere de cesaret edemiyorum. 7.77 koleston perfect çikolata kahveye boyasam siyahtan kurtulup o rengi edinme şansım var mı? :26:
Birkaç kez boyamak istemiyorum çok çabuk yıpranan saçlarım var çünkü. Yardımcı olabilir misiniz? :KK14:

Son düzenleme:
Şuan düz mü duruyor yani ton farkı olmadan mı ? Yoksa ara ara farklılıklarınız var mı ? Eğer tek seçeneğin market boyalarıysa ozaman iki seçeneğin var , 1. Palette yoğun açıcı = bu gelmiş geçmiş en iyi en az hasar veren biraz zor açan saç açıcıdır sürdüğün anda fark ediyor bu yüzden istediğin yerlere sürebilirsin , birde yoğun açıcı olduğundan bakırlaşarak açıyor biraz. 2.seçenek yine palette röfle ürünleri . Bunlarda röfle yapmak istersen turunculaşmadan ara ara açar. Açtıktan sonra istediğin bölüme istediğin rengi uygulayabilirsin. :KK66:

Dogal sacimda da ara ara altin ve bakir renkleri var az farkedilir sekilde. Rofle setini acilmamis doğal saça uygulayarak sonuç elde edebilir miyim?

Ahhh bakır aşkım kabarıyor , yeter sıkıldım bende şu kırmızı çikolata kahveden , zaten bende ne varsa 40 yaşıma geldim hala saçlarım yorgan gibi ve 20 günde dibim geliyor hala anlayabilmiş değilim. Şuan dibim nerdeyse 2 ay oldu ve 4 cm felan , şirkette işlerle yoğunum şu sıra boyatmaya fırsat bulamıyorum. Ama bakır hevesimi arttırıyorsun :KK66:)))

Bakır ilk boyamada harikada sürekli akıyor, benim yüklediğim akmış hali bakır sarı gibi bir ton olması gereken
;

Uploaded with ImageShack.us

Bu tonu da koruyabilmek için 1 1buçuk ayda bir boyayı yenilemek lazım :)

cnm istanbulda değilim maalesef ama benım derdim o koyu kestane olan yerler acılırmı acaba birde yenı boyamaya basladıgım için köpük boyalarla becerebiliyorum diye onunla boyadm birde dipten kendi rengim kumral o kısım hep daha acık oluyo palette 7.0 alsam boyasam diper önce boyanmalı değilmi birde korkuyorum o koyu renkler öyle kalır diye:26:

Şimdi şöyle söyliyim. Kolestonun market boyaları daima koyu çıkıyor tam 2 ton daha koyu yani siz 5/77 boyamışsın gibi duruyor. Bu yüzden aslında diğer boyaların 7 sini kullansan bi ton farkı olmayacağını düşünüyorum diplet dışında , açılma işlemi gözüküyor. İstanbulda olsaydın boya siliciler var pat silerdin boyayı neyse şiimdi en az yıpratan güçlü açıcı Palette yoğun renk açıcı almanı öneririm çok bekletmeden sadece 1 2 ton açıldıktan sonra hemen yıkamalısın . Yalnız bu boyayı sürerken olabildiğince hızlı olmalısın ve önce uçlar sonra koyu yerler ve en son diplere geçmeni öneririm. Sonra çiğ bi bakır gibi durabilir hiç sorun değil çünkü saç pigmentlerindem ayrılmış olacak. Dibin çıkmadan ertesi günü saçlarını 7.0 a boyayabilirsin :) ama köpük boyadan uzak dur , diğer boyalatla aynı hazırlanıyor zaten :KK66: birde gölge de ypabilirsin :)

Yok cnm ya bi ton koyulaştırmaktan başka bi işe yaramadı bi sürüde param gitti :KK43: hala ton ton farklılıklar görüyorum. tahminimce 2 3 yıkamadan sonra eski halıne döner :KK43:

Koyulaşma tamamen pigmentin birdaha yüklenmesinden oluşmuştur. Küllü için en çaresiz durum var onu da tavsiye etmem ama duymak istersen söyleyeyim , saçlarını platine kadar evde açıp üstüne 8.1 boyayabilirsin. Başka çare yok saçın demekki yoğun kızıl pigmenti içeriyormuş.

Ya kızlar saçlarımı şubat gibi siyaha boyadım ama şu an aktı ve bu renkten sıkıldım açık renklere de cesaret edemiyorum. 7.77 koleston perfect çikolata kahveye boyasam siyahtan kurtulup o rengi edinme şansım var mı? :26:
Birkaç kez boyamak istemiyorum çok çabuk yıpranan saçlarım var çünkü. Yardımcı olabilir misiniz? :KK14:

Malesef , saçlarınız akmış olsa bile hayatta 7 ton üst renge boyayamazsınız. Birden de açtırma yapmak saça çok zarar veren bir olaydır. Size uzun vadeli ve karlı çıkacağınız tavsiye veriyim , saçlarınıza karamel gölge attırma ile başlayın. Her ay dip boyaya gidin ve açıcıyı sadece diplere değil uçlara da sürdürün . Yaklaşık 4 ay içerisinde saçlarınız git gide açılarak kumral olacaktır , sonra rahatça korkmadan 7/77 yapabilirsiniz :)

Profosyonel dediğin loreal profosyonel yazıyo bazi kutularda o mu? Yoksa kuaförlerin kullandıgımı? Yoğun küllü değilde hafif sarımsı yada sarı yansımalı bi saç rengi istiyorum tam belirgin bi sarı değil ama. Ama Şu an ki tek sorunum saçlarımı çok koyulaştırmadan kızıllıktan kurtulmak.

Hmm anladım, şimdi lorealin profosyonel markası Loreal Majireldir. Bu gelmiş geçmiş dünya kuaförlerinin kullandığı boyadır. Bu yüzden şiddetle tavsiye ederim kendimde kullanıyorum. Şimdi biz küllüyü zaten tutturamadığımızdan hafif kızılımsı olur bu biraz sarılık katabilir ben mesela platinden 8.1 e geçerken (küllü açık kumral) hafif küllü sarı olmuştu ama bi grilik birazda somon duruyordu yıkadıkça gitti gri sarıya döndü yani hoş bir sarı olmuştu . 8.01 var ki şu sıra bulamıyorum bu renkten harika bi kumral sonra 8.3 mesela güzel bir sarıdır size tavsiye ederim. 8/7 biraz sarı olur ama 8.07 karamel olur. Ama bence en güzeli gölge yaptırmak hem doğal hem sarı hemde boya değil :)

X