Saç Rengi ve Saç Boyama Saç rengi konusunda yardıma ihtiyacım var kızlar ~~

Lifeisbetter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2015
189
121
Öncelikle herkese merhaba, bu ilk konum olucak.
Yanlış yere açıyorsam veya başka kural ihlali yaparsam mazur görün.
Direkt sorunuma geçiyorum anlatıcak çok şeyim var...

Daha önce saçlarımı hiç boyamamıştım, artık aynaya baktığımda bi farklılık yenilik görmek istediğime karar verdim.
Cesaretimi toplayıp ombre yapayım dedim.
Aslında direkt kuaföre gidicektim biraz araştırınca lorealin ombre setini gördüm ve büyük bi hevesle koşup aldım.
Benimki öyle büyük hüsranla sonuçlanmasa da istediğim renge ulaşamadım tabiki.

Benim saç rengim kumral, ben uçlara platin sarı atmak istedim o yüzden lorealin en açık tonu olan 3 numarayı aldım, saçımı istediğim kadar açmadı.
Geçişler başarılıydı öyle dibim gelmiş gibi durmuyor fakat renge alışamadım çok alakasız geliyor kafamdaki tonla, sanki üst taraflardaki kendi tonumla çiğ kaldı gibi. Renk böyle ara ara bal köpüğü ara ara sarı gibi oldu. (Benzer bi resim eklemeye çalışıcam becerebilirsem, daha iyi anlaşılır ne demek istediğim)
Daha bir hafta oldu belki de gözüm alışamadı ama sonuç olarak böyle kalmasını istemiyorum.

Screenshot_2015-09-11-23-15-28.jpg

Uçları aynı bu şekilde ama benim üstler kumral olduğu için farklı duruyor, bunun gibi sıcak bi kahve değil benim saçım yani.

Şimdi kafam karışmış durumda bir sürü renk araştırdım bi karara varamıyorum.

1.seçenek; bu resimdeki kadının saçı gibi üstleri kahveye mi boyasam,
2.seçenek; sarıları platine çevirmeye mi çalışsam,
3.seçenek tamamen farklı bi renge mi boyasam;
mesela siyahı çok merak ediyorum nasıl olur diye komple siyah da boyayabilirim, bu arada o kadar çok renge bakıyorum ki bu yüzden eşim de fikrini söyledi ama o bana tamamen farklı olarak komple platin yap beyaza yakın hani şu game of thones da khaleesinin gibi ama bu renk bana çok uzak geliyor bilemiyorum nasıl olur, ve son olarak da komple ombresiz güzel bi kahveye de boyayabilirim.

Keşke bi fikir daha ağır bassa işim kolaylaşırdı ama çıkmazdayım kızlar.

İlk yapmaya çalıştığım ombreyi de göstereyim size renklerin bu şekilde olmasını istemiştim kendi saç rengim de resimdeki gibi..
Screenshot_2015-09-11-23-17-02.jpg

Hoşuma giden başka bi ombre de bu...
Screenshot_2015-09-11-23-16-36.jpg

Son olarak da çok beğendiğim bi renk tonunu atıyorum...

Screenshot_2015-09-11-23-19-57.jpg

Bu kızın saç rengi ve kaşları çok hoşuma gidiyor ama tabi ki ben hiç bir seçeneğe net olarak evet işte bu diyemiyorum.

Bu arada beyaz tenliyim, kaşlarım kalın, gözlerim yeşil kahve arası bi renk, yüzüme sağlıklı bi ton olacak şekilde her rengin yakışabileceğini düşünüyorum ama belli de olmaz faciayla sonuçlanmasını istemem o yüzden ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum, fikirlerinizde yardımcı olur diye kendimi tarif ediyorum yanlış anlaşılmasın, karar vereceğim renge göre kaşlarımı da uyumlu bi tonda boyamayı düşünüyorum.

Bunlar dışında başka sorularınız varsa buyrun, yorumlarınızı önemsiyorum bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Selamlar, saygılar.. :)

Eklentiler

• Screenshot_2015-09-11-23-15-28.jpg
    Screenshot_2015-09-11-23-15-28.jpg
    103,7 KB · Görüntüleme: 340
Heralde konumun içeriğinde entrika, yalan dolan, aldatılma olmadığı için bu 21 kişi girip okuyup bişey yazma gereği duymamışlar.
Aman sakın amacınızın dışına çıkmayın, millete sallamak olunca herkes üşüşür konuya ama böyle sıradan bi konuya yorum yapicak bi insan çıkmaz.
Aynen böyle devam...

Kaşların kalınsa Cara'nınkiler gibiyse onun saç rengi çok tatlı durur. Siyahı bende merak ediyorum ama merak ettiğimizle kalalım daha iyi. Dönmesi kızıldan bile zor yahu. Khaalesi'nin saç rengi platin sarı olarak mı geçiyordu, kullanması çok zordur ama onuda. Aa gözlerin ela o zaman seninde. Cara'nın saç rengi çok güzel durur diyorum ben hâlâ. Yakışır diye düşünüyorum.

Kaşların kalınsa Cara'nınkiler gibiyse onun saç rengi çok tatlı durur. Siyahı bende merak ediyorum ama merak ettiğimizle kalalım daha iyi. Dönmesi kızıldan bile zor yahu. Khaalesi'nin saç rengi platin sarı olarak mı geçiyordu, kullanması çok zordur ama onuda. Aa gözlerin ela o zaman seninde. Cara'nın saç rengi çok güzel durur diyorum ben hâlâ. Yakışır diye düşünüyorum.

Yorumun için öncelikle sağol, evet siyahı denemeye karar versem bile en son denerim heralde siyahtan sonra bu renklerin hiç birini tutturamam diye düşünüyorum ben de. Saçlarım kumral platin yaparsam dibimle uğraşıcam kötü durur heralde bilemiyorum. Dediğin kızın tonu ne oluyor acaba onu bi araştırmam lazım.

Bence bal köpüğü değil şu an saçlarımın uçları bal köpüğüyle sarı arası bişey ve hiç hoşuma gitmiyor, bunun saçı küllü bi renk bence tabi bu konularda pek bi bilgim yok ama.

Öncelikle herkese merhaba, bu ilk konum olucak.
Yanlış yere açıyorsam veya başka kural ihlali yaparsam mazur görün.
Direkt sorunuma geçiyorum anlatıcak çok şeyim var...

Daha önce saçlarımı hiç boyamamıştım, artık aynaya baktığımda bi farklılık yenilik görmek istediğime karar verdim.
Cesaretimi toplayıp ombre yapayım dedim.
Aslında direkt kuaföre gidicektim biraz araştırınca lorealin ombre setini gördüm ve büyük bi hevesle koşup aldım.
Benimki öyle büyük hüsranla sonuçlanmasa da istediğim renge ulaşamadım tabiki.

Benim saç rengim kumral, ben uçlara platin sarı atmak istedim o yüzden lorealin en açık tonu olan 3 numarayı aldım, saçımı istediğim kadar açmadı.
Geçişler başarılıydı öyle dibim gelmiş gibi durmuyor fakat renge alışamadım çok alakasız geliyor kafamdaki tonla, sanki üst taraflardaki kendi tonumla çiğ kaldı gibi. Renk böyle ara ara bal köpüğü ara ara sarı gibi oldu. (Benzer bi resim eklemeye çalışıcam becerebilirsem, daha iyi anlaşılır ne demek istediğim)
Daha bir hafta oldu belki de gözüm alışamadı ama sonuç olarak böyle kalmasını istemiyorum.

Eki Görüntüle 1629897

Uçları aynı bu şekilde ama benim üstler kumral olduğu için farklı duruyor, bunun gibi sıcak bi kahve değil benim saçım yani.

Şimdi kafam karışmış durumda bir sürü renk araştırdım bi karara varamıyorum.

1.seçenek; bu resimdeki kadının saçı gibi üstleri kahveye mi boyasam,
2.seçenek; sarıları platine çevirmeye mi çalışsam,
3.seçenek tamamen farklı bi renge mi boyasam;
mesela siyahı çok merak ediyorum nasıl olur diye komple siyah da boyayabilirim, bu arada o kadar çok renge bakıyorum ki bu yüzden eşim de fikrini söyledi ama o bana tamamen farklı olarak komple platin yap beyaza yakın hani şu game of thones da khaleesinin gibi ama bu renk bana çok uzak geliyor bilemiyorum nasıl olur, ve son olarak da komple ombresiz güzel bi kahveye de boyayabilirim.

Keşke bi fikir daha ağır bassa işim kolaylaşırdı ama çıkmazdayım kızlar.

İlk yapmaya çalıştığım ombreyi de göstereyim size renklerin bu şekilde olmasını istemiştim kendi saç rengim de resimdeki gibi..
Eki Görüntüle 1629902

Hoşuma giden başka bi ombre de bu...
Eki Görüntüle 1629903

Son olarak da çok beğendiğim bi renk tonunu atıyorum...

Eki Görüntüle 1629905

Bu kızın saç rengi ve kaşları çok hoşuma gidiyor ama tabi ki ben hiç bir seçeneğe net olarak evet işte bu diyemiyorum.

Bu arada beyaz tenliyim, kaşlarım kalın, gözlerim yeşil kahve arası bi renk, yüzüme sağlıklı bi ton olacak şekilde her rengin yakışabileceğini düşünüyorum ama belli de olmaz faciayla sonuçlanmasını istemem o yüzden ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum, fikirlerinizde yardımcı olur diye kendimi tarif ediyorum yanlış anlaşılmasın, karar vereceğim renge göre kaşlarımı da uyumlu bi tonda boyamayı düşünüyorum.

Bunlar dışında başka sorularınız varsa buyrun, yorumlarınızı önemsiyorum bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Selamlar, saygılar.. :)

X