Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatma günlüğüm (hardal kürü+at kuyruğu şampuanı)

severb

'till we meet <3
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
1.353
2.226
Herkese merhaba, saçlarım şu an katlı kesim ve omuzlarima ancak değiyor. 7 ay sonra düğünüm var ve saçlarımı olabildiğince uzatmak istiyorum. Arastirirken hardal kürüne denk geldim ve denemeye karar verdim. Ayrica uzun zamandir at kuyrugu şampuanını da denemek istiyodum. Revox markasini cok tavsiye etmisler ama cok pahali geldi bana o yuzden daha ekonomik bi secenek olan eda taspinar at kuyrugu sampuanini kullanacagim. Ayrica haftada bir sarimsak yagi, zeytinyagi, badem yagi ve hindistan cevizi yagini karistirip saçlarımda 2 saate kadar yakin bekletmeye calisicam. Normalde bu yag karisimini duzenli olarak yapardim ama dugun hazirliklari nedeniyle pek vaktim olmuyor. :KK43: benimle beraber denemek isteyen olursa beklerim, ayda bir guncellemeye calisacagim.

Hardal tozu kürü:
-1 yemek kasigi hardal tozu (sari)
-3 yemek kasigi ilik su
-3 yemek kasigi zeytinyagi
-1 yumurta

Bu karisimi ilk defa yaptim ama bana fazla geldi yarisindan fazlasi duruyor. Saklayacagim ama bozulmaz insallah ki icinde yumurta oldugu icin bozulacagini düşünüyorum bu yuzden belki olculeri tatli kaşığı seklinde yaparsaniz daha iyi olur.

Canım hardal tozunu bende duydum. Kan dolasimini artırdığı söyleniyor ama saçtan zor arindigini duydum. Aynı işlevi gören kırmızı acı biber kurunu deneyeceğim bende. Acı biber zaten sindirimi hızlandıran bı besin olduğu gibi saça sürüldüğünde de kan dolaşımını artırıp uzamayi hızlandırıo. Bakalim ise yarayqcak mi. Faydasi olursa yazarım tekrar buraya

Ilk yaptigimda yikarken hic sorun yaşamadım arindirmasi zor gelmedi bilemiyorum belki de benim sacim kisa diye cabuk arindi ikinci defa sürdüm su an ama bu sefer icine sarimsak yagi da kattim sürdükten sonra da masaj yaptim biraz. Onceden 3 defa sarimsak yagi surmustum alnimda ufak ufak saclar çıkmış. Yani en azindan sarimsak yagi sac cikariyo bundan eminim

tabii ki, fark ettiğim her şeyi yazmayı planlıyorum. Forum ölü gibi resmen, herkes saç uzatmayla ilgili konu açmış aylardır güncellememişler. yararlı olur umarım.

bu arada biraz önce aynada saçlarımı inceliyordum diplerden saç uzamış gibi duruyor. 21 ocakta boyamıştım saçlarımı bal köpüğü rengine. saçlarım koyu kahve olduğu için aradaki farktan belli oluyor. öyle allah allah bir uzama değil ama eğer kendimi kandırmıyosam 13 günde bu kadar uzaması da normal değil sanki

bu arada 2 gün önce eczaneye girmiştim a vitamini sordum avicap verdi eczacım ama her gün içme yağlanma yapar (göz çevresinde yağ bezesi oluşturabilirmiş) dedi. dün bi tane içmiştim 3 günde bir ondan da içmeyi planlıyorum. biotin de iyi gelir dedi ama herşeyi bir anda yüklemek istemiyorum çünkü neyin ne işe yaradığını anlayamıcam böyle giderse. o yüzden avicap bittiğinde biotin denicem bir de. ki avicapın içinde 30 kapsül var sanırım bitmesi 3 aylık bir süreye denk geliyor.

bu arada 2 gün önce eczaneye girmiştim a vitamini sordum avicap verdi eczacım ama her gün içme yağlanma yapar (göz çevresinde yağ bezesi oluşturabilirmiş) dedi. dün bi tane içmiştim 3 günde bir ondan da içmeyi planlıyorum. biotin de iyi gelir dedi ama herşeyi bir anda yüklemek istemiyorum çünkü neyin ne işe yaradığını anlayamıcam böyle giderse. o yüzden avicap bittiğinde biotin denicem bir de. ki avicapın içinde 30 kapsül var sanırım bitmesi 3 aylık bir süreye denk geliyor.
Canım biotin doktor tavsiyesi olmadan verilebiliyor mu yani eczacidan istediğinizde direk veriyor mu. Bı de biotin in saç uzatmada etkisi oluyormuş ama vücutta da kıl çıkardığını duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama dikkatli ol

Canım biotin doktor tavsiyesi olmadan verilebiliyor mu yani eczacidan istediğinizde direk veriyor mu. Bı de biotin in saç uzatmada etkisi oluyormuş ama vücutta da kıl çıkardığını duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama dikkatli ol
Reçetesiz veriliyor mu bilmiyorum sormadım acikcasi ama vucutta kil cikarma olayi varsa daha iyi arastirayim kullanmadan once tesekkurler uyari icin ❤️❤️

Sacima hakiki zeytinyagi, tatli badem yagi, sarimsak yagi ve hindistan cevizi yagi karisimini isitip surdum dipten uca kadar ve diplerine masaj yaptim strec filmle sarip ustune bere gecirdim bu gece bu sekilde uyucam. Hardali haftada 2 defa yapmak yeterli yaziyordu bu hafta 2 defa surdum zaten. Bu sekilde bi duzen oturtmayi planliyorum. Haftada 2 gun hardal bir gun de yag karisimi surup bir gece boyunca bekleticem

Bu da saclarimin 1 yil onceki, 6 ay onceki ve 1 hafta onceki hali

Eklentiler

• IMG_20190202_222311.jpg
    IMG_20190202_222311.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 200
  • IMG_-o75gyy.jpg
    IMG_-o75gyy.jpg
    232,9 KB · Görüntüleme: 246
  • IMG_20190130_211704979.jpg
    IMG_20190130_211704979.jpg
    149,9 KB · Görüntüleme: 204
Ayrica okuyanlar icin sunu da belirtmek istiyorum kendimi bildim bileli saclarimin yapisi hep ince ve seyrekti ailemin de oyle genetik olduğunu dusunuyorum. Sacimi ne kadar uzatirsam uzatayim her zaman bana yetersiz geliyordu ordugumde kucucuk oluyorlardi. Su an kestirip en bastan baslama sebeplerimden biri gurlestirmeye calismak. Genetigimde yoksa ne kadar cabalarsam cabalayim yine de olmayacaktir tabii ama maksimum ne kadar gurlestirebilirim diye deniyorum su an

Ben birşey sormak istiyorum. Benim saçlarım çabuk yaglaniyor ve çabuk yağlanan saçlar için yağlı bakımlar iyi gelmiyor deniyor böyle birşey varmı? Bende uzatmak güçlendirmek istiyorum. Zentinyagi yumurta yapıyordum şuan onuda bıraktım uzun süredir

Ben birşey sormak istiyorum. Benim saçlarım çabuk yaglaniyor ve çabuk yağlanan saçlar için yağlı bakımlar iyi gelmiyor deniyor böyle birşey varmı? Bende uzatmak güçlendirmek istiyorum. Zentinyagi yumurta yapıyordum şuan onuda bıraktım uzun süredir

Buna soyle bir cevap verecegim, benim saclarim da cok cabuk yaglaniyordu her gun yikiyordum ve sac kremi kullanıyordum Yaz aylarinda sorun olmuyor fakat kışın surekli hasta oldugum icin yikamayi gun asiriya cevirmek istedim ama 24 saat icinde saclarim berbat bi sekilde kafama yapisiyordu. Sonra sac kreminin yagli oldugunu dusunup mantik yürüterek kremi biraktim. Yine olmadi ama inat ettim. Yaglarimi da kullaniyordum ama haftada bir defa. Yaglardan hic vazgecmedim. Sonra youtubedan yabanci kaynaklara baktim cunku yurtdisinda insanlar her gun vucutlarini yikadiklari halde özellikle saclarini yikamiyorlar cunku sacin kendi yagina ihtiyaci var. Kuru sac cansizlasir ve sagliksiz olur. Neyse uzun lafin kisasi izledigim videoların neredeyse hepsinde soyle bi sonuc geldi. Saci hergun yikayinca sac derisi kendini saglikli tutmak adina surekli yag salgiliyormus, bu yuzden saçınızın alismasi icin sacinizi daha cok yağlı tutmaniz gerekiyor. Saciniz yagli olunca vucudunuz bu sefer evet saglikliyim seklinde tepki verip yag salgilamayi birakiyormus. Inanmadim en basta sacmalik oldugunu dusundum ama yine de inat edip saclarimi gun asiri yikadim. Ve su an saclarim 48 saat sonra bile yaglanmamis oluyor. Eskiden saclarimi 24 saat icinde tekrar yikamasaydim kasintidan geberirdim. Simdi alistim. Neyse, demem o ki yaglarin sacina bir zarari yok fazla yikamanin zarari var. Elinden geldigi kadar saclarini az yikamaya calis. Bir de elinle sacini ne kadar kurcalarsan o kadar cok yaglaniyor bu da tecrubeyle sabit. Eskiden cok oynardim saçlarımla ellerim surekli saclarimdaydi simdi ellemiyorum aliskanlik yaptim.
Baya uzun yazdim ama umarim yardimci olabilmisimdir. Yagli sactan ben de cok cektim cunku

Gerçekten çok teşekkür ederim ilgin alakan için. Ben gün aşırı yikamiyorum iki günde bir yikiyorum. Dışarı cikmicaksam 3 günde bir yikiyorum. Saçlarla başımız belada. Millet benim saçımı görurdu çekerdi peruk mu bu ne kadar uzun ve güzel diye ne zaman actirdim saçımı içine ettim okadar.kotu olduki ozelden sana atıcam eski halini

Bu arada belki birinize yarari dokunur merak eden olur diye sunu da yazmak istiyorum. Yazliktan bir arkadasim var kizin saclari o kadar gur ve sac telleri o kadar kalin ki her bulustugumuzda kıskançlığımdan catliyorum. Bir gun saclarinin nasil boyle oldugunu sordum cunku babasi kel ve annesinin saci kel denecek kadar az. Eskiden onun da saci inceymis ama kuaforu ona sacini ARAP SABUNUYLA yikamasini soylemis. Baya markette kase icinde satilan arap sabunuyla yikadim saclarimi ve boyle oldu kalinlastirdi dedi. Inanmadim annesine sordum o da onayladi ve banyolarında sampuan yerinde gercekten de arap sabunu vardi. Duramadim tabi ilk is gidip arap sabunu aldim. Sacinizi kesinlikle kece gibi yapiyo gıcır gıcır tarayamiyorsunuz bile ve bana deli gibi kepek yapmisti. Sac diplerim de kasiniyordu. Arkadasima sordum evet en basta oyle oluyor ama sonra sacin alisir dedi. Ama ben dayanamadım cunku kepege karsi ozel bi hassasiyetim var moralim bozuluyor gorunce o yüzden biraktim. Ama sac cikardi ondan eminim cunku o ara yag bakimlarina ara vermistim ve arap sabunundan vazgectikten bir kac ay sonra diplerdeki kisa saclari rahatlikla gorebiliyordum. Kepege karsi duyarim yok kasintiya da bi sure dayanirim diyorsaniz onu da deneyebilirsiniz. Migrosta satiliyor. Sivi olani degil ama kati olani kullanacakmissiniz

son bir haftadır ne yağ bakımı yapabildim ne de hardal maskesi çünkü vücudumun her yerinde koca koca sivilceler çıktı. alerji yaptığını düşünerek her şeyi bıraktım. ne yapsam ne yapsam diye düşünürken bu DAX supergro'nun herkes tarafından bu kadar tavsiye edilmesine karşı koyamadım. gratiste 90 liraydı çok pahalı geldi bu yüzden bir internet sitesinden satın aldım 50 liraydı yanılmıyorsam. üstünde bandrolü falan var orjinal ürün yani. bu akşam süreceğim sabaha kadar dursun. bir de bunu deneyeyim.

Herkese merhaba, saçlarım şu an katlı kesim ve omuzlarima ancak değiyor. 7 ay sonra düğünüm var ve saçlarımı olabildiğince uzatmak istiyorum. Arastirirken hardal kürüne denk geldim ve denemeye karar verdim. Ayrica uzun zamandir at kuyrugu şampuanını da denemek istiyodum. Revox markasini cok tavsiye etmisler ama cok pahali geldi bana o yuzden daha ekonomik bi secenek olan eda taspinar at kuyrugu sampuanini kullanacagim. Ayrica haftada bir sarimsak yagi, zeytinyagi, badem yagi ve hindistan cevizi yagini karistirip saçlarımda 2 saate kadar yakin bekletmeye calisicam. Normalde bu yag karisimini duzenli olarak yapardim ama dugun hazirliklari nedeniyle pek vaktim olmuyor. :KK43: benimle beraber denemek isteyen olursa beklerim, ayda bir guncellemeye calisacagim.

Hardal tozu kürü:
-1 yemek kasigi hardal tozu (sari)
-3 yemek kasigi ilik su
-3 yemek kasigi zeytinyagi
-1 yumurta

Bu karisimi ilk defa yaptim ama bana fazla geldi yarisindan fazlasi duruyor. Saklayacagim ama bozulmaz insallah ki icinde yumurta oldugu icin bozulacagini düşünüyorum bu yuzden belki olculeri tatli kaşığı seklinde yaparsaniz daha iyi olur.
uzasa benim saçım uzardı...ben neler yaptım neler..
saç sadece 1 santim uzar fazla değil..

son bir haftadır ne yağ bakımı yapabildim ne de hardal maskesi çünkü vücudumun her yerinde koca koca sivilceler çıktı. alerji yaptığını düşünerek her şeyi bıraktım. ne yapsam ne yapsam diye düşünürken bu DAX supergro'nun herkes tarafından bu kadar tavsiye edilmesine karşı koyamadım. gratiste 90 liraydı çok pahalı geldi bu yüzden bir internet sitesinden satın aldım 50 liraydı yanılmıyorsam. üstünde bandrolü falan var orjinal ürün yani. bu akşam süreceğim sabaha kadar dursun. bir de bunu deneyeyim.
Uyguladın mi canım

Uyguladın mi canım

uyguladım canım saçımdan çıkmayacak diye çok korkuyordum çünkü benim saçlarım normalde de ince telli ve yağlıdır ama duşa girmeden fön makinesiyle kafamı güzelce ısıttım sonra elseve şampuanla saçlarımı ıslatmadan iyice ovaladım sonra duşa girip bioblas yavaş uzayan saçlar için olan şampuanla iyice köpürtüp yıkadım daha sonra da eda taşpınar at kuyruğu şampuanını köpürttüm vücudumu yıkayana kadar durulamadım şampuanı durdu saçımda. duştan çıktığımda yağlı falan değildi saçlarım ve yumuşacıktı resmen ellerimden akıp gidiyodu. dün akşam yine uyguladım 1 saat kadar bekletip duşa girdim.yine hiç bir sorun yaşamadım. bakım yaptığı kesin ama uzatacak mı benim asıl merak ettiğim o

uyguladım canım saçımdan çıkmayacak diye çok korkuyordum çünkü benim saçlarım normalde de ince telli ve yağlıdır ama duşa girmeden fön makinesiyle kafamı güzelce ısıttım sonra elseve şampuanla saçlarımı ıslatmadan iyice ovaladım sonra duşa girip bioblas yavaş uzayan saçlar için olan şampuanla iyice köpürtüp yıkadım daha sonra da eda taşpınar at kuyruğu şampuanını köpürttüm vücudumu yıkayana kadar durulamadım şampuanı durdu saçımda. duştan çıktığımda yağlı falan değildi saçlarım ve yumuşacıktı resmen ellerimden akıp gidiyodu. dün akşam yine uyguladım 1 saat kadar bekletip duşa girdim.yine hiç bir sorun yaşamadım. bakım yaptığı kesin ama uzatacak mı benim asıl merak ettiğim o
İnşallah uzatır bizede bilgi ver arada sırada ise yararsa denerim

X